Úklid - jak to máte doma zařízeno?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LadyPapajka  10.08.12 16:36
.

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 17:24

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Reakce:

eveK
333 příspěvků 10.08.12 16:44

No možná je to i tím, že jste stále v „dětském pokojíčku“, což asi není moc motivační co se týče osamostatnění. U nás děláme tak nějak co kdo stihne a co mu méně vadí, nemáme přesně určené práce a ani dobu na práci, dělá se to když je to potřeba.

Jetthro
1129 příspěvků 10.08.12 16:45

U nas uklizi jednou tydne uklizecka ktera utre podlahy, vyluxuje, utre prach a jeste myje zrcadla a podobne veci (kohoutky, odkapavaci plochu, sporak a tak..). Ale kdyz treba nemuze prijit (ma malou dceru co je casto nemocna) nebo jsem tejden sama doma a podobne tak nemam problem uklidit si..akorat ja vynechavam myti podlah, zrcadel apod. a jenom luxuju a utiram prach. Moc dlouho to netrva, neb volne plochy mame vetsinou opravdu volne a nezabiraji je vselijake curinky ktere by se musely predtim odklizet a vyluxovat plovouci podlahu taky neni nic extra narocnyho. Co se tyce pohazenych veci, tak opet, u nas v podstate neni moc kde udelat bordel, takze jenom pouklizim vytahany kabelky a kusy obleceni, vyhazu papiry a petky a mam hotovo..Ja mam spis problem, ze kdyz rodice odjedou, tak vzdycky zapominam zalevat kytky, takze kdyby mi to mama nepripominala tak uz by chudery pochcipaly :D

(Ocekavam aspon 20 cervenych za to, ze nase rodina ma tu drzost mit uklizecku :P)

Příspěvek upraven 10.08.12 v 17:11

Darebnice
205 příspěvků 10.08.12 16:48

Můj manžel je jako Bree (nevim, jak se to přesně píše - ta zrzka) ze Zoufalých manželek co se týká úklidu. U chlapa sice neobvyklé, ale věděla jsem, koho si beru :). Přiznám se, já neuklízím, jelikož to samozřejmě nikdy neudělám tak, jak si on představuje a po několika hádkách ohledně úklidu jsem rezignovala. Jinak bydlíme ve vlastním bytě a děti zatím nemáme. Když jsem bydlela u rodičů, normálně jsem uklízela.

Darebnice
205 příspěvků 10.08.12 16:51

@Jetthro
Závist, alespoň by muž trávil čas jinak :), ale věřím, že by se snažil tu úklizečku „vycepovat“. :-D

seznam.mih  10.08.12 16:51

Bydlím v podnájmu s dvouma spolubydlama, kteří jsou pár. Oni vyžadují čistotu a udržování pořádku ve společných prostorech. V mém pokoji může být klidně atomový výbuch prorostlý mechem. Takze v kuchyni po sobe utru, sklidim si si svoje věci zpátky, kde byli, nádobí umeju po sobě, ale stává se, že mi tam leží i tři dny a pak se to pěkně kupí, ale na to mají pochopení, neboť oni to dělají taky. Nádobí si mejem každý to svoje, co použil. Jsem šťastná za to, že nemáme žádnej rozvrh, co kdo kdy jak bude uklízet, ale uklidí se prostě to, co komu připadá už nutné. Nicméně když já uklízím, tak by se prý dalo po mě ještě jednou uklidit. Nejsem moc pořádkumilovná. Toaleťáky kupujeme na střídačku po balíkách.
Se svým přítelem ještě nebydlím, protože odmítá jít do podnájmu. Chce si koupit vlastní byt a nechce vyhazovat peníze oknem za něco, co nebude jeho. Tuším, že na začátku to bude dost krušný, než si ujasníme co a jak bude, ale věřím tomu, že to zvládneme.

Darebnice
205 příspěvků 10.08.12 16:54

@LadyPapajka
Tak hlavně, že to máte v pohodě s přítelem i s maminkou, podle toho, co píšete. Poházené ponožky jsou drobnosti…

LadyPapajka  10.08.12 16:57

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 17:25

zelena
156 příspěvků 10.08.12 16:59

@LadyPapajka chápem Vás, mám s priateľom podobný problém. Doma nikdy nič robiť nemusel, mamička okolo všetkých skákala ako opica na špagáte a tak jednoducho nemá vštepené takéto zvyky. Keď mu trikrát zopakujem (prvé dva buď nepočúva, alebo do 10 sekúnd zabudne), že má niečo urobiť, tak naveľa spraví. Ale že by si sám všimol, že aha je tu bordel, povysávam …to nehrozí,. Nejaké efektívne ukladanie vecí apod. tak isto. Keď som bývala doma u rodičov, už ako deti sme mali rozdelené, že každý si v sobotu uprace, povysáva, utrie prach vo svojej izbe, prípadne ešte pomože mame s ničím ďalším. …Inak je to dobrý chlapec, vtipný, slušný, inteligentný. Toto ho nikto nenaučil a obávam sa, že teraz je už na to neskoro. Buď sa s tým zmieriť alebo hľadať nového :)

LadyPapajka  10.08.12 17:04

@zelena Což to ten můj to jakože umí. Ale (a docela tomu rozumim) proč by to dělal když nemusí. Už jsem ho trochu vycvičila, protože přece jenom pokoj není největší a prádlo tady a prádlo tamhle, flaška tady a hned to vypadá jak v tanku:D

Vyděsila mě manželka jeho trenéra (je jim mezi 40-50 lety), že maminka toho trenéra to prý dělá doted, že když jedou k rodičům na návstevu, tak ona se jenom smejě, jak maminka syna obskakuje:D

Navíc můj přítel ještě má takový nápady, že „tuhle lahvičku od ústní vody si necháme, třeba se bude k něčemu hodit“ a to teda utínám už v zárodku, a zatim se mi to celkem daří. Jeho poličku plnou vyplácaných deodorantů („třeba se budou hodit“, GRRR) sem mu vyházela a ani se nezlobil:)

Darebnice
205 příspěvků 10.08.12 17:07

@seznam.mih
Taky mám v životě důležitější věci, než mít pořád uklizeno, jak před návštěvou tchýně :). Čistota je samozřejmnost, ale pár poházených věcí mě narozdíl od manžela nechává klidnou.
Jinak my tím podnájmem začali, vztah se osvědčil a pak se koupil byt a pak svatba, i když to někdy bylo poněkud krizové :), tak Vám držím pěsti.

gulietta  10.08.12 17:09

@zelena nie je na to neskoro. Ale ak od začiatku budete robiť to čo on odignoruje, alebo sa tvári že nepočul, tak to budete robiť do konca života. Ak bude vedieť, že „sa to neurobí samo“, tak to robiť bude. Mám šťastne vydatú susedku a tá prvé mesiace po sestěhovaní prekračovala ponožky, oblečenie, a s kľudom angličana hádzala veci vedľa preplneného koša do ďalšieho vreca. Niekedy som mala problém dopiť tam kávu, akurát že som vedela, že šálky umýva ona, tak som to zvládla. Zvykol si že mama je v inom byte, inom meste a táto partnerka tou matkou nie je. A teraz je tam vzorný poriadok, ktorý udržujú obaja a z podlahy by sa dalo najesť. Sú spolu už sedem rokov a on v pohode žehlí. Vybral si to namiesto umývania kúpelne a záchodov. Majú to rozdelené a sú v pohode. Takže to že mama ho tak vychovala je vyhovorka.:-)

Darebnice
205 příspěvků 10.08.12 17:12

@LadyPapajka
Máte štěstí :-D, v hodně rodinách to takhle v pohodě nebývá, ani já bych nebydlela v rámci zachování duševního zdraví dohromady ani se svou ani s jeho rodinou :). Ale chápu, že někdy to jinak nejde.

Lola  10.08.12 17:15

Já vařím, peru, žehlím, luxuju, obsluhuju myčku a vytvářím systém (hloubkový úklid a třídění šuplíků, šaten, spíže apod.). Manžel dělá hrubší práce (vytírá podlahu a schody) a leští kuchyňskou linku a nábytek. Jeho stoprocentní hájemství je garáž. Děti se starají o tříděný odpad. O čištění koupelen se dělíme, přičemž do úklidu koupelny dětí se čím dál víc snažím zapojit její uživatele (11 a 13 let). Na okna zveme úklidovou firmu.
Běžný denní nepořádek (ponožky apod.) si manžel uklízí ochotně a sám, děti neochotně a zmizí to, až když hodně zařvu, přičemž pak to stejně musím jít zkontrolovat, jestli to neskončilo na jedné hromadě někde ve skrytu.

zelena
156 příspěvků 10.08.12 17:16

@LadyPapajka Veď ten moj to tiež vie? Kto nevie vysávať či umývať riad? Len má takisto predstavu, že sa to spraví samé, lebo vždy kým sa vráti z roboty domov, tak je to preč. Ja teda nie som nejaký extrémista, čo zmýva podlahu každý deň, ale poriadok mám rada. Keď sme u svokry čakateľky, tiež okolo syna furt skáče, ja sa na tom teda nesmejem, skor ma to rozčuľuje a o odkladaní starých, prázdnych a zbytočných vecí by som mohla napísať knihu :D ale každý sme nejaký.

Darebnice
205 příspěvků 10.08.12 17:16

@zelena
Já si zase říkám, že bych někdy vše dělala radši sama, než mít doma „chorobného uklízeče“. Kdo nezažil, nepochopí… Žádnej extrém není dobrej.

LadyPapajka  10.08.12 17:18

@zelena No, já sem to dneska vyřešila naprosto jasně (a přišla sem si jak maminka). Naházela jsem všechny hadry na jeho půlku postele a druhou větu hned po jeho příchodu bylo: „Tohle si prosimte uklid, já to dělat nebudu, nejsem tvoje služka.“ a v odpověd mi bylo:Jsi pro mě vším, tedy i služkou.

Darebnice
205 příspěvků 10.08.12 17:23
@LadyPapajka píše:
@zelena No, já sem to dneska vyřešila naprosto jasně (a přišla sem si jak maminka). Naházela jsem všechny hadry na jeho půlku postele a druhou větu hned po jeho příchodu bylo: „Tohle si prosimte uklid, já to dělat nebudu, nejsem tvoje služka.“ a v odpověd mi bylo:Jsi pro mě vším, tedy i služkou.

Teď jsem se zasmála, poházené oblečení neřešte, hlavně, když má přítel smysl pro humor… :),mě vždycky říkala babička, ať si neberu žádnýho morouse, že to je potom těžkej život…

zelena
156 příspěvků 10.08.12 17:26

@gulietta ja sa snažím, ešte som to nevzdala a že by som po ňom robila to, čo on odignoruje, to ani náhodou. Akurát som veľký pokrok zatiaľ nezaznamenala :)

@Darebnice a to je pravda, radšej pár rozhádzaných ponožiek ako nejaký odutý frfľoš :)

runningfox  10.08.12 17:35

Jsem si vzpomněla na jeden vtip:
Každý muž touží, aby jeho žena byla doma uklízečka, ve společnosti dáma a v posteli běhna. Většinou to dopadne tak, že ta jeho je doma dáma, ve společnosti běhna a v posteli uklízečka.

Diankenstein
1891 příspěvků 10.08.12 17:39

.

Příspěvek upraven 01.08.13 v 17:53

marca
437 příspěvků 10.08.12 17:48

@runningfox to zní jako ze života ;-)

Máte to zajímavě zařízený, ale když to vyhovuje… Muž nakupuje, já většinou uklízím. Častěji vaří on.

@diakenstein ta paní na úklid mě zaujala :) Ale to asi člověk musí mít uklizeno aspoň tak, aby tu podlahu našla, tak zas nic.

Diankenstein
1891 příspěvků 10.08.12 18:37

@marca To záleží, jak se s ní domluvíte! Může si tu podlahu najít sama :)

Karja
4767 příspěvků 10.08.12 18:51

Tak nevím, co je horší, jestli maminčin mazánek nebo samorost. Od přítele se odstěhovali rodiče jakožto od odrostlého puberťáka, a musel si začít hospodařit sám. Takže zápach v lednici je podle něj normální jev (žádné „uklidí se to samo“, ale „lednička smrdí přece vždycky“) a nádobí se myje, až když dojde místo nebo čisté talíře. Není žádný špindíra, ale některé věci prostě nevidí (dbá na nablýskanou podlahu a nábytek bez prachu, čtvery ponožky na podlaze mu nevadí). Zatím to máme tak, že u něj doma uklízí hlavně on a já třeba vařím, občas něco porovnám a nebo upozorním, že je čas uklidit lednici:). Když jsme u mě, je to obráceně, pomůže s tím, oč ho požádám. Takže v podstatě jeden k druhému jezdíme za odpočinkem. Ze sestěhování mám ovšem obavy.

Olinka
2582 příspěvků 10.08.12 19:11

Bydlím v podnájmu s dvěma chlapa - jeden taky podnájemník, druhý majitel bytu. Když jsem se vrátila z dovolené, nejdřív jsem vydrhla vanu a umyvadlo v koupelně, následně kuchyňskou linku a sporák a zařekla jsem se, že to bude maximum mojí práce. Byt je totiž obrovský a já mám i lepší věci na starost, než tu dělat holku pro všechno. Takže kuchyňská podlaha už vypadá velmi tristně a já jen budu čekat, kdy to našeho domácího trkne a taky jednou povytírá. On je sice super chlap, ale na úklid absolutně nedbá. Jó, kdyby mi moji „práci“ strhl z nájmu, bylo by to super, ale on ten bordel ani nevnímá, takže uklízení nepovažuje za nic důležitého:-))
Ve svém pokoji tedy chodím bosky, abych si sem netahala bordel ze zbytku bytu. Občas je tu taky jak po výbuchu, ale tím myslím nepořádek - nikdy špína.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit