Jak si vytvořit styl po výrazném zhubnutí

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lastkecka
33 příspěvků 21.08.12 09:55
Jak si vytvořit styl

Ahoj, za poslední rok a kousek jsem zhubla z velikosti 56/54 na 38/36. Chtěla bych se začít pěkně oblékat, problém je v tom, že vůbec nevím jak začít, ve skříni mám ted jen pár kousků. Předtím jsem byla klasický příklad toho co běžně vidíte, džíny a mikina, džíny teda už nemám ani jedny a vyměnila jsem je za černé slimky, pak mám pár sportovních trik v různých barvách, dvoje kratasy růžové a bílé, dvě romantické halenky jednu světle růžovou a druhou modrou, potom jednu saténovou sukni s gumou v pase a jedny červeno bílé puntíkaté šaty, které stejně nenosím. V doplnkách se nevyznám vůbec, nenosím ani naušnice, jelikož mi děsně vadí v uších. Potřebovala bych radu co a kde nakupovat, mám v hlavě uplný guláš. Jinak je mi 24 a co jsem pochopila, jsem kontrastní zima.

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Karlota
8 příspěvků 21.08.12 10:52

Wau, gratuluji!
Teď budu slovíčkařit - slovo vytvořit bych vyměnila za najít svůj styl. Nemá cenu se stylizovat do něčeho, co se Vám sice líbí, ale nebudete se v tom úplně cítit. Mě například dlouho trvalo, než jsem si uvědomila, že to, co mi opravdu sedí a jde mi to, je spíše ležérní styl, občas mírně extravagantní (extravagantní spíše pro moje okolí). Němělo a nemá u mě smysl se stylizovat do něčeho vyloženě uhlazeného, protože mi to ani pořádně nejde, ani se v tom necítím. I když se mi to někom hrozně líbí.
Zkuste popřemýšlet spíše tímto směrem - v čem jste se, kdy cítila opravdu skvěle. V jakých barvách? Vyzkoušejte si ve zkušební kabince různé styly a třeba najdete ten, který bude láska na první pohled:)

Sibyla
2639 příspěvků 21.08.12 11:10

@Karlota Absolutně. Styl vyvěrá z nitra: pokud nebude v souznění s vaším já, budete další z módních figurin. Ujasněte si, k čemu vás srdce táhne, a začněte pomalu kupovat kousky - nejdřív třeba levnější. Projděte si obchody/sekáče, vyhraďte si na to čas, a vyzkoušejte, co vás zaujme. Prohlédněte se v tom, a nejste-li si jistá, vezměte s sebou kamarádku. My vám nemůžeme odpovědně poradit - nikdy jsme vás neviděly, neznáme vaše záliby, sklony ani zaměstnání. Ale však ono to půjde!

Jetthro
1129 příspěvků 21.08.12 11:12

Pro inspiraci doporucuju prolezt nejake fashion blogy nebo lookbook. Tam si muzete najit co se vam libi a podle toho si treba zkusit vybudovat satnik v podobnem stylu :) jen to chce uvazovat racionalne a premyslet, jestli vam dane veci sednou a budou sluset. Hlavne zkouset, zkouset, zkouset :)

Lastkecka
33 příspěvků 21.08.12 11:16
@Karlota píše:
Wau, gratuluji!
Teď budu slovíčkařit - slovo vytvořit bych vyměnila za najít svůj styl. Nemá cenu se stylizovat do něčeho, co se Vám sice líbí, ale nebudete se v tom úplně cítit. Mě například dlouho trvalo, než jsem si uvědomila, že to, co mi opravdu sedí a jde mi to, je spíše ležérní styl, občas mírně extravagantní (extravagantní spíše pro moje okolí). Němělo a nemá u mě smysl se stylizovat do něčeho vyloženě uhlazeného, protože mi to ani pořádně nejde, ani se v tom necítím. I když se mi to někom hrozně líbí.
Zkuste popřemýšlet spíše tímto směrem - v čem jste se, kdy cítila opravdu skvěle. V jakých barvách? Vyzkoušejte si ve zkušební kabince různé styly a třeba najdete ten, který bude láska na první pohled:)

Děkuji za reakci i gratulaci :) Miluju výrazné barvy, zvlášt modrou, mám opravdu výrazné modré oči, takže mi je tato barva rozzáři. Přemýšlela jsem o pouzdrové sukni, moc se mi líbí a k tomu několik topíků ve výraznější barvě, nebo nějakou saténovou halenku? Pak bych asi šla do nějakých plátěných kalhot a potřebuji nový kabátek, jelikož je mi opravdu všechno velké, jsem na pochybách, zda si koupit béžový nebo šedý. Jde mi o to abych měla pár kousků, které by se daly vhodně kombinovat. Dnes se chystám do FaF nemáte někdo tip na co se mám zaměřit? Každopádně tohle teda bude oříšek, mám toho plnou hlavu, kombinace barev mi nedělá problém ale ty styly se mi dost pletou.

Lastkecka
33 příspěvků 21.08.12 11:20
@Sibyl píše:
@Karlota Absolutně. Styl vyvěrá z nitra: pokud nebude v souznění s vaším já, budete další z módních figurin. Ujasněte si, k čemu vás srdce táhne, a začněte pomalu kupovat kousky - nejdřív třeba levnější. Projděte si obchody/sekáče, vyhraďte si na to čas, a vyzkoušejte, co vás zaujme. Prohlédněte se v tom, a nejste-li si jistá, vezměte s sebou kamarádku. My vám nemůžeme odpovědně poradit - nikdy jsme vás neviděly, neznáme vaše záliby, sklony ani zaměstnání. Ale však ono to půjde!

V sekáči jsem ted byla, ale asi jsem narazila na nějaký špatný, všechno umaštné a ušmudlané, no nebylo mi zrovna moc dobře, když jsem viděla svetr propálený od cigarety radši jsem utekla :D Jinak do práce nechodím, jsem s malým na rodičovské dovolené :) Máte pravdu, začnu u kousků co se mi líbí a pak dokupovat co se k nim hodí :)

Karlota
8 příspěvků 21.08.12 11:37

Přijde mi, že nějakou představu svého stylu už máte. Nebojte se té představy držet (i když máte pocit, že je ještě trochu nejasná) a vybírejte v obchodě vše, co se vám pozdává a v kabince to na sobě posoudíte.
A vezměte někoho s sebou. Mě oblíbené kousky jsou ty, které mi do kabinky donesla až mamka (a já jsem si jich na věšáku ani nevšimla).

firefly
527 příspěvků 21.08.12 12:18

Souhlasím s radami nade mnou :)
Ze začátku, než si na nový styl zvyknete a naučíte se střihy atd. kombinovat, tak třeba pokud půjdete do krámu pr halenky k sukýnce, vemte si tu sukni buď na sebe, ať vidíte, co k tomu jde, nebo (pokud počasí nedovolí první variantu) si ji vemte do kabelky a v kabince ozkoušejte k tomu, co si kupujete. Taky jsem to tak občas dělala :) jen pozor, ať nevypadáte, že kradete - chce to jít do jiného obchodu, než ze kterého je sukně. Koneckonců když chcete znovu do toho se sukní, můžete si ji do kabinky vzít normálně z ramínka ;)
Jinak bych být vámi, až budete mít pár kousků oblečení, si je vyložila vedle sebe na postel. Uvidíte, jaké by se vám šikly doplňky. Ono když po nich začnete pokukovat, půjde to samo.
S kabátkem to samé - píšete, že barvy vám nedělají problém. Tak mrkněte, co vám bude v zimě z kabátu vykukovat a uvidíte, jakou barvu spíše pořdít. Podle sukní, kalhot… Béžová i šedá mi ale připadají obě dobře kombinovatelné.
Hodně štěstí :)

Len
480 příspěvků 21.08.12 13:08

@Lastkecka
Gratuluji vám, to je opravdu úspěch! Jak píšete o těch kabátcích, béžový určitě pro zimní typ nedoporučuji. Šedý asi taky nebude úplně nejlepší, vám by měly slušet hlavně výrazné barvy. Každopádně zkuste barvy, které se vám líbí a hlavně si všímejte, jak váš obličej která barva ovlivňuje. Je dobré se dohodnout s prodavačkami a vyjít na denní světlo, tam vidíte všechny rozdíly mnohe lépe, nehledě k tomu, že osvětlení často o hodně zkresluje.
Pokud máte někdy čas, procházejte po obchodech a zkoušejte. Není dobré vždy chodit s konkrétní představou, protože ta se může od nabízených věcí dost lišit a pak byste třeba vzala zavděk i něčím, co se vám později nebude tolik zdát. Doplňků bych se nebála; zkoušejte si různé varianty oblečení a přemýšlejte nad tím, co by ho mohlo pozvednout. Že nemáte ráda náušnice vůbec nevadí, existuje mnoho alternativ - můžete vybírat z náhrdelníků, prstenů, náramků, broží, šátků aj. Někdy stačí jediný šperk, aby oblečení dodal šmrnc.

chinin
2788 příspěvků 21.08.12 13:51

Souhlasím, pro zimní typ není béžová barva k obličeji vhodná, podle mých zkušenosti to „nezachrání“ ani šálka v barvě, která lichotí obličeji. Z takzvaně neutrálních barev bych doporučila spíš černou nebo tmavě šedou (uhlová, antracit apod.).

@MP Len píše:
@Lastkecka
Gratuluji vám, to je opravdu úspěch! Jak píšete o těch kabátcích, béžový určitě pro zimní typ nedoporučuji. Šedý asi taky nebude úplně nejlepší, vám by měly slušet hlavně výrazné barvy. Každopádně zkuste barvy, které se vám líbí a hlavně si všímejte, jak váš obličej která barva ovlivňuje. Je dobré se dohodnout s prodavačkami a vyjít na denní světlo, tam vidíte všechny rozdíly mnohe lépe, nehledě k tomu, že osvětlení často o hodně zkresluje…

Lastkecka
33 příspěvků 21.08.12 17:38

Moc všem děkuji :) Ted jsem se vrátila s FaF a mám pár kousků, prosím o zhodnocení a jaké doplnky k čemu by se hodily. Původně jsem chtěla koupit černou pouzdrovou sukni a pak se zamilovala do růžové, mám k tomu tři vršky, dva černé a jeden modrý, no pak mi došlo, že by šla ještě bílá. Ke kabátku plánuji nakoupit několik šátků. Prosím berte na vědomí, že jsem začátečník, ale určitě hodnotěte pravdivě, abych se dokázala s chyb poučit :) A omlouvám se za ty vlasy, normálně je tak neupravené nemám.

Blair
359 příspěvků 21.08.12 18:35

@Lastkecka Nádherný trenčkot!!!

Lastkecka
33 příspěvků 21.08.12 18:37
@Blair píše:
@Lastkecka Nádherný trenčkot!!!

Moc děkuju, jsem z něj nadšená :)

gulietta  21.08.12 20:40

@Lastkecka stojíte aj o kritiku? :-)

Lastkecka
33 příspěvků 21.08.12 21:11
@gulietta píše:
@Lastkecka stojíte aj o kritiku? :-)

samozřejmě!!! :)

gulietta  21.08.12 21:22

@Lastkecka ak si dáte trenčkot k nohaviciam a chcete ho mať zapnutý, tak si dajte vždy opasok. Kľudne previazaný na uzol, alebo aj na sponu. Ak chcete bez opasku, tak ho noste rozopnutý. K červeným nohaviciam ak dáte čierne lodičky, tak tričko možete dať inej farby. A k červenej sukňu skúste tak, že tričko strčite do pása a na sukňu voľne zapnete opasok. Máte peknú postavu, tak ju zdoraznite. Ak nechcete nosiť náušnice, tak skúste náramok, alebo kvalitné dizajnové hodinky.

top topic
957 příspěvků 21.08.12 21:31

@Lastkecka: wow, gratuluju, to je teda masakr:-) Přijde mi podle těch pár fotek, že víte, kam se směřovat, jen by to chtělo nějaké doplňky, co kabelka nějaká hezká třeba a tak. Upřímně i bez doplňků budete na ulici dost nad průměrem. Sekne vám to.

Lastkecka
33 příspěvků 21.08.12 21:32
@gulietta píše:
@Lastkecka ak si dáte trenčkot k nohaviciam a chcete ho mať zapnutý, tak si dajte vždy opasok. Kľudne previazaný na uzol, alebo aj na sponu. Ak chcete bez opasku, tak ho noste rozopnutý. K červeným nohaviciam ak dáte čierne lodičky, tak tričko možete dať inej farby. A k červenej sukňu skúste tak, že tričko strčite do pása a na sukňu voľne zapnete opasok. Máte peknú postavu, tak ju zdoraznite. Ak nechcete nosiť náušnice, tak skúste náramok, alebo kvalitné dizajnové hodinky.

Děkuji přesně o tenhle druh kritiky jsem stála :palec: Jaká barva vršku by se ještě hodila k té sukni? Přemýšlím o bílé. Doplňky určitě dokoupím :) Moc děkuji za zmíňku o pásku k trečkotu, tak nějak jsem si s ním nevěděla rady :)

gulietta  21.08.12 21:33

Ten opasok som na tej sukni dodatočne objavila, vymente ho za inú farbu. :-)

Lastkecka
33 příspěvků 21.08.12 21:35
@top topic píše: @Lastkecka: wow, gratuluju, to je teda masakr:-) Přijde mi podle těch pár fotek, že víte, kam se směřovat, jen by to chtělo nějaké doplňky, co kabelka nějaká hezká třeba a tak. Upřímně i bez doplňků budete na ulici dost nad průměrem. Sekne vám to.

Teda ted jste mě moc potěšila. Kabelky samozřejmě mám a budu kombinovat :) Musím dokoupit nějaké náramky a náhrdelníky :)

Lastkecka
33 příspěvků 21.08.12 21:36
@gulietta píše:
Ten opasok som na tej sukni dodatočne objavila, vymente ho za inú farbu. :-)

Aháá on vůbec není vidět :D Mám tu černý a hnědý oba tenké.

gulietta  21.08.12 21:39

@Lastkecka k tej sukni možete ešte svetlo modrú, svetlo hnedú, aj bielu. Možete vodorovné prúžky na bielom podklade, alebo vzor s červenou farbou. Skúsim pohľadať aj fototip.

Lastkecka
33 příspěvků 21.08.12 21:48
@gulietta píše:
@Lastkecka k tej sukni možete ešte svetlo modrú, svetlo hnedú, aj bielu. Možete vodorovné prúžky na bielom podklade, alebo vzor s červenou farbou. Skúsim pohľadať aj fototip.

Moc děkuju :hug: Světle modrý topík tu dokonce budu mít, zítra skusím zkombinovat.

gulietta  21.08.12 22:02

@Lastkecka búrka mi zobudila dieťa, tak zase zajtra. :-)

llolla
2102 příspěvků 21.08.12 22:23

U mne probihala zmena stylu oblekani nasledovne: uvedomila jsem si, ze to, co nosim, se mi nelibi a chci to zmenit, ale nevedela jsem jak, tak jsem vyhodila ze satniku veskere barvy a chodila asi mesic pouze v cerno - bile kombinaci. ( vliv na to ale mel i fakt, ze jsem tehdy cetla modlitbu za owena meanyho, kdo cetl, pochopi) pak jsem si poridila kvetovanou sukni, cervenou sukni a postupne jsem pridavala barvy- vzdy jeden baarevny kus a zbytek cerna. Postupem casu jsem se dopracovala k dosti odvaznemu „colorblokingu“. Ony zrovna ty doplnky, ktere vsichni tak glorifikuji jsou dost osemetna zalezitost, takze bych s jejich hromadenim nespechala. Jiz zminovanou dobrou inspiraci jsou blogy, kde se muzete ziskat tip na to, co se vam libi a ani jste o tom nevedela. V dnesni dobe uz je mozny nosit i pytel od brambor a rikat tomu moda, takze pokud mate odvahu, nebojte se experimentu. Hlavne se nesnazte stylizovat do neceho, co vam nesedi. Prilozene fotky jsou urcite cesta spravnym smerem. Jen se mi zda - mozna to tak pusobi souze z fotky- ze jste dost vysoka, v tom pripade bych byla opatrna s podpatky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Kurková poprvé na pražském Fashion Weeku

Nejznámější česká supermodelka Karolína Kurková vůbec poprvé... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Roláky: 8 inspirací a jedno peklo

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Že rolák není nudný jsem ukázala v předchozím článku. Samotný rolák... Celý článek

Reklama