Jak zabavit nemocnou tetičku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bacteria
393 příspěvků 02.11.13 20:55
Jak zabavit nemocnou tetičku?

Nevím, jestli to patří zrovna sem, ale momentálně řeším menší problém. Má tetička najednou z relativně plného zdraví skončila na vozíku. Sedí a připadá si neužitečná. Při posledním dost depresivním rozhovoru jsem ji snažila navnadit na nějaké ruční práce, projevila zájem o výrobu šperků z korálek. Potěšilo mě, že alespoň něco. Jenže teď přede mnou stojí úkol, co nakoupit. Nechtěla bych jí odbýt pytlíkem korálek. Nejsem v tomhle moc zběhlá. Viděla jsem tu příspěvky mnoha velmi šikovných přispěvatelek. Proto bych se chtěla zeptat, co jí pro začátek koupit abych na nic nezapomněla a její koníček se mi podařilo hned na první pokus rozvinout.
Pro začátek bych potřebovala doporučit nějakou publikaci, nebo alespoň nějaký internetový zdroj s návody. Potom co asi tak zhruba za věci k tomu mám koupit. Aby z toho byly nějaké naušnice, náhrdelníky, náramky, brože…
Vím, že stačí zajít do obchodu a tam to všechno nabrat. Jenže já to tam naberu a pak najednou zjistím, že to není např. na co navlíct apod. Děkuji za rady :-) Uvítám i inspiraci na jakékoliv ruční práce, které by se mohla snadno naučit

Reakce:

jumbeee  02.11.13 20:58

@Bacteria Nejlepší bude zeptat se přímo v obchodě a nechat si poradit, co všechno potřebujete.

Dahllie
2222 příspěvků 02.11.13 21:14

Bude navlékat, šít, ketlovat… Publikací je hodně, než něco koupíte, stavte se v knihovně a naberte domů, co unesete a koukněte, co by tetu zajímalo. Ketlovací kleště jsou docela drahé, mně osobně se víc osvědčily obyčejné elektrikářské. K tomu nákup potřebných komponentů. Tisíce lítají ani nevíte jak. Jestli nemá problém s internetem, tak ať se zanoří tam, je tam plno návodů či typů. na Stoklasovy, Brýdové, je přímo korálkové fórum . Tětě přeji hodně štěstí a pevné nervy, taková změna v životě je vždy hodně náročná.

Bacteria
393 příspěvků 02.11.13 21:29

@Dahllie děkuji. Právě jsem se díky Vám dozvěděla o keltování :-) nevypadá to špatně.
Jde o to, že ona navrhla, že jí to s těmi korálky kdysi šlo, jenže dál se k tomu stavěla dosti pasivně (deprese). Na mě zůstalo vyřešit zbytek. Jenže já jsem co se týče ručních prací spíš na straně nadšeného zákazníka, takže mám rozhled prakticky nulový a nejsem schopná rozluštit architekturu již sestavených šperků :-) Myslím si, že ona je velice šikovná. Jen bohužel vzhledem k věku a jejímu stavu ji po městě tahat nemůžu, aby se podívala sama.
Ideálně bych ji chtěla vzít tak trochu od každého něco, nakoupit to naráz, ať si vybere. Jen ať nezapomenu na něco důležitého, aby nad tím neseděla s rukama v klíně a nečekala, až to bůhvíkdy dokoupím
Otázka peněz mě v tomhle trápí ze všeho nejméně

Dahllie
2222 příspěvků 02.11.13 21:37

@Bacteria Hlavně se vyhněte „základním sadám na…“ Ty většinou stojí za prd. Tady máte odkaz na nafocenou jednu knížku k technice šití. Kvalita nic moc, ale aspoň si uděláte obrázek o tom, co je k tomu potřeba.

Bacteria
393 příspěvků 02.11.13 21:59

@Dahllie jo tak takovou jednu „základní sadu“ jsem si pořídila :-) Na doporučení paní prodavačky…Takže jsem teď po rozbalení začala řešit, kde se stala chyba :-)
Ta knížka je parádní! Moc děkuji. Toto v kombinaci s rozumným nákupem bude přesně to pravé ořechové. Kdybych nebyla takové kopyto, tak se do toho pustím snad i sama. Děkuji, že jste mi naservírovala přímo pod nos to, co jsem byla líná dlouze na netu hledat :-)

Ati
75 příspěvků 03.11.13 00:13

A ja prikladam jeste stranku s navody od preciosy, jsou tam i jednoduche a krasne http://preciosa-ornela.com/projekty .

benyka
4236 příspěvků 03.11.13 00:24

S korálky bych to asi neuměla, ale určitě bych „nutně potřebovala“ uháčkovat nebo uplést několik pěkných povlaků na polštáře do obýváku nebo pončo na zimu.

Jiná Realita
13791 příspěvků 03.11.13 00:35

K návrhům na jiné aktivity:
já bych se pokusila ji směřovat i nějakým praktickým směrem. nechci samozřejmě nijak kazit případně korálkový úspěch, cokoli je fajn, jen realisticky vidím problém, co pak s tím. korálků je dnes všude strašně moc.

ale takový pěkný vlněný svetr, velký pléd…to bych třeba ocenila já a moc to nikde nevidím. svetr s jeleny na zimu, o tom je tu dokonce nedostatkové vlákno.

starší lidé tady v okolí vyrábějí obvazy pro třetí svět, podrobnosti nevím, ale člověk si pak asi může zaslouženě připadat užitečný.

jumbeee  03.11.13 00:38

A co postcrossing? Pokud byste neměla problém sponzorovat… To by taky mohlo zabavit, alespoň trochu.

Lim
320 příspěvků 03.11.13 00:44

@Bacteria pokud jste z Prahy, tak zajdete do koralkarny v Nuselske ulici 19. S vyberem pomohou, jsem si jista, ze tam se dozvite vse potrebne.

Bagheera
344 příspěvků 03.11.13 08:26

Dojděte si do nějakých výtvarných potřeb, třeba do Altamira, a jestli nejste z Prahy tak na web, a kupte takovou ty návodné knížky na všechno možné, co se dá dělat na vozíku: korálky, drátkování, věnce, zdobení svíček, co já vím. Je toho spousta a má to krásné obrázky, a ty prodavačky bývají milé, ty rády poradí. Ať si tetička vybere, ono ji to třeba nakopne k aktivitě, a pak může ty techniky začít sledovat na webu, a jak je na webu, je zabavená, najde spoustu zájmů. Jsou všelijaké tvořilovské blogy, tam by mohla najít i spřízněné duše.

Moir
1805 příspěvků 03.11.13 09:30

Fajn je háčkování s korálky, jde do celkem rychle od ruky, nejhorší je na tom navléknout to tak, aby z toho lezl vzor. Pokud jde o korálky, buďte nacionalistka a kupujte českou Preciosu, já ze začátku nakoupila hromadu čínského rokailu a až pak jsem zjistila, že je prakticky k ničemu.

Bacteria
393 příspěvků 03.11.13 17:16

@Ati děkuji, to je parádní odkaz. Sama bych se do toho hned pustila, kdyby mi ty prťavé věcičky nepadaly po celé místnosti :-). Určitě ji to potěší. A až zvládne
práci s internetem, tak se to bude hodit. (na prahu osmdesátky se práce s počítačem učí těžce, ale snažíme se a děláme pokroky)

Bacteria
393 příspěvků 03.11.13 17:33

@Jiná Realita děkuji, tak co s těmi korálky potom, je druhořadé :-) i kdyby to bylo příšerné (což při její preciznosti pochybuju), tak to k ní budu nosit třeba jen pro radost.
Nevím, jestli by chtěla vyrábět obvazy pro třetí svět. Po tom, co přišla o nohy, ji asi obvazy nebudou moc zlepšovat náladu (hnusný černý humor, což).
Ale s tím vlněným plédem je to fajn nápad, plete velmi obstojně. Jen mi to minule hodila na hlavu…ale takový svetr s jelenem…Pravda, že naši chlapi doma nosí doslova hororové hnusosvetry :-) Děkuji za inspiraci. Myslím, že když ji řeknu, že takový nutně potřebuji a bez něj zmrznu, třeba se chytí

eva.evca
16 příspěvků 03.11.13 17:47

Já jsem zase někde slyšela, že se pletou a háčkují oblečky pro nedonošené novorozence, protože jim je běžné kojenecké oblečení hrozně velké a je problém na ně něco sehnat. Pomoc miminkům by tetě mohla pomoct i psychicky.

Bacteria
393 příspěvků 03.11.13 17:59

@eva.evca jé děkuji!!! na miminka z kojeneckého ústavu se od nás vždycky pletlo, dokud tam babička pracovala. Celé dětství si pamatuji ty ponožečky, co se u nás povalovaly :-). Co babička zemřela, tak si na to nikdo nevzpomněl. Teda, tohle vlákno mi fakt začíná dodávat nápady, fakt děkuji!!!

Milli
2523 příspěvků 03.11.13 18:49

@Bacteria - zkuste třeba https://www.facebook.com/Dobrotety (webovky mají zrovna v rekonstrukci, tak alespoň FB). Znám maminky, co pro nedonošeňátka pletou nebo háčkují čepičky, ponožky a svetříky - jejich děti byly většinou úspěšně vypiplané, tak to takhle vracejí.
Ale poctivý vlněný pléd nebo svetr s jeleny bych taky brala.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit