Jaké ložní povlečení se vám líbí a v jakém doma spíte?

Fotoalbum tématu (30) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veselý Puntík
223 příspěvků 26.06.13 07:16
Jaké ložní povlečení se vám líbí a v jakém doma spíte?

Hezký den, milé i milí diskutující. Zajímalo by mě, jak to máte s módou v posteli? Tedy nemyslím ani pyžama, ani noční košile, ale do čeho „oblékáte“ svoje polštáře a peřiny? Můžete se rozpovídat o oblíbeném materiálu, barvách, vzorech, velikostech, jestli máte raději svoji soukromou peřinu, nebo se o jednu velikou dělíte s partnerem, jak je to s laděním povlečení a zbytkem interiéru, jestli raději spíte v peří nebo v dutém vlákně… Zkrátka to pojměte, jak chcete.
Můžete přidat i negativní story z dětství ohledně babiččiných duchen v ložnici, kde nebylo topení, byla tam šílená zima a duchna byla tak naducaná, že vás vlastně ani nedokázala zahřát, protože místo toho, aby vás obejmula, na vás strnule trčela jak strašák v zelí :-) A taky se můžete zmínit o spaní v cizích zemích. Jestli vás náhodou stejně jako mě nerozčiluje americký styl stlaní v hotelích, kde dostanete jakousi larisu navrch, prostěradlo dospod, a ještě to je všechno parádně zastlané pod matrací s takovou pečlivostí, že do toho lezete jak do spacáku :-)

Najdete v encyklopedii: Kanafas

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reakce:

Letefa
716 příspěvků 26.06.13 08:16

Jediné, co spolehlivě nesnáším, je krepové povlečení. Když je navíc se vzorem podobným tomuto, nesmí mi přes práh!

Gräfin
2634 příspěvků 26.06.13 08:33

Krep nesnáším, flanel pouze v největších mrazech. Většinu roku povlékám jednobarevný satén - zelený, tmavě modrý, červený - vzory nemám ráda jak na oblečení tak na povlečení, totéž platí pro froté prostěradla.

A když přijedu na návštěvu k rodičům, najdu svou postel vždycky povlečenou froté prostěradlem a povlečením se vzorem kytiček. To maminka vytáhne vánoční dárky od babiček. 1-2 noci v měsíci se tak dají vydržet, aspoň mě nenutí si to odvézt domů. Vyhodit to bych neměla srdce, spát v tom nebudu, akorát by to zabíralo místo.

Příspěvek upraven 26.06.13 v 08:43

Mylady2
12409 příspěvků 26.06.13 08:41

Peří.
Egyptská bavlna, damašek - upravený, bavlněný satén
Všechny odstíny bílé, béžová,
NIKDY - viz @Letefa, zelená, červená, černá, fialová…prostě všechny barvy. Jsem konzervativní :-)

Mylady2
12409 příspěvků 26.06.13 08:43

Jinak co se týče hotelů tak takové ta klasiky jako Ritz, kempinski, mandarin…mají velmi pohodlné ložní prádlo :-) dost často se tam dá i koupit. Když se Vám zalíbí :-)

Ceresa
465 příspěvků 26.06.13 08:45

Ja hlavne miluju ten pocit, kdyz cerstve povliknu..nemusim divoke vzory, nesnasim knofliky a co se tyce periny, tak nemam rada duchny. V jedne siti hotelu maj periny, ktere jsou plneny nejskym pachovr intenzivnim perim a hrozne divne to pachne. Nemuzu spat, jelikoz porad citim husu:) jinak to zastelani perin dovnitr neresim spacakove. Normalne to vyrvu…

lioncity  26.06.13 08:46

@Letefa, joj, tyhle pseudo moderni vzory jsou peklo! Jinak to mam asi jako mylady, plus mam rada sve jemne olivove zelene polstare v kombinaci s bilym zbytkem a bilyma polstarema.. Mam rada vic mensich, takze jich mam momentalne sest. Nemam rada spolecnou deku, obzvlast, kdyz je dukladne zastlana, mam z toho klaustrofobii.

GalianosjednimL  26.06.13 08:57

Mám svůj vlastní design povlečení sladěný s obrazem.

Dahllie
2222 příspěvků 26.06.13 08:57

Mám ráda hladkou bavlnu, v kruté zimě flanel. A protože mám prodloužené délky peřin, tak si moc vybírat nemůžu, ta nabídka není zas taková. Ale teď nedávno jsem naletěla na nabídku firmy vyprodejskladu­.eu. Přišel mi nekvalitní, křivě ušitý, barvu pouštící hadr.
@Letefa Vidíte, a zrovna takové mám v modré a mám ho moc ráda :-D
Nesnáším takové ty tradiční vzory, kostky, kytičky apod.

Karin
3401 příspěvků 26.06.13 09:10

My jsme si oblíbili bavlněný satén :-) Máme povlečení hlavně ze Scanquiltu.
Mám ráda jemné vzory (líbí se mi takové ty starodávné, drobné kytičky, jemné proužky a tak, jako u babičky, ale to se hodí spíš na chalupu nebo do bydlení v rustikálním stylu, já volím jednodušší vzory), ale a vždycky jsem preferovala spíš světlé barvy, bílou, smetanovou… Ale máme i povlečení vínové barvy (jen s vetkávaným florálním motivem ve stejném tónu), sice jsem se toho trochu bála, ale vypadá moc hezky, ladí se zařízením ložnice.
Materiál asi snesu jakýkoliv, pokud to není nějaká umělina (takže asi jedině bavlnu :D), ale každopádně mám ráda hladkou klasiku (satén, damašek), nekoupila bych si krep nebo flanel… Ale spát mi v tom nevadí (když výjimečně spím někde v cizí posteli :D)
Nelíbí se mi fotopotisky a různé divoké vzory, křiklavé barvy a výrazné kontrasty, v tom by se mi asi špatně spalo…

-

Karin
3401 příspěvků 26.06.13 09:11

Třeba tohle je podle mě naprostá příšernost:

nebo:

O tomhle ani nemluvě…

UÁÁ!

Lola  26.06.13 09:30
@Mylady2 píše:
Peří.
Egyptská bavlna, damašek - upravený, bavlněný satén
Všechny odstíny bílé, béžová,
NIKDY - viz @Letefa, zelená, červená, černá, fialová…prostě všechny barvy. Jsem konzervativní :-)

Přesně!!! Husí prachové peří nejlepší kvality je podle mého názoru nepřekonatelné (taky je nejdražší). Moje tchyně přísahá na duté vlákno, ale když u ní někdy na návštěvě přespáváme, mám z toho pocit, jako kdybych byla přikrytá vysazenými dveřmi.
Jako materiál jednoznačně satén, jiný už bych nekoupila.
Barvy volím také velmi jemné a světlé. V povlečení řvavých barev s velkými vzory bych měla noční můry. Fotopotisk snad ani nemá smysl komentovat.

EDIT: a jako prostěradlo napínací žerzej, ale pozor na gramáž! Čím vyšší, tím lepší.

Příspěvek upraven 26.06.13 v 09:34

Caralina
916 příspěvků 26.06.13 09:33

Mám ráda barevné, moje oblíbené je například krepové se slony :-). Líbí se mi taková ta klasika - proužky, kostičky a tak. Bílé nebo jednobarevné nerada.

A co se týká toho dělení se o peřinu s partnerem - NIKDY. Jedině a vždycky každý svojí deku.

Martina xyz
125 příspěvků 26.06.13 09:42

Bílé z egyptské bavlny bez jakéhokoliv vzoru. Nesnáším krepové, rádoby saténové, psychadelické a nespavost vyvolávající ložní prádlo. Jemné přírodní tóny mi nevadí. Nerada spím v hotelech, kde mají na dvojlůžku jen 1 peřinu, a nebo peřiny 2, ale kratké a tenké jako intimnka. Pak půlku noci strávím přetahováním se s přitelem o peřinu, dokuď se jeden z nás nezabyalí do prostěradla. Které vlastně takynemám ráda na volno, jsem dost aktivní i v noci takźe se často budím uprostřed nakrabacené hromady prostěradla. Jako alergik pak náplň nepéřovou.

MP Markys
136 příspěvků 26.06.13 09:55
Bavlněný satén

Zjistila jsem, že většinu vzorů mám " do modra".Vzory mi nevadí, ale povlečení mám nejraději z bavlněného saténu. Na chatě jsme měli povlečení po babičce z hedvábného saténu - bohužel už hodně vetché, ale spalo se v něm krásně, Také se krásně spalo v povlečení z kanafasu, na léto výborné, ale muselo se hodně žehlit nebo mandlovat. Dříve jsem měla damašek a kanafas a měla jsem ráda ložní prádlo naškrobené a musela jsem ho vozit na mandl. Teď preferuji bavlněný satén a napínací žerzejová prostěradla. Žehlím, ale jen trochu. Na chatu jsem pořídila kostkovaný bavlněný krep z Tchibo, abych nemusela žehlit.

pavla.ku
3343 příspěvků 26.06.13 09:55

Celou ložnici doma navrhoval architekt v minimalistikém stylu a já mu to vzorovaným povlečením nekazím.:-) Povlečení používám čistě bílé z bavlněného perkálu nebo bavlněného saténu. /bavlněný perkál se velmi špatně žehlí/.

Barbuchaa
211 příspěvků 26.06.13 09:55

Z materiálů cokoliv s nežehlivou úpravou (vyjma krepu, ten mi není příjemný). Z barev mám ráda zelenou, působí na mě dojmem, jako když si člověk lehne v lese do mechu. Jinak máme dva roky velkou peřinu pro dva, což poněkud omezuje ve výběru povlečení, protože málokdy narazím na pěkné zrovna v našem rozměru a aby ještě pasovaly polštáře. Ale neměnila bych :)

ionicera
4561 příspěvků 26.06.13 09:57

V bavlněném saténu od Svobody. Nejraději mám květinové vzory.
@Karin-to jsou asi dětské vzory, ne? V tom snad příčetný dospělý člověk nespí.

Milli115
83 příspěvků 26.06.13 10:24

Já si do výbavy přinesla část výbavy mé matky.. Babička byla totiž nesmírně aktivní, takže máme obyčejné damaškové cíchy bez kytiček, jemně vzorovaného damašku. Spí se v tom úžasně, pouze na zimu jsem si přikoupila pro sebe flanelové povlečení, ale partnerka by se mi pod tím uvařila. Já jsem zmrzlouš, takže flanel vede.
Ale co bytostně nenávidím je satém. To mi do ložnice skutečně nesmí.

HertaDeOran
866 příspěvků 26.06.13 10:39

Já jsem pro klasiku - takže bavlna a modrotisk nebo kytičky.
Nemám ráda geometrii, potisk hvězdné oblohy, zvířecí vzory, satén, krep…

GalianosjednimL  26.06.13 10:51

@HertaDeOran hm, to je dobrý nápad, dělat si modrotisk :)

Jordaan
5588 příspěvků 26.06.13 10:54

@Milli115
Ja mam taky vybavu od aktivni babicky - spousta damaskoveho povleceni, ktera je uskladnena nekde u mamy doma, protoze babicka jaksi nemohla vedet, ze si s manzelem poridime velkou deku nadstandardnich rozmeru… totez plati pro ty „krasne a prakticke“ hrnce a panve, ktere jsou bohuzel na indukcnim sporaku nepouzitelne. Kdyz si vzpomenu, jak me ty nakupy vybavy vzdycky stvaly, na to zklamani, kdyz jsem pod stromecek dostala povleceni a kolik to vsechno stalo penez, tak me jeste dneska berou certi :-)

HertaDeOran
866 příspěvků 26.06.13 11:12

@GalianosjednimL
Já zas taková tvořilka nejsem, takže kupuju, moc se mi líbí ten odstín modré, ptáčci, kytičky a tak…
Teď mě napadá, že bych nesnesla batikované povlečení, ale to snad už dneska nikdo nedělá.

Příspěvek upraven 26.06.13 v 14:08

Karin
3401 příspěvků 26.06.13 11:40

@ionicera : ano, to asi jsou dětské vzory, ale mě to připadá příšerné i pro dítě… Ono dětem se to možná bude líbit, ale pokud v nich chce člověk vypěstovat nějaký vkus, tak by jim podle mě takovéhle věci kupovat neměl.
A mně se ta povlečení s fototiskem nelíbí ani v dospěláckých verzích, když je na peřině natištěnej třeba tygr nebo nahej chlap…

@Milli115 : vy asi myslíte ten lesklý polyesterový satén, že? To je skutečně fuj, v tom bych tedy taky spát nemohla a ani se mi to nelíbí. Ale bavlněný satén, to je v podstatě úplně jiný materiál, zkuste si to někde osahat, třeba v tom Scanquiltu, tam mají docela široký výběr vzorů i materiálů… Bavlněný satén není žádná lesklá umělá příšernost, je jemný, pevný, příjemný na dotek, má všechny dobré vlastnosti bavlněné tkaniny…

MP Markys
136 příspěvků 26.06.13 11:49

Ještě musím napsat, že se mi neosvědčilo žerzejové povlečení. Jaksi se sepralo, nemá rovné švy a nedrží tvar. Po pár vypráních nevypadá dobře a žmolkovatí.
Povlečení peru alespoň na 60°C, jinak mám pocit, že se nevypere dobře " do čista" :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit