jaká by to mohla být látka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zelitschko  10.03.12 23:21
jsem začátečník v šití, proto jsem se rozhodla si ušít na doma sukni. Bude po kolena, kolová, ze šesti dílů. Látku jsem vybrala jednu, která byla zastrčená až vespodu pod všemi zbytky látek - babička ji asi před patnácti lety koupila na halenku, kterou na konec nevyrobila. Látka je černá s květy.

Teď o té látce - babička to při koupi nestudovala, tudíž vím toto (už je i nastříhaná) - je to velmi hebká chladivá splývavá látka, mírně mačkavá, snadno se žehlí bez kropení. Je to (myslím) plátnová vazba, ale hebkostí se trochu liší na rubu a líci. Špatně se stříhá, je „jako živá“, vytáhne se jen o malý kousek. Nevíte co by to mohlo být? Babička tvrdila, že nejspíš bude hlavní podíl bavlna (kvůli mačkavosti), já myslím že částečně by to mohla být i viskóza (hebkost, chladivost, splývavost). Co myslíte?

Reakce:

ZetKa
289 příspěvků 11.03.12 08:06

Zelitschko, nechceš tu látku zblízka vyfotit (třeba na makro)? Někdy je pak trochu líp poznat, co by to mohlo být.

zelitschko  11.03.12 09:04
já nemám foťák a na tom na mobilu nejsou pomalu k rozeznání ani lidi :(

ale ještě jsem si vzpomněla - z lícu má látka lehoučký lesk
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit