Jak se zbavujete oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gemidy
22 příspěvků 31.05.13 14:39
Jak se zbavujete oblečení

Pěkný den všem :-)

Mám takový malý problém s oblečením. Chtěla bych změnit komplet šatník, ale je tady jeden zádrhel - už teď mám skříně plné (ale na sebe samozřejmě nikdy nic nemám :-D ) a hodilo by i pár kaček navíc. Věděla bych, jak na to - nabídnout oblečení někde na bazaru či tak. ALE - nějak se nemůžu rozloučit skoro z žádnou věcí, co v šatníku mám, i když už je dávno nenosím, nebo dokonce jsem je ani na sobě neměla. Je mi líto dát to pryč, u všeho si řeknu, co kdyby se mi to třeba ještě někdy hodilo. Jenže, jak už jsem řekla, chci změnit šatník na „dospělejší“ a „elegantnější“, proto bych se už konečně měla zbavit triček s Mickey Mousem apod. :-D

Máte podobný problém? Jak ho řešíte? Já asi nejsem dost radikální.

Napadlo mě taky, že si prvně šatník obnovím, a pak se teprve zbavím věcí, které nechci, ale když si teď něco koupím a donesu domů, tak je mi skoro trapně, že utrácím za další „hadry“, když mi ve skříních leží věci, které jsou naprosto netknuté…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Zebra33
2038 příspěvků 31.05.13 14:45

Doporucuju vam zbavit se sentimentu a co jste vic jak rok nemela na sobe, to vyhodte (nebo nabidnete pribuznym, kamaradkam, zkuste prodat nekde na aukru). Ja jsem taky vzdycky syslila a vsechno mi bylo lito vyhodit, ale postupne mi doslo, ze je to fakt blbost, protoze mate pak plnou skrin veci, ktere jsou po tech letech stejne demode. Co bych schovala jsou maximalne kvalitni nadcasove kousky, ktere by za 20 let mohla s radosti vytahnout a nosit vase dcera.

chinin
2788 příspěvků 31.05.13 14:47

Mila @gemidy, gratuluji vam k dnesni registraci na Modnim pekle a k vasemu prvnimu prispevku. Jako osobni darek k vasi registraci vam dam jeden tip. Na tema co delate s nepotrebnym oblecenim zde jiz existuji aspon dve diskuze se spoustou zkusenosti a tipu. Kdyz si kliknete na Diskuze, nahore vpravo najdete funkci Hledani v diskuzich, pak jiz jen staci zadat klicova slova. Priznam se, ze jsem nikdy nepochopila, co vede nove zaregistrovaneho diskutera k domnence, ze „jeho“ tema na zalozeni diskuze dosud nikoho behem existence MP nenapadlo. ;-)

Zebra33
2038 příspěvků 31.05.13 14:50

@chinin - souhlasim, ale na druhou stranu lepsi polozit trochu nestastnou otazku nez zacit hned po registraci bez ladu a skladu zahlcovat galerii vlastnimi fotkami (a ze par takovych uz tu bylo…)

Lenka M.  31.05.13 14:54

Ja som sa k stavu, že veci, ktoré nenosím bez /vetších/ problémov vyhodím, dopracovala až po tom, čo som sa 3× vlastnoručne sťahovala a to si potom človek rozmyslí, či bude roznášať 10 tašiek zbytočných vecí..Ale ten sentiment uplne chápem..Na druhú stranu to možete skúsiť tak..-na koľko z tých vecí si ani nespomeniete, že ich máte dokiaľ na ne nenarazíte? Naozaj večer vyťahujete staré veci, mazlíte sa s nimi pred spaním a cez deň sa tešíte ako ich vyvetráte :)? Ležia zabudnuté v skrini a keď ste ako ja, tak si aj tak na každú daľšiu príležitosť kúpite nové veci..kľúčom je dojsť k poznaniu, že naprostú vetšinu oblečenia človek nepotrebuje ani k šťastiu, ani k lepšej kvalite života, ale necháva si ich len z nezmyselnej zotrvačnosti..Držím palce :)

moet.de.foret  31.05.13 14:56

Byla jsem celá mládí tričková. Pak jsem se snažila kupovat věci, které jsou elegantnější, ale stejně jsem je kolikrát nenosila.
Při úklidu šatníku jsem četla, že máte udělat tři kupy (možná je to univerzální pravidlo na úklid všeho). 1. nosím pravidelně, měla jsem na sobě za poslední půlrok (s přihlédnutím k ročnímu období samozřejmě), rozhodně zužitkuju. 2. tato kupa je taková dlouhodobější - nenosíte často, ale rozhodně je to použitelné a pravděpodobně to je na speciální příležitosti - slavnostnější šaty, věci které jsou dobré a zachovalé a pravděpodobně budou zase v módě (zvonáče) ale musí být kvalitního střihu. 3. věci, které jednoduše nenosíte, necháváte je ze sentimentu, moc jste je na sobě neměla a ani mít nebudete atd.
1. kupu samozřejmě nechte. 3. buď pordejte nebo darujte. 2. si můžete nechat bokem a jednoduše se s tím rozloučit. Věcem často přikládáme vyšší hodnotu než mají. Za rok si nevzpomenete, že jste něco z toho měla. Pokud máte nositelné hezké oblečení například po mámě, nechte si ho samzřejmě, ale jen v případě, že to budete nosit.

Osobně, jak jsem řekla na začátku, jsem byla tričkový typ celé dospívání. Rodiče mi často z výletů vozili trička a oblečení a já si je nechávala ze sentimentu (trička z Evropy - Řím, Barcelona, ale taky Salt Lake City z období olympiády, či Grand Canyon). Jenže ty věci jsou mi malé a nosit je prostě nebudu. Za poslední půlrok každý měsíc dělám čístku skříně a věci, které mi byly líto vyhodit před měsícem, teď vyhodím bez problémů.

Věci vozím do červeného kříže, teď budeme uklízet kabáty a bundy, dražší věci rozhodně prodám. A k nakupování nových věcí - pokud na to máte peníze

gemidy
22 příspěvků 31.05.13 15:06

Tak to se moc omlouvám, že vás otravuje můj dotaz, protože už tu něco takového je, já jsem na nic takového nenarazila. Ta štiplavost, to se tu učíte nebo jste takové už odjakživa? Nic, radši budu MP projíždět jen jako neregistrovaný čtenář a budu se jen smát nad tím, jak se tu všechny dohadujete. Už se nemusíte bát, že bych tu někdy něco zas napsala, takže můžete v klidu spát, ano? A vážně si nemyslím (jen proto, že jsem se po letech, co MP sleduju, konečně rozhodla registrovat a nějak začít přispívat), že je moje téma originální a nikdo ho nikdy nevymyslel, jen, jak už jsem řekla, jsem ho bohužel nenašla.

Ještě jednou se moc omlouvám všem, kterým vadí „nováčci se svou blbostí“.. ;-)

Papa..

volfish
907 příspěvků 31.05.13 15:12

Mamí, voni jsou na mě voškliví, já si s nima nechci hrát!!

gemidy
22 příspěvků 31.05.13 15:13

Ach jo… :-D

jumbeee  31.05.13 15:14

@gemidy Já obnošené šaty věnuji (drogově závislým) lidem bez domova, takže třeba když jsem v zimě vyřazovala rukavice a šály, tak u jedné, kterou jsem sice měla ráda, ale byla už obnošenější, mě hřálo to, že bude někoho hřát ;).

jumbeee  31.05.13 15:15

@gemidy Když zadáváte nové téma, je dobře si klíčová slova nejdřív zadat do vyhledávání ;).

Zebra33
2038 příspěvků 31.05.13 15:30

@gemidy - nechapu, proc se hned urazite. Zvlast pokud jak pisete leta sledujete MP, melo by vam byt jasne, ze @chinin nasadila velmi pratelsky ton (a ja doufam taky, kdyz jsem vasi otazku oznacila za trochu nestastnou). Stiplave to mozna bylo, ale velmi mirne ve srovnani s tim, jakym stylem vam to taky mohli vpalit jini nejmenovani uzivatele MP (doporucuju projet gudrun vlakno).

gemidy
22 příspěvků 31.05.13 15:31

@jumbeee Jj, příště už si radši všechno najdu, než abych zase absolvovala tohle. :-D

gemidy
22 příspěvků 31.05.13 15:32

A pro všehny ostatní, děkuji za rady. To s těmi 3 kupami asi prubnu, to by mohlo fungovat. :-)

wurka
31 příspěvků 31.05.13 15:33

Ja som si zaviedla pravidlo - ked nieco nove kupim, na oplatku nieco stare vyhodim. Vo vasom pripade by som mozno zvysila pomer aspon na 1:3 a skrina sa troska uvolni :)

gemidy
22 příspěvků 31.05.13 15:43

@Zebra33
1, Gudrun znám…
2, Neurážím se, jen nemám ráda takové „vysměvačné“ komentáře typu „gratuluji k dnešní registraci a jako bonus.. nechápu, co vede nováčky si o sobě myslet, že jsou originální… blablabla“. Myslíte, že tohle je opravdu nutné? Vám tady to MP snad patří? Chápu, že chcete předejít tomu, aby se to tady nezaplevelilo blbostma, ale tohle snad až taková blbost nebyla, že je to opakující se téma, za to jsem se už omluvila.
3, MP sice léta sleduju, ale léta jsem vůbec nesledovala diskuse pod články a pakud vím, diskusní fórum tu není zas tak dlouho. ;-)

sarah123
2137 příspěvků 31.05.13 19:39
@gemidy píše:
Tak to se moc omlouvám, že vás otravuje můj dotaz, protože už tu něco takového je, já jsem na nic takového nenarazila. Ta štiplavost, to se tu učíte nebo jste takové už odjakživa? Nic, radši budu MP projíždět jen jako neregistrovaný čtenář a budu se jen smát nad tím, jak se tu všechny dohadujete. Už se nemusíte bát, že bych tu někdy něco zas napsala, takže můžete v klidu spát, ano? A vážně si nemyslím (jen proto, že jsem se po letech, co MP sleduju, konečně rozhodla registrovat a nějak začít přispívat), že je moje téma originální a nikdo ho nikdy nevymyslel, jen, jak už jsem řekla, jsem ho bohužel nenašla.

Ještě jednou se moc omlouvám všem, kterým vadí „nováčci se svou blbostí“.. ;-)

Papa..

Omlouvat se nemusite, to jen par pipek si z MP udelalo vlastni pisecek - k videni zejmena ve vlakne CJMDNS - a ted delaji chytre.

modra_kocka
903 příspěvků 31.05.13 20:02

@gemidy klid :) MP nejsou jen ti „hlídací psi“, kteři si myslí, že je jejích svatou povinnosti každého nováčka „přátelsky“ uzemnit. Duplicitní diskuze jsou tu běžně, většinou se je snaží hglídat a spojovat do jednoho vlákna admini. ale ti jsou zrovna zaneprázdnění tím, že podstupují další kolo vysvětlování některým uživatelkám, proč mažou některé příspěvky :)

K třídění oblečení - měla jsem to úplně stejné. Když jsem se poprvé rozhodla prostřídit svou skříň, vyhradila jsem si na to celý jeden den a všechno si poctivě vyzkoušela a v první řadě odložila to, co mi už nesedí. Zároveň s tím se vytřídily i obnošené věci. Vyřazené věci jsem hned dala do tašky a odložila, aby mi nebyly na očích.
V druhém kole jsem procházela to oblečení, které jsem si chtěla nechat, a zkoušela, s čím ho můžu nosit. Pokud jsem našla aspoň 2 kombinace, nechala jsem si ho. Pokud ne, letělo do tašky. Rozhodně nenechávat věci, do kterých zhubneš, ztloustneš, vyrosteš, zmenšíš se… Pokud ti pravidelně nekolísá váha (mě třeba ano, v průběhu roku občas i o 2 velikostní čísla), nemá smysl nechávat si oblečení, které ti už je malé nebo naopak velké.

Teď třídím skříň pravidelně každý rok - některé kousky si stejně nechám ze sentimentu nebo na donošení, takže se vyřazují až za rok.

Důležitý poznatek, který jsem si udělala - nevyhazovat uprostřed zimy letní oblečení a naopak.

babetule
7 příspěvků 31.05.13 21:30

Věci, kterých se chci zbavit, dávám na charitu. Tam už si to protřídí, něco předají dále a zbytek recyklují:-).

midshipman
59 příspěvků 03.06.13 14:59

Pokud máte věci, které jsou ještě pěkné a nositelné, jen se vám už nehodí do stylu, zkuste je prodat na www.votocvohoz.cz.

gudrun  03.06.13 15:29

No me to upozornovani na to Ze uz tu tohle tema je, prijde taky blby. Jinak hadry davam kamoskam ale pravda mam hodne kousku co proste nevyhodim pac jsou nadcasove a kvalitni. Tricka a podobny hadry vyhazuju.

bestia
2296 příspěvků 03.06.13 15:34

.

Příspěvek upraven 31.10.16 v 22:44

HertaDeOran
866 příspěvků 03.06.13 16:57

Známá se zbavila haldy oblečení tak, že je dala naší správcové v domě, která má snad pět dětí, a to většinou holčičky. Její růžové saténové kraťásky na spaní už nosí jedna ze starších dcer jako „šortky na ven“, navíc jsou jí ukrutně malé, no peklo. Ale myslím, že to ty holky fakt užijou a dotahaj až na doraz. Až se budu něčeho zbavovat, taky jim to zkusím nabídnout. A co třeba nabídnout to do dětského domova nebo tak něco?
Starý věci můžete dát taky houmlesákům, ale tam chtějí většinou hlavně pánský kabáty a bundy nebo kalhoty. Starý deky ale berou určitě :)

Tanya01
92 příspěvků 03.06.13 17:16

Obavam se, ze po povodnich budete moci nabidnout vase obleceni lidem, co to skutecne mohou potrebovat. Treba vam to pomuze se zbavit nadbytechnych veci bez litosti a naopak vas to potesi.

sarah123
2137 příspěvků 03.06.13 17:28

@HertaDeOran
V decaku nic nechteji. Kazdy sponzor se rad vyfoti s bandou „chudacku“, ktere „zachranuje“, takze deti chodi v original Nike, Adidas apod. Zato jidla se nedostava a pubertaci maji stejne minimalni pridely, jako skolaci.

Obecne charity i armada spasy potrebuji hlavne panske veci, takze nejlepsi je asi fakt podarovat nekoho, kdo ma hodne deti (a souhlasi s tim), nebo vymenit s kamaradkami.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit