Jaké zkrášlovací služby využíváte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  05.07.12 19:30
jaké zkrášlovací služby využíváte?

Jaké zkrášlovací služby využíváte každej měsíc? Popřípadě v jiném pravidelném období? Kadeřnictví, manikůra, pedikůra, kosmetická služba. Kolik za to v průměru utratíte? Dochází někdo takhle ke kadeřnici/mani­kérce/pedikér­ce/kosmetičce každej měsíc, i když vydělává dost málo? Chtěla bych chodit ke kosmetičce, na manikůru a na pedikůru. Ke kosmetičce chci, protože mi vadí můj načervenalej ksicht s rozšířenými póry a svědivej, k manikérce a pedikérce chci hlavně kvůli péči, abych se nemusela stydět za svoje ruce a nohy. Na rukou mi vadí hřbet a to hlavně v zimě, kdy se mi rozjede ekzém a na nohách mi vadí paty, že je mám za chvíli jak struhadlo hnusný. Nikde nemůžu mít dlouhé nehty, neboť si je hned sloupnu. I na nohou (ale nekoušu si je tam :D) tak chci mít aspoň pěkné ruce i chodila.. a ksicht…

Kdyby měl někdo vyloženě konkrétní tipy z Plzně, budu určitě ráda :) samozřejmě chci někoho, kdo dělá levně a pěkně :) nemůžu si dovolit každý měsíc vyhodit několik tisícovek za krásu…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Karoshi
344 příspěvků 05.07.12 19:39

Jelikož vzhledem k mému věku ještě není potřeba se nějak extra starat o pleť atd., chodím jenom ke kadeřnici na barvení a zastřihávání konečků. Snažím se každý měsíc, ale ne pokaždé mi to vyjde. Stejně jako já chodí i mamka. Naštěstí máme známou kadeřnici, která pro nás dělá „přátelské“ ceny, takže za konečky a barvu dáme obě dohromady asi 600 korun. Ovšem kdybychom musely platit normální ceny, určitě bychom si to nemohly dovolit, nebo aspoň ne tak často.

Jetthro
1129 příspěvků 05.07.12 20:00

Kadernika (jenom zastrihnuti kdyz je potreba), v lete si tak 2× zajdu udelat nehty na nohou a vyskubat voskem vlasy z predlokti (vypadam jak yetti:)). Ted jeste zvazuju ze vyzkousim umely rasy, ty co se lepi jedna umela na jednu vlastni, ma to par kamaradek a hrozne to chvalej..kadernika mam sice drahyho ale jinymu bych se nesverila :D jinak za skubani rukou dam 250, na nehtech jsem byla posledne ve Slovanskym dome v Provostu a to si na cenu nevzpomenu..

monicka
565 příspěvků 05.07.12 20:25

Ke kadeřnici chodím tak jednou za tři měsíce, je dost drahá a na mých vlasech není poznat, když trochu přerostou :). A barvím se doma sama, takže nějaké odrosty mě netrápí.
Vzhledem k tomu, že mám problematickou pleť, chodím místo kosmetičky ke kožařce.
Na na manikůře jsem byla jednou a na pedikůře nikdy - nesnáším, když mi kdokoliv sahá na ruce a na nohy, i když uznávám, že moje nohy by nějakou profesionální péči asi potřebovaly :).
Jediné, kam chodím pravidelně každý měsíc je úprava obočí - v Sephoře jí dělají slečny od Benefitu. Sama si nejsem schopná vytrhat obočí tak, aby mělo přibližně stejný tvar a vždycky jsem se s tím strašně trápila a v té Sephoře to mám voskem, ani moc to nebolí a stojí to nějakých 250 Kč.

anniette
159 příspěvků 05.07.12 20:39

Já jsem taky z Plzně, na kosmetiku chodím sem: http://www.cosmetique-evatronickova.wz.cz/ Chodím k Evičce už léta, staly se z nás kamarádky, líčila mě i na svatbu. :) Můžu doporučit, je milá, šikovná, na úrovni, je vidět, že ji to opravdu baví. Vlasy si barvím sama, nejvíc se mi osvědčily barvy Sanotint http://www.bellitia.cz/eshop/node/112, je tam míň chemikálií, fakt je ta barva i jinak cítit.. Prodávají ji v lékárně ve Smetanových sadech. Vlasy vypadají zdravě a přirozeně. Stříhám se většinou taky sama. :D Mám dlouhé vlasy, takže přistřihnu jen konečky.

GreatSusan  05.07.12 20:54

Kazdy rok si davam znova predsevzeti, ze zacnu chodit pravidelne na kosmetiku, ale pak na to zapomenu a necham to na pristi rok. Vlasy mi striha kamaradka-vizazistka (za kterou dekuji kazdy den nebesum) zadarmo, ca. jednou za 8 tydnu. Kdyz jsem na dovolene nebo navstevuju rodinu v Cechach, tak obcas jdu z nahleho rozhodnuti na pedikuru, manikuru, kosmetiku nebo masaz - kazde tak jednou az trikrat do roka u ruznych lidi a za ruzne ceny, krome kosmeticky, kterou si „pujcuju“ od mamy a ktera stoji ca. 1000 korun.
Manikuru i pedikuru si zvladnu udelat sama, nemam nejak problematicke nehty nebo nohy, takze nemam potrebu profi pece, chodim tam spis ze zabavy, nez z nutnosti.

Příspěvek upraven 05.07.12 v 20:59

lipo
303 příspěvků 05.07.12 20:57
gramatická připomínka

K tématu nic nemám, nikam nechodím, ale dovolím si podotknout: Manikúra i pedikúra se píší s čárkovaným U, neboť se nejedná o kůru ze stromu, ale pečující proces, tedy kúru. Většina salonů to však má (i na ceduli, copak to neví ani lidi, co dělají cedule?) uvedeno nesprávně a já si vždycky říkám, že bych nikdy nevyužila služeb někoho, kdo ani neví, jak se píše to, čím si vydělává. Ale uznávám, že to je asi zcestná představa a manikérka umí udělat stejně dobře manikůru jako manikúru.

eveK
333 příspěvků 05.07.12 21:00

Ruce, nohy i obličej si opečovávám sama, ještě jsem nenašla manikérku, pedikérku ani kosmetičku, které by mi to provedly vyhovujícím způsobem. Ke kadeřníkovi chodím tak 3× za rok na melír a zastříhnutí. Ke kosmetičce chodím pouze na depilaci. Jedna návštěva kadeřníka mě vyjde na 1500 Kč a depilace cca 600.

GreatSusan  05.07.12 21:14

@seznam.mih
nejlevnejsi varianta je delat si pedikuru doma, kdyz nejste moc pri penezich, tak bych to nejdriv vyzkousela, nez zacnete platit penize jinym lidem…

cashmere
57 příspěvků 05.07.12 21:54

Kaderníctvo - nechávam si zastrihávť končeky vlasov, keďže si vlasy nefarbím, lebo mám peknú farbu aj kvalitu, tak veľa práce s tým nemám, ale do produktov na kučeravé vlasy teda investujem dosť.

Kozmetička - pravidelne si chodím natáčať a farbiť mihalnice, čistenie pleti, rozmýšľam už aj nad prvými antiage kúrami, keďže mi už tiahne pomaly na 25. Kvôli make-upu tam nechodím, tn si tiež viem urobiť sama, a dobre Mám na to spravený kurz.

Manikúra a pedikúra - len výnimočne, to si viem urobiť aj sama. Zatiaľ mi to vyhovuje.

Ostatné služby pravidelne nevyužívam, len niekedy niečo vyskúšam, napríkad masáž alebo nejaký wellnes.

Blair
359 příspěvků 05.07.12 22:10

Ke kadeřnici chodím 1× za půl roku. Chodívala jsem i častěji, ale nechávám si narůst dlouhé vlasy. Na kosmetice jsem byla párkrát. Na nehtech nikdy. Myslím, že obojí si zvládnu provést docela dobře sama.

majam
271 příspěvků 05.07.12 22:11

Pravidelně chodím pouze ke kadeřnici, krátké vlasy potřebují pravidelný sestřih, tak po 6 týdnech. Vlasy si barvím sama - hennou, je to trochu vopruz, a než se k tomu odhodlám to trochu trvá, aby mi barva chytla spím v kulichu - moc sexy to není :-(.
Pedikúru nikdy - kdyby mi někdo cizí sáhnul na nohy to bych nedala, jsem hrozně lechtivá.

Pink_lemonade01
86 příspěvků 05.07.12 22:30

Od té doby, co si barvím vlasy, chodím asi třikrát do roka ke kadeřnici (po domácím barvení) na melír a na zastřižení, nesnáším to, protože to nikdy není přesně tak, jak bych chtěla a nebaví mě tam tu hodinu sedět. Jeden čas jsem chodila na masáže zad a to můžu jedině doporučit, bohužel jsem se přestěhovala a zatím jsem se nedokopala najít si jiného maséra. Kosmetiku bych potřebovala jak sůl, ale opět se mi nechce hledat nikoho, kdo by mi vyhovoval (a vím, že by mě to ležení u kosmetičky vůbec nebavilo), takže to odkládám. Jinak všechny úpravy vykonávám sama, je toho docela dost:D

bestia
2296 příspěvků 05.07.12 23:08

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:46

mikita.miki
1931 příspěvků 05.07.12 23:16

Známá dělá pedikůru, přijde ke mě domů, pokrafeme a stováše se mi postará o nohy, většinou i s nalakováním. i přítel si to pochvaluje. tedy ne moje nohy, ale udržuje mu je taky :-) jinak kosmetika, kadeřnice… nic! konečky si zastřihuju sama, mám dlouhé vlasy a nebarvím si je. pleť bych potřebovala, ale nejsou kešeně

seznam.mih  05.07.12 23:39

@GreatSusan Já už zkoušela udělat si pedikÚru sama. Četla jsem, jak to mám dělat a tak a dopadlo to tak, že jsem na nějakých místech patu ohoblovala moc a na jiných místech jsem měla pocit, že sem to hoblovala snad hodiny, ale šupinatý to je furt stejně. A je mi to nepříjemný si to dělat sama. Mamka má známou, co dělá pedikúru tak ta mi to jednou udělala a bylo to příjemný. Ty paty fakt potřebuju ono to pak docela i bolí..

@lipo Díky za připomínku s ů a ú.

GreatSusan  06.07.12 00:24

@seznam.mih
no, je fakt, ze driv jsem na pedikuru chodila pravidelne a tak trochu jsem to okoukala. Jen podle navodu z internetu bych to asi taky nedala. Na ty popraskane paty je vyborny krem od Scholl, bohuzel nevim, jak se jmenuje cesky - nemecky Schrunden akut Salbe nebo anglicky Cracked Heel repair cream, na tech tubach to byva ve vice recech, tak to snad bude k poznani. K dostani v DM, na rozpraskane paty funguje velmi dobre - natiram tim vzdycky vecer a rano manzela :-). Prodavaji to ve dvou velikostech, koupila jsem tu mensi na vyzkouseni a zitra se chystam koupit to velke baleni, protoze to opravdu funguje.

LadyPapajka  06.07.12 07:59

Pokud někam jdu, je to nárazově a výjimečně a méně často, než jednou za rok. Na manikure jsem v živote nebyla, na pedikure dvakrat. Drive jsem chodila na gelové nehty, ale přestalo se mi to líbit, lezlo to do penez a nebavilo me tam každej mesíc jezdit.

Asi 4× jsem byla u kosmeticky nabarvit a vytrhat si obočí. Vždycky to udělala, že jsem vypadala jako marfusa, a musela jsem to doma smejvat, takže tam už nechodím.

Jednou jsem byla na propíchnutí tech bílých tukových spuntíku, který se mi dělaj na obličeji. Paní (jiná) mi udělala i obočí, pěkně ho dobarvila do barvy vlasů, ale vydrželo to týden, takže tak. Planuju se brzo podívat an pedikúru i manikúru:)

gulietta  06.07.12 08:28

@seznam.mih SCHOLL Krém na rozpraskané paty s Keratinem 60ml,dúfam že je to ten istý čo odporúčala Susan.:-) Mne keď som mala prácu,kde som stala 8 hodín v kuse,to pomáhalo. Aj keď po prečítaní reakcii si pripadám ako rozmazlená fiflena. Ja chodím na manikuru a pedikuru raz mesačne a ku kaderničke a kozmetičke každé 3 týždne.

runningfox  06.07.12 10:30

Ke kadeřnici chodím 1× za 4 týdny. Na kosmetiku už nechodím, mám citlivou pleť a sem tam mi ty procedury neudělaly dobře. Nehty si nelakuju a stříhám si je nakrátko. Subjektivně míním, že jsou takto nejhezčí. Na pedikúru nechodím, nepotřebuju to. Nohy si promazávám každý večer zelenou indulonou a zhruba 1× týdně si ztvrdlou kůži odstaním buď hoblíkem nebo struhadlem. Paty mi nepraskají.
Jsem taková bezúdržbová. Čímž ale nechci tvrdit, že není co zlepšit.
Spíš než o tomhle přemýšlím jak se víc a líp hýbat, aby mne nic nebolelo.

runningfox  06.07.12 10:36

Ještě bych dodala, že já osobně se na pedikúru trochu bojím jít, nejsem si úplně jistá jejich pečlivostí co se údržby nástrojů týče. Mám radši, když vím, že ty různé propriety používám jen já sama.
Plíseň jsem nikdy neměla a chci, aby to co nejdéle vydrželo.

gulietta  06.07.12 10:48

@runningfox ani na poliklinike na suchej pedikúre by ste im nedoverovala?

GreatSusan  06.07.12 11:06

@gulietta
ja bych taky byla fiflena, ale co jsme se prestehovali do jineho mesta, tak se mi nepodarilo v blizkem okoli najit kosmeticky atd., kterym bych duverovala a u kterych by se mi libilo. Takze jsem se manikuru a pedikuru naucila sama a kosmetika me stejne nikdy nebavila, takze jsem ji proste zapomela. Ale za 2 roky se budeme zase stehovat, treba budou lepsi mistni podminky a bude ze me zase fiflena :-) takze no worries

Bugatti
4052 příspěvků 06.07.12 11:20

Ke kadeřnici chodím zhruba každé 4 týdny, barvit a stříhat. Občas to časově nevyjde, takže jednou až dvakrát za rok barvím doma. Pedikúru jsem odkoukala od sestřenice, která mi ji dříve dělávala a které jsem důvěřovala; teď marodí, tak si ji dělám sama. Taktéž mám obavy, abych si nezanesla plíseň ze špatně udržovaných nástrojů. Nehty se mi nelámou, takže nosím trošku delší a manikúru si dělám sama, lakuji pouze lakem v přírodní barvě, aby případné poškození laku nebylo moc vidět, protože nesnáším oloupaný lak. Výrazný lak používám jednou za čas ke společenským příležitostem. Na kosmetice jsem byla jen párkrát a strašně mne to nebavilo, měla jsem dojem, že ten čas jsem mohla využít lépe. Mám ale zcela bezproblémovou pleť, takže jsem neviděla ani žádný efekt.

Příspěvek upraven 06.07.12 v 15:08

runningfox  06.07.12 11:39
@gulietta
@gulietta píše:
@runningfox ani na poliklinike na suchej pedikúre by ste im nedoverovala?

Přiznám se, že nevím, co to je. Ale já jsem trochu v tomto nedůvěřivá, asi víc než ostatní lidi.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit