Jak ven z kruhu rezignace na módu/odívání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dd2866
29 příspěvků 10.06.16 12:58
Jak ven z kruhu rezignace na módu/odívání

Vždycky jsem se o módu hodně zajímala, včetně její tvorby. Nosila jsem hlavně padesátkové retro a takový romanticko rockový elegantní styl, nevím přesně jak to nazvat.

Jenomže pak nastal obrovský zlom, když můj partner přišel o práci a rok jsme zůstali s příjmem 10.000,– měsíčně na vše včetně nájmu. Byl to extrémní rok. Z šatníku jsem prodala vše, co stálo za to, co nestálo odešlo obnošením, musela jsem si přestat barvit vlasy, kupovat minimum makeupu a péče na vlasy/pleť, šetřit kde se dá, přemlouvat se, že vlastně tohle a tamto nechci, protože jsem si to stejně nemohla koupit… Z levných potravin a věčných depresí jsem přibrala 15 kilo (z vel 34 na 40/42).

Situace se samozřejmě časem zlepšila, ale já jsem zůstala někde zaseknutá v roli „ušmudlané strhané matky“, i když jsem bezdětná (= nemám se ani na co vymluvit). A teď nevím, jak z toho ven.

Tak nějak nemůžu najít nic, co by se mi líbilo. Nebo se nějak motivovat.

Sranda je v tom, že můj problém není absence vkusu. Oblékat ostatní není problém. Spíše když si mám sama koupit něco pro sebe, přijde mi, že to ani nemá cenu, stejně v tom budu vypadat blbě. Stejně je to s cvičením, vařením, čímkoli…

Nemáte nějaký tip, jak opět nalézt ztracené já?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

mutziputzi  10.06.16 13:01

@dd2866 Radu nemám, ale klobouk dolu před vámi, že jste to vydržela!

ming_xing
1101 příspěvků 10.06.16 13:12

To vypada na solidni depresi.. nechtela byste zkusit psychologa, nejake konzultace? ono nejde totiz jen o odivani a modu, ale o celkovy pocit, o pristup sama k sobe. mozna, ac si to nepripoustite, vnimate tu situaci jako vlastni selhani a podvedome se „trestate“. potrebovala byste pozitivni impulsy, dat zivotu trochu smysl, jit dal a mit se na co tesit. uvazujte, co by Vam momentalne udelalo radost. nova prace, dite, domaci zviratko, sport, pestovani noveho konicku? partner je stale jeste s Vami? jake mate vztahy? podporuje Vas? nemusite mi odpovidat, spis se zkuste sama zamyslet.
pokud byste mela zajem si neco motivujiciho precist, vrele doporucuju knizku od Nicka Vujicice Zivot bez hranic.

Oldyn
5026 příspěvků 10.06.16 13:13

@dd2866
Kila ničemu nevadí, přijde mi, že se nemáte ráda, chybí vám radost ze života. Jak ven nevím.

mutziputzi  10.06.16 13:16

@Oldyn Jestli kila vadí bych nechala na jejich nositelce, chtěla bych vidět komu by 15 kilo navíc nevadilo, bože…zbytek no comment radši, o grafománii v souvislosti se mnou jste kdysi napsala??

catlin2
119 příspěvků 10.06.16 13:22

@dd2866 Hlavně toho od sebe nechtějte moc najednou. Nespěchejte. Možná by vám pomohla terapie, pár návštěv a zjistit, jak vážný ten problém je…je to strašně individuální. Možná jen obecné rady: najít si činnost, která vás bude těšit - alespoň trochu, svěřit se dobré kamarádce, chodit ven, nejhorší je izolovat se, uzavřít se, to je pak všechno mnohem horší. Přeju hodně štěstí.

Olivieraa
160 příspěvků 10.06.16 13:23

Tak trochu súhlasím s ming_xing, že by to mohla byť aj depresia. Ale nechcem Vás diagnostikovať cez internet samozrejme :). Keď myslíte, že je problém len v motivácii ku zlepšeniu vzhľadu, tak dosť motivujúce mi prídu videa z What not to wear (nájdete to na Youtube). Tie premeny sú fascinujúce, a často to začína ženou, ktorá popisuje presne to, čo Vy a končí krásnou zmenou, aj na tých ženách vidno, že im to okamžite zdvihne sebavedomie.

Amun
888 příspěvků 10.06.16 13:23

@dd2866 ja myslim, ze vas problem neni jen v mode, ale pokud vam chybi smysl ve vsem ostatnim, tak jste nestatstna kvuli depresi. Zkuste se zamyslet, co vas cini stastnou a ve kterych chvilich jste stastna. Mozna by vazne nebylo spatny napad zkusit si promluvit s psychologem/ka­maradkou nebo si precist nejakou tematickou knihu, porozumet, co se deje a sverit se. Vyzaduje velke usili se ze stavu rezigrace vymanit a vy jste si prozila opravdu hrozny rok. A jakmile najdete svoje drivejsi stesti, tak vam bude lepe. Sama rikate, vas problem neni absence vkusu. Drzim vam palce, opravdu.

edit: a abych take nejak prispela radou, jak casto treba chodite ven? Mne prijde, ze maloco cloveku zvedne naladu, nez kdyz se hezky oblekne a nekdo mu saty pochvali. Pokud chcete zacit u obleceni, kupte si treba saty, jake jste mela drive rada, a vyrazte si ven s prateli. Dejte tomu cas, vas rok byl tezky a vse bude jednou dobre.

Příspěvek upraven 10.06.16 v 13:45

Oldyn
5026 příspěvků 10.06.16 13:33

@mutziputzi
Dlouho vám vaše včerejší předsevzetí „neotravovat" nevydrželo.

mutziputzi  10.06.16 13:40

@Oldyn Já se snažím vám bránit, víc od klávesnice nedokážu

DRW
1231 příspěvků 10.06.16 13:44

Pisete, ze jste byli 2 s prijmem 10000?, protoze Vas partner prisel o praci. Moje otazka zni: Pracujete? Tech 10000 jste vydelala vy nebo to je castka, kterou partner dostaval z pracaku? Ja bych totiz nedokazala sedet s rukama v kline a cekat, az se situace zlepsi. A hlavne ted bych navstivila psychologa. Neco to stoji, ale zase tito lide jsou nezavisli pozorovatele a mnohdy dokazi velmi dobre poradit.

Oldyn
5026 příspěvků 10.06.16 13:44

@mutziputzi
Málo se snažíte, jestli je to silnější jak vy, za to já nemůžu. Mně jde ignorovat vás úplně lehce.

Bara06
1993 příspěvků 10.06.16 13:47

.

Příspěvek upraven 30.09.16 v 20:20

mutziputzi  10.06.16 13:47

@Oldyn Koukám…tak tady nebudeme plkat ne, běžte cupovat kočky

Oldyn
5026 příspěvků 10.06.16 13:53

@mutziputzi
Smůla ženská, nic nebude, najděte si jinou hračku. Jedu nakoupit.

dd2866
29 příspěvků 10.06.16 14:06

@DRW V té době jsem pracovala jako podpora prodeje (junior pozice) v menší české výrobní firmě (jakmile to bylo možné a já získala potřebnou praxi, zaměstnání jsem změnila). Na lepší pozici jsem se nedostala, protože jako každý po škole jsem narážela na „nemáte praxi“. Bohužel byl přítel bez práce delší dobu, podpora z úřadu práce je pouze na 5 měsíců, sociálka prohlásila, že 10tisíc je dostatek na vyžití. Najít práci není vždy úplně snadné. Nejednalo se o sezení se založenýma rukama a on sám se opravdu snažil, chtěl i na mnohem nižší pozice, než je jeho vzdělání/praxe, aby bylo alespoň od čeho se odpíchnou. Ale toto je už trochu mimo téma. Momentálně mám dobrou práci, přítel taktéž. Jak jsem již avizovala v původním příspěvku, situace se srovnala a poté markantně zlepšila.

Byl tu dotaz, zda jsme stále spolu. Ano, jsme. Přítel mě podporuje, jak může. V tomto ohledu netrpím nedostatkem. :D Je to typ, co i víceméně nadšeně nakupuje se mnou (když ho o to požádám) a stav konta a skříně mi rozhodně nehlídá. A i proto bych chtěla zase vklouznout do starých kolejí.

Příspěvek upraven 10.06.16 v 14:09

Mrs. Dalloway
234 příspěvků 10.06.16 14:07

@mutziputzi @Oldyn Omlouvám se, ale jděte někam obě dvě, to už snad není vlákno, kde byste po sobě nevyjížděly. A tohle si založila @dd2866 a já budu moc ráda, když se jí tady dostane nějaké podpory k tomu, aby jí bylo brzy lépe!

mutziputzi  10.06.16 14:08

@dd2866 Co dovolená?

Mrs. Dalloway
234 příspěvků 10.06.16 14:17

@dd2866 Myslím, že nutně potřebujete nějakým způsobem vyplavit dostatek endorfinů a pak to už půjde samo, tak popřemýšlejte, co vám je vyplavuje? U mě třeba fyzická aktivita, která mě baví, nebo si dát vanu, zábal na vlasy, pleťovou masku a pak se celá namazat luxusním olejem a lehnout si k nějakému skvělému filmu; koupit něco hezkého do bytu, co mě přiměje si pořádně uklidit atd. Pokud přijdete na to, co to je u vás, tak si to pak ordinovat po nějakou dobu pravidelně ve zvýšených dávkách. Znám ten pocit, kdy je člověk ze sebe tak nešťastnej, že se ani nemůže donutit pro sebe cokoli udělat, i když vlastně ví, co by to mělo být. Ale jednou se to přehoupne, uvidíte, a pak už se to rozjede.

Amun
888 příspěvků 10.06.16 14:18

@dd2866 Gratuluji vam, ze uz se vam dari. O to vice ted muzete mit cas sama na sebe a seberealizaci. Neznam vas, takze mluvim za sebe, co by mne ve vasi situaci udelalo radost: dostat se na vahu, ktera mne je prijemna, uzivat si znovu dobre jidlo, chodit ven s kamaradkami, na kavu, na spolecny nakup, zajit ke kadernici, koupit si zase kosmetiku a dbat o sebe. Mozna ve vas porad jeste zustava ten stres z toho, jak jste se premlouvala, ze si vlastne ty veci nemuzete dovolit. Zasla bych s pritelem na veceri, skvele se na to oblekla… Treba jen potrebujete prolomit tu barieru - kupte si krasne saty a boty, prestoze vam prijde, ze to nema zadnou cenu. A pak si je vemte na tu veceri, treba vam to udela radost.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 10.06.16 14:19

@dd2866Je to typ, co i víceméně nadšeně nakupuje se mnou (když ho o to požádám) a stav konta a skříně mi rozhodně nehlídá.“ Pochopila jsem, že už je tedy všechno v pořádku, máte finance a chodíte s přítelem nakupovat nové oblečení. V čem je tedy problém? Že jste přibrala a nelíbíte se sama sobě?

Diorisimmo
346 příspěvků 10.06.16 14:21
@Bara06 píše:
@dd2866 Já jsem finanční šok zažila s nástupem na RD a teda nebylo to až tak strašný, ale tak nějak rozumím.
Kromě toho rozumím i s těmi kily, módní rezignace je jasná, prostě si najednou připadáte hnusná, tlustá, asexuální a dyť je fuk, co máte na sobě, nic to nezlepší. Znám.
Prd, velebnosti :c). Dobrá zpráva je, že z kruhu vede cesta.
Asi musíte jít přes váhu, u mě to fungovalo. Začala jsem cvičit, líp se stravovat a s tím, jak se měnila schránka, s tím se mi zvedala nálada a sebevědomí. Nechte si udělat vlasy, kupte si hezkou kabelku (když zhubnete, zůstane vám :D). A držím pěsti, půjde to!
A jestli ještě můžu - na Stobklubu fungovala dost dobře komunita hubnoucích, takovou vzájemnou podporu jsem nikde jinde nezažila, prostě fandící, potlapkávací kruh lidí, co makají na tomtéž, bylo to úžasně motivační.

Naprosto s vámi souhlasím. Já před lety přibrala pár kilo, vlivem vyčerpávající práce a nedostatku času. Z 50-52 kilo jsem byla během dvou let na 60kg. A ještě teď si pamatuju, jakou jsem z toho měla „depresi“. I když jsem si mohla koupit, co jsem chtěla, stejně jsem rezignovala na módu, připadala jsem si tlustá, nic mi neslušelo. Měla jsem pocit, že pokud nezhubnu, nemá smysl se nějak strojit. Nosila jsem jen džíny, kalhoty a volné svetry, nebo košile.
Pak jsem zase zhubla a nálada se mi jako zázrakem zlepšila o tisíc procent.

Pestrobarvec
112 příspěvků 10.06.16 14:26

Chce to se znovu naučit nějaké ty dříve zajeté vzorce. Ten bludný kruh se skládá z několika věcí dohromady. Osobně doporučuju řešit je najednou. Takže nakupte pár základních surovin, upečte koláč, udělejte toasty a pozvěte přátele nebo partnera na piknik. Ať to zní jako klišé nebo ne, k hostitelce patří i hezké šaty. Kila zhubnete, ale i nyní není Vaše velikost nijak extrémně limitující, něco hezkého určitě seženete. Vyrazte omrknout obchody s tím, že si něco koupit zkrátka „musíte“. Ať už v sekáči nebo v obchodě s oblečením z „první ruky“. Známí si všimnou změny, pochválí jídlo i Vás a v ideálním případě získáte pozitivní motivaci pro příště.

dd2866
29 příspěvků 10.06.16 14:41

@ještěřička Ano. Jak jsem psala už v úvodu. Finanční situace se samozřejmě zlepšila, jenom já jsem zůstala někde zaseknutá. V čem je problém nevím. Během té doby jsem absolutně rezignovala na řešení svého vzhledu, protože jaksi nebyla jiná možnost. A teď mi prostě nějak nejde zase se rozjet.

MiaW91
64 příspěvků 10.06.16 14:49

Mně pomůže, když si udělám seznam v bodech, co chci změnit a co pro to musím udělat…a pak taky jednat hned…prostě teď hned zvednu telefon a objednám se ke kadeřnici/na nehty… Hned se objednám na nějakou lekci cvičení…a i když se mi po tom šíleně nechce, většinou nemám sílu to na poslední chvíli odřeknout a jdu…a pak jsem za to ráda :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit