Jak správně koupit dětskou obuv

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

miparime
30 příspěvků 01.07.13 09:20
Jak správně koupit dětskou obuv

Ahojte chtěla jsem se zeptat, jak kupujete obuv pro děti? Tak aby přesně seděla na noze nebo berete o číslo větší? Mám syna rok a půl a ta noha mu rostě strašně rychle, tak si říkám, jestli nevzít o tro číslo větší-abych za měsíc nekupovala nové boty znova

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

goldfischlein
49 příspěvků 01.07.13 09:24

Boty pro děti se kupují vždy o něco větší. Uvádí se tak cca o 1-1.5 cm. Kousek je rezerva na růst nožičky a kousek pro pohyb prstíku při chůzi. Ale nejlepší je zajít pro botičky někam do prodejny s dětskou obuví, tam mrněti nohu změří a pomohou s výběrem.

helenkka
252 příspěvků 01.07.13 09:24

Říká se kupovat větší cca o centimetr. Já to tak dělám, vyzkouším samozřejmě, jak v tom bude malá umět chodit (16 měsíců). První boty, co měla, nám pomáhala vybírat prodavačka, a vydržely skoro čtyři měsíce.

goldfischlein
49 příspěvků 01.07.13 09:40

@miparime Tak hlavně vyzkoušejte, jak se v nich mrněti bude chodit a s tou velikostí to nepřehánějte, jinak o ně bude synek zakopávat ;)

goldfischlein
49 příspěvků 01.07.13 09:47

@top topic No tahle poučka bohužel nefunguje 100%, protože hodně dětí krčí v botě prstíky (tu naši cácorku nevýjimaje) :-(

Lettie
426 příspěvků 01.07.13 10:48

@miparime O vetsi sandalky bude dite zakopavat. Boty se kupuji s nadmerkem
1 -1,5cm, zalezi na typu boty, snerovaci snesou ten 1,5cm, nazouvaci mene. Nekteremu diteti holt noha roste rychle a je nutne pocitat s castym nakupem. Syn mel obdobi, kdy kazde 3 mesice potreboval vetsi cislo, ted ma rok nohu stejnou. Dcera ma naopak od mimina velmi pomalu rostouci, i ted, ve 4 letech ji vydrzi jedna velikost rok.
Navic kazda znacka ma trochu jinak udelane cislovani, takze je nutne botu vyzkouset. Nakupuji i pres net, ale jen u znacek, kde to cislovani osobne znam a vim, jak ho vybrat pro konkretni dite a i tak se obcas stane, ze neco nesedi.
Kupuji boty, kde se da vyndat stelka, na kterou si dite stoupne a pak je jasne videt, jak mu sedi. Ono taky zalezi na sirce nozicky, pokud nemaji boty k dispozici ruzne sirky, tak i na mensi, ale sirokou nozku je nutne vzit o trosku vetsi boty.

Příspěvek upraven 01.07.13 v 10:52

continuity
5851 příspěvků 01.07.13 10:52

@goldfischlein presne tak, malinke deti krci v bote prsty, takze za patu ji strcim prst i kdyz je ma temer male.

ja preferuji boty, kde se da vyndat stelka, postavim dite na ni a je to jasne (ecco, superfit). kupuji samozrejme vetsi o cislo, nez co sedne presne, potiz je, kdyz ma velikost nekde mezi (o cislo vetsi jsou tak akorat na dva mesice a ty jeste vetsi se mi zdaji uz moc). delam to tak, ze necham dite behat po krame a kdyz nezakopava, tak to neresim.

kdyby nekdo mel nejaky tip na prodejnu detske obuvi, kde opravdu dobre poradi a nemusim se doprosovat i druhe! boty (no povazte takova rozmarilost). a nedonesou mi jediny holcici par v cisle na vyber, tak sem s ni. vic jsem byla spokojena i prodejnach normalni obuvi.

Lettie
426 příspěvků 01.07.13 10:54

@continuity Napriklad prodejny Little foot, maji vice provozoven, nebo Naturino v Italske. Pro kazdou znacku maji v L. F. zvlast meritka, takze clovek vybira opravdu podle mereni.

ionicera
4561 příspěvků 01.07.13 10:59

@continuity Spíš nám řekněte, kde se musíte prosit o 2.botu.:-)

Fuflík
203 příspěvků 01.07.13 11:28

Nakupuju na mrňata často boty v dětském bazárku. Na prcky se tam totiž seženou kvalitní kožené, zdravotní boty za pár desetikorun, navíc jsou často skoro nové, protože většina dětí je má maximálně pár měsíců. Mluvím o botách tak do velikosti 25-26. Platit za opravdu kvalitní botky jinde, tak se nedoplatím a ještě mám nerva, aby to hned na první vycházce nezničily.
Větší boty dětem nekupuju nikdy, protože mám strach, že by se pak ty správně tvarované vložky míjely účinkem. Maximálně, když někde vidím pěkné třeba ve výprodeji, tak je koupím do zásoby a dám k nošení, až když dítě doroste. Ale samozřejmě nekupuju boty větší o deset čísel.

O druhou botu se musí prosit v řadě prodejen, už jsem to zažila hodněkrát a je to fakt blbý, zvlášť když je prodejna velká jak maštal a jediná obsluha u pokladny na druhé straně, protože dětské jsou až vzadu.

Lettie
426 příspěvků 01.07.13 11:43

@Fuflík Kupujete diteti pouzite boty? Vite, ze mu tim zadelavate na zdravotni problemy? Pokud pominu hygienickou stranku, tj ze kozene boty nevyperete, tak kazde dite si botu rozslapne podle sebe a nikdy nevite, zda to dite, po kterem to kupujete, nemelo ortopedickou vadu a vase dite si tak bude tvarovat svoje nohy podle ni.
Chapu, kdyz nekdo kupuje obleceni v sekaci, to jde vyprat, ale boty, to mi hlava nebere.

Nian
124 příspěvků 01.07.13 12:11

Lettie: Musím se paní zastat. Ono při mateřské 7.600,– a ceně bot, kdy sandálky přijdou na 700,– to často jinak nejde. Malému jsem také koupila použité boty. Fakt si nemyslím, že když je dítě před ním chvíli nosilo, že tím „otisklo“ svoje vady do boty. Zvlášť při situaci, kdy většina bot se vyrábí tak, aby měly co nejvíce „anatomických“ vychytávek, takže na stélce najdete spoustu chyb, které dítěti mohou nohu zničit. Například někteří ortopedové jsou ostře proti stélce podpírající klenbu, někteří jasně pro. Ono se tak trochu počítá s tím, že dítě na sobě boty nemá 24 hodin denně (ty první, které by mělo nosit často, jsou podle mě bez diskuze a jedině nové), moje například tráví většinu času bos. Pokud mám botu z bazárku v ruce, abych mohla zjistit, jestli na ní nejsou nějaká poškození, tak mi to připadá úplně v pořádku. A o jaké extra hygieně mluvíte? O potu? Plísních? U dětí do velikosti 25 snad ne. Jinak to bude možná novinka, ale existují i boty, které se dají vyprat, nejsou všechny jen kožené :-)

Fuflík
203 příspěvků 01.07.13 12:12

Takhle malé děti toho zas tolik nenašlapou, aby tu botu výrazně rozšláply a navíc pochybuju, že by malé děti měly často nakažlivé nemoci…myslím plísně a tak. Navíc v obchodě si je před vámi taky lidé zkouší a mohou tam leccos zanest, nebo věříte na pravidlo 3 vteřin? Abyste měla naprosto čisté, musela byste si je sama ušít…ne nechat ušít, ale sama ušít, protože i švec může něco mít na rukou.

miparime
30 příspěvků 01.07.13 12:33
@Lettie píše:
@miparime O vetsi sandalky bude dite zakopavat. Boty se kupuji s nadmerkem
1 -1,5cm, zalezi na typu boty, snerovaci snesou ten 1,5cm, nazouvaci mene. Nekteremu diteti holt noha roste rychle a je nutne pocitat s castym nakupem. Syn mel obdobi, kdy kazde 3 mesice potreboval vetsi cislo, ted ma rok nohu stejnou. Dcera ma naopak od mimina velmi pomalu rostouci, i ted, ve 4 letech ji vydrzi jedna velikost rok.
Navic kazda znacka ma trochu jinak udelane cislovani, takze je nutne botu vyzkouset. Nakupuji i pres net, ale jen u znacek, kde to cislovani osobne znam a vim, jak ho vybrat pro konkretni dite a i tak se obcas stane, ze neco nesedi.
Kupuji boty, kde se da vyndat stelka, na kterou si dite stoupne a pak je jasne videt, jak mu sedi. Ono taky zalezi na sirce nozicky, pokud nemaji boty k dispozici ruzne sirky, tak i na mensi, ale sirokou nozku je nutne vzit o trosku vetsi boty.Příspěvek upraven 01.07.13 v 10:52

Já nakupuju obuv vesměs v obchodu Ara a tenisky ve sportu

ionicera
4561 příspěvků 01.07.13 12:35

@Lettie Ono kupovat dítěti boty po někom není ideální, ale zas na 2. stranu kupovat boty v Little Foot je opravdu vyhazování peněz. Za naprosto totožné boty-nejen podobné, ale ty samé, dáte jinde ne o pár korun, ale o minimálně 500Kč méně, ale většinou je rozdíl ještě větší než ta pětistovka.

top topic
950 příspěvků 01.07.13 12:36

Zajimal by me nazor odbornika na dedeni detskych bot. Ac bazarove boty nekupujeme, taky si myslim, ze 15-kilove ( a mensi) dite proste za 4 mesice boty nezrasuje. Na povrchu jo, ale nemyslim si, ze je proste zevnitr seslape a nejak deformuje. Decka doma vetsinu casu litaji bosky nebo v papucich, venku chodi/sedi treba 3 hodky, to max. A pak zase domu, jist, spat nebo tak neco. U 8- leteho skauta, ktery chodi na tury v pohorach bych si tim uz tak jista nebyla, spis vubec.
Kdyz jsou prachy, tak je fajn koupit nove boty, ale nekdy proste nejsou. Ted jsem si vzala pro nejmladsi od kamaradciny dcery nejake dodrbane boticky. K ucelu vleze do pisku, kaluze, bahna a muzeme jit domu prevlict a prezout a jit delat paradu na vychazku po ciste ceste v jinych botech (novych;-)

Fuflík
203 příspěvků 01.07.13 12:50

Jsem toho názoru, že děti přecitlivělých matek, co musí nutně zlikvidovat každého bacila, ač dítko už není zrovna šestinedělní, si zakládají na zdravotní problémy dítěte daleko víc, nebo minimálně stejně jako ty, co jsou třeba i veliká prasata a nějakou hygienu neřeší..pak to jsou děcka bez imunity, samá alergie a jiný problém.
Ty botičky jsou zvenčí i zevnitř v takovém stavu, že dát je do krámu s cedulkou, tak je koupíte jako nové. Rozšmajdané bych nekoupila.

Lettie
426 příspěvků 01.07.13 17:10

@Fuflík zuriva likvidace bacilu a noseni bot po nekom mi prijde jako diametralni rozdil. Nosit boty po nekom mi pripada nechutne, osobne to vnimam na stejne urovni jako kdybych s nekym nosila spolecne spodni pradlo, proto to nekupuji ani svym detem. A zadny ortoped vam dedeni bot neschvali jako rozumne.
Jinak at si kazdy dela co chce.

Příspěvek upraven 01.07.13 v 17:13

Lettie
426 příspěvků 01.07.13 17:13

@ionicera mozna je jinde koupim levneji, ale malokde maji tolik vyrobcu pohromade. Vetsinou nekupuji jenom jedny boty, protoze kdyz diteti vyroste noha, tezko bude chodit jen v jednech a nechci objizdet celou Prahu kvuli tomu, ze v jednom obchode koupim backory, v druhem sandalky, ve tretim tenisky atd. Navic v tech mensich kramcich casto nemaji zrovna tu velikost, co bychom potrebovali.

Grossularia
3204 příspěvků 01.07.13 22:34

@continuity Vyhlášená dětská obuv v Berouně. Mají otevřeno i v sobotu, ale to se jim tam vždy nažene půl Prahy a je tam plno. Ve všední dnby je to lepší.
Ceny proti Litle Foot podstatně lepší, zastoupení značek podobné.

continuity
5851 příspěvků 01.07.13 22:59

@Grossularia dakuji vam. zkusim to az budu potrebovat, ted jsme nastesti vybaveni snad alespon do zari.

Hupetra
66 příspěvků 29.07.13 14:20

@Grossularia Beroun také doporučuji, mají i eshop http://www.e-detska-obuv.cz/, jsme tam pokaždé spokojeni, a už tam nakupujeme sedmým rokem, jinam s dětmi nechodím. Zpočátku tam měli hračkářství, a k tomu pár botiček, dnes už mají dvě patra botiček :-D. Poradí, pan majitel je znalec, rozumí tomu, prostě super obchod.

Entyka
163 příspěvků 22.11.13 13:39

Kupuji o 1-1.5 cm větší jak se doporučuje a kupuji nejraději v dětské obuvi, kde vím, že ochotní a poradí.
Děti boty nedědí, mají vždy nové. Chápu, když někdo opravdu nemá peníze, že musí koupit třeba boty z bazaru nebo sourozenci boty dědí. Ve svém okolí se často setkávám s tím, že mámy šetří na botech pro děti a raději ty peníze dají za značkovou bundu, jen aby jejich děti nenosily stejné bundy jako ostatní děti. Už i když já jsem byla dítě se říkalo, že se boty nemají dědit a to moji rodiče měly opravdu hodně hluboko do kapsy…

Lamicka  22.11.13 14:51

@Lucka22 vzdycky mi prijde podezrele, kdyz nekdo s 1 prispevkem doporucuje eshop… Vycpat boty tlustou ponozkou? To je dobre leda na zniceni nohy, to pardon. Vite co je nadmerek?

Grossularia
3204 příspěvků 22.11.13 15:37

@Lettie Necítím se být odborníkem na dětské boty, tak jsem se na to zeptala synovy ortopedky a rehabilitační lékařky. Obě mi řekly, že dětské boty mám kupovat, je-li to jen trošku možné, vždycky nové. Raději obyčejnější nové, než kvalitnější použité. Že prý sice dospělému přijde dítě zdánlivě malé a lehké, že nemůže přece takovou vahou botu za těch pár měsíců nošení deformovat. Ale prý je to mýlka, dětská obuv je vyráběná na mnohem menší zátěž (měkčí, lehčí a tenčí materiály) než obuv dospělá, takže se deformuje poměrově stejně, jako se deformuje za stejnou dobu bota dospělému. I dítě si ji „vyšlápne“. A boty po dítěti s nějakou vadu nohy nebo chůze (a že jich je, často jde o vady celkem malé, ale botu přesto ovlivní) jsou prý velmi nevhodné.

Takže synovi kupuju holt vždy nové boty. A jelikož jsou drahé jako pes, tak šetřím na oblečení a nové vpodstatě žádné nemá, kupuju na bazárcích a v SH. Oblečení se dá vyprat, upravit a předchozí nošení nemá vliv na to, že by nějak negativně ovlivňovalo posturu dalšího uživatele.

A ještě jedna trošku jiná věc - byla jsem taky upozorněna na to, že dětem leckdo kupuje kvalitní boty, ale pak domů obyčejné bačkorky. Přitom malé děti tráví v bačkorách skoro víc času než v botech a jejich nohu pak bačkory ovlivňují velmi.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit