Jakou barvu k těmto krajkovým šatům?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eirean
244 příspěvků 15.05.12 18:45
Jakou barvu k těmto krajkovým šatům?

Ahoj holky,
jakou barvu byste viděly k těmto šatům?

http://www.asos.com/…product.aspx?…

Mají je ve třech barvách, ale černou nechci, je taková ,,neletní" a korálová mi nesedí, jelikož jsem zrzka, prostě se to tluče, takže bych zvolila tu krémovou. Nevíte taky podle toho, jak objednáváte z Asosu, jestli je ta krémová fakt víc do krémova nebo spíš bílá (na obrázku to není dobře poznat).
Nicméně zpět k původní otázce - s jakými barvami šaty kombinovat? Jaké doplňky? Jediné, co mě napadlo, je námořnická modrá..

Nedávám to záměrně do poradny, protože kolikrát si někdo vzpomene, že by ještě něco dodal a už nemůže. Mimochodem, tipy na podobné šaty i jiné barvy jinde než z Asosu beru taky ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Oskeruše
14 příspěvků 16.05.12 10:01

Předevčírem jsem viděla zrzku, na které jsem mohla oči nechat. Byla celá oblečená do krémové barvy: kabátek, kalhoty i balerínky. A měla k tomu velkou kabelku přesně v barvě svých vlasů (tlumeně oranžová) a vypadalo to fantasticky. Ale to záleží taky na odstínu tvých vlasů. Nejmíň problémová se mi zdá kombinace s odstíny hnědé - šál, pásek, lodičky nebo balerínky.

Slečna tady: http://hypeed.com/v10279 je poněkud odvážnější, ale v nějaké umírněnější variaci by třeba mohla být inspirací…

Bentýna  16.05.12 11:22

Nepříjde mi, že by se béžová nějak špatně kombinovala, spíš naopak. Námořnická modrá good, ale že bych z toho byla vodvařená, kdybych to na někom viděla, to ne. Taková něžňoučká béžová se dá zkombinovat např. se smaragdovou, se kterou se teď rozthl pytel, stejně jako s tyrkysovou (pokud tě zelená k zrzavým vlasům ovšem neuvádí v nepříčetnost) viz. 

http://images0.chictopia.com/…eels_400.jpg

Dala by se k tomu použít světle i tmavě hnědá, koňaková nebo starorůžová, oranžová (tam bych se právě kombinaci s modrou vůbec nebránila, sama to tak nosim) a vecpala bych k béžový s klidem i mentolovou, pokud v tom nebudeš jako mrtvola nebo tu korálovou na doplňky. to všechno závisí od typu zrz, co jsi. 

Pokud můžu radit, nechala bych zrzku v béžových šatech vyniknout. Tzn. ničím to nepřetlouct, doladit tlumenýma pudrovýma barvama, je to takový až éterický. Jak píše oskeruše, doladit v barvě vlasů je kombinace k nezaplacení.

kajinuska
9 příspěvků 17.05.12 20:02

Jee, tak k tomu můžeš hodně, třeba hnědé kozačky (samozřejme bez podpatku na holé nohy) a stejně ladící bundu nebo to samé v černé nebo balerínky v jakékoliv barvě :))

Sépia
334 příspěvků 18.05.12 00:14

K smotanovej, či krémovej máš naozaj veľa možností, je to neutrálna farba, zladǐš k nej jarné aj tvoje jesenné farby. Smotanová je krásna s béžovou, kakaovou, tlmenou žltozelenou, čučoriedkovou, karmínovou, svetlou petrolejovou, svetlou kukuričnou žltou, fialovou…

lilijána
69 příspěvků 18.05.12 12:53

hned mě napadla zelená, přesně ta smaragdová , jak je uvedeno v jiném příspěvku. docela jsem si oblíbila lakované boty a kabelky, takže bych to klidně nakombinovala s lakovkama ve smaragdové barvě. K zrzavým vlasům se mi taková zelená fakt líbí

frenekka
73 příspěvků 18.05.12 15:55

@kajinuska Kozačky? Bundu? Slečna píše, že chce béžové, protože jsou LETNÍ…

kajinuska
9 příspěvků 19.05.12 12:49

@frenekka Ano, kozačky, i v létě. A prodávají se i tzv. letní kozačky(např. u Batě). Dodá to tomu šmrnc, je to jiné, než všechno, co se dá vidět v ulicích. A ano, i v létě bývá chladno, třeba v noci, jaké to překvapení, že? Přijde mi, že na peklo chodí samé dámy 40+, které nechcou experimentovat a co není podle jejich stylu tak je hned špatně…ale pouze můj názor :)

modra_kocka
903 příspěvků 19.05.12 13:51

@kajinuska: experimentovat s oblečením je ok, ale prosím neexperimentovat s gramatikou. Jméno Baťa se skloňuje podle vzoru předseda. Stejně jako Nohavica, Váňa, Maxa, Goja. Koncovka -i/-y se volí podle písmena před ni a výslovnosti.
U Bati, prosím, vždy jen u Bati, ne u Batě. I když v moravských nářečích se „baťa“ v původním významu možná skloňuje jako „batě“.

katango
1356 příspěvků 19.05.12 13:57

Ad barvy: k zrz vlasům v teplém odstínu se podle mne korálová hodí; taky ji nosím. K letním kozačkám: moje babička říkávala, že lidi nevěděj roupama co dělat. Nemluvím o plísňových onemocněních nohou. Jo, je to nápadný, kchůůůl a tak, ale připadá mi to blbý. No, taky mi je 57, co nadělám, prohrábnu květák, nasadím tříčtvrťáky a halenu z Petrklíče a vklouznuvši do pantoflí vyrazím pro oběd do místní vývařovny pro seniory.

modra_kocka
903 příspěvků 19.05.12 13:59

@katango: tady „like“ nestačí, tady je potřeba ROFL :D

RenaLange  19.05.12 14:18
@kajinuska píše:
@frenekka Ano, kozačky, i v létě. A prodávají se i tzv. letní kozačky(např. u Batě). Dodá to tomu šmrnc, je to jiné, než všechno, co se dá vidět v ulicích. A ano, i v létě bývá chladno, třeba v noci, jaké to překvapení, že? Přijde mi, že na peklo chodí samé dámy 40+, které nechcou experimentovat a co není podle jejich stylu tak je hned špatně…ale pouze můj názor :)

ehm, já jsem 40+ už dvacet let a tzv.letní kozačky vlastním :-).
proč myslíte že dámy 40+ " nechcou experimentovat?"

RenaLange  19.05.12 14:22
@katango píše:
Ad barvy: k zrz vlasům v teplém odstínu se podle mne korálová hodí; taky ji nosím. K letním kozačkám: moje babička říkávala, že lidi nevěděj roupama co dělat. Nemluvím o plísňových onemocněních nohou. Jo, je to nápadný, kchůůůl a tak, ale připadá mi to blbý. No, taky mi je 57, co nadělám, prohrábnu květák, nasadím tříčtvrťáky a halenu z Petrklíče a vklouznuvši do pantoflí vyrazím pro oběd do místní vývařovny pro seniory.

katango já je nosím když je v létě zima.
Mně totiž jedna rozvášněná zahradnice vloni těmi tyžinami od vozíku v OBI téměř ufikla nohy u kotníků.
Pořád to bolí a je to citlivé na chlad, tak proto jsem tak děsně „ in“.

Ver
53 příspěvků 19.05.12 15:23

Mě je sice o polovinu méně než přítomným dámám a letní kozačky se mi tedy taky nelíbí, hrozně mi připomínají gumáky (vždycky si představím jak v nich lítala ve Vesničko má středisková p.Šafránková jen v kalhotkách a zástěře při věšení prádla :) ). Mě domů nesmí, ale kdo chce ať si je nosí

Eirean
244 příspěvků 19.05.12 15:53

Díky za všechny cenné rady :)
Katango, korálová mi prostě fakt nesedne, už jsem to zkoušela, to už raději červená, protože jsem takový blbý typ, že s těma odstínama do pastelova vypadám vyblitě.
Nicméně s hnědou to určitě zkusím a se smaragdovou taky, musím vyrazit na lov doplňků a bot :) Letní kozačky já osobně ne, protože je nenosím téměř ani v zimě, kvedlá mi v tom noha jako v rybářských holinách :D

frenekka
73 příspěvků 19.05.12 16:29

@kajinuska Tak rozhodně sem tě nechtěla tak pobouřit! :D :D a je mi 19 let ;-), myslím s že ty šaty by prostě s kozačkama (letníma i zimníma :D ) a s bundou vypadaly děsně + ještě to, že bude hezky…toť vše :) Nechápu proč ten tón - " i v létě je zima, to je překvapení, co?"… jsem svéprávná a zase tak pitomá ne, takže no stress :D :D

Bentýna  19.05.12 17:49

Hnědá je supr volba, ale opatrně s ní. Pokud bude hnědá příliš tmavá, tu béžovou to prostě zabije. Koupila sis krásný letní, romantický šaty, bylo by fajn je ladit v podobnym duchu. Proto například tmavě hnědá ani černá u mě nepřichází v úvahu, kozačky a bunda je snad vtip. Pokud nejsi dostatečně výrazná, velký kontrasty barev tě ještě víc zazdí. Vyber si barvu, která ti sluší a s tou si pohraj, páč k béžový můžeš nakombinovat opravdu úplně cokoli.

-Anna-
186 příspěvků 19.05.12 17:56

Bude mi padesát dva a o letních kozačkách uvažuju. Pokud nejsou v příliš kovbojském stylu, tak se mi celkem líbí. Taky se v nich schová sem tam nějaká ta vada na kráse, jelikož moje nohy ve dvaapadesáti nejsou tak úplně to, co bývaly… Nohy se mi skoro nepotí, takže plísní se nijak zvlášť neobávám. Jediné, co se mi nelíbí, je, že je to v Česku pořád lehce výstřední a zdá se, že mnoho lidí má k letním kozačkám averzi…

pixie
232 příspěvků 19.05.12 19:01

Anna: Jestli se vám líbí, vykašlete se na to, co si o tom kdo myslí. Vždy je to jen o vkusu dané osoby, jako všechno to může vypadat blbě i dobře, záleží jen na tom, jak to zkombinujete.

A já si ty šaty dokážu představit i s tou bundou a kazačkama, ale hodně to záleží na nositelce. Na něžně působící víle to nebude to pravě, ale na nějakém výraznějším typu nevidím žádný problém. To že šaty působí romanticky neznamená, že z výrazné ženy udělají křehkou dívku, naopak. V takovém případě se to musí trochu „zazdít“.

Ava
634 příspěvků 19.05.12 19:33

@kajinuska Slečno, Váš vkus neurážím ani Vaše rady tazatelce, ale vážně se naučte česky, pokud chcete přispívat do veřejné diskuze. „Batě“ a „chcou“ trhá uši. A ano, taky jsem z Moravy a všichni kolem tak „mluvijou“, to ale neznamená, že je to dobře a že to nemůžete korigovat, když někam přispíváte.

kajinuska
9 příspěvků 20.05.12 10:12

@Ava Víte, když člověk žije celý život v cizině a nikdy nenavštívil hodinu českého jazyka a učí se jiný jazyk než češtinu, kterou mám odposlouchanou pouze od rodiny, tak to tolik korigovat nejde. Jsem vůbec ráda, že jsem se tak tak naučila vyjmenovaná slova.

Ava
634 příspěvků 20.05.12 10:47

@kajinuska To, co píšete, ale není důvod, proč si svůj příspěvek neopravit předtím, než ho někam vložím. Můžete se s někým poradit, taky máme strejdu Gůgla nebo mohu doporučit jazykovou příručku Ústavu pro jazyk český. Rozhodně neříkám, že jsem neomylná a občas neudělám taky chybu, např. nedávno jsem se tak zamotala do skloňování jednoho neobvyklého příjmení, že jsem si ho taky musela vyhledat. Ale když vím, že neumím mluvit a psát správně, tak s tím něco dělám, ne?
Uvedu příklad ze života: Mám kolegu-kamaráda, který mluví podobně jako Vy. Kromě toho, že ho pořád opravuji (za což mě má velmi rád :) ), tak kdykoliv něco někam píše, tak se poradí, zda to má dobře, vědom si svého nedostatku. Nebo když na jednom überhejtovacím rádobykulinářským blogu píší, že těstoviny byly uvařeny na zkus…
Omlouvám se za flame, už končím, ale tohle bylo moc i na mě. A to jsem osoba smířlivá a tolerantní…

P.S. Zajímavé, že žijete celou dobu v cizině a víte, co mají u českého „Batě“ tedy… trochu mi to připomíná Němcovou, co po pár letech v USA už fůbec neumí šésky…

pixie
232 příspěvků 20.05.12 11:48

Ava: Ona ale není v cizině pár let, ale jak píše, tak tam žije celý život. Věřim, že pokud píše někam, kde je projev důležitý, nechá si to zkontrolovat, ale do diskuze na MP? Vážně?
Co se mě týče, tak pokud je slečna skutečně samouk, tak za mě klobouk dolů, mnoho lidí píše hůř a to mají někteří i maturitu z češtiny.
A Baťa má pobočky i mimo ČR nebo se pletu?

Ava
634 příspěvků 20.05.12 11:59

@pixie To mají, taky mají internetové stránky, kde se to dá zjistit, třeba si s tím autorka vážně dala práci a vyhledala, co je dostupné v ČR. Ale to není jádro pudla. Že jiní mluví a píší hůř, není argument. Spousta lidí je třeba oblečena ještě hůř než osoby zachycené na fotkách v MP, ale to bychom tu pak nemuseli diskutovat vůbec nad ničím.
Nicméně tohle není předmět tohoto diskuzního vlákna, pokud chcete pokračovat v debatě, založte jazykozpytecké vlákno, určitě tam bude hodně příspěvků… je tu dost podobně háklivých osob :)

kajinuska
9 příspěvků 21.05.12 08:43

@pixie No jasně, že mají, v Londýně a v Paříži (jenom se to samozřejmě píše bez háčku) a dokonce když jsem cestovala po Keni, tak tam také nějaké byly. :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit