Jaké druhy bot by každá/ý měl mít v šatníku?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  12.08.12 20:38
Jaké druhy bot by každá/ý měl mít v šatníku?

Chci udělat reorganizaci svých bot. povyházela jsem rozbité boty nebo boty, které jsem chtěla dát do opravny, ale nevyplatilo by se to. A tak přemýšlím, na jaké druhy bot si našetřím. Konečně jsem zjistila, že se za kvalitní boty vyplatí utratit i ten litr (můj limit na jeden pár bot je 1500).
Zatím mám boty, ve kterých chodím do práce, nebo i jinam do města do společnosti uzavřené Sharky tři dirkové.
Potom chci nahradit svoje tenisky, které jsou tak zničené a roztrhané, že si toho všimnul i můj přítel a to je dost co říct. Jsou červené a chci je mít někam, kde je možnost se ušpinit, někam k ohni, se psem a tak.
Pak mám na léto pantofle, když je horko a nechci pařit nohy v uzavřených botách. Nelíbí se mi na mě otevřené boty. Připadám si v nich divně a jako, že ke mně nesedí. Mám akorát jedny černé, které se mi samotné nelíbí, ale byli původně určeny jako přezutí do práce, ale na to už mám jiné pantofle. A i zde na pekle ste je ohodnotili jako strašlivé a důchodcovské, s čímž souhlasím.
Pak mám jedny podpatky hnědé s kulatou špičkou docela vysoké a taky mám ještě jedny v červeném. Moc často je nenosím. Jen, když chci ze sebe udělat dámu a taky vypadat víc žensky a když mám náladu chodit sexy :D ale brzy mě v nich bolí nohy.
Dále jako nemódní obuv mám pracovní pantofle do práce, které budu chtít časem určitě nahradit za kožené s asi korkovou podrážkou, do kterých může noha při každodenním stání zabořit a při kterých mi ty nohy nebudou bolet a smrdět. Jsem koukala, že se takové prodávají i za 150 a nevidím rozdíl s botama za litr… má někdo zkušenost? Dále pak mám sportovní botasky jedny na ven a druhý někam do haly, nebo do posilovny a dále mám dvoje pantofle na doma jedny na lino po bytě a druhý mám na balkón. Na zimu mám jedny kotníčkové hnědé boty na podpatku. Jsou sice umělé, ale je mi v nich teplíčko a jsou strašně pohodlné. Ráda bych kozačky, ale mám tlustá lýtka (40cm) a nohu 38/39 na výšku 157cm, tak se ke mně asi nehodí…

Můj problém při nakupování je ten, že se mi sice líbí nějaké boty, ale pak si v hlavě řeknu, že už přece takovéhle boty doma mám a že je to zbytečná koupě, ale pak zjistím, že se mi něco podobného hodí a pak toho lituju, že nemám doma více párů :) nebo že si doladím model, ale pak mi k tomu chybí boty, ale přece toužím si to vzít a tak vemu boty, co k tomu vypadá nehorázně blbě a peklo je na světě :))

Co navrhujete pro někoho, kdo si libuje v uzavřených botách a v uvolněném stylu a kdo potřebuje po městě chodit ve volném rychlém tempu hlavně do práce v šíleném terénu. Nevím, jaké jsou různé typy bot…

Popřípadě doporučte mi značku, nebo prodejnu v Plzni, u kterých nezničím svým šmajdáním…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Jetthro
1129 příspěvků 12.08.12 20:45

Boty na sport, na zimu (kozacky), neco otevreneho na leto (sandaly a tak), baleriny, elegantni klasicke lodicky (cerne a nude), neco s malym podpatkem v cem se da byt cely den, tenisky, zabky k vode a nejaky boty na dotrhani v lese, na chalupe a tak..to je podle me asi tak vsechno co by nemelo chybet v damskem botniku.
Pro milovnika uzavrenych bot a uvoleneho stylu bych zkusila mrknout po necem takovem http://www.urbanlux.cz/…o-quail.html jedny Kedsky mam a jsou pohodlny a v lete se v nich nohy nepoti kdyz si vemete tapky.

zwedavka
673 příspěvků 12.08.12 23:28

V seznamu chybí pohorky, holínky, sněhule… :-)

gulietta  12.08.12 23:43

V seznamu taky chybí luxusní boty pro potěšení. :-)

gulietta  13.08.12 00:07

@seznam.mih a ešte kým ma pošlete s mojím predchádzajúcim návrhom von s diskusie, čo tak mokasíny?:-)

jumbee  13.08.12 00:16

@gulietta Bavíte mě snad v každé diskuzi! :D

Ems
1482 příspěvků 13.08.12 00:22

Černé lodičky, jedny elegantnější boty bez podpatku (třeba i mokasíny, baleríny nebo boty), slušné tenisky (nic odrbaného :D), jedny sandále(libolo­vlného typu - na podpatku, bezpodpatku, s klínkem, gladiátorky prostě něco horké dny, kozačky.

@zwedavka píše:
V seznamu chybí pohorky, holínky, sněhule… :-)

Já odmalinka odmítám pohorky, jako hnusnou obuv :D vždycky sem si našla pevnější tenisky místo toho, teď v nich jezdím za blátivých dnů na 4kolce..:D

gulietta  13.08.12 00:23

@jumbee v diskuzi sekondhandy v Plzni som nebola! :-) Hoďte návrh bot pre seznam.mih, lebo nás pošlu do inej diskusie za trest. :-)

gulietta  13.08.12 00:24
@Ems píše:
Já odmalinka odmítám pohorky, jako hnusnou obuv :D vždycky sem si našla pevnější tenisky místo toho, teď v nich jezdím za blátivých dnů na 4kolce..:D

Ja taky a potom ma partner pozval do Álp na túru. :-)

jumbee  13.08.12 00:27

Vidím to stejně jako @Ems. Prostě boty pro každou situaci, v univerzální barvě (nude/černá, záleží taky na kabelce, která je k dispozici). A pak už si jen dokupovat, co mě zaujme.

Ems
1482 příspěvků 13.08.12 00:27

@gulietta Takhle akční partner? :D A to vás nenosil v náručí…:D??? Nedávno jsme ale viděl jedny doopravdy pěkné už to ani nevypadalo jako pohorky, zkusím to najít…

gulietta  13.08.12 00:33

@Ems len do výšky 1800m nad morom. Potom ma hodil na zem a povedal : ťahaj pešo nahor, lebo ťa zhodím dole! Tak som bola vďačná, že mi predtým tie pohory kúpil. :-)

Revolta
56 příspěvků 13.08.12 00:34

Víte, kolik žena potřebuje bot? Vždy ještě jedny… Ale vážně. Neumím si představit, že bych se některých ze svých mnoha bot vzdala. Mnoho lodiček, tenisky na tahání na chatu, tenisky na běhání / fitko, jedny baleríny když se regeneruji po fitku, pohorky, lyžáky.

/ Jediné oběšené ramínko v celé diskuzi. To by mě zajímalo, za co. Že by ty lyžáky?

firefly
527 příspěvků 13.08.12 00:51

Podle mě to chce:
Boty na sporty (libovolné množství podle počtu sportů)
Boty na doma (asi… já chodím bosá :D) Žabky na léto na pláže/koupaliště… když jedu do pochybnějších ubytovacích zařízení, kempů atd., nosím je do sprch.
Minimálně jedny elegantní a universální lodičky.
Minimálně jedny baleríny (pro mě nejoblíbenější boty).
Jedny mokasíny, třeba v námořnickém stylu, dobře jdou ke kraťasům i džínům, ideální na období, kdy je už vedro na uzavřené boty s ponožkou a ještě zima na sandálky.
Sandálky.
Kecky/sportovní sandály/oboje - na procházky, na chaty atd.
Zimní boty - většinou bohužel dvoje, málokomu se podaří do jednoho modelu nacpat jak to, že jsou skutečně velmi teplé a skutečně velmi neklouzavé a to, že vypadají aspoň trochu k světu.
Snad jsem na nic nezapoměla.

reálně mám bot samozřejmě víc. Zímní se mi nelíbí a tak mám jen dvoje, za to sandálků a balerínek mám požehnaně.

klubo  13.08.12 08:55

Záleží, jaký je Váš životní styl, já třeba nemám boty na běhání… Ale co by měl mít každý, je asi bota vycházková (balerínky, mokasíny apod. - pohodlné na delší pochůzky městem, do práce apod.), společenská (divadlo, party, svatby… jednoduché lodičky), sportovní (cokoliv pevnějšího, na procházky do přírody a méně schůdných terénů, sama mám na této pozici kožené polobotky se silnější podrážkou). Vycházkovou v horku nahradit sandály a v mraze kozačkami. Kdo má omezenější rozpočet, měl by si vybrat barvu (černá, hnědá, nude, šedá) a boty kupovat v jedné, aby zbytek oblečení a doplňků snadno dolaďoval (vím, že to nejde 100%). Kategorie bačkor a lyžáků vynechávám, s tím si jistě poradíte…

666mahu
1490 příspěvků 13.08.12 10:01

Každý/á by měla mít především boty, které potřebuje. A to se může dost lišit podle našich individuálních potřeb.
Neodvažuji se radit, protože kdyby mě nekdo radil, ať si pořídím mokasíny nebo balerínky, tak si ani jedny nekoupím, i když se mi některé líbí a leckomu tyto sluší. Mám své oblíbené typy bot, které mám v mnoha provedeních a jiné typy mi úplně chybí, aniž bych je kdy postrádala. Doporučuji vybírat podle svých potřeb a pohodlnosti bot.;-)

Konvalinka
244 příspěvků 13.08.12 17:22

Společenské, nejlépe černé lodičky a na zimu elegantní kozačky. Zbytek záleží na osobní situaci každé ženy. Zda má dresscode, jaké má zájmy, v jakém terénu často chodí, kolik má peněz, zda má ortopedické problémy a další. Na běžné nošení je ideálem obuv, která je hezká a zároveň pohodlná a samozřejmě by měla ladit k šatníku. Pokud člověk hodně chodí, tak může zvolit boty na širším nízkém podpatku. Po letech bídy, kdy byly k dostání jenom placky a jehly, se konečne začínají objevovat v obchodech.
Já mám botník dost omezený, se svou velikostí 34 nemám ani zdaleka všechny typy bot, které bych chtěla. Třeba poslední dva roky nemám na léto žádné sandály, prostě jsem je nesehnala. Chodím v botách s uzavřenou špičkou a taky to jde. Rozhodně je to lepší, než nosit nějaké dětské, které se mi vůbec nelíbí.

Emma 21
30 příspěvků 14.03.14 19:40

Já mám balerýny botky na platformě a potpacích

Go-lightly
3428 příspěvků 14.03.14 19:56

Já jsem docela alergická na prohlášení typu: „V žádném šatníku nesmí chybět… Letos musíte nosit barvu… Každá žena by měla číst knihu… Kdo neskáče, není Čech.“ Každý ať má v botníku to, co unosí - farmářka bude potřebovat jiný typ než právnička. Právě jsem zjistila, že se mi rozpadla podrážka mých jediných plochých bot - a půl roku jsem to nevěděla. Pro klid mysli jsem si koupila nové („co kdybych si vyvrkla kotník nebo šla na tůru?“), ale stejně mají aspoň ty 4 cm podpatek.

stricc  14.03.14 21:27

@Go-lightly No však. Taky nechápu, proč by si měl někdo koupit něco, co nepotřebuje, jen protože někde říkali, že se to musí. To snad platí jen pro televizní poplatky, ne?

Kammila
465 příspěvků 14.03.14 21:28
@Emma 21 píše:
Já mám balerýny botky na platformě a potpacích

Vy jste cizinka?

rice
348 příspěvků 14.03.14 23:01
@stricc píše::http://www.modnipeklo.cz/…/go-lightly/ No však. Taky nechápu, proč by si měl někdo koupit něco, co nepotřebuje

On je to spíš takový zoufalý výkřik lidí bez vlastní osobnosti, který jim pomůže lépe zapadnout do stáda. Identifikace se skupinou atakdále.

Emma 21
30 příspěvků 14.03.14 23:25

Jsem češka ale kořeny mám ve francii

sarinka.v
423 příspěvků 14.03.14 23:54

@Emma 21 Zkuste pouzivat interpunkci, bez ohledu na koreny, se to spatne cte, kdyz nevim, kde co zacina a konci ;)

benyka
4222 příspěvků 10.04.14 12:30

Problém je v tom, že pokud si poctivě nakoupím všechny potřebné typy bot v příslušných barvách, jaké budu kdy potřebovat, mají sice šanci dožít se fyzicky deseti let, ale za dva roky jsou zastaralé morálně, protože mají hranaté špičky, špičaté špičky, otevřené špičky, úzký podpatek, široký podpatek, nízký podpatek, pásek přes nárt atd., a příští módní vlny se nedožijí fyzicky, protože se rozpadnou i ve skříni…Anebo nesmím číst Módní peklo. :-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit