Jak si představujete second hand 21.století :-)

Fotoalbum tématu (23) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marguaret
17 příspěvků 20.11.13 12:07
Jak si představujete second hand 21.století :-)

Zdravím všechny milovnice i občasné lovkyně nakupující v second handech. Jsem majitelkou malé prodejny. V hlavě mám spousty nápadů na vylepšení a zvětšení své prodejny a ráda bych se nechala inspirovat upřímným názorem davu :-)
Jak si tedy v dnešní době představujete, že by měl vypadat second hand, v jaké cenové kategorii by se měli různé věci prodávat, jaké kusy by rozhodně neměl chybět :-)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Alizon
1233 příspěvků 20.11.13 12:15
@marguaret píše:
v jaké cenové kategorii by se měli různé věci prodávat, jaké kusy by rozhodně neměl chybět :-)

Tak samozrejme kvalitni temer netknute kousky presne v me velikosti a za babku.
Tak a ted vazne - v sekaci nenakupuji, nikdy jsem se to nenaucila, jednou v 17 jsem tam nasla svetr a od te doby pri nahodnych pokusech pouze hromadu staromodne vypadajicich veci a kdyz bylo nahodou neco hezkeho, tak ani zdaleka v me velikosti. No a z financnich duvodu ted jako za studentskych let nemusim, takze me to nijak nelaka.
Kdybych tam nakupovala tak uvitam tyto veci =

• prehledne vystavene zbozi, hrabarna typu - vse za 10 korun v krabici se mi opravdu prici
  • osobne by se mi libil „luxusni second hand“ - tedy lepsi veci, lepsich znacek, klidne i za vic penez - takovych tech levnych hrabaren je myslim si dost.

Kousky - spise saka, sukne, kabaty - nevidim moc smysl v ruznych trickach a tilkach - ty se daji i v normalnim obchode koupit ve vyprodejich za babku, takze to by v second-handu musely byt tak za 5 korun, aby me to lakalo. Navic na tech je nejvic videt opotrebeni.

stricc  20.11.13 12:16

V 21. století se všechno mění a musíme být připraveni? ;)

Lenka M.  20.11.13 12:21

@marguaret Ja chcem na jednej tyči zavesených len toľko vecí, aby som sa nimi mohla pohodlne prehrabovať a prezerať a nevypadli ďalšie 4 keď niečo vyťahujem, alebo dávam naspať..tiež ma odpudzujú hrabacie hromady, radšej všetko vidím zavesené. Dederón, krimplen, plyš a všelijaké olysané chlpatiny z roku 2 by mali mať vlastné oddelenie, v prípade, že ich chcete predávať, pretože ma vždy odradí preberať sa štýlom 5 podivných devadesátkových šatoviek, jedno normálne triko. Rozčuľujú ma deravé, ožmolené, vyťahané, zničené a zúfalo nemoderné veci ktoré tam pravdepodobne sú aby sa na niekto ulakomil s tím, že ich prešije/opraví/sta­čí mu málo. A hlavne túžim po kabínke s dverami! Polopriehľadný záves natiahnutý na obruči niekde v rohu, prípadne o 20 cm kratší než šírka kabínky, prípadne záves miesto steny medzi dvoma kabínkami je snáď už prežitý :)

Lenka M.  20.11.13 12:28

Inak súhlasím s @Alizon uvítala by som hlavne kabáty a saká…ale pozor rozhodnie nie tohot typu :)

kikulienka19
182 příspěvků 20.11.13 13:34

Asi pred dvoma rokmi som bola na návšteve u bývalých kolegyniek v Prahe. Kočky ma zobrali do jednoho sekáčika, ďalej od centra.

Obchodík to bol nie moc veľký, ale atmosférou mi pripomínal obývačkovú pohodu. Na stenách boli príjemné barokové tapety, skúšacia kabínka bola síce závesová, ale štýlová. Záves bol z kvalitnej hrubej látky a ladil s tapetami na stenách. Na zemi bol koberec, ale bol čistý. Čo ma tiež zarazilo, že tam nebol taký ten secondhand puch.

Veci boli rozdelené do rôznych sekcií, boli tam staršie aj novšie kúsky, rôzne kvalitné značky, dovoz bol z Nemecka. Cenová relácia bola prijateľná.

Asi sme boli sympatické zákazníčky, pani nám priniesla aj podpultovky :D Nakúpila som si plnú tašku krásnych moderných vecí, kožené topánky, rifle, košielky, všetko bolo ako nové, tip top. Platila som tam asi 1000 Kč.

Priznám sa, dlho po tejto návšteve sme aj s kamarátkou nemohli kľudne spávať a kolegyniam som tajne závidela takýto obchodík.

Kľudná rodinná atmosféra, príjemná a ochotná pani predavačka, ktorá nám poradila, super ceny. Čo viac si priať :D

Na záver - teraz počas materskej dovolenky na SK môžem o takomto čosi ozaj len snívať :D A možno to tiež bude o rok môj podnikateľský zámer, uvidíme ;)
Každopádne, prajem veľa úspechov a spokojných zákazníkov.

zwedavka
677 příspěvků 20.11.13 13:46
  1. když si nic nevyberu, prodavačka se nebude tvářit kysele
  2. zboží bude pověšeno tak, aby při každém sáhnutí nepadalo z ramínka nebo i s ramínkem na zem

Edit: překlep

Příspěvek upraven 21.11.13 v 07:30

misial
1394 příspěvků 20.11.13 14:07
@Alizon píše:
  • osobne by se mi libil „luxusni second hand“ - tedy lepsi veci, lepsich znacek, klidne i za vic penez - takovych tech levnych hrabaren je myslim si dost.

Mně připadá, že třeba v Brně se jako ten „luxusní second hand“ tváří docela hodně sekáčů, ceny tomu často i odpovídají, ale ze zboží si na zadek nesedám.

Podle mě by mohl mít úspěch třeba sekáč zaměřený do určitého stylu, třeba (podle trendů) na hezké retro kousky. Nebo prostě něco, co normálně nenajdete ani v sekáči, ani třeba v normálním obchodě. Nejde o značky, ty samy o sobě nic nezachrání.

modny guru
280 příspěvků 20.11.13 14:45

Moje predstavy su mozno tazko zrealizovatelne ale myslim si, ze by Vas second hand bol oblubeny keby:
1,tam nesmrdelo. Viem, je to dezinfekcia, ale vela ludi to strasne odpudzuje, som jedna z nich. Ja sa len viem ovladat pripadne dychat ustami.
2,tam boli usporiadane odevy podla nejakeho prehladneho systemu a aby ich bolo dobre vidiet.
3,tam neboli spinave, potrhane, ozmolkovane a sprate veci.
4,sa casto menilo oblecenie. Nenavidim ked pridem do second handu a vsetko oblecenie je totalne prebrate.
Mozno by nebolo odveci spravit urcite zameranie sekaca alebo aspon ho rozdelit na casti.

Lola  20.11.13 15:32
@kikulienka19 píše:Asi sme boli sympatické zákazníčky, pani nám priniesla aj podpultovky :D

Jakýkoli obchod, který vede jakékoli „podpultovky“, by u mě okamžitě skončil, i kdyby měly být určené pro mě. Kádrování zákazníků na V. I.P. a ty ostatní mě uráží. Ocenění pravidelného zákazníka nějakou slevou nebo dárkem navíc je pochopitelné a zcela v pořádku, ale schovávání nějakého zboží z důvodu, že jen nějaký zákazník je ho hoden, je pro mě nepřijatelné.

Jiná Realita
13791 příspěvků 20.11.13 15:45

@Lola
to jsem chtěla napsat, ještě než jsem jsem dočetla k onomu příspěvku.

sekáčové lady mají nešvar lidi dělit na známé a ostatní a těm známým nepokrytě i před ostatními vytahovat věci zpoza pultu, nebo dokonce rovnou půjčovat třeba na večer :/ když už to musí být, to nemůžou dělat aspoň neveřejně?

pro mě je v sekáči naprosto prioritní, aby pořád měnil věci. znám sekáče, kde to nepochopili a to sako, které jsem zkoumala před dvěma měsíci, tam pořád mají :/

Lola  20.11.13 15:56

@Jiná Realita Vida, další důvod, proč nenakupuji v sekáčích - a to jsem ani nevěděla, že je tam tento systém běžným jevem.

Karoleenah
2322 příspěvků 20.11.13 16:04

Tak základ je pro mě určitě příjemné prostředí včetně v rámci možností nesekáčové vůně a dobrého osvětlení, pořádek a přehlednost, nesnažit se toho do obchodu narvat maximum, ale raději zboží hodně měnit, to podle mě i spíš přiměje zákazníky se častěji vracet.
Já mám nejraději sekáče, kde mají zboží rozdělené do kategorií (kalhoty, trička, svetry, košile, sukně, atd) a ty ještě podle barev, to se mi zdá hodně pohodlné, když zrovna pátrám třeba po červené sukni, nemusím přehrabovat celý obchod.

Rozhodně se přimlouvám za nemilosrdné vyhazování všech poškozených věcí, fakt mě otráví, když vytáhnu z věšáku nějakou na první dojem pěknou košili a pak zjistím, že je nevratně ušmudlaná od makeupu na límečku (např.). Já už jsem hodně opatrná a všechno prohlížím několikrát, ale kdybych nějaké poškození přehlídla, tu věc si koupila a zjistila to až doma, tak se vzteknu a už do toho sekáče nikdy nevlezu. Fakt to nesnáším prostě. Kromě toho to samozřejmě nedělá dobrý dojem celkově, když se člověk musí přehrabovat věcmi, které jsou tak onošené, že se jich štítí jen dotknout, natož aby je ještě kupoval, že. Když už by tam nějaká sekce vyloženě laciných „hader“ za 10kč musela být, tak viditelně oddělená od zbytku. Úplně ideální by teda bylo věnovat i věcem před vystavením nějakou menší péči, třeba ty hodně zmačkané věci trošku přežehlit, koupit odžmolkovač a třeba svetry nebo kabáty, které by až na pár žmolků v hodně zatěžovaných místech byly ještě úplně dobré, jím přejet, boty trochu překartáčovat a tak. Tohle mi připadá, že nedělají snad nikde, a přitom jsou to takové blbiny, co dost zlepší dojem.

Pokud jde o ceny, hlavní pro mě je, když z cedulky nebo nějakého systému prodeje v obchodě jasně vím, kolik co stojí, nemám ráda, když je v tom chaos a zlevněné zboží je třeba jen některé, ale je promíchané s tím nezlevněným, člověk pak musí lítat s každým kusem za prodavačkou, ta kolikrát ceny střílí tak nějak od boku, protože v tom sama nemá přehled a tak. V jednom brněnském sekáči jsou na to experti, lepí na každou věc ty mrňavé cenovky, ale na taková místa jako do kapsy nebo do rukávu, takže pak člověk 15 minut danou věc obrací naruby, pak to teda vzdá a jde ke kase, prodavačka netuší, začne cenu hledat v jakémsi sešitku… no nic, čeho bych se chtěla při nákupu účastnit.

Nějaké zaměření sekáče, třeba na retro nebo luxusnější věci, by možná bylo fajn, i když já to nedokážu moc posoudit, nejsem cílovka těchhle typů obchodů, největší radost obvykle mívám ze super věcí, které mě nestály víc jak stovku, ale jsem si jistá, že dostat se do nějakého „výběrového“ sekáče, byla by jejich cena výrazně vyšší. To je asi totiž to specifické „kouzlo“ na první pohled obyčejných sekáčů s nezajímavýma věcma, že tam člověk občas narazí na poklad za směšnou cenu. A vzhledem k tomu, kolik takových pokladů už jsem si přinesla, už je mi prostě líno dávat za cokoli v sekáči víc jak tu stovku. Ostatně kvůli tomu jsem původně do sekáčů začala chodit, že jsou levné. To, že mě časem začalo bavit prohrabovat se bizarními věcmi, co tam člověk občas najde, je jiná věc. :D

Konvalinka
244 příspěvků 20.11.13 16:16

Nejsem naivní a vím, že přehrabovat se balastem, abych mohla sehnat něco hezkého budu muset pořád. Osobně bych se přimlouvala, aby bylo zboží rozdělené ne podle druhu, ale dle velikostí. Ušetřilo by to hromadu času a v menším obchodě by to neměl být problém.

Jiná Realita
13791 příspěvků 20.11.13 16:17

@Konvalinka
nevím, jestli by to něco vyřešilo, protože jsem v sekáči držela v ruce sukni vel. 42, 40, 38 a 36 a kupodivu byly všecky stejně velké…

marguaret
17 příspěvků 20.11.13 16:25
Děkuji

Vážím si všech vašich názorů v podstatě u mě v prodejně mám systém uložení věci roztřízené, hezky voňavé a v el. zásuvkach vůně a hlavně čisto :-) V podstatě co vím, tak zákaznice chválí. Mám malej prostor, ale v únoru chci rozšiřovat a jak jsem psala inspirovat se maximalně názory lidí protože zařizovat prodejnu ve stylu co si budu myslet, že by se líbilo není to pravé. Co je u mě po skromnu nebo vůbec jsou doplňky to musím přiznat :( Nápad NE závěsové kabinky se mi taky líbí. Rozdělení na části plánuji a jsem ráda, že to tady zaznívá :-) Jen tak pro kritiku a představu, že jde o malej prostor vkládám foto mé prodejny nyní bez reklamy o tu tady nestojím to opravdu ne :-)

Giulietta  20.11.13 16:29

@marguaret Po prezretí fotiek som sa utvrdila v tom, že nenakupovanie v secondhande je to najlepšie čo možem urobiť. Mimochodom to decko je tiež na predaj?

Lola  20.11.13 16:40

@Giulietta Já v sekáčích také nenakupuji, ovšem z důvodů, která majitelka tohoto obchodu nemůže ovlivnit, a tudíž bez ohledu na stav její provozovny. Troufám si ale říct, že si zaslouží nějaký konstruktivnější názor, než je ten váš. Obchod s dětmi je v každém případě u nás trestný a nepředpokládám, že by byl inzerován tímto způsobem.

Zástěrka
27 příspěvků 20.11.13 16:42

Lidé budou čím dál víc chápat, že recyklace věcí je vlastně modní hit…nebudou se kupit věci, ale předávat dál, proto návštěvnost vzroste. Nejde ani tak o cenu, jako o originalitu. Proto je důležité

1. příjemné prostředí…útulné, jednoduše a vkusně zařízené…doplněno živými květinami
  2. vůně…souvisí s prostředím…o­blečení prané v kvalitních prostředcích, pohlcovače pachu, bytové vůně, vonné svíčky
  3. příjemné až domácké chování majitelky…získá si v zákaznicích přátele
  4. oddělený sortiment a velikosti, vždy naaranžované zboží…a často měněné…sekce s věcmi opravdu za babku, která je odělená
  5. styl…vdechnout sekáči neopakovatelný styl a vyzdobit obchod doplňky v tomto duchu
  6. být nadšená pro svou práci a stát se stylistkou pro své zákaznice, nikdy nedat najevo, že vám vadí, že šla ke konkurenci…naopak ji pochvalit, co hezkého si tam koupila

Myslím, že v dobrém sekáči toto všechno funguje…pocházím ale z malého města a toto mi tady chybí…i když sekáčů je tady spousta. Taky bych chtěla ten svůj, přeji hodně stěstí v podnikání :-).

Giulietta  20.11.13 16:42

@Lola Fakt veríte, že chcela vedieť názor? :-D Počet fotografii nasvedčuje, že je to skor výborná reklama. :-D
Ps tipujem že prinajmenšom o 7 postov neskor hodí aj adresu predajne.

Příspěvek upraven 20.11.13 v 16:48

Lenka M.  20.11.13 16:48

@marguaret Máte dosť vecí na figurínach a na stenách..čo keď si budem chcieť skúsiť niečo z toho? Budem vás musieť nahánať po obchode? A keď vás tam poňaháňam budú zákazníčky pri kase čakať? A čo keď si nechám zvesiť 4 veci a ani jednu si nakoniec nekúpim-vrhnete na mňa spaľujúci pohľad :D?

Lola  20.11.13 16:48

@Giulietta Nepochybně. Adresu podniku a otvírací dobu nám zřejmě při prohlížení těch fotek budou muset do mozku vyrýt nějací podplacení ilumináti, protože i kdybych se tam na základě této prezentace chtěla vypravit, fakt tady není nikde napsaný, kde se ten obchod nachází. Vskutku reklama k nezaplacení.

Giulietta  20.11.13 16:53

@Lola Otázka kde je ten „super“ sekáč sa da očakávať do 45 minút od zverejnenia fotiek. :-D
Sme na MP sekáč je tu viac ako Budha.

marguaret
17 příspěvků 20.11.13 17:08

ROZHODNĚ NEČEKEJTE ADRESU ANI NIC PODOBNÉHO…POSLALA JSEM VÁM MÉ OSOBNÍ FOTOGRAFIE JEN PRO PŘEDSTAVU NIC VÍC…KDYBYCH CHTĚLA UDĚLÁM SI REKLAMU V JINÉ DISKUSI A JINAČÍM STYLEM :D

bestia
2296 příspěvků 20.11.13 17:12

Mne tam vadia tie vsade povesane veci.
nechala by som tak tri figuriny, ktore nastajlujem uplne najlepsie ako sa da a zvysok normalne na stendre

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit