Jaké obutí na doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bertulka  05.09.12 11:52
Jaké obutí na doma

Zajímalo by mě, jak řešíte obutí doma.

1. běžný den, v soukromí- boty, papuče, bosky?
  2. doma, slavnostní den( Vánoce, oslava..)
  3. návštěva : rodina, kamarádi… oficiální-třeba kolega, šéf, rodina budoucího partnera…
  4. když vy jdete na návštěvu.

Za sebe :

1. já a manžel papuče- děti zásadně v ponožkách
  2. bohužel též papuče, nějak se mně nedaří prosadit doma klasickou obuv, ale letos to je mým velkým cílem. I když při mé svatbě se hosté u nás nezouvali.
  3. rodina a kamarádi se přezouvají do nabídnutých papučí, oficiální návštěvu bych nechala v botách
  4. no klasika, taky se přezuju do nabídnutých papučí nebo jdu bosky.

Hlavní problém v chození v botách u nás doma ani nevidím ve špíně- to se po akci vyluxuje a vytře, ale spíše v dámských podpatcích na dřevěných parketách a schodech. Bohužel dřevo není tak tvrdé, aby to bez úhony přežilo.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Jetthro
1129 příspěvků 05.09.12 12:04

1. Bosa nebo v ponozkach (pokud je jooo zima tak jeste v papucich).
2. Slavnostni dny se u nas neresi takze stejne jako 1.
3. Navstevu, jakoze takovou tu se vsim vsudy (jidlo, vino, kava a tak) mame jednou za uherak a to jsou kdyz uz dobri znami, takze opet stejne jako bod 1. a oni samozrejme dostanou papuce ktere mame pro navstevy. Nejakou oficialni navstevu jsme snad nikdy nemeli takze nevim, ale celkove chodit doma v botach z ulice a tahat si tim domu tu spinu mi prijde jako celkem slusna prasarna (hlavne teda kdyz bezne obyvatele bytu/domu chodi doma bosi nebo v ponozkach a pak by tam mel nekdo chodit v botach, pokud cela rodina je zvykla se neprezouvat tak to beru i kdyz mi to furt prijde divny).
4. Pokud mi jsou nabidnuty nejake papuce beru, jinak bosa (v ponozkach teda..).

Robena
1257 příspěvků 05.09.12 12:05

Bezny den v soukromi - bosky, obcas nosim backory (zpravidla pote, kdyz si ukopnu prsty u nohou o nabytek).
Slavnostni den - lehci boty na ven, ocistim predem podrazky.
Pro navstevy mam jednorazove backory, takove papundeklove prisery potazene frote latkou - nabidnu, ale nenutim. Mohou byt i bosi. Pokud vidim, ze se automaticky nezouvaji, necham je byt. Nadsena ale nejsem.
Na navsteve se prizbusobim (priznavam, ze na navstevu nosim v kabelce nahradni ponozky, aby se zpod konferencniho stolku nelinulo nediskretni aroma :-)).
Jsem pro prezouvani. To, co prinesu na botech zvenci, necht zustane v predsini.

eliza93
84 příspěvků 05.09.12 12:22

1. Bosa nebo v ponožkách, ale teď jsem se přestěhovala do bytu v Praze, který není tak teplý, navíc bydlím se spolubydlícíma (spolužáci z VŠ) a všichni papuče mají, tak si asi taky nějaké opatřím.
2. Ještě v původním bytě s rodiči stejně jako 1., jak už někdo psal, podpatky na plovoucí podlaze nejsou ideální, jinou slavností obuv nevedeme.
3. Také jako bod 1., nenabízeli jsme nikdy ani papuče, u nás bylo každému horko, protože jsme extrémně teplomilní (pod 25°C je nám prostě doma zima). Oficiální návštěvu jsme snad nikdy neměli, rodiče nepracují na tak vysokých postech a pochybuji, že do nového bytu taková návštěva zavítá. Ale já bych byla asi pro nepřezouvání.
4. Přizpůsobím se, jedinkrát jsem zažila, že jsme se nepřezouvali a to bylo při pobytu v anglické rodině.

TinkaH
916 příspěvků 05.09.12 12:31

1. bosky
2. slavnostní den to samé
3. návštěva, pokud nepřišli přes pole, zůstává v botech
4. podle toho co je mi nabídnuto. Bosky, případně si nechám boty (pár našich známých to také preferuje), ale co úplně nesnáším, když se mě někdo snaží narvat do erárních papučí. Zaprvé jsou VŽDY hnusné. Zadruhé já se doma strojím, abych vypadala a pak to zabiju brčálově zelenýma ťapkama, domácí výroby z chemlonu, s oranžovou bambulkou. A ještě pak napadne hostitele, že si uděláme společnou fotečku a pěkně si k tomu všichni stoupneme, aby jsme byli celí hezky vidět… no to víte že jo, jako pakoš a ještě zdokumentovat­. NIKDY

kacenka.smile
427 příspěvků 05.09.12 13:00

1. bosky, když je zima, tak papučky s beránkem
2. domácí baleríny (obyčejné se světlou podrážkou)
3. návštěvě nabídnu výběr z pantoflí a crocsů, ale pokud chtějí, nechám je bosky, oficiální návštěvy nevedeme
4. nejraději bosa/ v ponožkách nebo punčocháčích, nemám ráda erární papuče

Curlygirl
1901 příspěvků 05.09.12 13:44

1. Doma buď bosa, v ponožkách, teplých ponožkách, zdravotních pantoflích nebo teplých chlupatých zvířecích papučích (ve tvaru ledního medvěda) – dle situace, nálady a ročního období
2. Stejně jako 1., ale vynechám medvědí papuče a vezmu neutrální tmavé zdravotní pantofle
3. Vždy se přezouvají (byt s parketami) a dál jak chtějí – buď naboso, v ponožkách nebo zapůjčíme návštěvní pantofle, oficiální návštěvy nemáme – máte-li na mysli třeba šéfa partnera s manželkou, to by se už spíš někam šlo na večeři a dobře se známe, takže by stejně spíš spadali do kategorie blízkých lidí
4. Bývá mi zima na nohy, takže uvítám přezutí, kde ho nemají a vím to dopředu, beru teplé ponožky do kabelky :-) několik známých bydlí v domě, kde jsme převážně ve velké obytné kuchyni v přízemí, tam se nikdo nepřezouvá – nechodíme ale do “soukromých” částí domu, kde jsou koberce a nelze to tam lehce vytřít

Moir
1800 příspěvků 05.09.12 13:55

1. bosa, nebo v pantoflích Bama
2. zatím nepořádám u sebe, u rodičů viz bod 1
3. budu zouvat, zbytek je na nich, případně nabídnu cestovní pantofle
4. bosa, nebo vlastní pantofle

mujercita  05.09.12 14:01

Chodím bosa, jestli se návštěva chce nebo nechce zout, nechávám na jejím rozhodnutí. Domácí obuv nikomu nenabízím, protože nemám, a zásadně ji odmítám, když ji někdo vnucuje mně, radši zůstanu v punčochách. Oficiální návštěvy neorganizuju.

Zoe
316 příspěvků 05.09.12 14:02

1. v korkáčích (u nás doma všichni)
2. také v korkáčích
3. nabízím skoro nové pantofle, které 2× ročně umývám,
4. buď bosa nebo v nabídnutém přezutí (preferuji otevřenou špičku), vyjímečně v botech (např. mají-li v přízemí dlažbu a chodí se ze zahrady).

RoyalistGirl
75 příspěvků 05.09.12 14:14

1. bosky, falešné crocsy, chlupaté pantofle
2. slavnostní dny doma nevedeme
3. návštěva kamarádů - jako 1., oficiální - nevím, asi bych si vzala baleríny nebo letní pantofle/sandálky. Návštěva ať si nechá svoje boty, pokud se chtěj zouvat, tak jim nabídnu nějaký ty crocsy.
4. v ponožkách, bosa, nebo bačkory, když mi je nabídnou, je mi to celkem jedno
BTW: Nemusím zvyk zouvání na návštěvách, doma k tomu lidi nenutím, ale většina Čechů je na to tak zvyklá, že se stejně zouvají… Když jdu k někomu poprvé, tak se zeptám (pokud nevidím, že má všude koberce, na ty v botách nelezu).

Khajka
506 příspěvků 05.09.12 14:27

1. ve zdravotních pantoflích
2. v úvahu připadají jen Vánoce (jiné oslavy nevedeme) - vždy lodičky
3. nabídnu přezutí, pro časté návštěvy (maminka, některé kamarádky) mám vyhrazené konkrétní, které nikdo jiný nenosí, většina návštěv je zvyklá chodit naboso; oficiální návštěvy nemáme
4. podle situace, teď jsem si veselé koupila domácí balerinky na cesty, tak myslím, že začnu nosit s sebou na návštěvy

seznam.mih  05.09.12 14:37
  1. Bosa, ponožky, nebo papuče
  1. Bosa, ponožky, nebo papuče (slavnostní jsou u nás akorát Vánoce a na ty se už neoblíkáme krásně, ale jako příležitost všichni se sejít u stolu a v klidu navečeřit)
  1. Návštěvu zouvám, ale to dělají moje návštěvy zcela automaticky. Navíc moje návštěva je akorát moje rodina, kamarádka a můj přítel. Pokud jdou na balkón, tak nabízím jiné papuče, ale odmítají mi je a lezou na balkón buď bosa, nebo ve vlastních botech. Což mě to nevadí jejich volba.
  1. Když já jdu na návštěvu, tak se automaticky zouvám, pokud mi není řečeno jinak. neodkážu si představit, že bych u někoho v paneláku běžně lezla v botách přes pokoje…

pehot
685 příspěvků 05.09.12 14:42

1. bosa nebo vlněné papuče
2. takový baleríno-lodičky na klínku
3. nezouvám, většinou se zují sami
4. jak je mi nabídnuto, taky záleží ke komu jdu. Většinou se ale zouvám hned ve dveřích tak nějak automaticky

Mylady2
12409 příspěvků 05.09.12 14:46

1. bosky ( podlaha dřevo a v koupelně podlah. topení)
2. Boty co se hodí k tomu co mám na sobě;-)
3. Záleží na stavu obuvy dotyčného;-) rodina se u nás vetsinou vyzouvá.
4. Opět záleží, mnoho mých známých chodí v bytě v botech(v zimě ne)

defilenaiguille
2675 příspěvků 05.09.12 15:00

1. Doma chodíme podle ročního období - bosi, v ponožkách, v pantoflích, crocsech, žabkách, normálních botách (třeba ještě hodinu po návratu) - máme všude dlažbu
2. stejně jako v běžné dny, viz výše
3. návštěvy se u nás nezouvají (ani blízcí přátelé), jen několik lidí v minulosti trvalo na tom, že se zuje (a všichni měli bílé ponožky :-)) Pár hodin před oslavou přetřu podlahu a rozhodnutí necháváme na hostech, všem ale říkáme, že se zouvat nemají.
4. na návštěvách se nezouváme (nevyžadují to) a pokud ano, tak zůstáváme bosi nebo v ponožkách (erární bačkory nemají)

Pokud někdo pořádá oslavu nebo večeři, u které se předpokládá, že hosté přijdou slavnostněji oblečení, tak by neměl přezouvání (ani zouvání) vyžadovat. Raději ať takovou akci pořádá mimo svůj domov. Nedokáži si představit muže v obleku nebo elegantně oblečenou ženu, jak jsou jen v ponožkách/si­lonkách nebo v zapůjčených pantoflích.

TinkaH
916 příspěvků 05.09.12 15:10
@defilenaiguille píše:
1. Doma chodíme podle ročního období - bosi, v ponožkách, v pantoflích, crocsech, žabkách, normálních botách (třeba ještě hodinu po návratu) - máme všude dlažbu
2. stejně jako v běžné dny, viz výše
3. návštěvy se u nás nezouvají (ani blízcí přátelé), jen několik lidí v minulosti trvalo na tom, že se zuje (a všichni měli bílé ponožky :-)) Pár hodin před oslavou přetřu podlahu a rozhodnutí necháváme na hostech, všem ale říkáme, že se zouvat nemají.
4. na návštěvách se nezouváme (nevyžadují to) a pokud ano, tak zůstáváme bosi nebo v ponožkách (erární bačkory nemají)Pokud někdo pořádá oslavu nebo večeři, u které se předpokládá, že hosté přijdou slavnostněji oblečení, tak by neměl přezouvání (ani zouvání) vyžadovat. Raději ať takovou akci pořádá mimo svůj domov. Nedokáži si představit muže v obleku nebo elegantně oblečenou ženu, jak jsou jen v ponožkách/si­lonkách nebo v zapůjčených pantoflích.

Konečně, už jsem si začínala připadat jako z jiné planety. všichni se zouvají jejich návštěvy fasují pantofle.
Jsou dny, kdy se doma zuju, až večer před sprchou :-D (je pravda, že chodím z práce relativně pozdě)

monicka
565 příspěvků 05.09.12 15:37

1. Doma máme skoro všude koberce, takže chodím bosá, jen v zimě v tlustých ponožkách. Zbytek rodiny chodí v pantoflích.
2. Slavnostní dny se u nás moc nevedou, ale většinou stejně jako normálně, jen si beru nějaké slušnější ponožky :).
3. Oficiální návštěvy k nám nechodí a ty ostatní to moc neřeší. Nabídneme bačkory, ale skoro všichni je odmítnou a chodí v ponožkách nebo naboso. A v botách u nás nikdo chodit nebude.
4. Na návštěvě se zařídím jak chtějí ti, které jdu navštívit. Bačkory obvykle odmítám.

defilenaiguille
2675 příspěvků 05.09.12 16:37

@TinkaH
Asi vám tu radost trochu zkazím - bydlíme v cizině. V Čechách nás bohužel všichni nutí se zout. Bačkory ale přijímáme jen v nejbližší rodině.
Ještě jsem nezažila, že by k nám někdo přišel v botách jako z pole. I kdybychom měli koberce, tak bych je po návštěvě vyluxovala, v tom problém nevidím. Někde jsem četla, že chození po koberci naboso nebo v ponožkách mu dává daleko víc zabrat (kvůli potu) než chození v botách.
Když jsem byla malá, tak jsem párkrát u spolužaček zažila, že doma chodili v pantoflích, ale do obýváku (kde byl nejspíš „lepší“ koberec) se museli všichni zout.

M.Rejčová
64 příspěvků 05.09.12 17:18
  1. zdravotní obuv (nohy po operaci haluxů)
  2. přiměřeně oblečení, zdravotky na tu chvíli zahodím
  3. bydlíme se psem v bytě. Každému říkám nezouvejte se, náš pes se taky nezouvá. Pokud neposlechnou nebo je venku cablačka, nabízím „návštěvní přezuvky“ se slovy „jinak budete mít chlupatý fusekle“. Po psovi jsou chlupy všude, ač denně vysáváme.

4)podle toho, co se ode mne chce. Mám se přezout - přezuju se, nemám - nechám na nohou. Když jedu někam na delší dobu (víkend ap.), beru s sebou své milované zdravotní sandále.

MP Janka
373 příspěvků 05.09.12 17:46

1. korkové pantofle se dvěma pásky přes nárt, nosím je už od základní školy a je to pro mě nejpohodlnější domácí obutí, z nohy nepadají, takže se v nich dá i popoběhnou a chodit po schodech
2. jako 1
3. oficiální návštěvy nevedeme, já návštěvy zouvám(teda oni se zouvají sami a já jim v tom nebráním), své opravdu dobré kamarádce nabídnu svoje druhé pantofle (čisté a já netrpím plísněma ani ničím podobným), ostatní chodí v ponožkách, doma máme všude koberec
4. v ponožkách, oficiálních návštěv se neúčastním, akorát se snažím mít pomožky vždycky sebou, chodit bosa mi není příjemné

666mahu
1490 příspěvků 05.09.12 18:28

Podobně jako @defilenaiguille, mám doma dlažbu, návštěvy nezouvám. Kdo se zout chce, dostane pantofle. Sama chodím doma v botách vyjímečně, ráda se z podpatků zuju. Mám několikeru domácí obuv, nejraději pantofle Bama.

LadyPapajka  05.09.12 18:34
  1. 99% ponožky, pantofle jen když je mi zima (takový měkký papučky)
  2. viz. 1)
  3. Návštěvy téměř nemáme, ale když už, chodí bosi nebo dostanou pantofle.
  4. Zouvám se.

Maracujaa
26 příspěvků 05.09.12 18:47

Doma nosím klasické korkové zdravotní pantofle, http://www.obuv-botky.cz/detail.php?…. Říkám si, že když už ty nohy trápím přes den v lodičkách, ať si aspoň večer odpočinou. Z toho důvodu nechodím bosa - přijde mi, že na tvrdém povrchu klenba trpí. Už dlouho ale přemýším nad nějakou „slušivější“ variantou. Nemáte nějaký tip?
Návštěvy nezouvám, sama se ale na návštěvě zouvám a chodím bosa - pro případ, že to nabízejí jen ze zdvořilosti a přitom tiše trpí:-)

viktorka_od splavu
7435 příspěvků 05.09.12 18:54

1. bosky, teplé ponožky nebo kožené pantofle, příp i crocsy, občas se projdu v botách když něco zapomenu aj., uklízet se stejně musí a podlahy zatím ok, v crocsech často běhám z domu na zahradu aj. když je venku blátivo nebo posoleno, zouvám striktně a prudím rodinné příslušníky:-)
2. rozhodně v botách, na slavnostní příležitosti (Vánoce aj.) se oblékáme slavnostně a papuče nebo teplé ponožky by byly dost legrační. jakmile ovšem sváteční okamžik pomine, stejně se zuju:-) (typicky po rozbalení dárků ap.) chvíli pobíhám v dlouhých šatech, pak si je přišlápnu a převlíknu se:-))
kdyby byla podlaha choulostivá, snažila bych se boty přizpůsobit (baleríny, klínek…)
3. rodina a kamarádi se sami od sebe zouvají, kdyby ne, tak bych se zařídila podle situace, ale v holínkách obalených bahnem mi ještě nikdo domů přijít nezkusil:-) spíš mě štvou a) někteří, co se úzkostlivě zouvají na rohožce přede dveřma a i v třeskuté zimě „ze zdvořilosti“ odmítají vstoupit v botách a nechávají je venku, brr, z takové návštěvy by se mi domů dobře nešlo; b) zují se venku/za dveřmi na koberci a boty si způsobně odloží vedle koberce na parkety - koberec je tam proto, aby se neničily parkety, je to odolný buklák a občas ho vyměním za nový, s parketami je to těžší. žádné extra oficiální návštěvy jsem zatím nepřijímala, pokud by k tomu došlo, nechala bych to čistě na nich
4. zouvám se přede dveřmi pokud hostitele ještě neznám, a čekám co on na to:-), když znám a vím že to nevadí, zouvám se v předsíni.
ještě jsem nebyla u nikoho, kdo by doma chodil v botách, kdyby ano, tak to uvítám.
cizí papuče nikdy, i kdybych měla umrznout. buďto bych tam víckrát nešla, nebo bych si příště vzala s sebou tlusté fusakle
Edit: jo a pantofle nenabízím, máme doma teplo, leda když chce třeba někdo na balkon kouřit, tak mu nabídnu ty crocsy

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit