Jak se zbavit skvrn?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janafell
17 příspěvků 27.04.13 19:53
Jak se zbavit skvrn?

Dobrý den,
mám problém - na krémově bílé plisované sukni jsem objevila několik skvrn, které nejdou vyprat. Do pračky se to bojím dát. Už jsem zkoušela ručně v klasickém prášku a pak i ve Vanish oxi action a nic… Jako poslední možnost mě napadá bělící savo, ale bojím se abych tu sukni úplně nezničila… Nevíte někdo jak to vyčistit? Sukně je z polyesteru… Děkuju, budu moc vděčná za rady ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

megisek 1
156 příspěvků 27.04.13 20:44

Na veškeré skvrny používám - a musím říci, že úspěšně, předpírací spray SA 8 od firmy Amway.

neversaynever
31 příspěvků 27.04.13 20:58

Zkusit dat do cistirny

GalianosjednimL  28.04.13 15:32

Mýdlové ořechy? Bio Wash

Fredylištička
1 příspěvek 28.04.13 16:43
.

Staré dobré mýdlo s jelenem. Stojí 15 korun a poradí si se vším

Moir
1806 příspěvků 28.04.13 17:14

Zkusti sůl na skvrny, opatrně benzín, perchlor, líh, žlučové mýdlo
mýdlové ořechy jsou jeden velký humbuk, neperou líp, než samotná voda

666mahu
1490 příspěvků 28.04.13 17:50

@janafell, pokud tusite puvod skvrn muzete jeste vyzkouset prislusny Ďáblík od Dr. Berkmann. ;-)

chinin
2788 příspěvků 28.04.13 21:12

Zlucove mydlo. Zatim si poradilo se vsemi mymi skvrnami, vcetne tech, ktere predtim odolaly Vanishi, Dablikovi i odstranovaci skvrn od Eurony. Posledne uvedeny mi ze vseho, co jsem vyzkousela, prijde po obycejnem zlucovem mydle druhy nejlepsi.

gudrun  28.04.13 22:02

@chinin To zlucove mydlo ma nejaky nazev? pod kterym se da koupi i v UK? Dekuji

chinin
2788 příspěvků 28.04.13 22:30

@gudrun
Myslim, ze to nema specialni nazev. V CR se v obchode vzdy ptam po „zlucovem mydle“, nyni mam doma zlucove mydlo z DM (drogisticky retezec) - jejich privatni znacky - a je oznaceno jako „gallseife“, coz je prelozeno do CZ opet „zlucove mydlo“, takze v UK bych se asi ptala po „gall-soap“ ci necem podobnem.;-)

lueur
40 příspěvků 28.04.13 22:50

Ano ano, žlučové mýdlo je zázrak :-) teď jsem s tím zvládla vyprat bílou košili špinavou od čehosi jako je kolomaz?! a po dlouhé době v podstatě už zaprané skvrny od deodorantu na bílém tričku…Naopak s vanishem mám spíš špatné zkušenosti. Udělalo mi to na bílých kalhotách kolem šedého flíčku ještě žlutou mapu, která se naštěstí po dvou vypráních ztratila, ale už se ho bojím.

gudrun  29.04.13 08:21

@chinin Moc dekuji.

continuity
5851 příspěvků 29.04.13 11:05

@lueur po vyprani ve vanishi NESMITE pradlo susit na slunicku, to pak nadela zlute skvrny. mate jeste dobre, ze vam pustily.

MorusRubra
455 příspěvků 07.05.13 11:30

Žlučové mýdlo (příp. Lanza mýdlo) opravdu pomáhá. Já tím odstranila už zaprané žluté skvrny od potu (antiperspirantu) na bílých košilích, které Vanishem odstranit nešly.

Stačí namydlit, nechat tak 10 minut působit a pak normálně vyprat.

Na praní bílého prádla je prý lepší prášek než gel, ale netuším, co je na tom pravdy.

V UK se gall soap dá sehnat, google mi vyhodil spoustu britských eshopů (např. věci pro děti a různé bio-obchůdky).

devcezBrd
17 příspěvků 20.06.13 08:01

Prosím, poradíte, jak se zbavit těchto skvrn na šifonové sukni, bohužel vůbec netuším od čeho jsou - materiál je 100% bavlna (šifon). Už jsem vyzkoušela žlučové mýdlo, ředidlo, odlakovač, sádlo, jar a nic nepomáhá. Myslíte případně, že by se dala sukně úspěšně obarvit a případně čím konkrétně. Díky moc.

Juliect
301 příspěvků 20.06.13 10:44

Já myslím, že je dobré vědět od čeho ty skvrny jsou. Tohle vypadá jakobyste se někde štrejchla od barvy, ale zas píšete, že ředidlo vám nezabralo. S tím barvením těžko říct, je to bavlna tak by to snad mělo jít, jde o to jaký zvolíte odstín.
Jinak já jsem pro „jelena“ (či jádrové mýdlo) na vše. Dají se koupit i jenom vločky na přidání do pračky k prášku. Dětské jsem prala i jen v tom.

Veselý Puntík
223 příspěvků 21.06.13 10:53

Mně na skvrny na bílém prádle nejlíp funguje Savo nebo méně intenzivní Domestos (i ten na wc), ale samozřejmě tu chemikálii nesmíte nalít přímo na látku. Chce to kyblík s velkým množstvím vody a jen malým množstvím Sava/Domestosu, třeba jen dvě čajové lžičky na 15 litrů. Do tohoto roztoku věc namočit a nechat louhovat několik hodin. Potom to strčit normálně do pračky a vyprat pokud možno na co nejvyšší teplotu si troufnete. V 90 procentech případů mi tenhle fígl pomohl a nic se nezničilo (bílá mikina, bílé džíny, fleky na bílém svetru…).

Zebra33
2038 příspěvků 21.06.13 11:40

Vanish jste zkousela? Zkusila bych ten tekuty, nalit na skvrnu, chvili to pomnout mezi prsty, aby se ten Vanish zapracoval do latky, pak nechat tak 10 minut pusobit a po tech 10 minutach hodit do pracky (pridat k normalnimu prasku i ten Vanish dle davkovani na lahvi). Jestli to nepusti a mela byste pocit, ze je to od barvy, zkuste jiny druh redidla. Ono totiz ne kazda barva je rozpustna v kazdem redidle. Zkonzultovala bych to pripadne s nekym, kdo se v barvach trochu vyzna.

devcezBrd
17 příspěvků 21.06.13 12:05

Zkoušela jsem i tekutý Vanish a Savo. Bez úspěchu. Ta skvrna vypadá spíš jako barva, ale netuším jaká…

klubo  21.06.13 19:40

Nedávno jsem úspěšně odstranila propisku tímto - mají v DM, a to různé druhy dle skvrn. Ale pozor, čím je skvrna starší, tím hůř se odstraňuje, někdy je chybou ji i zaprat na moc vysokou teplotu.

Bugatti
4052 příspěvků 19.11.13 19:15

@klubo Skvrny od propisovačky, a to i zaprané, lze odstranit velmi snadno. Na skvrnu nastříkat trošku laku na vlasy, nechat chvilečku působit, promnout a pak normálně vyprat. Celá léta jsem takto odstraňovala skvrny z dětského oblečení.
Skvrny neznámého původu jdou v naprosté většině odstranit žlučovým mýdlem. Když to nepomůže, batikuji a nosím na zahradu.

Ruzenka84
19 příspěvků 03.03.14 17:07

Mne bylo doporuceno zlucove mydlo na zlute skvrny pod pazi, ale nejak zazracne to nepomohlo :-/

Moir
1806 příspěvků 04.03.14 09:25

Jak na skvrnu od krve? Měla jsem malou nehodu se zatrženou pihou a z bavlněného trička se „stín“ skvrny nedaří dostat. Zaprala jsem ji ve studené vodě hned jak to šlo, žlučové mýdlo použila, v pračce se solí na skvrny vyprala, ale stále je trošku vidět. Napadá mne peroxid, ale ten doma běžně nemám, musela bych ho v lékárně případně koupit.

ionicera
4561 příspěvků 09.03.14 16:39

Nedávno jsem se v rubrice peklo radí ptala na odstranění skvrny po make upu na bílé halence.´Tak vám píšu výsledek. Všechny chemie světa-ariel, vanisch, prášek do pečiva i savo jsou krátké na mýdlo s jelenem a sluníčko. Namýdlovat, dát na slunce, bělit a takto pokračovat minimálně 1 den, udržovat vlhké. Potom normálně vyprat. A skvrna je fuč. Ještě, že si kamarádka vzpomněla na radu své maminky. Zachránila mi halenku za 4 tisíce.

Jiná Realita
13791 příspěvků 09.03.14 17:02

@ionicera
no jo, bělení prádla na slunci, viz staré knihy :-) taky mám zkušenost, že tak v 80% případů pomůže místo high tech životu nebezpečných chemií nějaká babská 1000 let stará rada.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit