Jakou velikost spodního prádla nosí modelky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZUZUlenka  10.05.12 22:38
Jakou velikost spodního prádla nosí modelky?

Ahoj Pekelnice,

Dnes ráno jsem byla u zubaře a čekání jsem si krátila listováním v jakémsi bulvárním plátku. Jméno už jsem zapomněla, ale v paměti mi zůstala fotka Vlaďky Erbové ve vysokém stupni těhotenství a hlavně ten komentář. „V tomto požehnaném stavu její poprsí dosáhlo neuvěřitelné velikosti G, což je dle starého číslování velikost 7. Modelka vůbec nechápe ženy, které si dobrovolně nechávají zvětšit poprsí, protože ona teď trpí bolestmi zad.“

Na této stránce http://www.osobnosti.cz/…a-erbova.php zase se píše, že na přehlídkových molech opět naplno září s vnadnými čtyřkami.

Přiznám se, že nechápu toto číslování a rozdělování prsou na jedničky, dvojky, trojky, čtyřky, pětky, šestky…… Vy tomu rozumíte??

A v této souvislosti mě napadla ještě jedna věc. Když má taková modelka ideální míry 60 – 90 – 60, jakou pak má velikost podprsenky?

Já mám 75/99 – takže 70I. Ona modelka by mohla mít míry 65/90 – velikost podprsenky 60I ???? Když srovnám postavy našich miss s tou svojí – myslím konkrétně velikost poprsí, tak tam toho zdaleka nemají tolik, jako já. A přitom rozdíl mezi obvody pod prsy a přes prsa je stejný – 24 cm.

Tak babo raď.

Reakce:

uu  10.05.12 22:58

.

Příspěvek upraven 25.07.13 v 20:51

seznam.mih  10.05.12 23:10

uu to sice ne, ale odměřila si to od pasu + k tomu připočetla pár centimetrů.

Jinak ideální modelka 60-90-60 No ta musí mít slušnej pupek :D Né dělám si srandu překlep je překlep.. ale takovej člověk by moh bejt zajímavej :D

Příspěvek upraven 15.05.12 v 21:12

Ava
634 příspěvků 10.05.12 23:12

Nemyslím, že modelka, která má přes prsa 90, bude mít pod prsy 65 (navíc při patřičné výšce). Já jsem fakt hodně hubená a i tak mám při výšce 175 přes hrudník 68 cm.

ifoun
338 příspěvků 11.05.12 08:38

Někdo zastává názor, že A = 1, B = 2 atd. Sice B na obvodu 65 je mnohem mnehem menší než na obvodu 80, ale je to odůvodněno tím, že k menšímu hrudníku ta menší prsa působí větším dojmem, tzn. prsa 65B jsou v absolutním měřítku menší, ale v poměrovém stejná jako 80B.
Druhá skupina říká, že 75B jsou dvojky (plus mínus), tudíž pak jsou dvojky i 70C (stejná velikost košíčku) nebo 80A. Jde tedy o absolutní velikost, nikoliv o poměr. Kde je pravda netuším a je mi to docela jedno, protože každá rozumná žena kupuje podprdu podle obvod pod + košíček, „čtyřky“ a spol. využívají pánové a bulvár pro zjednodušení, něco jako melouny, maliny atd.
A modelky doufám nosí velikost podle svých proporcí, když jsem posledně slyšela nějaké míry u finalistek miss, tak obvod 90 přes prsa byl častý, jenže dívky měly kolem 180 cm a poprsí měly dost … no… nevýrazné. Takže ta míra stejně nikomu nic neřekne.

Mori  11.05.12 14:58

Když vydechnu a hoodně zatáhnu břicho, tak těch 90-60 mám taky, ovšem obvod přes žebra pod prsy mám 80. A nejsou to čtyřky ani omylem:) (a čtyřku chápu jako D ať už na jakýmkoli obvodu, ale můžu se mýlit)
Ano, mám poměrně širokou kostru, ale stejně podle mě těch 65 na postavě s pasem 60 je dost podhodnoceno, hrudník bývá výrazněji širší než pas i u missek/modelek.
A myslím, že velikost košíčku (teda A, B atd) odpovídá právě rozdílu měr přes a pod. Čili jestli má čtyřky, tak to je D a to znamená rozdíl nějakých 15-20 cm, řekla bych, takže při 90 cm přes by obvod pod měla tak 70-75 cm.

Katio
196 příspěvků 11.05.12 15:49
@Mori píše:
Když vydechnu a hoodně zatáhnu břicho, tak těch 90-60 mám taky, ovšem obvod přes žebra pod prsy mám 80. A nejsou to čtyřky ani omylem:) (a čtyřku chápu jako D ať už na jakýmkoli obvodu, ale můžu se mýlit)

Já na těch 90 musím naopak hodně nadechnout :) Ovšem déle než deset vteřin mi ty ideální míry nevydrží, hrozí udušení.

jumbee  07.07.12 19:54
@Mori píše: Čili jestli má čtyřky, tak to je D.

Takže moje 80D jsou podle vás stejně velká prsa jako 65D? Není to hloupost?

blacken
2320 příspěvků 07.07.12 20:00

@jumbee Pokud vím, tak velikost odpovídající 80D s užším obvodem je 65G, nebo se pletu?

jumbee  07.07.12 20:31
@blacken píše:
@jumbee Pokud vím, tak velikost odpovídající 80D s užším obvodem je 65G, nebo se pletu?

Já si to myslím také. :) Ale některé tady tvrdí, že D je čtyřka kdykoli… Přitom moje D a D u 65 je tedy dost rozdílné :D.

blacken
2320 příspěvků 07.07.12 20:43

@jumbee no, jestli to nebudou ty, co nosí zapínání u lopatek a zařízlej D košíček v efkách??? Moje 65D je totiž velikost košíčku cca 75B…

Jinak pro mě - košíček A, B,C…vyjadřuje poměr mezi obvodem na a pod - a je to ve spojení s obvodem.
Ale když o někom řekne chlap, že má trojky, tak je to podle mě vyjádření velikosti by oko. Takže malý jsou nulky (60A) jedničky (65B), takový ty klasický dvojky(65D-C), větší trojky (65E, F), obrovský čtyřky a jakmile pětky, šestky, sedmičky, tak to už je něco opravdu velkýho. Aspoň tak mám napozorováno z okolí:-D

Mori  07.07.12 20:46
@jumbee píše:
Takže moje 80D jsou podle vás stejně velká prsa jako 65D? Není to hloupost?

Já fakt nevím (sama mám tak malá prsa, že se na ně málem ani nevyrábí podprsenky), ale podle mě to „ona má čtyřky“ jsou spíš takový hospodský kecy než že by to byla skutečně velikost podprsenek, ne? A co se týče vizuálního vjemu, prsa velikosti X na útlém hrudníčku budou logicky vypadat větší než prsa X+1 na almaře.

jumbee  07.07.12 22:03
@Mori píše:
Já fakt nevím (sama mám tak malá prsa, že se na ně málem ani nevyrábí podprsenky), ale podle mě to „ona má čtyřky“ jsou spíš takový hospodský kecy než že by to byla skutečně velikost podprsenek, ne? A co se týče vizuálního vjemu, prsa velikosti X na útlém hrudníčku budou logicky vypadat větší než prsa X+1 na almaře.

Za almaru se považuji a přesto na mně moje prsa vypadají HODNĚ výrazně :).

Moir
1806 příspěvků 09.07.12 12:40
@blacken píše:…takový ty klasický dvojky(65D-C)

sice píšete, že 65D snad i nosíte, ale ujišťuju vás, že moje 65D jsou s bídou „jedničky“ ;)

runningfox  09.07.12 12:42

Nechápu komentář paní Erbové: ona si ta svá ňadra snad nechala zvětšit nedobrovolně?

Superstar
67 příspěvků 09.07.12 13:10

Zvláštní…Když se dívám na módní přehlídky ze zahraničí, tak tam nikdy nevidím modelky, co mají velká či dokonce zvětšená prsa. Takové modelky by asi ihned nasměrovali do jiného, jistě stejně lukrativního byznysu. Zato u nás se to takovými „modelkami“ hemží…

blacken
2320 příspěvků 09.07.12 13:36

@Moir To je divný, protože moje jsou obecně považovaný za dvojky (mužskou populací) :-D i špatnou velikost jsem nosila takovou tu průměrnou 75 B-C a neměla dojem, že bych neměla ani jedničky :-D Ale popravdě, i kdyby sotva jedničky, tak vlastní (ale asi je to s tou velikostí fakt subjektivní dojem, možná bylo to s ovocem nejtrefnější :-D)

GreatSusan  09.07.12 13:49

@Superstar
coz vysvetluje, proc je v Cechach slovo modelka v podstate synonym ke slovu k…hmmmmmmm, no vite co :-)

sarinka.v
423 příspěvků 09.07.12 15:14
@GreatSusan píše:
@Superstar
coz vysvetluje, proc je v Cechach slovo modelka v podstate synonym ke slovu k…hmmmmmmm, no vite co :-)

U nás jsou to jen známé obličeje, co nic neumí a tak si myslí, že jsou modelky. Ona taková Mesaroška s 5kama je ošklivá na modelku i bez těch balonů :D Ty opravdový by člověk ani na ulici nepoznal

brambobla
53 příspěvků 12.09.12 20:58

@Moir Docela mě překvapujete, že 65D mají dle vás být sotva jedničky… Já mám něco mezi 65 E a F a mám obavy, že od těch jedniček jsem docela daleko… I když každý považuje asi jedničky za něco jiného, protože uznávám, že jsem se asi nikdy nesetkala s takovýmto číslováním.=)

elesse
102 příspěvků 12.09.12 21:29

Tak 65D by čistě teoreticky měly odpovídat 75B což je podle mě taková vcelku roztomilá velikost spíš menších prsou…

extrasikulka
52 příspěvků 13.09.12 16:25
číslování

.....tak to tady čtu a pokud mohu přispět s osvětou! První číslo 65,70,75,80 (pokračuje to po 5 centimetrech) je obvod pod ňadry. Většinou si ale každá kupujeme tak o číslo menší, protože to záleží na střihu a většinou má podprsenka troje háčky. Písmeno za číslem označuje hloubku košíčku A je nejmenší a pak to pokračuje. Prodavačka vám třeba místo 75C může nabídnout 80B to to lze zaměnit -zaleží ovšem opět na střihu a jak se vy cítíte. V každém případě pro koupi prádla je nejdůležitější zvolit správný obvod. Pozor! Američani, Angličani, Francouzi a teď si nemohu uvědomit kdo ještě, mají číslování rozdílné.
Jo a ty 1,2,3 atd. je staré číslování hloubky košíčku :-)

Příspěvek upraven 13.09.12 v 17:49

Alizon
1233 příspěvků 13.09.12 16:39

Dlouhou jsem si naivne myslela ze A=1, B=2 atd, ale tak to vubec neni.
Co je totiz A u podprsenky s obvodem 65 je skoro nic, kdezto kosicek A u podprsenky s obvodem 80 uz je mnohem vetsi.
Pokud ma modelka postavu 90/60/90, o nicem to vlastne nevypovida, protoze zalezi jaky bude mit obvod pres hrudnik pod prsy. Takze muze mit treba 75 C, 75 D ale muze mit i 70 B nebo 80 A.

@ZUZUlenka píše:

Já mám 75/99 – takže 70I. Ona modelka by mohla mít míry 65/90 – velikost podprsenky 60I ???? Když srovnám postavy našich miss s tou svojí – myslím konkrétně velikost poprsí, tak tam toho zdaleka nemají tolik, jako já. A přitom rozdíl mezi obvody pod prsy a přes prsa je stejný – 24 cm.

Tak babo raď.

Ona prave takovy rozdil pod prsy a pres prsa mit vubec nemusi. Ja mam treba mnohem vic nez 65 a naopak min nez 90

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit