Jak vyčistit atlasové boty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Sirka
2 příspěvky 15.02.12 07:14

Zdravím, mám problém. Koupila jsem si bílé lodičky, které jsou z atlasu. Samozřejmě se používáním trochu ušpinily a já teď řeším, čím je vyčistit. Nemáte někdo zkušenost? Přemýšlela jsem, jestli to zkusit třeba tekutým pracím práškem a jemným kartáčkem, ale nerada bych ty boty zničila. Nezůstanou na botách např. fleky apod.? Prosím, podělte se o zkušenosti.

Reakce:

Moir
1800 příspěvků 15.02.12 13:01

Saténové taneční boty odvážnější dámy vrazí do pračky, méně odvážné si koupí perchlor(ethylen) a snaží se vyčistit tím.

oskarina
266 příspěvků 15.02.12 21:35

já je čistím kartáčkem a mýdlem, jde to. Ale musí se vzít celé, aby tam nebyly mapy.

DanielaS
4599 příspěvků 16.02.12 09:32

Mekkym kartackem a tekutym mydlem, obe a cele. Az budou fleky neodstranitelne, obarvit barvou na textil a kosmetickym stetcem.

gulietta  21.06.12 17:57

Nedarí sa mi nájsť cistenie ako také v diskusii. Neviete niekto ako vyčistiť smotanovo bielu kožu od modrej propisovačky?

anja.1
268 příspěvků 23.06.12 18:04

@gulietta Pokud se jedná o hladkou kůži, tak mě se osvědčilo mýdlo s jelenem a houbička na nádobí (ta měkká strana).

gulietta  23.06.12 21:06

http://global.pegperego.com/…2011/Tatamia
@anja.1 ako myslíte hladkou? Je to táto stolička z odkazu,tá biela. Drobný „vzor“ na tom je. Mám to tým mydlom čistiť komplet cele? Nezostane na tom „mapa“?

anja.1
268 příspěvků 24.06.12 09:10

@gulietta Přesně takhle hladkou jsem myslela, pokud vlhkou houbičku namydlíte a pak s ní špinavé místo přetřete a následně dobře otřete vlhký hadříkem, tak by se nic stát nemělo. S úspěchem to aplikuji na světlé kožené boty a kabelky.

gulietta  24.06.12 10:21

@anja.1 ďakujem.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit