Jak skladovat zimní oblečení a boty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Barbucha
3716 příspěvků 21.03.12 19:18

Podělte se o své tipy!
Já boty vždy vyčistím a nakrémuji, dovnitř strčím „kopyta“ a pytlíček s levandulí. Na kabáty žádný postup nemám, pověsím je v obalu na šaty do skříně.

Reakce:

MP Motyka
29 příspěvků 21.03.12 22:39

Kde jste sháněla „kopyta“? Nejen zimní botky by to u mě ocenily…Krom kopyt mám podobný systém.

MP Barbucha
3716 příspěvků 22.03.12 07:57

Kopyta jsem koupila v IKEA

oskarina
266 příspěvků 22.03.12 08:29

já boty celý život vycpávám starými schumlanými novinami, boty se vypnou, pak je nakrémuji (indulonou či jiným mastným krémem) a ukládám. Kozačky vycpu až nahoru, aby se kůže někde nepřelomila. Výhodou je, že nemusím kopyta nikde skladovat…

Emily.V
67 příspěvků 22.03.12 08:29

Je používání kopyt opravdu přínosné? Nikdy mě nenapadlo je používat a nemám pocit, že by boty byly skladováním nějak poznamenané…

oskarina
266 příspěvků 22.03.12 08:38

no vycpat boty před delším skladováním smysl má - bota drží tvar, kůže se nezlomí. Dobře uskladněné boty ti vydrží déle pěkné. A rozhodně se vyplatí kožené boty pěkně promazat.

DanielaS
4603 příspěvků 22.03.12 09:26

Nemajic zadne specialni ulozne prostory, obleceni na cely rok proste visi ve skrini. Boty jsou problem, neco se vejde na dno satniku, zbytek postava ruzne po byte, lodicky jsou ve skrince v praci (a nenakremovala jsem je pravda ani nepamatuju…).

Olinka
2582 příspěvků 22.03.12 11:13

Já zimní boty sklízela včera. Koupila jsem bezbarvý krém na kožené boty a přijde mi lepší, než léta používaná Indulona - hlavně nedělá ty bílé mapy… ale zas víc smrdí, ale nijak tragicky. Mám schované krabice, ve kterých jsem je koupila, takže do nich naležato a nezláme se nic.
Na asi 5 let starých kožených kozačkách se mi pokazil zip a protože je mám opravdu ráda a nemám peníze ani čas shánět nové (mám specifické nároky), nechám ho asi vyměnit…
Ještě jsem dostala dobrý nápad vyprat zimní bundu, ať je na příští zimu zase fit. Jak často perete bundy? Já jsem ráda, že to zvládnu jednou do roka (po sezóně) a čištění kabátu asi taky tak, i když nějak viditelně špinavé nebo zasmrádlé mi ani jedno nepřipadá (kabát je spíš na čase opět odžmolkovat).

DanielaS
4603 příspěvků 22.03.12 12:57

Ja bundu nosim tak strasne malo, ze jsem ji prala snad predloni… Ale opravdu ji oblecu tak petkrat za zimu. Neni perova, je to nejaka povrstvena tkanina a vevnitr flisova podsivka. Kabat do cistirny tak ob sezonu, ale ja normalni obleceni nosim fakt malo. Normalni mi prijde vycistit po sezone a v lete jednou - dvakrat dat radne vyvetrat na cerstve povetri.

snacky
17 příspěvků 22.03.12 13:15

A perete i ty péřové bundy?? Já váhám, někdo je pere běžně a je spokojený, někdo vypral jednou a bunda se tím zničila (názory z netu). No a nemám tedy sušičku, která je na to doporučovaná…

DanielaS
4603 příspěvků 22.03.12 13:46

Ja mam zkusenost jen s pranim perovych spacaku. Bez susicky. Ono bude zalezet na tom, jak moc je vyresene prositi, aby se veskere peri nesesypalo do jedne koule. Prala jsem na 30 stupnu s minimem praciho prostredku, slo mi o odbahneni, ne odmasteni. Bez zdimani, pak jsem spacak rozlozila a mnoho dni susila a rucne roztrepavala perove slepence.

snacky
17 příspěvků 22.03.12 14:26

asi to přeci jen zkusím, díky!

gulietta  22.03.12 17:27

Snacky ja som svoju vyprala a perie pustilo tú prírodnú mastnotu a na látke sa urobili fleky. Navyše sa perie zosypalo na jedno miesto. Tak som ju usušila a odniesla do čistiarne. A tam mi z nej urobili zase novú. Manželová po vypraní bola v pohode,asi to bude o šťastí,mate­riali,spracova­ní a konkretnom kuse. Takže na vašom mieste by som to riskla. Na čistiareň je vždy čas. :-)

GreatSusan  23.03.12 11:37

Kopyta kupuju automaticky ke kazdym novym botam a davam je do bot hned, kdyz si je sundam. Do kozacek davam i takove ty plastove „nohy“, aby staly vzprimene. Myslim, ze je to poznat, netvori se na nich tak rychle „vrasky“ a doporucila mi to i prodavacka. Na leto boty vycistim, dam do puvodnich krabic a naskladam do regalu v pracovne. Kabaty a spol. necham vycistit, davam do ochrannych pytlu a tez vesim do regalu v pracovne. Svetry a pod. nechavam ve skrini.
Co se tyka prani peri - polstare a deku davam do pracky bezne a vzdycky to dopadlo dobre, susim to na slunicku a jde to rychlosti blesku. Perove obleceni jsem prala v pracce vickrat a s ruznymi vysledky - z drahe sportovni bundy od renomovane sportovni znacky leze od te doby peri (vyslovne je na ni uvedeno, ze se muze prat v pracce), perovy „mestsky“ kabat od kvalitni firmy prestal prani bez uhony. Takze je to asi kus od kusu a nahoda.

Emily.V
67 příspěvků 25.03.12 10:46

Olinko, a jak odžmolkováváte kabát? Strojkem?

Olinka
2582 příspěvků 25.03.12 17:13
Emily.V ha detto : Olinko, a jak odžmolkováváte kabát? Strojkem?
Jo, strojkem vyrobeným z mé pravé ruky a obyčejné žiletky:-)) Fakt to funguje a nemusíte se bát, že by se látka prořízla, jen je to docela na dlouho… a hlavně ten můj sviňský kabát vypadá po dvou dnech stejně jako před zákrokem:-(
(Když jsme u toho - před nějakým týdnem jsem koukala na slevněné kabáty v P&C ve Vaňkovce a na to, že měly složení podobné mému, byly asi dvakrát dražší a olezlé už na věšáku. Mám opravdu strach koupit si nový, protože deset tisíc přebytečných fakt nemám, i těch pět je na mě ažaž a navíc, když vidím, že ani to není sázka na jistotu… Mamka si chrochtá nad svým bundokabátem, který nežmolkuje a dá se doma vyprat.)

Harmonika
244 příspěvků 18.04.12 21:20

Přesně tak, dřív jsem automaticky krabici od nově koupených bot vyhazovala, teď je schovávám a ukládám do nich boty zpátky (ošetřené - nakrémované) a všechny krabice seskládám do skříně na chodbě, je v tom větší pořádek než naházené boty na jednu hromadu, jak jsem to dělala dřív (v klasickém botníku pod věšáky mám boty na aktuální sezonu).

continuity
5851 příspěvků 18.04.12 22:43

v zatracovanych outdoorovych obchodech se daji koupit prasky na prani peri - neodmasti ho tolik (a ta mastnota je tam docela dulezita). ale prat s opatrnosti, a fakt, kdyz je to uz nutne. nejlepsi asi fakt cistirna, pokud je bunda nova a zalezi vam na ni.

neumim si predstavit, ze bych zimni bundu neprala vice sezon, kolikrat peru i vicekrat za sezonu. spotim se v nich nebo umatlam rukavy - mam je vsechny docela svetle, zacna cerna morda.

chekotay
410 příspěvků 23.04.12 13:54
@Olinka píše:
Koupila jsem bezbarvý krém na kožené boty a přijde mi lepší, než léta používaná Indulona - hlavně nedělá ty bílé mapy… ale zas víc smrdí, ale nijak tragicky.

Indulona není dobrý přípravek pro ošetření bot, ježto je hydrofilní a v mokrém počasí pak bota saje vodu. Krém na boty skládající se z gylcerínu, včelího vosku, palmového vosku a přírodních olejů je určitě lepší.

arw
171 příspěvků 11.11.14 13:02

Taky boty na zimu namažu a vycpu, péřovky pereme s tenisovými míčky normálně v pračce (aby se peří čechralo během praní) a nic se s nimi nestalo…

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit