Jak zkrátit šaty na tuniku?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Wiolla
586 příspěvků 08.07.13 14:34
Jak zkrátit šaty na tuniku?

Koupila jsem si nové šaty, které nechci nosit jako šaty, ale jako tuniku. Chci je zkrátit tak, aby zakrývaly klín. Ale nevím si rady, jak moc? Jaká je správná/ideál­ní délka?

Topů, které končí nad klínem, mám dost (viz foto úplně vpravo). Ale protože jsem „žirafa“, nemám žádný, který by ten klín schoval. Šaty jsem k focení zabírala postupně: nejdříve delší varianta, kde je „odstraněný“ jen ten bílý pruh, pak střední a krátká, které jdou vždy po horizontální lince ve vzoru. Varinta „krátká“ končí těsně pod hranicí klínu, takže ten při chůzi asi bude vidět - vyřadit z výběru? Rozhodovat se jen mezi dlouhá a střední?

Prosím o Vaše názory.

Reakce:

stes  08.07.13 14:51

@Wiolla příště to dejte do sekce peklo radí - a doporučuji délku na druhém obrázku, jen bych dala pryč ten světlý lem. dobrý nákup :-)

Letefa
716 příspěvků 08.07.13 14:56

@Wiolla já hlasuji pro druhou nejkratší variantu, druhý obrázek zprava. Nákup se Vám povedl, je to moc hezká látka!

Wiolla
586 příspěvků 08.07.13 15:05
@stes píše:
@Wiolla příště to dejte do sekce peklo radí - a doporučuji délku na druhém obrázku, jen bych dala pryč ten světlý lem. dobrý nákup :-)

Díky za názor.

Nad „Peklo radí“ jsem uvažovala, ale tam se nedá nijak reagovat (diskutovat, dovysvětlit atd.). Tak jsem to zavrhla…

stes  08.07.13 15:30

@Wiolla jestli to někdy není lepší :-), zvlášť v případě, že chcete poradit :-)
dejte vědět, jen tak pro zajímavost, jak se rozhodnete.

DanielaS
4599 příspěvků 08.07.13 15:48

Mne se libi, kdyz tunika konci presne v nejsirsim miste boku, nejvic to prodluzuje nohy. Cili u Vas prostredni obrazek.

Audrey.Piper
412 příspěvků 08.07.13 17:46

@DanielaS souhlasím, taky se mi nejvíc líbí varianta na prostředním obrázku.

chinin
2788 příspěvků 08.07.13 20:39

@Wiolla
Take se mi nejvice libi prostredni varianta, ale zadna z variant nevypada spatne. Jako tunika se mi ten kousek libi vice nez jako saty. ;-)

Wiolla
586 příspěvků 08.07.13 20:46

@chinin Jé, chinin, moc děkuji za reakci! Když jsem diskuzi zakládala, tak jsem na Vás myslela, zda k délce tuniky existuje nějaké pravidlo a zda byste ho nevěděla… Já vím, že je móda o pocitu, ale jsem spíš typ na pravidla a poučky, tak mi ta „pocitová stránka“ věci dělá trošku problémy.

chinin
2788 příspěvků 08.07.13 21:03

@Wiolla :-) O zadnych pravidlech pro tuniky nevim, sama tyto veci beru ciste dle optickeho dojmu. Dulezite je podle me proporcne vyvazit jednotlive kousky vzhledem ke konkretni postave. Tedy vlastne me napada jedno nepsane pravidlo, a sice, ze tunika by mela byt tak dlouha, aby i pri beznem pohybu kryla rozkok v leginach nebo neesteticky vypadajici rozkrok v kalhotach (nejtypicteji camel toe).

Wiolla
586 příspěvků 08.07.13 22:14

@chinin O to zakrytí rozkroku mi právě jde. Váhám, jestli ho ta střední délka tuniky při pohybu zvládne zakrýt a jestli by nebylo lepší, jen odstranit ten bílý pruh…

Kokoska1  08.07.13 22:18

@Wiolla Byla bych pro odstranění pouze bílého pruhu, ten mi k tomu přijde takový nesourodý. Víc bych nekrátila, aby byla pokud možno zachovaná spodní bordura.

zuzaroza
727 příspěvků 08.07.13 22:19

Já bych zkrátila pouze ten bílý lem, takže jsem pro číslo 2 zleva.

chinin
2788 příspěvků 08.07.13 22:20

@Wiolla
Pokud si nejste jista dostatecnou delkou „stredni varianty“, klidne odstrante jen ten bily pruh, proporcne vam i ta nejdelsi varianta slusi.

teetee
499 příspěvků 10.07.13 07:42

Co se délky týče, nejvíc se mi líbí taky ta prostřední varianta. Jen není dost dobře poznat, jestli by to nějak „nenabouralo“/ne­rozpůlilo ten potisk. Pokud ano, byla bych jen pro zkrácení o bílý lem. Šaty jsou moc hezké.

Wiolla
586 příspěvků 10.07.13 11:15

@teetee Díky za názor. Nenabouralo, všechny 3 varianty jsem dělala podle horizontální linky ve vzoru. Dnes jsem byla u švadleny a nechala jsem si to zkrátit na tu prostřední variantu.

Zkoušely jsme se švadlenou obě (prostřdní i dlouhou). Obě v pohodě překrývaly rozkrok a já se nebyla sto rozhodnout (jsem příšerně nerozhodný typ). Švadlena mi řekla, že se jí ta prostřední varianta líbí víc, že to dělá na tunice takový pěkný úzký lem (ten vzor), kdežto u té delší varianty to jde tak spíš do ztracena. Což byl argument, který se mi líbil a tak bylo rozhodnuto.

Všem vám děkuji za spolupráci. ;-)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit