Jak upravit styl po třicítce?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lála13
31 příspěvků 22.08.13 10:22
Jak upravit styl po třicítce?

Všechny Vás moc zdravím a ráda bych se na Vás obrátila s prosbou o rady a tipy. Blíží se mi 33. rok a tak nějak začínám přemýšlet, co je třeba upravit v šatníku, co už nenosit a naopak začít. Nemám úplně ideální postavu (165 cm/65 kg), tmavý typ, fotografii si neodvážím (zatím) vložit. Předem Vám děkuji za Vaše názory.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reakce:

Jiná Realita
13791 příspěvků 22.08.13 10:24

To snad záleží na tom, co v něm máte teď a s čím nejste spokojená (?)

univerzální rada neexistuje. stejně tak neexistuje nic, co by člověk měl začít nosit od určitého věku, nebo co by měl v určitém věku přestat nosit. protože i 50letá může v minisukni vypadat líp, než 20letá.

divkavmodrem  22.08.13 10:42

Taky si myslím, že je to značně individuální, záleží spíše na stylu života, peněžence, osobním vkusu, třicítku mám dávno za sebou, ale myslím, že ji nemusíte považovat za nějaký zásadní mezník Já osobně jsem postupem věku hlavně získávala odvahu a sebevědomí nosit věci barevnější, lehce napadné a s postupně lepší nabídkou v obchodech jsem si takto vytvořila svůj styl, který mě teď po letech občas baví porušit Taky pro mě postupující věk znamenal lepší finance, začala jsem si pořizovat kvalitní parfémy, pravé šperky, nadčasové kabelky.. Šokem pro mě byla spíš čtyřicítka, kdy jsem se beze změny životního stylu dva měsíce po narozeninách zvětšila o jednu velikost do všech stran! Radost mi udělala jen větší ňadra, ale nakonec to není tak zlé!

Lála13
31 příspěvků 22.08.13 10:50

To máte pravdu… Otázku jsem nejspíš položila špatně, jde o to, že si najednou připadám tak nějak usedlá, ráda bych získala šmrnc, ale nějak se v módních značkách a stylech topím…

Jiná Realita
13791 příspěvků 22.08.13 10:53

@Lála13
dokud ale neuvidíme, co máte ve skříni, jaký máte životní styl, kde pracujte, kam chodíte, nelze poradit. protože jak radit šperk, když nevíme, jestli má být do kanceláře nebo do zahradnictví, jestli má být ke kostýmku, nebo k džínám, jestli na něj máte 100 kč nebo 10.000 kč…

wurka
31 příspěvků 22.08.13 10:59

Tu je naozaj tazko poradit, zavisi to od toho, ako vyzerate, ale aj v akom prostredi sa pohybujete. Mne chybaju do tridsiatky necele tri roky, a momentalne sa obliekam a upravujem skor elegantne, scasti kvoli praci a tiez preto, ze vyzeram vyrazne mladsie a nepaci sa mi, ked mi kazdy z fleku tyka a povazuje ma za pubertacku. V podstate sa aj tesim na to, ze po 30 uz snad budem vyzerat natolko dospelo, ze si budem moct sem tam dovolit aj nejake to infantilnejsie oblecenie a menej mejkapu, a bez problemov mi tak predaju pivo :)
Ale dobra rada je postupne kupovat kvalitnejsie veci, ak to financie umoznia. Pubertacka komplet oblecena v new yorkeri nikoho nepohorsi, ale casom to uz vyzera horsie - mozno aj preto, ze siju na pubertalne vychrtle postavy.

divkavmodrem  22.08.13 10:59

Vyražte někam pro inspiraci, mně osobně se líbí styl Italek, Rakušanek, míním Vídeňačky Pochopitelně mi tu teď někdo vynadá, že adoruji cizinu, ale já tam opravdu potkávám (mimo jiné) velmi chic dámy i pány, stačí se dívat!
Jinak doporučuji 123 v Praze, Tatuum, Infinite, z dražších Paola Frani, Diana von Furstenberg, ale to je můj styl, nevím, jak by se líbil Vám, vyhovuje ženským tvarům

Lála13
31 příspěvků 22.08.13 11:09

…děkuji za Váš optimismus, já se právě o jednu velikost zvětšila po té třicítce…

divkavmodrem  22.08.13 11:21

Jestli si s tím nevíte rady, tak koukněte na youtube Whatnottowear full episodes, umíte-li anglicky, najdete tam dle mého inspiraci a hlavně užitečné rady ohledně délek sukní pro různé typy postav apod Navíc jsou tam ukázky stylu pro ženy nejrůznějších vrstev a povolání

divkavmodrem  22.08.13 11:22

Ps připadáte mi nějaká smutná, jděte si hned něco koupit!

viera666
957 příspěvků 22.08.13 11:31
mrknite

Do galerie, inspiracii, alebo diskusie Co jsem mela dnes na sobe. Najdite osobu, ktora sa na vas podoba, pripadne ktorej styl sa vam paci a kopirujte - eee, inspirujte sa som chcela povedat :-D. Tak by som to riesila ja, kebyze mam dilemu a chcem prestavat satnik…

arpa
1236 příspěvků 22.08.13 11:45

Taky mám teď pocit, že stojím před podobným problémem. Opravdu asi těžko radit, každý to máme jinak… Kdybych měla uvést příklad svůj, tak mi hodně pomohlo ujastnit si typ postavy a barevný typ. Došlo mi, že jsem se doteď oblékala prostě blbě (sem tam blbý střih a často ještě blbější barva). Taky mi pomohlo, že jsem párkrát něco postla do CJMDNS (Co jsem měla dnes na sobě) a získala tak jakousi zpětnou vazbu ohledně toho, jak mě lidi vnímají. Mnohé komentáře pro mě byly velkým přínosem i překvapením. Ale rozumím, jestli se na to necítíte, já jsem se taky k tomu uchýlila z čirého zoufalství, protože jsem měla pocit, že kolem sebe nemám nikoho, koho bych mohla/chtěla poprosit o pomoc v tomto směru. Ze všech komentářů mám v současné době před očima ten, kdy by bylo sděleno, abych ze sebe nedělala „nanynku“ :-). Nechci podobně jako vy působit usedle, ale chápu, kudy má cesta nemá vést.

Brunhilde  22.08.13 12:23

@arpa
Já vás nechtěla urazit. To se omlouvám.

stes  22.08.13 12:25

@Lála13 tak v první řadě si hlavně nemyslete, že jste silná (takhle jste to nenapsala, ale trochu mi to z toho vyznívá), když se mrknete na galerii nebo dikuze CJMDNS, uvidíte, že většina dam, a to i mladších, nemá míry modelek ba naopak, a přitom se obléká hezky, elegantně a se sebevědomím, nepodceňují se a oblečení a oblékání si užívají.

Sekhmet
1918 příspěvků 22.08.13 12:39

.

Příspěvek upraven 24.02.15 v 16:49

Lála13
31 příspěvků 22.08.13 13:12

@divkavmodrem… jste super psycholožka a úplně jste mě odhalila, zkrátka nemám svůj rok…

lablonderousse
234 příspěvků 22.08.13 13:14

A myslíte, že to souvisí s věkem ta změna stylu? mně bude 30 brzo a rozhodně styl měnit nemíním. Připadá mi, že se konečně cítím dobře ve věcech, co se mi líbí. Samozřejmě chodím oblečená do práce pracovně, do divadla divadelně, na sport sportovně atd, ale obecně si zachovávám styl, co se mi líbí už roky. Právě moje teta mi často říká, jestli už na takové oblečení nejsem stará, např. růžově kraťasy pod zadek, ale pokud si k nim vezmu vhodný zbytek a cítím se v tom dobře, tak si myslím, že věk nehraje až zas tak podstatnou roli.

Lála13
31 příspěvků 22.08.13 13:15

@arpa - moc Vám děkuju za Váš subjektivní názor, časem se snad odhodlám. Člověk se musí psychicky připravit na kritiku…

Lála13
31 příspěvků 22.08.13 13:20

@lablonderousse… s věkem nejspíš tak úplně ne, spíš se změnou životního stylu, která u mne přišla po 30. Mám tři děti (ano, stihla jsem brzy) a s nástupem do zaměstnání dost přibrala (vím, že 165/65 není katastrofa, ale už se výběr oblečení zúžil). Navíc je pravda, že děti zaberou nejen spoustu času, ale také pro mě znamenají velkou část mého rozpočtu, tak jsem najednou zjistila, že ve skříni mám pouze oblečení po někom či ze second handů. Momentálně řeším, jak tedy začít znovu…

Brunhilde  22.08.13 13:37

@Lála13
Já měla ještě v pětatřiceti jedny černé džíny, dvě trika -zelené a modré, a ani jednu sukni. Šaty jsem považovala za neemancipovaný výstřelek. Kdyby mi někdo řekl, ať se sebou proboha něco udělám, nechápala bych, o čem hovoří. Bylo mi to úplně jedno.
Obdivuji vás, že jste se k tomu dopracovala tak brzo.

divkavmodrem  22.08.13 14:06

Když mi bylo 32, odešel od nás můj manžel, kterého jsem milovala, zůstala jsem sama s devítiletou dcerou, kterou jsem krátce předtím doslova vyrvala ze spárů dětské mozkové obrny Bylo to zoufalé, musela jsem se vrátit zpátky do rodného města, naštěstí mi pomohli rodiče, přátelé, ale trvalo mi několik let, než jsem se postavila na vlastní nohy, musela jsem začít podnikat, kupovala byt, věřte mi, byla jsem na dně!
Dnes vděčím osudu, že mi dal šanci něco změnit, vybudovat a naučil mě pár důležitých věcí, jako třeba, že problém je výzva a něco Vám přinese, někam Vás posune! Takže hlavu vzhůru, obvolejte kamarádky, vyražte na kávu, podívejte se na hezký film a hlavně věřte tomu, že styl, domov, práci- to všechno si můžete udělat takové, jaké to chcete mít A já osobně Vám podepíšu, že čím jsem starší, tím líp se cítím!

Lála13
31 příspěvků 22.08.13 14:24

@brunhilde…no, u mě není co obdivovat, každý má jiné životní postoje a hodnoty, někomu opravdu jedny černé džíny a dvě trika stačí a je šťastný, má svůj svět. Věřím, že štěstí není o oblečení, ale o tom, jak se cítíte. Já mám momentálně nutkavý pocit se sebou něco málo udělat, abych se cítila lépe, a i když změna má pramenit zevnitř, vylepšení zevnějšku mě tak nějak nakopne…

arpa
1236 příspěvků 22.08.13 14:25

@Brunhilde To jste byla Vy??? :-) :-) :-) Nebojte, já to brala jedině v dobrém. Jsem ráda za konstruktivní kritiku, nechodím tam sbírat komplimenty.

@Lála13 Velmi vám rozumím (ač mám často pocit, že se od svého okolí v tomto směru přílišného pochopení nedočkávám).

Lála13
31 příspěvků 22.08.13 14:32

@divkavmodrem - také věřím na výzvy a že každá negativní zkušenost nepřichází jen tak, mnohdy nás opravdu posílí… Také toho mám už na svůj věk dost za sebou a najednou přišel pocit, že bych měla myslet na sebe, proto ta změna stylu, ale nejen to, naučit se mít konečně ráda…no, vida, kam jsem se až na diskuzi dostala… Moc Vám děkuju za upřímnost.

divkavmodrem  22.08.13 14:37

No to je přesně ono! Naučit se mít ráda sama sebe taková, jaká jsem I s tím velkým nosem a zadkem a jánevímčím Zkuste se sama na sebe podívat cizíma očima, opravdu vidí ostatní ten flíček na bradě a ty vlasy myší barvy nebo vidí milou, atraktivní ženu kolem třicítky s moudrýma očima a sexy boky?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit