Jaké styly znáte?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Niveau
20 příspěvků 21.06.12 22:40
Jaké styly znáte?

Zdravím všechny diskutující :)
Jelikož patřím mezi zachráněné džínobundařské duše, začala jsem se o oblékání trochu víc zajímat. A zjistila jsem všeobecně známou věc, že existuje nepřeberné množství stylů - namátkou: námořnický, gothic, rockový, city šik, boho, hippie, safari, romantický, elegantní… Víc hlav víc ví, tak by mě zajímalo, jaké všechny nejrůznější styly znáte a co je pro ně charakteristické?
Jaké styly vás zaujaly pozitivně/nega­tivně, které vás šokovaly a čím?

Najdete v encyklopedii: Módní styly

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

seznam.mih  21.06.12 23:00

Znám ještě cybergoth, nebo industrial styl. V čechách neviděné, ale pro mě zajímavé.

Cinkitoo  21.06.12 23:07

Já znám ještě Luciin styl (tedy můj), ten spočívá v rozhodnutí po probuzení, zda mám náladu na pohodlí nebo na krásu :D

Jinak mě napadá styl amerických černochů - zlato, nátělníky (muži), upnuté topíky (ženy), prostě hip hop. Ale kdykoli to potkám v českých podmínkách, je to spíš humor než styl :)

Kateřina
246 příspěvků 21.06.12 23:14

Lolita styl :-). Tenhle styl mě asi zaujal pozitivně, protože se nemůžu vynadívat na ty šatičky třeba se zmrzlinkami a loztomilé sponečky a kabelečky. Ale nelíbí se mi to dokupy, to už je příliš přeslazené. Spíš by mě zajímalo, jaký styl zaujal vás, zachráněnou duši, do čeho půjdete, když opustíte džíny :-)?

Choucas
150 příspěvků 21.06.12 23:21

Tak co osobnost, to styl, ne? :D
Já mám třeba ještě western, přírodní (ne lesana, ale stylizace do podle nějakého zvířete, hlavně v barvách ptáků, zejména páv), venkovský, etno, indický styl (sárí, čoli atd.), arabská móda (celkově co kultura, náboženství, společenská vrstva atd… to jíné odívání). Ještě mě napadá podle historických období - viktoriánské, barokní, manýrismus…), kravaťáci, sportovní („elegance“ :D), lesany…a nepřeberné množství kombinací ;)

firefly
527 příspěvků 22.06.12 01:35

Z nezmíněných mě napadá ještě steampunk, který je v propracované verzi neskutečně náročný, ale na oko se mi líbí.
Pokud dobře vidím, nepadl ještě ani punk, ale tak ten známe všichni :)
Taky Harajuku… ale to má ještě miliony různých odvětví. Často působí trochu přehnaně, ale jako kontrast k šedi mě prostě baví.
Já mám obecně pro různé alternativce slabost, koneckonců v pubertě to na mě bylo znát ;)
No a pak nutno dodat, že většina subkultur a názorových skupin má svůj styl. Skinheada taky poznáte podle oblečení. Zrovna tak zájmové skupiny… motorkáři atd. Když o tom přemýšlím, přijde mi těžké vlastně rozeznat, co je styl a co je jen něco typického pro určitou skupinu. Normálně je to asi šumák, to mě tak napadlo při této diskuzi.

LadyPapajka  22.06.12 07:33

Když už jsme u toho, nepřijde vám, že často silnější holy s nízkým sebevědomím lknou k tomu stylu goth?

MUDr.Lant
389 příspěvků 22.06.12 07:46

Tíhnou, černá zešťíhluje a asi tím dávají najevo svojí nespokojenost s konzumní společností, kde se stále docela klade důraz na zdravý vzhled (nemyslím 50 kg/175 cm, ale prostě normální postavu).

LadyPapajka  22.06.12 07:49

@MUDr.Lant
Protože je jednodušší tvářit se že jsem nekonformní a nespokojení s konzumem, než zhubnout (pardon to bylo ošklivé, ale nedalo mi to:D)

Aby to nevypadalo, že jsem nějakej posmívač. 1)taky nemám idealní váhu, ale snažim se:)

1. Mám jednu kamarádku, která je silnější, nemá ani pěkné křivky, má veliká visící prsa, je veliká asi jako, takže rozhodně ne žádná jako z webu girl ith curves. Má neuvěřitelní sebevědomí, charisma, styl a cit pro oblékání. Když s ní někam jdu, strhává pozornost na sebe, chlapi se za ní otáčejí a je za hvězdu. Klobouk dolů, skoro jí závidim:)

Příspěvek upraven 22.06.12 v 07:51

Šošana  22.06.12 07:50

K těm historickým stylům patří také regency, tedy doba regentství v Anglii, www.janeausten.co.uk Nejde tam zdaleka jen o oblékání, ale o celkový zájem o tuto dobu (Pýcha a předsudek…)

MUDr.Lant
389 příspěvků 22.06.12 07:57

Já to nemyslela tak, že bych se zastávala jejich stylu, většinou v tom vypadají jako almary. Navíc jsou ve věku, kdy by opravdu mohly být štíhlé. Docela mě děsí pohled na rozkydlé patnáctky, které se v metru cpou lahůdkami z fastfoodů.

[citace
@LadyPapajka píše:
@MUDr.Lant
Protože je jednodušší tvářit se že jsem nekonformní a nespokojení s konzumem, než zhubnout (pardon to bylo ošklivé, ale nedalo mi to:D)

Acrobaleno
948 příspěvků 22.06.12 07:59

U mňa v skrini by sa dali nájsť „tri druhy štýlu“, pretože tak ako v hudbe som aj v oblečení dosť eklektická. Prvý je taký normálny, teda veci z obchodných reťazcov, ale nie až taký mainstream, pretože nemám rada ak stretnem rovnako oblečenú osobu. A potom tie špecifické sú Gothic lolita, to mám veci iba značky Moi-même-Moitié a steampunk, veci nakupujem výhradne v Clockwork Couture. Zo začiatku sa na mňa pozerali divne dokonca aj rodičia, ale teraz po tých rokoch si už zvykli.

LadyPapajka  22.06.12 08:01
@MUDr.Lant píše:
Já to nemyslela tak, že bych se zastávala jejich stylu, většinou v tom vypadají jako almary. Navíc jsou ve věku, kdy by opravdu mohly být štíhlé. Docela mě děsí pohled na rozkydlé patnáctky, které se v metru cpou lahůdkami z fastfoodů.

Tak to sme teda dvě.
Chápu, že si to někdo občas dá. Chápu, že někdo, kdo ma skvělou postavu se tim klidne může ládovat od rána do večera, ale neměl by, protože se to později projeví.

Ale dost nerozumím té rezignaci, když čirou náhodou projdu jídelní sekcí nákupních center, kde jsou 4 slečny, které se ani nevejdou ke stolu a cpou se hranolkama. Na sobě mívaj nejčastěji něco, v čem vypadaj jak muffin.
Já chápu, že ne každej má ideální postavu. Taky chápu, že ne každej s tím chce něco dělat a někdo je tak spokojenej. OK, tak ne každej chce bejt hubenej. Někdo se chce vyžrat v 15cti, dobře. Ale at se neoblíká tak, že mě přejde chut na jídlo.

Sibyla
2639 příspěvků 22.06.12 08:06

Včera jsem viděla v autobuse dvojici - on měl dlouhé vlasy a bágl, a dobře jsem na něj neviděla, ale ona mě zaujala. Velmi hezká, dlouhé rezavé vlasy /henna?/, tyrkysové tílko, pod ním buď jiné nebo podprsenka v zelenějším tyrkysu, ještě zelenější svlečené sáčko, tyrkysový křížek na krku. Sukně vypadala jako sárí, rudohnědý základ, nějak zavinutá kolem pasu. Pročítala a pak mu podala knížku s titulem Bytí a vibrace. Zavřela oči a seděla s blaženým úsměvem na tváři, čili asi meditovala (trochu moc okaté v nabitém autobuse, ale budiž) Zjevně nějací esoterici, vegani, hippies, objímači stromů - nevím jak to nazvat. Kam je zařadit? Jeli na Okoř.

Acrobaleno
948 příspěvků 22.06.12 08:08

@Sibyl skôr hippsteri :D

Šošana  22.06.12 08:11

@Sibyl Bo byl letní slunovrat:-)

Sibyla
2639 příspěvků 22.06.12 08:23

A jó! Vida, jak pomáhá se zeptat, zas jsem chytřejší.

Niveau
20 příspěvků 22.06.12 08:28
@Kateřina píše:
Spíš by mě zajímalo, jaký styl zaujal vás, zachráněnou duši, do čeho půjdete, když opustíte džíny :-)?

No, to je právě to, zatím se pořád rozkoukávám, vstřebávám a nasávám ty nepřeberné možnosti :) Jaký styl je mi nejbližší říct ještě nedokážu, pořád se hledám, ale zato vím, které to nejsou určitě - třeba gothic, punk, metal, takové ty na pohled extrémní a hodně jiné. V čisté eleganci se necítím dobře, stejně jako mě netáhnou květiny a volány (romantika). Ani nemám v úmyslu šokovat, předvádět se, nebo se šroubovat do nějakého čistého stylu, spíš bych chtěla najít inspiraci a pomixovat si je po svém tak, aby mi to slušelo a cítila se v tom dobře.
Ale líbí se mi barvy, lichotivé střihy, podpatky (ve kterých ale nerada chodím :) ) stejně jako Conversky. A na běžné nošení jsem spíš kalhotový typ, na slavnostnější události nebo do společnosti zase jedině pěkné šaty s podpatkama… Ze stylů jako takových se mi asi nejvíc líbí safari, námořnický pokud není až moc přestylizovaný, líbí se mi trend color-blockingu, inspiruje mě dandy styl ale netroufám si na něj, líbí se mi to, co na některých stránkách nazývají city šik, elegance ve své uvolněnější podobě, casual. A moc se mi líbí krajka… Těžko říct, co se ze mě nakonec vylíhne :)

seznam.mih  22.06.12 08:48

No znám pár holek a kluků, kteří inklinují k metalu, gothic a podobným „dark“ stylům a NIKDO z nich není tlustý, silnější. Naopak jsou to vesvěs strašně hubený lidi, ale taky jsou to většinou uzavření tichý typy, kterým ale nedělá problém být ve středu zájmu, když to chtějí. Ani na koncertech moc takových lidí nevidím. Spí se jedná jen o jednotlivce, ale každej je nějakej probůh…
@Niveau Pokud se v žádném alternativním stylu necítíš, tak se do ničeho takového oblékat nemusíš. Nos to, co tě zatím baví a pomalu experimentuj s věcma, které se ti líbí a o kterých si myslíš, že bys nosila. Buď hlavně svá a nesnaž se mít stejné chování, co je pro danou subkulturu typické (třeba že Emo projevuje nahlas svoje emoce, HopHopácí jsou zase za frajery, gothic lidi zase obdivují tajemno…). Vytvářej si vlastní styl a pak bude novej styl alá Niveau :) Kdybychom byli všichni v oblkání úplně jiní a kdyby se všichni neoblíkali tak stádovitě, bylo by to pěkné na ulicích…

seymy
36 příspěvků 22.06.12 11:08

Paní Beáta na svém blogu http://www.supervizaz.net/blog.php rozděluje styly ženského oblékání na ležérní, sportovní, extravagantní, luxusní, nekonvenční, pánský, romantický a bohémský. Ale myslím, že otázka směřovala spíš k subkulturám, neboť každá subkultura má vlastní styl oblékání. V knize Subkultury mládeže vymezuje Josef Smolík následující subkultury: Hippies, Skinheads, fotbalový chuligáni, punk a hardcore, graffiti subkultura, hip hop, metal, gothic, emo. V knize Kmeny kolektivu autorů, která si dala za cíl mapovat současné městské subkultury a jejich vizuální styl najdeme také hipsters, skate, freetekno, tuning, tattoo, motorkáře, ska, otaku.. Za sebe doplňuji v současné době oblíbený preppy a pak taky ten zvláštní „styl - nestyl“ mladých děvčat navštěvujících vesnické diskotéky :-)

Niveau
20 příspěvků 22.06.12 11:37

@seymy blog paní Oravcové znám :) Kam potom ale patří safari, námořnický, dandy? Je to styl, nebo „jen“ trend? Čím se od sebe vlastně liší styl od subkultury nebo trendu?
Blog thechicfashio­nista.com http://www.thechicfashionista.com/…n-style.html zase rozlišuje styly klasický, dramatický, trendy, romantický, sportovní, bohémský, městský a eclectic - mám trochu problém s překladem, je možné, že některé jsou jen jiné názvy pro výše jmenované od paní Beaty… řekla bych že klasický = elegantní, nekonvenční = dramatický, ale jaká je hranice mezi trendy, městským a luxusním? nebo bohémským a hippie? nebo sportovním a ležérním? Mám v tom guláš a docela by mě zajímalo, jestli vůbec jde v tom guláš nemít :)

Sibyla
2639 příspěvků 22.06.12 12:01

To bych se tedy u paní Beáty nenašla! Nevím, jaký styl mám, řekla bych, že tíhnu k něčemu uvolněně elegantnímu. Co je třebaluxusní styl? Všechno za desítky tisíc nebo všechno zlaté? Nekonvenční je cokoliv ne-konvenčního, ty styly jsou často protichůdné. Nekonvenční, extravagantní a bohémský může často splývat.

GreatSusan  22.06.12 12:13

@Sibyl

ja myslim, ze jen zridka se neci styl necha presne definovat. Mozna styl jednotliveho outfitu, ale i to je dost diskutabilni. U pani Beaty bych se tez nenasla, ona by me pravdepodobne popsala jako nekonvencni, ja bych se popsala jako kreativni-big-city-elegantni-preppy-hippie-punk-kosmopolitni-lezerni-oblekamsepodle­nalady-mix- styl.

pixie
232 příspěvků 22.06.12 13:11
@Sibyl píše:
To bych se tedy u paní Beáty nenašla! Nevím, jaký styl mám, řekla bych, že tíhnu k něčemu uvolněně elegantnímu. Co je třebaluxusní styl? Všechno za desítky tisíc nebo všechno zlaté? Nekonvenční je cokoliv ne-konvenčního, ty styly jsou často protichůdné. Nekonvenční, extravagantní a bohémský může často splývat.

Tak ona tam taky píše, že málokdo spadá jen do jedné škatulky, ale často se prolínají 2-3 styly.

@Niveau píše:
@seymy blog paní Oravcové znám :) Kam potom ale patří safari, námořnický, dandy? Je to styl, nebo „jen“ trend? Čím se od sebe vlastně liší styl od subkultury nebo trendu?

Podle mě se dá námořnický, safari styl a další pojmout různě, může být ležérní, extravagantní…
Prostě pokud tíhnu k ležérnímu či bohémskému stylu, tak to značí, jaký typ oblečení mi vyhovuje - jaké střihy, materiály ráda nosím.
Námořnický styl už je o kombinaci barev a momentální náladě - jedu na vodu nebo na výlet lodí, tak si vezmu červeno-modro-bílé oblečení. Jdu na čundr, vezmu si oblečení v safari barvách - neutrální přírodní barvy, ale ve stylu, který mám ráda - jako bohémka dlouhou sukni, jako ležérní typ kraťasy…

Maja  22.06.12 14:09

Taky mi to nedá a zareaguju na goths: znám jich dost už od základky a opravdu ani jeden mezi nimi nemá ždibec nadváhy:) Podle mě jsou ti tlustí, které máte na mysli, jen pseudogoths, přechodné puberťačky, co se jim zalíbilo pár hadrů z redravenu, které z toho ale vyrostou, kdežto těch „echt“ se to drží celej život, je to součást osobnosti (teď už mají zařízené vlastní ‚dark‘ bydlení např.)
(Teď to zní, jak když být pravým goth je povoleno jen štíhlým, ale ono to asi takhle je, že určitému stylu propadají podobné tělesné konstituce.)

Jinak jsem taky fanda steampunku, viktoriánské a dandy módy, a osobně jsem celý život do millitary - (žádnej maskáč, ale dvouřadé kabáty, žebradla, šněrovací boty a holínky apod., histrorické anglické uniformy a obě světové války)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit