Jak skladovat doplňky (bižuterie, klobouky, šátky, kabelky, ...)?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZetKa
287 příspěvků 21.01.12 21:39

Pod vlivem pekla se mi začínají nevídaně hromadit doplňky. Především klobouky, šátky, šály (protože jsem se začala zásobit teď v zimě. V létě určitě přibudou slamáčky a bižuterie).
Na klobouky jsem si pořídila na aukru úžasný cestovní kufr na klobouky, ale všechny se mi tam nevejdou. Takže je zatím skladuji v krabici, ve které mi jich několik přišlo. Jak to skladujete vy? Někde na věšáku? Na to se pak práší, ne? Šátky mám zatím složené ve skříni, ale přiznám se, že bych uvítala nějaký lepší způsob skladování, tohle je trochu nepraktické. Vím, že IKEA prodává např. toto , což bych si dovedla představit právě na skladování šátků. Používáte někdo něco podobného? Nemačkají se ty šátky? Většinu šátků mám hedvábných …
Co se týče šál a teplých pletených šátků, tak ty mám v ozdobné krabici dole ve skříni, a vždy do toho jen sáhnu, tam ani tak problém nemám. Šály se nezmačkají a jsou tak nějak trvanlivější a méně náchylné na neopatrné zacházení než ty šátky.
No a skladování bižuterie, s tím jsem si nikdy nevěděla rady. Máte to jen tak pohozené někde v krabičce nebo šuplíku? Nebo to nějak věšíte na zeď?
A kabelky… Moje věčné dilema, kam s nimi. Ne že bych jich měla tolik, ale několikery kabelky, několikery větší textilní tašky, sportovní tašky přes rameno, tašky na věci na cvičení a tancování … Ono je toho docela slušná kupa. Zatím je mám ve skříni na polici, ale je to docela změť. Navíc mám ještě různě po bytě kabelky, co zrovna používám nejvíc. Chce to nějaký systém, pořádek! :))

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Rahja
164 příspěvků 21.01.12 22:46

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:50

Lama_z_Lana  21.01.12 22:52
To na ty šátky mám a přijde moc to dost ničemný právě proto, že se šátky hodně muchlají. Navíc já to měla v dost narvaný skříni, takže se mi to z toho i blbě lovilo.
Co se kabelek týče, tak je mám ve skříni na dně a ucha mám navěšené na samolepících háčcích, aby se kabelka nebortila a „nemuchlala“; ty co se nevejdou do skříně tak visí na věšáku.
Doplňky mám rozbordelařený v různejch krabičkách, na to jsem lajdák.

Dahllie
2222 příspěvků 22.01.12 00:03

Na bižu, konkrétně naušnice mi jedna paní radila staré silonky, i když asi to bude spíš na afroháčky. Já mám systém krabiček a boxíků a věci na častější nošení mám na takovém tom „stojánku na šperky“. Na kabelky si hodlám pořídit vlastní skříň, protože jich mám stále víc a víc. A u šál a šátků stále dumám, teď mám zimní šály na takovém tom věšáku na dveře, ale to hlavně proto, abych je měla po ruce, protože měním třeba i několikrát denně.

ZetKa
287 příspěvků 22.01.12 11:09

Když jsem googlila, našla jsem, že někdo používá na skladování kabelek tento věšák/přihrádku do skříně .
Není to špatný nápad, ale je to jen na menší kabelky, asi by se tam větší muchlaly.

pixie
232 příspěvků 22.01.12 11:20
Na bižuterii taky používám korkovou nástěnku a asi si vyrobím nějaký stojánek, nástěnka mi přestává dostačovat. A přemýšlím, že si udělám nějakou krabičku na peckové náušnice.
Klobouky skladuju ve skříni, ale nic moc no, budu muset sehnat nějakou krabici.
Šátky a šály, pokud je nepoužívám, jsou složené ve skříni, pokud ano, tak je mám někde blízko dveří nebo na židli, kam si odkládam oblečení (bydlím na koleji a jednu židli máme navíc, tak jsem si z ní udělala domácího sluhu).
Kabelky, které zrovna nenosím, jsou na ramínku ve skříni nebo na věšáku (máme ještě jednu sadu věšáků asi metr nad zemí, které jsou na to ideální, protože nic jiného se tam stejně pověsit nedá). Ty, které zrovna nosím, nechávám většinou na zemi, ale uznávam, že to neni nejvhodnější způsob skladování.

Lama_z_Lana  22.01.12 12:06
Ty různé IKEA přihrádky do skříní takhle vypadají docela dobře, ale člověk na to musí mít opravdu velkou skříň, mně se třeba i moc libí ty jejich systémy do skříně na ukládání bot, ale moje skříň je narvaná k prasknutí (a to je polovina ve druhé skříni na koleji:) takže se to tam nemá šanci vejít.
Já si prostě jedou jednou pořídím takovou šatničku, jakou udělal Pan Božský pro Carrie :)

GreatSusan  22.01.12 15:52

Na bizuterii (ktere ovsem nemam zas az tak moc) pouzivam krabici na caj koupenou v tchibu. Rozmerem je asi 40×20, ma prosklene viko, takze je videt dovnitr a vnitrek je rozdelen na prihradky sirky sacku caje. Prijde mi to prakticke a prehledne.
Kabelky mam vycpane bal. papirem a schovane v platenych protiprasnych pytlech, ktere jsem bud dostala ke kabelce pri nakupu nebo si je usila a naskladane jsou v regalu v satne. Mensi kabelky (psanicka atd.), mam v supliku za spodnim pradlem :-) (mam jen asi 3 kusy).
Satky nevlastnim, nosim velke mohutne pasminove saly, ktere mam tri v ruznych barvach a ty se vali ruzne po byte, protoze se do nich balim i doma - jednu mam vetsinou na krku, druha je u televize a treti v pracovne…
Celkove moc doplnky nevlastnim (i tech kabelek mam jen par), mam problem spis se skladovanim obleceni…

velkabota  22.01.12 16:52

Já jsem si na bižuterii koupila stojánky u firmy stoklasa. Není to sice žádná nádhera, ale účel plní skvěle. Je to velmi přehledné, v ničem se nemusím přehrabovat, náušnice mám seřazeny dle barvy (jsem puntičkář). Mám jeden na naušnice a brože a druhý na náramky a korále…
http://www.sto­klasa.cz/stojan-otocny-20cm-vyska-32cm-nausnicovy-ii-jakost-x123406

http://www.stoklasa.cz/…rove-x124725

ZetKa
287 příspěvků 22.01.12 17:11

Velkabota: tak ten otočný stojan (sluníčko) vypadá docela použitelně! Díky za tip!

Karoleenah
2322 příspěvků 22.01.12 17:14
Bižu, brože a kvítka do vlasů mám napíchané na korkové nástěnce, na dražší šperky mám speciální šperkovničku. Ukládat všechno do nějakých krabiček je pro mě hrozně nepraktické, tedy hlavně z takového toho důvodu „sejde z očí - sejde z mysli“. Jak něco zavřu do krabičky, okamžitě zapomínám, že to vlastním.
Ten kruhový „pořadač“ do skříně z IKEA mám jeden na pásky, jeden na šátky a kravaty. Na pásky se to osvědčilo víc, šátky mají tendenci sklouzávat kamsi do hlubin skříně. Zatím jsem ale nic lepšího nevymyslela. Teplé zimní šály jsou mimo sezónu ve spešl šuplíku, aktuálně jsou společně s čepicemi a rukavicemi ve velkém proutěném koši v předsíni, aby byly pěkně po ruce.
Kabelky mám ve čtyřech policích, které jsou součástí věšáku na kabáty a pak různě po bytě… S jejich skladováním mám největší problém co do prostoru, asi bych se měla přeorientovat na psaníčka. :) Ten patrový pořadač z IKEA už se mi bohužel do skříně fakt nevejde.
Zato klobouky mám jen dva a oba mám naražené na polystyrenové hlavě. Tu kdesi pořídila moje teta a já ji později zabavila.

No a docela bych potřebovala tip jak skladovat punčocháče, punčochy, podkolenky, návleky… Mám jich hrozné množství a všechny je mám tak ledabyle naházené v jedné přihrádce, chtěla bych v nich mít aspoň nějaký pořádek, ale cpát je zpátky do původních krabiček se mi nikdy nepodařilo, zvlášť když to kolikrát nejsou ani krabičky, ale jen kus kartonu, kolem kterého jsou namotané.

velkabota  22.01.12 17:26
Karoleenah ha detto :

No a docela bych potřebovala tip jak skladovat punčocháče, punčochy, podkolenky, návleky… Mám jich hrozné množství a všechny je mám tak ledabyle naházené v jedné přihrádce, chtěla bych v nich mít aspoň nějaký pořádek, ale cpát je zpátky do původních krabiček se mi nikdy nepodařilo, zvlášť když to kolikrát nejsou ani krabičky, ale jen kus kartonu, kolem kterého jsou namotané.
Já jich moc nemám, vejdou se mi na ramínka…
http://whatiwore.tumblr.com/…ation-tights

ZetKa
287 příspěvků 22.01.12 19:09

Tady je třeba malý tip na skladování šátků .
Dál se mi docela líbí tenhle tip na zařízení předsíně (od Martha Stewart)

Dolů kabelky a tašky, do proutěných (nebo jakýchkoliv jiných) košíků pak rukavice, šály.
Podobně šikovné je také tohle:
Šátky
Našla jsem několik tipů na ramínka na šátky:

A tento (podobný) je sem tam k dostání v Tchibo obchodech):
Klobouky
A k ukládání klobouků jsem našla třeba toto, ale to mi přijde jako nevhodné. Klobouky (zvlášť ty z vlny) musí být spíš uklizené, aby se na ně neprášilo… Nicméně tohle je spíš designová fotka, než rada pro ukládání klobouků a tašek (tj. hezky to vypadá, ale při běžném používání nevím nevím).
Punčocháče:
Objevila jsem tohle . Myslím, že podobný organizér jsem viděla i u Tchiba, možná, že i v IKEA by se to dalo sehnat. Zdá se mi to docela šikovné a dá se to samozřejmě použít i na jiné věci (bižuterie apod.).
Kabelky:
Několikrát jsem viděla něco na tento způsob (u Tchiba apod.). Jenže mi to přijde, že to vizuálně dělá nepořádek. Když si představím, že to mám na dveřích ložnice nebo na dveřích z předsíně, tak se mi to nelíbí. Ale je to přehledné, to ano.

MP Ava
248 příspěvků 22.01.12 19:38
Ponožky, punčochy, punčocháče, podkolenky, návleky mám roztříděné v tomhle .

Bižuterii v tomhle a tomhle . Náramky navlečený na stojanu na kuchyňský utěrky (růžový plastový taky z ikea).

Spodní prádlo v tomhle .

Čepice, rukavice, šály, šátky v tomhle .

Pásky na tomhle zevnitř na dvečích skříně.

Na kabelky a klobouky jsem na nic kloudného nepřišla.

seznam.mih  22.01.12 20:44

Ach lidi… děláte mi chutě přepadnout Ikeu, Kiku a jim podobný obchody :DD

MP Ava
248 příspěvků 22.01.12 20:52

Ikea určitě není to nejlepší řešení, ale při omezeném rozpočtu a hlavně provizornosti dočasného bydlení se tam tady kraviny dají pořídit dobře. Kdyby bylo na mě, tak mám šatnu, a ne miliony různých krabic a přihrádek :)

coralline
822 příspěvků 22.01.12 21:53

Originální stojany na bižuterii k dostání zde: http://www.fler.cz/maimouna
Jeden mi přinesl Ježíšek.

ajuna
106 příspěvků 23.01.12 08:16

Lanevra
371 příspěvků 23.01.12 09:02
Klobouky by rozhodně neměli dlouhodobě vyset na věšáku, protože se tím deformují a lámou. Zejména v dnešní době kdy člověku snad už ani klobou přímo na míru od vyměření hlavy, přes tvoření korpusu až po zdobení nikdy neudělá - rozhodně ne za rozumnou cenu, je nutné aby se klobouk vytvaroval podle hlavy nositele a nijak se nedeformoval. Na skladování klobouků slouží kloboukové krabice kruhového tvaru, které se vyráběli v různých velikostech a výšce. V dnešní době téže k sehnání například v Tonaku, ale malé stojí přes 300 kč. Možná by se to levněji dalo sehnat někde na Fler. V několika kloboučnictvích jsem už viděla stojan na klobouky kde je místo háčků dřevěná polokoule, ale ne na prodej. Měli na tom klobouky na prodej zavěšené, takže se zeptat kde to sehnali případně jestli by nějaký starý, třeba poškozený neprodali za rozumnou cenu. Ale to je na věšení klobouků které přímo člověk nosí.

Na věšení šátků a šál se mi tu líbí ty ramínka a věšáčky, ale ač nemám ráda umělou hmotu, volila bych právě jí. Dřevěné ramínko může být nedostatečně zahlazené, známe jaké kvality jsou dnes výrobky a to kovové by mohlo černat a dělat na šátcích pruhy.

Bižuterii já skladuji ve šperkovnicích a mám už jich velikou hromadu, potřebovala bych tu zámkovou skříňovou šperkovnici, ale to není k dostání. Že bych ji měla někde zavěšenou na nástěnce si nedovedu představit, už jen proto že by se mi to do pokoje opravdu nehodilo, mám toho hodně a mám doma papouška který by to kradl. Takže v tomhle neporadím.

:-D tohle téma mně zaujalo tolik, že jsem se tu i zaregistrovala.

Elm
126 příspěvků 23.01.12 09:06

Já mám šperkovnici z Fleru od DejDar - konkrétně tuhle: http://www.fler.cz/…arek-1211395 . Vyhovuje mi, že šperky tam jsou zavřené a zároveň je přehledná. Jakmile mám náušnice v nějakých pytlíčkách nebo krabičkách, okamžitě zapomínám, že je mám a přestávám je nosit. Na motivu na víku šperkovnice se dá bez problémů domluvit. Šperkovnice mají v různých velikostech (samozřejmě já mám ale tu mega:-) ), nabízí i věšáčky na šperky.
V bytě máme málo úložných prostorů, tak jsem nešťastná hlavně z ukládání kabelek - a to jich mám pár. Šátky, šály a rukavice mám v jedné Ikea krabici, ale je z toho taková nepřehledná změť… Já bych si snad přála barák hlavně kvůli tomu, že bych tam měla šatnu :-)

kalivrata
272 příspěvků 23.01.12 09:33
Krásné kufříky na klobouky, ve kterých je skladuji, vyrábí Kazeto Přerov. Teď mají tyto

A podporujete tím českou výrobu.

pixie
232 příspěvků 23.01.12 11:29

Kdybych si pořizovala šperkovnici, tak chci určitě něco takového http://www.fler.cz/…vety-2241712 . Předpokládám, že na barvě, počtu a velikosti přihrádek a podobně se dá domluvit. Vypadají, že jsou velmi dobře zpracované, co víc si přát?

ZetKa
287 příspěvků 23.01.12 11:37

Kufříky od Kazeta se mi také moc líbí, napsala jsem si o jeden ježíškovi, ale asi jsem zlobila, protože se pod stromečkem neobjevil :)).
Ale stejně řeším to, jak ty klobouky poskládat, aby se mi v nich dobře vybíralo a nezabraly moc místa. Když bude mít každý klobouk svoji krabici, tak než to všechno pozotevírám a přeskládám, abych našla ten jeden, co se mi zrovna hodí, tak si nadělám nepořádek a ještě tím ztratím moc času.
Vím, že na krabici si můžu nalepit fotku s kloboukem, který je uvnitř, tím pak padá nepřehlednost.
Dále také vím, že do jedné krabice se může vejít víc klobouků, ale samozřejmě jen tak, aby se navzájem nepomačkaly. Stejně mi ale na mých 8 klobouků vychází příliš velká potřeba místa na uskladnění těch krabic.
Nepočítám barety, ty pohodím mezi šály, jsou na zacházení celkem nenáročné :)

Ani  23.01.12 13:59
Tak s tím taky bojuju.

Klobouky mám zatím volně na poličce nad věšákem na sobě, mít je ve skříni by bylo nemyslitelné. Až bude teplo, schovám ty plstěné, ale jinak ne.
Šály a rukavice se válí rovněž tam. Už ta polička přestává stačit. Bohužel ale platí, že co by bylo ve skříni, to bych už nepoužívala :(
Na bižuterii a šperky mám multifunkční dřevěný stojánek z fleru, plus truhličku. Opět to mám na poličce, kousek od dveří, takže jdu a vyberu… do skříně bych proto nelezla.
Punčocháče, šátky, pásky - košíky ve skříňce s oblečením. Když už jdu pro oblečení, tak ty není problém vzít.

No a nejhorší jsou kabelky. Zatím ty nejpoužívanější visí na věšáku, ale už se tam skoro nevejdou. To se skříní pro ně platí víc než pro cokoli jiného, protože je navíc potřeba přendávat obsah :( A stejně končím tak, že v 80% případů beru stejnou kabelku.

Některé fotky, co tu padly, jsou inspirativní. Ale v aktuálním bytě bohužel, v předsíni by na to nebylo místo.

kolasice
138 příspěvků 26.01.12 09:00

Šperky mám částečně v dřevěné krabici od čajů (dno jsem vystlala silným filcem) a částečně v papírových krabičkách podle druhu kovu a barvy (a občas to musím pozotvírat, protože taky zapomínám, co vlastním). Nejfrekventovanější kousky leží volně ve skříni, vedle parfémů.
Šály a šátky mám uskladněné v drátěném koši ikea, což mi prozatím vyhovuje, protože nevlastním nic mimořádně exkluzivního. Skladování menších hedvábných šátků bych řešila pomocí textilního boxu (líbí se mi i ty plastové, ale nevadí to třeba tomu materiálu?).
Klobouk
mám jeden - slaměný (leží také v drátěném koši). Krabice z přerovského Kazeta vypadají báječně!
Pásky
zatím raději motám, věsila bych je spíš za sponu na háčky, ten kruhový věšák se mi zdá nepraktický (nedeformuje kůži?)
kabelky uklízím podle sezóny, ty aktuální visí porůznu na klikách nebo jsou prostě někde na ráně, zbytek je na horní polici (dražší v plátěných pytlích).

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit