jak vás ovlivnilo módní peklo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Pampeliska
19 příspěvků 15.08.11 12:06
(doufám, že tady ještě tohle téma není, všechno jsem to neprocházela)

V různých diskuzích se tu občas objevují hlášky jako „od té doby, co čtu módní peklo, se víc koukám po lidech kolem sebe/ míň nosím džíny/ měním celý šatník/ atd. atd.“ Tak by mě zajímalo, koho z vás módní peklo nějak ovlivnilo a případně jak?

Za sebe bych asi řekla, že teď určitě nad oblékáním víc přemýšlím (a to jak ráno u skříně, tak i v obchodech když oblečení nakupuju), a i když se třeba rozhodnu vyrazit do alberta pro rohlíky v džínách a mikině, snažím se, aby výsledek nevyvolával dojem „hodila na sebe co jí zrovna přišlo pod ruku“. Nejvíc mi ale čtení módního pekla pomohlo v boji proti vlastní lenosti, která byla předtím hlavním důvodem, proč jsem se „hezky oblékla“ jen občas. Tedy ne že bych to neuměla, nebo si nebyla vědoma toho, že mi sukně a podpatky sluší víc než džíny a kecky, ale nějak podvědomě jsem vnímala vztah mezi pohodlím a elegancí jako vztah buď-anebo. Takže když jsem strávila den na podpatcích, musela jsem si minimálně první následující den „odpočinout“ v keckách. Až pod vlivem módního pekla jsem pochopila, že má cenu se snažit vždy vypadat pěkně, protože se člověk pak cítí líp a to mu veškeré nepohodlí, které je navíc většinou spíše zdánlivé, vynahradí.
Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Alena Cechova  15.08.11 12:56

Módní peklo je velmi dobře napsané a to je pro mne ten hlavní důvod, proč sem chodím. A pak to vědomí sounáležitosti, kdy i někomu dalšímu vadí, jak to u nás vypadá. Je to koneckonců i ekologické téma.
Přistihla jsem se ale, že nosím častěji sukni a podpatky, než v dobách, kdy jsem MP nečetla. Džíny jsem odložila už dřív, nějak jsem došla z závěru, že už se to na mne (věkem) nehodí. Že vlastně vysílám do okolí klamavé signály.
Nejvíc mne asi rozebral ten obraz šilhavého jezevčíka, který Ada kritizovala na Fleru tuším. Protože se sama o výtvarné umění zajímám a vysloveně mne vytáčí ta míra licoměrného kýče vydávaného za umění a ta neskutečná tupost „konzumentů“ těchto děl, připadalo mi to tady skoro jako zjevení. Jen houšť.
Vždycky, když vidím, co všechno jsou si mí bližní ochotní pyšně doma pověsit na zeď, překonávám záchvaty nevolnosti a neodolatelnou potřebu úzkostného ječení.

katango
1356 příspěvků 15.08.11 13:05

Jak? Hodně. Jsem za peklo vděčná. A taky se tady dost nasměju.

MP vilemina
46 příspěvků 15.08.11 13:38

Ovlivnilo dosti, mám to asi stejné jako vy, posun od džín(které, ale nosím ráda) k sukním a hlavně k trochu jiným barvám. Navíc je to návyková záležitost, vždycky se těším, když vykoukne nový článek.
Pro A.Č.: co mě vždycky spolehlivě dostane, jsou zarámované obrázky složené z puzzle s úžasnými motivy př. koní či magické krajiny ap.

St. Magda
25 příspěvků 15.08.11 14:03

Motivy na puzzle jsou peklo z nejpekelnějších a u podobného „umění“, jako ve výše uvedeném článku, opravdu trpím. Ale pochybuju, že by si z toho článku někdo něco dělal. lidem, co to kupují stačí jediná námitka: „mně se to ale líbí!“
U sebe jsem zpozorovala zajímavou věc. Od té doby, co čtu peklo,jsem si nekoupila nic na sebe. Už předtím jsem vše několikrát obracela v ruce, ale teď už je to neúnosné. Byť by hadřík byl sebehezčí a sebekvalitnější, vždycky najdou aspoň jeden důvod, proč ho nekoupit.
(Ale co, aspoň mě to dokopalo, začít se učit šít)

seznam.mih  15.08.11 14:18

Mě taky MP dost ovlivnilo.tedy už dříve jsem nemusela džíny. A zjistila jsem, že mnohem lépe se dá sehnat sukně, než džíny nebo kalhoty. Sukně bude víc padnout, než kalhoty. A v dešti člověk nemá tak zablácený kalhoty.
Co jsem se zde nejvíc naučila bylo více nakupovat více kombinovatelný kusy. Dycky jsem koukala po hezkých tričkách s motivem, ale né ke všemu se to hodí (přece jen khaki sukně po kolena se nebude hodit k černýmu tričku s roztomilým štěnátkem) a obyčejný jednoduchý tílka mi dost chyběli. Ono je to proto, že mě takovýhle kousky nezaujmou. Takže teďka vyhledávám spíše čisté věci bez vzorů a obrázků.
Čemu jsem ale stále nepřišla na chuť jsou podpatky. Myslím, že dobře vypadat jde i bez podpatků. Jen najít tu vhodnou obuv. A i boty, které se Adě líbí, se mě nelíbí. S botama to mám těžký, když neakceptuju jinej tvar boty, než kulatou špičku a širokej podpatek.. Nicméně stále podpatky nosím častěji, než některé holčiny v mém okolí.

MP Milli
47 příspěvků 15.08.11 15:09

Hodně :-). A to hned ve dvou základních věcech:
1. kupuju si věci, které se mi opravdu líbí a které opravdu nosím a dají se kombinovat mezi sebou
2. a to vyplývá z bodu č. 1 - balím se momentálně na dovolenou a s údivem zjišťuji, že mi stačí na týden jedna sukně, jedny kalhoty a tři svršky, protože to všechno pasuje ke všemu, stačí jen přehodit doplňky :-D

15.08.11 16:08
No, dávám si na všechno větší pozor, ale se šitím jsem zatím nezačala a nakupovat k sobě se hodící svršky pořád ještě neumím. Buď se budu muset krotit v sahání po každé sekáčové věci s pěkným vzorem / obrázkem / střihem, nebo být superkreativní v kombinování vzorů mezi sebou..

Sukně jsou samozřejmě mnohem lepší, protože respektují, že ženy mají pas a boky a většinou má každé výrazně jiný obvod.

Frankie
213 příspěvků 15.08.11 18:21

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 14:32

Dahllie
2222 příspěvků 15.08.11 20:41

Díky poučným článkům jsem začala mnohem víc přemýšlet o materiálech, způsobech šití a tak celkově. Už nevybírám oblečení jen podle toho, že se mi líbí, ale i podle toho jestli vydrží dýl než jen cestu domů. :-)

seznam.mih  15.08.11 21:21

Když už tu máme džíny - kam se podle vás nejlépe hodí džíny? Dle mě akorát do práce, nebo prostě jako pracovní kalhoty. Nebo kamkoliv, kde nebude vadit, když si je ušpiním a bude mi chranit kůži :) pač já si nemůžu pomoct, ale materiál mi není příjemnej.

Dahllie
2222 příspěvků 15.08.11 22:32
seznam.mih ha detto : Když už tu máme džíny - kam se podle vás nejlépe hodí džíny? Dle mě akorát do práce, nebo prostě jako pracovní kalhoty. Nebo kamkoliv, kde nebude vadit, když si je ušpiním a bude mi chranit kůži :) pač já si nemůžu pomoct, ale materiál mi není příjemnej.
K ohni jsou ideální a taky je nosím do hospody či mejdany, kde vím, že se můžu polít či jinak zašpinit. Neříkám, že je nenosím do města, ale taky jim moc neholduju. Dřív jsem si myslela, že jsou dobré na zimu, pak jsem zjistila že i mnohem slabší klasické černé „slušňácké“ kalhoty zahřejou víc (a následně to zkusily a potvrdily kamarádky, které si myslely, že bez džínsek musím zmrznout. Teď už půl roku sháním jedny černé bootcut, ale nemůžu sehnat nic, co by mi sedělo, takže za chvíli stejně budu bez riflí :-D

MP Ann
215 příspěvků 16.08.11 08:11

.

Příspěvek upraven 12.02.16 v 12:30

Vacice
19 příspěvků 17.08.11 09:02

Řadím se do zástupu. Džíny už nosím jenom na venčení psa, jinak jsem si nakoupila sukně a šaty a musím přiznat, že se cítím líp. A lidi si mě začali všímat, dneska ráno si mě prohlížel nějaký cizí starší pán a pozdravil mě, to se mi jindy nestalo :-D A prodavačky v obchodech už mi přestaly tykat. Změna oblečení udělala opravdu hodně, snažím se oblékat elegantně a lidi mě pak berou jinak než když jsem v džínách a mikině…

DanielaS
4603 příspěvků 17.08.11 09:50

Me ve zpusobu oblekani neovlnilo, ale mam radost, ze nejsem jedina na svete, ktera lomi rukama nad vypracovanim konfekce a stadnosti lidi.

DanielaS
4603 příspěvků 17.08.11 09:52

Je pravda, ze na tykani/ vykani ma obleceni velky vliv (kdyz jsem v kostymku, prodavaci maji tendenci mi vnucovat fakturu). Na nektere pochuzky se schvalne nadoblekam, aby si na me zenska napriklad na cizineckem oddeleni neotvirala hubu.

kiwi  17.08.11 09:56

Můj styl neovlivnilo, ale pod Adiným soustředěným nátlakem jsem si letos koupila dvoje šaty - naposled jsem nějaké měla před třiceti lety :-) A světe div se, já je unosím. Džíny jsem ovšem ne-vy-ho-di-la! :-))

Zoe
316 příspěvků 18.08.11 11:15
Neovlivnilo ani můj styl ani nákupy, možná je to tím, že mi je už přes 50 a už mám své vychytané. Ale mám z něj obrovskou RADOST!!
V mé bývalé i současné rodině mne vždy považovali za tu, co má pokleslé zájmy a co je střelená do módy, což je přece ztráta času a energie, když má svět tolik závažných problémů. Na druhé straně jsem byla zvána na radu, když se něco vybíralo, nakupovalo či posuzovalo.
Také mne nenechává lhostejnou, když se rozhlédnu kolem sebe a vidím, v čem někteří lidé dokáží vyjít na ulici. Takže podle mne je takový blog přínosný a já se těším ze společné komunikace.

MP Janina
9 příspěvků 19.08.11 05:48

MP mě ovlivnilo hodně a jsem za to ráda. Předně jsem začala nosit víc sukně a šaty. Dokonce jsem si letos několik kousků přikoupila. Také jsem si pořídila boty na klínku i když jsem dřív vysoké boty neměla ráda. Prostě jsem se začala oblékat víc jako ženská. Začala jsem si hlídat lezoucí prádlo a pořídila jsem si podprsenky s variabilními a odepínacími ramínky. Taky víc sleduju kvalitu materiálů a šití a z toho důvodu jsem vyřadila některé obchody, ve kterých jsem dřív často nakupovala (např. Reserved). A poslední dobou jsem objevila kouzlo sekáčů! Džíny nosím stále ale už ne tak často a hlavně jsem si uvědomila jejich stádovost.

DanielaS
4603 příspěvků 19.08.11 08:10

No to je pravda, ackoli jsem vlastne vedela uz driv, ze nosim nespravnou velikost pradla, teprve pekelne tepani me nakoplo s tim neco udelat.

JK
56 příspěvků 20.08.11 19:16

V MP se necitim se svymi nazory sama, konecne :)
Tuhle jsem slysela moji sestru, jak se chystala ven a rikala: no vemu si radsi to a to, nebudem krmit pekelne troly ;)
Proste saty delaji cloveka a tady to clovek doceni a pochopi.
Zejmena ale mi pomohly clanky o materialech a k pozvednuti nalady i ulovky z ulic.

Brindik
70 příspěvků 23.08.11 11:08

No, já jsem díky peklu překvapivě odložila džíny :-) jde to pomaleji, ale jde to. A je fakt že s jiným a ženštějším oblečení se cítím líp a líp mě vnímá i okolí.
Ale taky jsem se začala věnovat víc materiálům při nákupu a mrtí mě, že jsem to tu neobjevila o 14 dní dřív, ušetřila bych 500 za pěkně blbě šitou kostkovanou košili…
A články Z ulice jsou geniální jak pro pobavení, tak pro Adinu jedovatost, která mě opravdu moc baví. Jen tak dál…

velkabota  31.08.11 11:33

Tedy já jsem asi horký adept do vašeho blogu. Nejčastěji nosím volné džíny (alespoň o číslo větší), mikinu, pohodlné boty a tříbarevný sportovní batoh, vkusně ověšený zásobníkem s pytlíky na psí výkaly (svítivě zelený), náhubkem a spínacím špendlíkem (opravený zip). To, že jsem katastrofa si uvědomuji delší dobou, leč peklo mě nějak popohnalo k akci. Jelikož již týden chodím v přítelovo pantoflích z kotelny, rozhodla jsem se začít z gruntu - výběrem botek. Své jediné dámské sandálky mám v opravě. Vyrazila jsem tedy plna energie na nákupy. Od svých požadavků - vkusné, kožené, na menším podpatku či klínu (mám 180 cm), bez cingrlat a třpytek, jsem postupně ustupovala, až mi zbyl jediný - jakékoliv DÁMSKÉ letní boty vel. 42. Vrátila jsem se v přítelovo pantoflích z kotelny. Souhrn: CCC nic, Baťa (2 páry, nepoužitelné), Deichmann (poměrně slušný výběr výrazně dámských bot z velice pevného umělohmotného materiálu, jež nepřipouštěl vůči mým nožkám žádný kompromis). Tradičně zklamal i Humanic, kam sentimentálně zavítám vždy, jelikož jsem tam kdysi koupila dvoje - něco jako lodičky:)
Poté jsem se skočila najíst do nedaleké jídelny a naočkována peklem proti své vůli pozorovala okolí. Výsledek mě překvapil. Z 16 můžů měli 2 „crocs“ s ponožkami, 8 sandály s ponožkami (z toho dvoje teplé - pletené, 4 vytažené přes lýtka, 2 k dlouhým nohavicím), 1 polobotky a 5 světlé tenisky. Můj den završilo bezcílné bloumání po živitelce, tam jsem dokonale splynula s davem se svým baťůžkem i kotelnickou obuví.
A to se mohu těšit na zimu, kterou tradičně přežiju v kožených botách steel. Výrobci kozaček totiž předpokládají, že člověk vysoký je zároveň i obézní. Takže mé jediné kozačky (s nejmenším obvodem lýtka, co jsem sehnala) vypadají jako ohromné kožené vaky na vodu.
Tak nevím, jak to mou proměnou v něco estetičtějšího dopadne. Asi nijak a muži mě budou opět na ulici oslovovat, jestli bych jim nepíchla roztlačit auto:)

sasha
171 příspěvků 31.08.11 12:48

potvrdilo ma v tom, ze mam viac nosit saty. A presla som od uzkych na retro: http://www.collectif.co.uk/…c-beige.html

Alena Cechova  31.08.11 14:19
velkabota ha detto : Tedy já jsem asi horký adept do vašeho blogu. Nejčastěji nosím volné džíny (alespoň o číslo větší), mikinu, pohodlné boty a tříbarevný sportovní batoh, vkusně ověšený zásobníkem s pytlíky na psí výkaly (svítivě zelený), náhubkem a spínacím špendlíkem (opravený zip). To, že jsem katastrofa si uvědomuji delší dobou, leč peklo mě nějak popohnalo k akci. Jelikož již týden chodím v přítelovo pantoflích z kotelny, rozhodla jsem se začít z gruntu - výběrem botek. Své jediné dámské sandálky mám v opravě. Vyrazila jsem tedy plna energie na nákupy. Od svých požadavků - vkusné, kožené, na menším podpatku či klínu (mám 180 cm), bez cingrlat a třpytek, jsem postupně ustupovala, až mi zbyl jediný - jakékoliv DÁMSKÉ letní boty vel. 42. Vrátila jsem se v přítelovo pantoflích z kotelny. Souhrn: CCC nic, Baťa (2 páry, nepoužitelné), Deichmann (poměrně slušný výběr výrazně dámských bot z velice pevného umělohmotného materiálu, jež nepřipouštěl vůči mým nožkám žádný kompromis). Tradičně zklamal i Humanic, kam sentimentálně zavítám vždy, jelikož jsem tam kdysi koupila dvoje - něco jako lodičky:)Poté jsem se skočila najíst do nedaleké jídelny a naočkována peklem proti své vůli pozorovala okolí. Výsledek mě překvapil. Z 16 můžů měli 2 „crocs“ s ponožkami, 8 sandály s ponožkami (z toho dvoje teplé - pletené, 4 vytažené přes lýtka, 2 k dlouhým nohavicím), 1 polobotky a 5 světlé tenisky. Můj den završilo bezcílné bloumání po živitelce, tam jsem dokonale splynula s davem se svým baťůžkem i kotelnickou obuví.A to se mohu těšit na zimu, kterou tradičně přežiju v kožených botách steel. Výrobci kozaček totiž předpokládají, že člověk vysoký je zároveň i obézní. Takže mé jediné kozačky (s nejmenším obvodem lýtka, co jsem sehnala) vypadají jako ohromné kožené vaky na vodu. Tak nevím, jak to mou proměnou v něco estetičtějšího dopadne. Asi nijak a muži mě budou opět na ulici oslovovat, jestli bych jim nepíchla roztlačit auto:)
U mne máte 100 bodů za kvalitní příspěvek. Zasmála jsem se a to se počítá. Díky!
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit