Jaké máte zajímavé zvyky a zlozvyky?

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chanel-Diorová
27 příspěvků 16.12.12 07:07
Jaké máte zajímavé zvyky a zlozvyky?

Jaké máte zajímavé zvyky a zlozvyky, ať už dobré nebo špatné nebo nějaké legrační???
Já (bohužel) kouřím - to je ten špatný, a ať je -20 nebo + 30 stupňů, vždy musím spát v teplých ponožkách :)
A aby to souviselo i s módou - mým dalším zlozvykem je nakupování, a to nejen oblečení. Tak aspoň podporuji ekonomiku, když jsme v recesi :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 30 Další »

Reakce:

Dorenika
464 příspěvků 16.12.12 10:37

Obavam sa ze mam tych zlych viac ako dobrych, napriklad neznesiem ak je v miestnosti otvoreny suflik/zasuvka alebo skrinka, tiez ak si niekto v mojej pritomnosti okusuje nechty…inak spankovu mam tiez jednu, nedokazem spat s nijakym sperkom ako nausnice, retiazka alebo prsten. oblecenie tiez nemusim ale tak ked je zima co uz

alka11
168 příspěvků 16.12.12 22:05

Kupujem si darček, príp. darčeky k sviatkom - niežeby som od blízkych nedostala, len tak pre radosť. Odmeňujem sa a zdá sa mi, že mne pre mňa sa najlepšie vyberá, predsa sa len poznám :). Ako zlozvyk to vnímam napr. na Vianoce - kupujem darčeky blízkym a občas sa pozabudnem a skúšam v kabínke, príp. už sa mi v taške hompáľa niečo pre mňa. A keď zrekapitulujm - napr. 2 darčeky pre blízkych a 2 pre mňa, tak zaradím spiatočku, zatiaľ sa darí :).

Jackie Daniels
156 příspěvků 16.12.12 23:13

Můj nejnezajímavější zlozvyk je čtení MP. Ty zajímavější zde raději nebudu rozpitvávat.

Alexandrina
43 příspěvků 17.12.12 01:24

Žádný zajímavý módní nemám, ale taky jeden spánkový. Neusnu bez šály obmotané kolem hlavy, potřebuju absolutní tmu a taky potřebuju být úplně zakuklená.

Taky jeden jídelní - mám nutkání všechno rozpitvat. Např. dort nejsem schopná sníst normálně, ale musím jíst jednotlivé vrstvy odděleně. Nikdy bych si taky např. nesmíchala jogurt, co má ovoce vespod. Žádné racionální vysvětlění pro to ale nemám :)

Co se módy týče, tak trošku sklon k unáhleným nákupům, kterých později lituji a posedlost náušnicemi.

ionicera
4561 příspěvků 17.12.12 10:03

Zbrklé nákupy a totální ignorace ceny. Často mi u kasy zatrne, jak se v euforii, že jsem našla něco, co se mi líbí, ani nepodívám na cenu.

Matka Vlčice  17.12.12 10:28

Možná spíš něco pro zamyšlení - tohle mám z Fly Lady - „začala jsem přemýšlet, jak to udělat aby moje (zlo)zvyky byly pro můj život přínosem“ - ve chvíli, kdy jsem si toto přečetla jsem se hluboce (beze srandy) zamyslela nad svými zvyky, především těmi, co mi komplikují život a tak nad tím, jak přijít k těm, které by mi život ulehčily - jako třeba snažit se ráno vstávat o čtvrthodiny dřív, a tím stihnout všechny ty drobnosti (jako ustlat, poklidit si po líčení šminky, zkontrolovat kabelku a nezapomenout deštník), které přispějí k tomu, že celý můj den pak není jen nervákový mišuňk. Od té doby se snažím postupně takové ty „malé změny s velkým efektem“ zavádět do praxe.

Jinak ty divné - neškodné - zvyky: Spaní ve froté županu (prostě je tak měkoučký..), pojídání čokolády zásadně s horkým čajem, při čemž si čokoládu položím na jazyk, přeliju čajem a pak jen vychutnávám, jak se rozpouští..
Jo a taky čištění vypínačů - bože jak já nesnáším, když někdo při úklidu ignoruje vypínače a pak je na nich hromada prachu a hmatník zamatlaný letitými nánosy (nechci vědět čeho..).

Nehorší zlozvyk na světě: plivání (třikřát fuj).

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 17.12.12 10:53

Já mám ten zlozvyk, že tak nějak rigidně ulpívám na kombinaci - dolu kalhoty a nahoru nějaký topík a svetřík. Když jdu do obchodu, kde mají samé legíny a legínové kalhoty a samá dlouhá trika, šaty, tuniky a dlouhé svetry, tak mám pocit, že nemají nic. Neumím to zkombinovat.

Curlygirl
1901 příspěvků 17.12.12 15:26

Spím v ponožkách, vždy.
Nakupuju kosmetiku jako blázen, nemám šanci ji do konce života spotřebovat, i kdybych od teď už nikdy nic nekoupila.
Miluju kůži a kožešiny.
Nejradši bych chodila jen v černé. Nedělám to, ale i tak černá tvoří tak 70% mého šatníku.
Kabelky.
Každý den snídám kafe a toast s Nutellou, ideálně v posteli.

indyka
625 příspěvků 17.12.12 15:57

Když nad něčím přemýšlím či fantazíruju, chodím u toho furt dokolečka, případně sem a tam. Kdyby mě někdo sledoval, jak tak pochoduju z kuchyně do obýváku a zpět, cosi si potichu šeptám a občas se tomu zasměju či dám někomu ve vzduchu imaginární facku, asi by se pobavil :-D
Další zvyk, který jsem u nikoho neviděla - špičku, indiánka a podobné zákusky jím odspoda nahoru - prostě to otočím, nejdřív sním piškot a až pak zbytek. Taky držím jídelní nůž stejně, jako držím pero a nejsem schopna se naučit ho držet správně, jsem tak navyklá, že mi to správné držení přijde nepřirozené.

A taky mám ráda, když jsou věci v pravým úhlu :-D

SweetieCH
123 příspěvků 18.12.12 07:26

Já třeba nevydržím v místnosti kde jsem úplně sama a je tam úplné ticho. Musím si pustit rádio nebo televizi. A je jedno, že je to třeba u mě doma :)

Matka Vlčice  18.12.12 07:59

@Silver-Edged Axe Já jsem si toto oblečení - legíny+volná tunika nejlépe výrazných barev, vždy spojovala s dámami na 40 let, které se nikdy nijak nevěnovaly své postavě a které podle toho vypadají. Takže všechny ty psychedelické vzory odvádějí pozornost od faldíků, navíc s gumou v pase je nikde nic neškrtí. Taky tuto módu pro mladé dámy nechápu a legíny jsem schopná akceptovat jedině se svetrovými šaty jako prostředek k udržení tepla a tuniku tam možná přes kraťasy na pláži.

Příspěvek upraven 18.12.12 v 13:13

kayav  18.12.12 11:09

Čištění zubů při tekoucí vodě!

Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 18.12.12 11:24

Samomluva…

Letefa
716 příspěvků 18.12.12 12:45

@Dáma_s_hranos­tajem JO… hlavně když jsem nervózní z nějaké nepříjemné situace, která se stala a já si na ni vzpomenu. To si pak brumlám a dokonce i pískám, leč, přistihnu se většinou až když je pozdě a někdo mě slyšel :-)

Matka Vlčice  18.12.12 13:12

@kayav mor a kobylky na vás…:)

Mylady2
12409 příspěvků 18.12.12 13:14

@Curlygirl to jsou ale pěkné zlozvyky/zvyky;-)

pabylka
881 příspěvků 18.12.12 13:19

Čítanie na záchode, pri čistení zubov a vo vani…už mi do nej zopár knižiekspadlo, ale nemožem si pomocť:)
(inak keď som bývala na VŠ intru, tak sa mi najlepšie učilo posediačky v sprche - kým som vychytala najlepšiu polohu, tak sa zopár skript vykúpalo)

aailyyn
807 příspěvků 18.12.12 14:05

Už několik let chodím převážně jenom v černé a když mě kamarádka viděla v červeném kabátě, vypadala trochu šokovaně. :-D

Linzee
12 příspěvků 18.12.12 14:56
@Matka Vlčice píše:
Jo a taky čištění vypínačů - bože jak já nesnáším, když někdo při úklidu ignoruje vypínače a pak je na nich hromada prachu a hmatník zamatlaný letitými nánosy (nechci vědět čeho..).

:D děkuju, že v tom nejsem sama… upatlaný vypínače a ještě nánosy prachu v zásuvkách

Lanevra
371 příspěvků 18.12.12 15:08

Já bych mohla vytasit celí seznam, ale vztahující se k modě je fakt, že chodím doma v pánském pyžamu a vlněných fuseklých. :-D V létě, v zimě, v teple, v chladu, prostě pořád. Ano, stydím se za špatný domácí oděv a ano, lidé co mě viděli oblečeno na ven a pak v tomhle, žasli, že si to vůbec vezmu na sebe, ale když ono je v tom tak teplo. :-D

DanielaS
4603 příspěvků 18.12.12 16:44

Nanosy prachu UVNITR zasuvek? To jde?

Rosalyn
925 příspěvků 18.12.12 17:09

Mým nejhorším zlozvykem je prokrastinace, kterou jsem dovedla k dokonalosti zejména při psaní diplomky. Ale titul mám. :-)

Linzee
12 příspěvků 18.12.12 19:16

@Lanevra
Všechno jde :) když se déle nepoužívá. Myslím teda elektrickou zásuvku, ne zásuvku = šuplík.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 18.12.12 21:04
@DanielaS píše:
Nanosy prachu UVNITR zasuvek? To jde?

nojo, jde. pokud se zásuvka nepoužívá, tak dole v tom vykrojení se usazuje prach. fuj:-) nejlíp vytřít mokrou hadrou;-)))

čtení všude včetně sprchy a dlooouhé sprchování i bez čtení. kdo vymyslel, že sprchováním se oproti koupeli ve vaně šetří voda, nezná půl-a více-hodinové lebedění pod proudem horké vody:-)
leštění chromovaných baterií
lenošení prostým koukáním do stropu/„do blba“
chození bosky, kdykoliv to jde
pojídání chlebíčků a jednohubek kdykoliv a v jakémkoliv množství - chipsy, oříšky, cukroví apod. dokážu ignorovat, ale o poslední jednohubku na stole se klidně servu
závislost na „přesném čase“, přijít někam o půl minuty dřív a čekat je hrůza. z toho plyne občasné) zpoždění aka chronická nedochvilnost, kterou vyjma vyhrazených situací (pracovní schůzky apod) považuju za přijatelnější, než když se mi ohlásí návštěva na třetí hodinu a zazvoní v 14:50 - těch posledních deset minut před patnáctou mám přesně rozplánovaných a každý „narušitel“ by si to měl předem rozmyslet! :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 30 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit