Jak se vyrovnáváte se stárnutím?

Fotoalbum tématu (35) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 16.03.13 18:53
Jak se vyrovnáváte se stárnutím?

Docela mě zajímá, jak berete stárnutí. Asi je to irelevantní otázka pro slečny kolem dvacítky, ale řekněme pro kategorii 30+ už stárnutí asi téma je.
Já mám docela potíže sledovat, jak to jde se mnou fyzicky z kopce. Přibývají vrásky, pomalu plíživě i váha (hubnout už nejde tak snadno), kůže je povolenější, vlasy horší kvality atd. A hlavně vím, že lepší už to nikdy nebude. Přijde mi, že kdo je mladý, může být vždy hezký, ale jak člověk ztratí mládí, je někdy atraktivita nedostižným cílem.
Nechci se smiřovat s tím, že už nejsem mladá a je mi nepříjemné sledovat jistou degeneraci těla. Nechci být nudná povolená patróna :) v podivných hadrech maskujících menší či větší nadváhu. A to teď mi je ještě hej, co třeba kolem padesátky? :)
U mužů mi to tak nepřijde, ale žena když ztratí krásu…
Sledujete, že stárnete? Děsí vás to?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 67 Další »

Reakce:

klubo  16.03.13 18:55

Starejm babám holt nezbývá, než sázet na charisma:-)

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 16.03.13 18:59
@klubo píše:
Starejm babám holt nezbývá, než sázet na charisma:-)

Mi přijde, že charisma mi ubývá jak stárnu. Kdysi mi občas někdo vysloveně řekl, že mám charisma. Dneska? Kde nic, tu nic…
Jak se takové charisma dělá? Něco mi říká, že je to ve schopnosi být sám sebou. Nebo je to jinak?

stric
762 příspěvků 16.03.13 19:09

@Silver-Edged Axe Charisma se nedělá. to buď máte nebo ne a s věkem to nesouvisí

klubo  16.03.13 19:11

Tak výhody 30+ (chápu, nejsou absolutní):

• jeden má víc peněz a může investovat do kvalitnějšího oblečení a doplňků
  • člověk už se lépe zná, ví, co mu padne, má za ty roky vypracovaný styl
  • životní zkušenost, přehled a nadhled
  • ještě nemá zdravotní neduhy a má dost sil na pracovní i společenský život
  • nad náctiletými modelkami upravenými ve PS, které prošly rukou stylisty, vizážisty, art-directora a nevím koho… na snímku, který byl vybrán jako jeden ze sta, se lze pousmát:-)

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 16.03.13 19:15
@stric píše:
@Silver-Edged Axe Charisma se nedělá. to buď máte nebo ne a s věkem to nesouvisí

Ok, máte nebo nemáte… Tak začněme definicí. Co to to charisma je, dokáže to někdo definovat?

stric
762 příspěvků 16.03.13 19:21

@Silver-Edged Axe Osobní kouzlo a podmanivost. Ale nespočívá v kráse (naopak celá řada dokonalých krasavic žádné charisma nemá) a ani v tom věku ne, ačkoliv zkušenosti můžou pomoct, tak prostě někomu je dáno. Záleží na výrazu obličeje, postoji, tónu hlasu, určitých gestech a v neposlední řadě na tom, co ten člověk dělá a říká a jakým způsobem. Nevěřím, že se to dá naučit.

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 16.03.13 19:24
@stric píše:
@Silver-Edged Axe Osobní kouzlo a podmanivost. Ale nespočívá v kráse (naopak celá řada dokonalých krasavic žádné charisma nemá) a ani v tom věku ne, ačkoliv zkušenosti můžou pomoct, tak prostě někomu je dáno. Záleží na výrazu obličeje, postoji, tónu hlasu, určitých gestech a v neposlední řadě na tom, co ten člověk dělá a říká a jakým způsobem. Nevěřím, že se to dá naučit.

Moje otázka možná směřovala spíš než jak se charisma naučit, spíš z čeho charisma vzniká. Hlavně po stránce psychiky člověka. Osobní kouzlo bude mít člověk, který je třeba inteligentní, sebevědomý, empatický?
Možná se takto ptám proto, že vím, že u mě osobně jisté charisma dříve bylo a dnes není. Bohužel až tak úplně nevím, čím to je.

superla
64 příspěvků 16.03.13 19:27

Nechápu, že se ve třiceti někdo trápí kvůli stárnutí. Vždyť si uvědomte, že už za 64 let můžete vypadat tak dobře, jako Meda Mládková nyní :-)

stric
762 příspěvků 16.03.13 19:31

@Silver-Edged Axe To je ale hodně těžká otázka. Proč s někým bez zaváhání jdete, kam vám řekne, a s jiným byste ani neztratila slovo? Proč se někdo docela přirozeně okamžitě stane středem pozornosti a jiný se může přetrhnout a ostatní si leda tak pomyslí, že je trapný? Proč někdo má takovou jiskru, že stačí být s ním deset minut a hned máte pocit, že ona vlastně žádná kaše není tak horká a všechno se dá nějak vyřešit, a z jiného na vás leze depka, přestože vám rozzářeně přeje jen to nejlepší? Proč nad něčím názorem vážně uvažujete, ať řekne, co řekne, a nad jiným hned mávnete rukou, že je to blbost, i když oba shodou okolností řeknou to samé?
Já nevím.

Oldyn
5010 příspěvků 16.03.13 19:34

Jsem blíž ke čtyřicítce, než třicítce a věk je pouze číslo.

saryvary
664 příspěvků 16.03.13 19:34

Předem chci zdůraznit, že nejsem sebevědomá, namyšlená… jen konstatuji.
Do 40-ti jsem byla kočka. Obličej bez vrásek, bez povolené kůže (zásluhu na tom žádnou nemám), pevné tělo. Teď mi táhne na pětačtyřicet a začínám pozorovat změny: vrásky stále nemám, ale tvoří se mi podbradek, povoluje kůže v obličeji, na pažích, na zadku. Není mi z toho nejlíp, zároveň vím, že na svůj věk vypadám ještě obstojně. S čím se smiřuji těžko, a teď mi promiňte, možná to někdo považuje za projev blbosti, je, že ztrácím pozornost mužů.

publicenemy  16.03.13 19:38

Vybavuje se mi výrok jedné chytré dámy, asi o patnáct let mladší než já: „Stárnutí není pro sraby!“
Není. Ale stárnutím koneckonců člověk stráví valnou část života, takže pokud to jen trochu jde, stárněme vesele! Vrásky od smíchu jsou jednou z nejhezčích věcí na světě :-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 16.03.13 19:46

Na to je nejlepší být už v mládí ošklivá, pak můžete časem vylepšovat…můj případ :-)
samozřejmě ještě viditelně nestárnu, ale už se prostě blíží 30 let a biologické stárnutí začalo :/
s věkem zatím pomalu, ale jistě hubnu, vylepšuju šatník, skoro ve 30 se pomalu zbavuju akné a vylepšuju techniku makeupu, takže vypadám líp, než třeba v 16. naučila jsem se upravovat hlavu obdařenou velmi málo vlasy tak, aby to vypadalo, že nějaké mám. zatím to jde, a doufám, že aspoň do 35 tohle pozvolné zlepšování vydrží. a pak se uvidí.

jsem na stav být „tlustá, blbě upravená, povadlá a celkově ošklivá, o zájmu mužů naprosto nemluvě“ zvyklá od mládí, takže myslím, že mě ve stáří bude rozhazovat méně, než ženy, zvyklé vypadat od narození jako modelky.

gudrun  16.03.13 19:56

Vypadat dobre v 17 je hracka po 30 uz je potreba na tom maknout.

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 16.03.13 20:00

@stric To je těžké, to by bylo asi na hodně dlouhé povídání. Ono je ještě rozdíl mezi charismatem a schopností manipulovat. Nu základem bude asi zdravé sebevědomí.

stric
762 příspěvků 16.03.13 20:04

@Silver-Edged Axe Moje dcera je samozřejmě mladá, ale vypadá bez nadsázky tak, že by peklo zmrzlo zděšením, navíc bych ji sama občas nejradši přizabila z mnoha dobrých důvodů. Ale tý holce se stačí určitým způsobem kouknout a utáhne každýho na vařený nudli. A tohle jí zůstane, to není ani mládím ani krásou. Nehledě na to, že ona může v pozdějším věku vypadat jedině líp, protože co se týče jen vzhledu, horší už to fakt snad být nemůže.

bestia
2296 příspěvků 16.03.13 20:18

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:18

stric
762 příspěvků 16.03.13 20:20

@bestia Když mi bylo 29, tak jsem si vzala kalendář, občanku a kalkulačku a pořád jsem tomu nemohla uvěřit a hledala jsem, kde je chyba. Když mi bylo 40, tak na mě padla taky děsná depka. Dneska je mi zas o nějaký ten pátek víc a ku podivu, lidi mi říkaj, že jsem nějak omládla. Nejspíš za to může vnouče :-)

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 16.03.13 20:22

S charizmou na tom asi nie som uplne najhorsie, ale telesne zmeny ma zacinaju desit uz teraz. Mam sice len 26, ale s postupujucim tehotenstvom a zakazom cvicenia zistujem, ze to, co som povazovala za velmi nedokonaly exemplar hruskovitej postavy nebolo az take strasne… Do toho srpna v stave „otekla koule“ snad nejak prezijem, ale nechcem vidiet, co bude potom (rolovat prsia do podprsenky, riesit povolene brucho, diastazu a strie…). V kutiku duse verim tomu, ze to nejak zvladnem dat minimalne do povodneho stavu, ale momentalne som v nejakom netypickom zajati hormonov, mimibazar ma odpudzuje rovnako ako doteraz, ale toto ma desi :-D

DonChichot  16.03.13 20:27

Mne se to netýká, já nestárnu.

bestia
2296 příspěvků 16.03.13 20:27

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:18

stric
762 příspěvků 16.03.13 20:31

@bestia V období 30něco jsem se dokonce obvykle spletla, když se po mně chtělo, abych rychle řekla, kolik mi je. Občas i dva roky. Ale narozeninovou depku znám, to jsem zažila právě kolem té čtyřicítky. Ale teď mám zas narozeniny na krku a čtyřicítka už je hodně dávnou minulostí a jsem v pohodě. Takže prostě ono nemusí být pravda, že je to s přibývajícím věkem jen horší a horší. Spíš jsou to takové vlny. Dost průšvih je, když se zrovna tak celkově nedaří a tohle se k tomu už jen přičte.

Messalinna
94 příspěvků 16.03.13 20:46

Jelikož jsem ještě relativně daleko od třicítky, tak nemám zatím pocit stárnutí :D Ale musím zmínit svoji drahou maminku, které je 44 let, ale neřekli byste to do ní. Stará se o sebe, zdravě jí, chodí běhat, duševně se vzdělává (dodělala si vysokou školu, studuje jazyky..) Vždycky vypadá „šik“ a elegantně a nikdo by jí netipoval kolik let jí je. Myslím, že „stárnutí“ je sice stav těla, ale především stav mysli.
Drahý řekl, že jestli budu ve 40 vypadat stejně dobře jako ona, že si mě asi nechá :D

katango
1356 příspěvků 16.03.13 20:58

Mně bude 58 a na stárnutí a věk kašlu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 67 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit