Jaké používate pero, zápisník apod.

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cibetka 1  06.08.12 12:44
Jaké používate pero, zápisník a pod.

Vzhledem k tomu, že tyto potřebné věci také patří k učitému vyjádření „kam patřím“, ráda se dovím, jak se k těmto věcem stavíte.
Toto téma mne napadlo když jsem si vzpomněla na pernou chvíli, kdy jsem s mužem u notáře něco podepisovala, byla jsem rychlejší než on a vytáhla z kabelky propisku PLYŠOVOU, S HLAVIČKOU ZVÍŘÁTKA. Můj muž velmi významně pozvedl obočí a já myslela, že omdlí. Sice mne zná a ví co může očekávat v oblasti per, ale TOTO bylo fakt hodně přes čáru.
/pro jistotu dodám, že on byl v na míru šitém obleku a já za dámu/
Vím, že kvalitní pero by mělo být do kabelky norma, ale já to prostě nedokážu. Okamžitě ztratím a záhadným způsobem se mi /když už vůbec/ objeví v kabelce reklamní propiska, nebo cosi, co ani nepíše. Strašně závidím lidem, co si koupí /dostanou/ krásné pero a pak s ním píší třeba 20 let /můj muž, dcera/, zatímco já si ho koupit nemohu, neb i kdyby stálo milion, někde omylem vytratím, či zaměním s nějakou hrůzou a navíc JE MI TO JEDNO. To samé mám i s diářem. Nejsem schopná si do něj cokoli zapsat - leda tak první den, co ho vlastním a jsem přesvědčená, že tentokrát to bude určitě jinak a polepším se.
Pak mám v kabelce papírky s poznámkami, ještě štěstí, že si dost pamatuju, protože ty papírky se objeví většinou pozdě, nebo i na ty zapomenu. Teď to trochu vyřešil telefon, kde se snažím schůzky poznamenat, ale i to selhává, přijde mi to tak složité po něm sahnou, že si je raději pamatuji.
Jak to máte vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

Frantiska
3575 příspěvků 06.08.12 13:09

No ja ja mam tohle ale v bilem :) http://www.rafa.cz/…ove/d-71206/

Pavučinec plyšový  06.08.12 13:11

Mám to právě naopak, pero a zápisník jsou rozhodně kvalitnější než kabelka, ze které je vytahuji :)

Mylady2
12409 příspěvků 06.08.12 13:15

Zapisník nemám… Mám telefon nebo iPad…
Pero v kabelce nosím - růžové a bílé swarovski:-) mají pěkné pera
 http://www.swarovski.com/…tionery.html

magenta
22 příspěvků 06.08.12 13:16

Klasické plnící pero Parker (plnícím perem píšu už od gymplu a miluju to :-) a tento notýsek Paperblanks - už několikátý stejný. Není to diář, ale klasický notes, diář mám totiž obří (stránka na každý den) a plný přišitých vizitek, papírků a poznámek, takže ho v kabelce netahám.

Cuckyna  06.08.12 13:20

Já jsem u diářů začínala s Paperblanks, pak přešla na Moleskine a pak mi příel pořídil Filofax diář a k tomu značkové pero, myslím Mt. Blank, které mám vždy u diáře a nemůžu ho tak ztratit. Ale vím, že lidé jsou buď na diáře zvyklí, jao já, pořád něco zapomínám a rozhodně bych si to nepamatovala a d mobilu to neukládám, a pak nediářoví, co ho ikdy nepotřebovali a potřebovat nebudou. Možná až zapomenete na něco děsně důležitého (mě vyškolilo už zapomnání úkolů do školy) tak se s diářem naučíte.

runningfox  06.08.12 13:21

Já si všechno pamatuju, nic si psát nemusím. Což je hrozné.
Jinak si myslím, že iPad model je dost dobrý. Stejně vám propisku všude půjčí, když už máte něco podepisovat.

Curlygirl
1901 příspěvků 06.08.12 13:22

Já už léta Moleskine… jsem s ním hodně spokojená, co se týče kvality, výdrže i designu… tužku k tomu jakokoli propisku, co mám hozenou v kabelce… (diář/kalendář v telefonu nepoužívám vůbec, potřebuji to mít někde černé na bílém a vlastnoručně si to psát)

Viktorie H.
664 příspěvků 06.08.12 13:25

Pero obyčejně černo-zlaté bombičkové, propisky nesnáším. Diář mám takový ten na rok, vzor je mi celkem jedno, ale radši nějaký barevnější

Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 06.08.12 13:35

Diář obyčejný černý, velikost asi A6, je pro mě spíš důležité, jak je členěn uvnitř. Ale hodně věcí udržím v hlavě :) Kalendář v mobilu nepoužívám. Propiska/pero momentálně žádné, ale asi konečně koupím bombičky do mého Parkera…

Alizon
1233 příspěvků 06.08.12 13:37

Tak na to uz se delsi dobu chystam, koupit si nejake pekne psaci pero a kvalitni diar. Ovsem… diar (driv jsem vetsinou mela obycejny z papirnictvi nebo neco z muzea - naposledy s Monetem) postupne nahradil mobil nebo kalendar v outlooku a s perem jsem na tom podobne jako vy. Vytracim, zamenuji a je mi to jedno. Doma, v praci, po kabelkach se mi vali levne jednorazove propisky.
Kdyz jdu nekam neco vyrizovat, vetsinou tam pero maji, takze krome toho kdyz si chci nekde neco poznamenat (na prvni papir co najdu) je ani nevytahuji.
Ale alespon jste me inspirovala co odpovim, az se me zase nekdo zepta co chci za darek - sadu kvalitniho zapisniku a pera (sama se k jejich koupi evidentne nedokopu)… jen aby mi to potom nelezelo doma v supliku.

Příspěvek upraven 06.08.12 v 13:48

TinkaH
916 příspěvků 06.08.12 13:44

Už jsem si jich pořídila několik. Ale prvotní problém, který jsem už díkybohu potlačila byl, že jsem si do diáře zapomněla zapisovat. A druhý, ten jsem ještě nepotlačila, zapomínám se do něj dívat.

Sekhmet
1918 příspěvků 06.08.12 13:47

Co se diářů týče, miluji Paperblanks - tu jejich historickou sérii s brokátovým papírem. Každý rok žádám jeden od Ježíška. Jinak diáře mám aktuálně celkem čtyři. Jeden „velký“ - kniha, kde každý den má svou stránku. Ten ovládá má sekretářka a já jej nikdy nevynáším z kanceláře. Druhý v počítači - Outlook, který je zároveň synchronizovaný se třetím - v mobilu (do toho má náhled druhá sekretářka). Tyto tři používám nejvíc. Pak mám čtvrtý, právě malý Paperblanks, kdyby ten mobil selhal a já byla na cestách, abych věděla co mám kde a kdy dělat.
Co se propisek týče - vlastním jak Mt. Blanc, Watermann, Parker a ještě jiné značky (vždycky od někoho dostanu). Povaluji je porůznu v kabelce a když dojde na podepisování, či psaní čehokoli, stejně vždycky narychlo vyhmátnu modrou propisku za 4,–Kč s chybějícím víčkem. Aktuálně jich tahám v kabelce snad patnáct.
My si ta pera stejně s ostatními advokáty a soudci vzájemně „krademe“ (což mi připomíná, že už rok nosím v kabelce „zlaté“ kovové pero, které patří jednomu advokátovi, jehož jméno jsem už zapomněla), takže je to zcela jedno. Plyšové propisky nevedu, ale jen proto, že sekretariát kupuje ty obyč. modré. Jinak bych u soudu oslňovala s pokémonem či gormitem.

lucyinthesky
7 příspěvků 06.08.12 13:51

Píšu se starším plnícím perem od Parkera (přenechal mi ho před pár lety táta), s propiskami se mi píše špatně. Diář dostávám každý rok k Vánocům, s výběrem v obchodech se tudíž moc nezaobírám. A píšu si do něj všechno - ne, že bych si nic nepamatovala, ale jistota je jistota. Navíc jsem ten typ člověka, co potřebuje mít všechno hezky naplánované, takže jsme spolu s diářem taková nerozlučná dvojka.

Alizon
1233 příspěvků 06.08.12 13:57

@Sekhmet „Kradenim“ per a propisek jsem mezi kolegy taky znama. Vzdycky v kabelce objevim neco, co moje pero urcite neni a zjistuji komu patri. Me zase zahadne mizi zvyraznovace. Pripadne je postupne nechtene odnasim domu a jednou za mesic, kdyz uz se jich doma kupi nejak moc, je zase donesu zpatky.

Milli
2523 příspěvků 06.08.12 14:01

Tak na psaní jedině plnící pero Parker a jako zápisník diář od ADK . Vejde se mi to do každé kabelky, jen si dokupuju akutální kalednář na každý rok.

Příspěvek upraven 06.08.12 v 14:03

666mahu
1490 příspěvků 06.08.12 14:01

@cibetka 1, můj muž je na tom s diářem podobně, každý rok si na přelomu starého a nového roku připraví velký krásný diář v kožených deskách a s předsevzetím, jak ho bude používat, že bude pečlivý a pořádný. A tím to vždy končí. Pár zápisů tak ještě z ledna, pak už čisto.:-)

Mám zlatou propisku Parker ze svého zlatého období a už delší dobu se chystám na podobnou stříbrnou. Kupodivu se mne drží. Vyhovuje mi. Dražší považuji za zbytečnou, netoužím po písadle za desetitisíce, dopadlo by jako stříbrné plnicí pero mého muže - uložené v šuplíku. Diář používám střídavě, zapomínám ho doma i v autě, takže používám víc mobil. Zápisník je moje nejslabší stránka, jsem chorobný papírkář. Lístečky se mi hromadí v kapsičce kabelky, i když je často probírám.:))

Jak to řešíte s přibývajícími kartami ve vaší peněžence? Také se vám kupí a nevíte kam s nimi? Dokladovka se mi nosit nechce.

Sekhmet
1918 příspěvků 06.08.12 14:01

@Alizon My už jsme s jedním soudcem postoupili z fáze „kradem propisky“ do fáze „kradem diáře“. Věřte, nevěřte. Před každým jednáním totiž musí soud ověřovat, zda se může jednat - tedy zda bylo všem účastníkům doručeno včas tak, aby lhůta pro přípravu jednání byla zachována. Když má některý doručeno do vlastních rukou a některý fikcí, potřebujete diář, abyste spočetli to kýžené datum. Soudce svůj vlastní zapomněl v kanceláři, tak jsem mu půjčila svůj záložní Paperblanks. A vracel mi ho skoro dva měsíce :)

Sekhmet
1918 příspěvků 06.08.12 14:03

@Milli Jé, mám úplně stejné. Tedy… někde. Asi. Pokud ho někdo nešlohl.
@666mahu Problém s kartami by mne taky zajímal. V každém obchodě dostanu zákaznickou kartičku. Už jich mám na celou knihu…

Milli
2523 příspěvků 06.08.12 14:06

@Sekhmet - to pero? To je psaní jedna radost, co? Mám ho už asi deset let. Mě ho dokonce pochválil přednášející na kurzu grafologie, ale po detailech jsem se radši nepídila.

Curlygirl
1901 příspěvků 06.08.12 14:10

@Sekhmet zákaznické kartičky nenoste, většinou stačí říci jméno a oni si Vás dohledají… já to tak s úspěchem dělávám.. na ty všechny výhodné věrnostní kartičky o jejichž výhodách stejně pochybuji :-) bych potřebovala extra obří peneženku…

Vesnickazena
9 příspěvků 06.08.12 14:22

Já mám teda velký problém s diářem, protože jako správná vesnická žena jsem katolička a potřebuju katolické kalendárium. Na katolíky se jaksi nemyslí. Takže ač bych si ráda vybrala nějaký úžasný diář (používám ho pořád), skončím u diářku od Selesiánů, protože má nejlepší vnitřní členění.

Pirek
6778 příspěvků 06.08.12 14:24

@Sekhmet
Vy máte dvě sekretářky! No to zírám, super! Tady na pekle se člověk potká s lidma, se kterými by se (aspoň v mém případě) asi nepotkal:)

Zákaznické kartičky beru jen tam, kde opravdu často nakupuju a nosím je v dokladech podle zásady, že když mě někdo obere o peněženku (jak už se mi jednou stalo), tak ať mi aspoň zůstanou důležité věci.

Píšu gelovkama - jednu mám Parker, od tatínka na Vánoce, už dost starou a odrbanou, ale stále se jí odmítám vzdát, používám ho už jen na „velké psaní“ (dopisy, zápisky z kurzů, testy apod.). V kabele mám zase gelovku, nějakou z PET lahví vyrobenou, aspoň doufám, a černou fixu.
Notýsek obyčejný, z papíráku.
Diář týdenní Albi červený s ornamenty, v něm mám založené stránky vytržené z jednoho z předchozích s adresami přátel.
Sice mám chytrý mobil, ale já zase nejsem tak chytrá, abych ho používala i jako diář.

Pavučinec plyšový  06.08.12 14:29

Zajímavé jsou reakce okolí. Když chce někdo půjčit pero a já mu strčím do ruky plnicí, obvykle se lekne a řekne, že raději ne, že si někde sežene propisovačku.

666mahu
1490 příspěvků 06.08.12 14:47

@Sekhmet, peněženka mi vydrží vždy několik let. Vybírám si pokaždé podobnou, větší. Tu poslední mám asi rok, a vybrala jsem pouze s 10ti přihrádkami na karty, na víc kusů neměli. Zbytek dávám do poslední nejužší přihrádky, a to je nepřehledné. Potřebovala bych 15 až 20 přihrádek, i když karty stále probírám a nejsem jejich velkým příznivcem. Asi se nějaké malé dokladovce časem nevyhnu.

V kabelce nosím také mikrotužku, kterou si ráda píšu poznámky, zůstalo mi to z dob, kdy jsem ji často používala.
Pero mne nepřekvapuje, v mém okolí se používá.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit