"Jak tohle nosit?"

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

llolla
2102 příspěvků 16.09.12 12:31
"jak tohle nosit?"

Musim si postezovat: proc si lidi kupuji obleceni u ktereho nevedi, jak je nosit? Porad se tady nekdo pta: koupil sem si tohle, nevim, jak to nosit. Nic vam o sobe nepovim, spaste me. Je chvalyhodne, ze se nekdo snazi posunout svuj zpusob oblekani na „vyssi uroven“, ale co je moc, to je moc. Osvetli mi to nekdo?
P. S. : ano, jsem protivna, muze mi to byt jedno a ne, nikdo me nenuti to cist.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Alhambra
861 příspěvků 16.09.12 12:39

Souhlasím, taky si myslím, že by bylo užitečnější nafotit pár kousků z šatníku a ptát se spíše: hodí se A k B? Jaké C k tomu dokoupit, aby to bylo ono?

Blair
359 příspěvků 16.09.12 12:40

Kdo přemýšlí už v obchodě, nemusí potom přemýšlet doma u skříně.

Nevím, třeba se může jednat o unáhlený nákup, nebo dotyčná/ý si není jistá/ý určitou kombinaci a potřebuje ujistit, že se rozhodl/a správně…

mujercita  16.09.12 12:45

@llolla Asi se bojí, aby je někdo nevyfotil ;)
Já teda sice taky nechápu, proč si někdo kupuje něco, co se mu ve skutečnosti vůbec nehodí, ale taky si dovedu teoreticky představit, že ještě před návštěvou módního pekla by takovou věc klidně nosil, problém by s tím neměl a třeba by mu to i slušelo. Jenže když si slabší povaha přečte pár komentářů ve smyslu pásek uzší, místo černé hnědou, vyměnit boty, vyhodit tu příšernou kabelku, tohle zkracuje nohy a tamto je out a toto je vrchol nevkusu… to aby se člověk prostě bál vystrčit nos z baráku

FoxInTheBox
278 příspěvků 16.09.12 12:51

Protože v obchodě ho popadne euforie (to je tak pěkný, je to ve slevě, to jsem vždycky chtěla, zeštíhluje mě to…), doma zapne počítač, vzpomene si, že existuje vševědoucí a všemocné pekelné fórum a jde si to radši nechat schválit.

seznam.mih  16.09.12 12:57

Protože jsou lidi líný vyfotit se v různých variantách, co našli doma ve skříni a až pak se nechat poradit a místo toho čekají, že zdejší pekelnice jsou všemocné a mají laserovej zrak a vidí, co všechno má dotyčná slečna (nebo pán) doma v šatníku.

llolla
2102 příspěvků 16.09.12 13:23

Dobře, to jsem ráda, že nejsem sama, kdo si tohle myslí a že na to nemá vliv moje vrozená nenávist k lidem=)

LadyPapajka  16.09.12 14:02

@llolla Ano, přesně. Naprosto anonymní dotaz „S čím tohle nosit“. Ale o stylu, obsahu šatníku, postavě, barevném typu se nedozvíme nic. Někteří lidé by měli zapnout mozek.

A ještě horší je snad „Mám si tohle koupit“.

gulietta  16.09.12 14:09

@llolla a oveľa horšie ako riešiť „jak tohle nosit“ je založiť diskusiu a ani si nepozrieť historiu či to tam už nebolo. :-D
 http://www.modnipeklo.cz/…lo-radi-841/

llolla
2102 příspěvků 16.09.12 14:10

@gulietta
nojo, tak pardon

Cuckyna  16.09.12 14:41

Když chodím do obchodu, většinou tam mají víc věcí stejného stylu, pokud jsem například v zaře a zkouším společenské kalhoty, vždycky si tam vezmu i nějaké jejich boty na podpatku a víc halenek a zkouším jak to vyadá dohromady, i když si vezmu jenom kalhoty. Nakonec zjistím že mi sluší i jiné věci než jaké si kupuju pořád. :)

aailyyn
807 příspěvků 16.09.12 16:00

Chci věřit, že je to důsledek pekelné osvěty. Že ten člověk by si něco normálně koupil, nosil, nepřemýšlel, takhle si pod vlivem pekla chce se sebou něco udělat a neví, jak na to. Že nakupující nepřemýšlejí v obchodě, protože problémy s uvažováním mají obecně a myslí si, že pekelné auditorium to na dálku přes monitor vševědoucně vyřeší, to je ta druhá varianta. :-)

MP Markys
136 příspěvků 17.09.12 08:53
Kombinace

Moje kamarádka s velkým vkusem mi radí, že je potřeba si kupovat celý komplet. Tozn., že v tom samém obchodě také najdete doplňky a další kousky oblečení z kolekce. Pokud doufáte, že najdete „něco k tomu“ jinde nebo ve své skříni, tak to většinou nedopadne. Máte doma něco modrého, ale je to jiný odstín apd.

Cuckyna  17.09.12 09:13

@MP Markys No těm, kteří njsou schopni hezky kombinovat to může pomoct. Ale 1) odstín barvy? jakože když mám modrou na sukni a chci stejně modré boty tak je jinde nenajdu? to si nemyslím, navíc pokud se chce osoba obléct celá do jedné barvy, tak jiné odstíny jsou žádoucí. A 2) často právě outfit potřebuje něčím shodit, takže bych se až tak nebála odlišných materiálů.

MP Barbucha
3716 příspěvků 17.09.12 09:21

To jsou ti lidi tak blbí, že si něco koupí a nevědí jak to nosit? :-) Pozor, toto je velká ironie, protože zrovna to se mi teď stalo:-) Koupila jsem si žlutý trenčkot (mám jich málo:-) a nevím absolutně, co k němu nosit. Nic se mi k němu ve skříni nehodí (naštěstí aspoň kozačky ano). Ani obligátní černá se k tomu nedá nosit - viz obr.
Takže nezbývá, než vyrazit na nákup a něco k tomu sehnat. Bohužel, nic jsem zatím nesehnala, ale zato se mi strašně zalíbil zelený trenčkot. Po dlouhé době zelená, která mi sluší. Ale co k němu budu nosit? :-)

MP Markys
136 příspěvků 17.09.12 10:07
Re:MP Barbucha

Vždycky se najde nějaký kousek, který si koupíme jako krásný a „nezbytný“ solitér.
Jenže mě vždycky přijde draho - Musím dokoupit všechno ostatní :))).
prostě si jako základ pro Váš podzimní šatník dáte žlutou a budete postupně
budovat. To je někdy hrůza, jindy pěkný zážitek.
Hodně štěstí při shánění doplňků!!!

gulietta  17.09.12 10:22

@MP Barbucha skús k tomu modré nohavice. Taká tá kráľovská a kobaltová modrá. Alebo ak nemáš v šatníku, tak obyčajne modré jeansy. Potom lilkovú, čokoladovú. Farby som pomenovala podľa Adinho pomenovania vo vzorníku.:-)

FoxInTheBox
278 příspěvků 17.09.12 10:25

@gulietta No vida, a Barbucha ani nemusela zakládat v poradně téma „Jak nosit žlutý trenčkot“, některým to prostě nedá :-D

(mimochodem už delší dobu si všímám, že v tom máš opravdu přehled:) Když je potřeba dát něco dohromady nebo třeba vyhledat na blozích, tak to máš skoro hned. Dokonce si i spontánně vzpomeneš na někde zahlédnutou fotku, která připomíná fotku outfitu ve zdejší diskusi…respekt :) )

Soňa3  24.09.12 14:31
@llolla píše:
Musim si postezovat: proc si lidi kupuji obleceni u ktereho nevedi, jak je nosit? Porad se tady nekdo pta: koupil sem si tohle, nevim, jak to nosit. Nic vam o sobe nepovim, spaste me. Je chvalyhodne, ze se nekdo snazi posunout svuj zpusob oblekani na „vyssi uroven“, ale co je moc, to je moc. Osvetli mi to nekdo?
P. S. : ano, jsem protivna, muze mi to byt jedno a ne, nikdo me nenuti to cist.

Nejste protivná, tyhle dotazy, s čím nosit kalhoty (no nejlíp s nohama, taky je super si vzít nějaké boty, aby vás netlačil štěrk do chodidel a něco navrch, aby si lidi nemysleli, že jste lehká děva), už tak začaly lézt na nervy, že jsem do poradny úplně přestala nahlížet.

Soňa3  25.09.12 11:40

No tak to mi nedá tohle http://www.modnipeklo.cz/…v-nem-teplo/ sem nedat. Tak paní má kabát, má ho v ruce, ví jak silná je látka, jaké je složení a ptá se v poradně MP, zda v něm bude teplo - podle mě je to recese.

Harmonika
244 příspěvků 25.09.12 20:58

Dalším důvodem je možná i fakt, že leckdy unáhleně koupíme něco, z čeho doma vytvoříme jen jednu kombinaci (což je málo) a nějak nás pak nenapadne žádná další. Ona koupená věc se nám líbí, ale pocit zmaru, že vlastně nevíme, jak k čemu ji vícekrát nakombinovat, je mnohdy frustrující (a přece to byla tak výhodná koupě a daná věc jako solitér je sama o sobě tak pěkná).
Osobně se snažím už při zkoušení v kabince promýšlet, co vše mám doma a jak by daná věc šla nakombinovat, ale někdy také ujedu, protože si řeknu něco ve smyslu, ne nechci další neutrální (=lehce kombinovatelnou) barvu a koupím si třeba jako @MP Barbucha žlutý trenčkot (což se nestalo, ale teď se mi Barbucha hodí jako báječný příklad) a doma pak jsem bezradná.

llolla
2102 příspěvků 25.09.12 21:14

@Harmonika
Tak unahlena koupe by se dala pochopit, kdyby sem pak ten clovek dal fotku - dejme tomu- kalhot co koupil a 5 tricek a svetru, co ma doma. Pak lze poradit…

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.09.12 21:19

@Harmonika
No, já jsem zas tak bezradná nebyla, spíš trochu provinilá, protože si k němu budu muset ještě spoustu věcí koupit:-)

Harmonika
244 příspěvků 25.09.12 21:37

@MP Barbucha To znám. A hlavně taky zjišťuju, že mám zaběhnuté kombinace (možná osvědčené by bylo výstižnější slovo) a když jdu třeba poprvé v něčem nově vymyšleném, moc jistá si nejsem, dokud mě někdo nepochválí. Nové kombinace oblečení testuju na kamarádovi, který si moc dobře všímá celkového dojmu.
Jinak souhlasím s Vámi, @llolla, s Vaším úvodním příspěvkem. Lépe by se radilo, kdyby dotyčná dala několik fotek různých kombinací a chtěla by poradit, co k sobě pasuje nejlépe.

marja.morevna
15 příspěvků 13.10.12 13:55

Zdravím,
toto téma mě dost zamrzelo, myslím, že toto opravdu nebylo nutné. Sama mám 2 dotazy tohoto typu. A v obou případech mi rada pomohla. Někdy může být zajímavé i to, že dostanete tip, který není nijak ovlivněný tím, co doma máte.
Myslím, že cílem je uspokojit tazatele a pokud Vám tento typ otázek vadí, není Vaší povinností na ně odpovídat, ale najdou se i tací, kteří odpoví a možná z toho ani nemají vyrážku. Jiná situace by byla, kdyby Vám někdo posílal osobní zprávu. Ještě několik takových vláken a nebude se ptát nikdo na nic. A nevím, jestli to má být cílem těchto osvětových stránek a sekce Peklo radí. Začíná to tady být jako na Farmě zvířat.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit