Jaký materiál na všední šaty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Danielle.Warheit  21.02.13 07:53
Jaký materiál na všední šaty?

Dobrý den.

Již delší dobu se snažím sehnat kvalitní materiál na šaty pro všední den. Osobně mám ráda takový ten asijský panenkovský styl, ale vzhledem k tomu, že k originálům takovýchto šatů se nedostanu (nebo se do nich nedostanu), tak jsem zvolila šití.

V konfekcích jsem viděla spoustu použitých materiálů, ale nabídka metráže v tomhle značně pokulhává.

Potřebovala bych něco lehce pružného, aby mi to poskytovalo dostatečné pohodlí při pohybu a přitom to nebyl takový ten lehký nízkogramážní hadr, co obrysuje každý fald, spoustu alespoň trochu kvalitního šifonu nebo něčeho obdobného, splývavého, lehce průhledného, matného, kvalitní bavlněnou krajkovou látku v metráži… Mám představu, jak by to mělo vypadat, ale ještě se tak docela nevyznám v oděvním názvosloví.

Nemáte nějaký tip na eshop? Ideálně nějaký už ozkoušený. Nebo třeba na prodejnu, kde i poradí? Jsem od Ostravy a nemohu tu sehnat nic moc pěkného a na podobný styl šatů použitelného (popřípadě mě v galerii látek se slušným výběrem paní prodavačka odmítá obsloužit. :D)…

K ušití mám na mysli něco jako toto:

Reakce:

Cesnekacka
274 příspěvků 21.02.13 10:02

Podobné šaty, těm se žlutým živůtkem, jsou v Burdě 5/2012 a jsou ušity z kůže-živůtek a z naté-sukně. Myslím, že když si do obchodu s látkami vezmete obrázek těch šatů, prodavačky Vám poradí z čeho a na Vás bude jen, zda se Vám ten materiál bude nebo nebude líbit. Pokud budete chtít šaty zimní nebála bych se vlněných nebo směsových materiálů - dělají se i s lycrou. Na jarní model bavlnu nebo spíše směsovku, kvůli zmačkání sukně. Sukně nemusí být krajková - může Vám vyčuhovat jen štykování(plátnová vyšívaná krajka) na spodničce. Pokud si necháte šít, vyražte nakupovat se švadlenou. Na ty puntíkaté a béžové šifon nebo krep - dospod sladěnou podšívkovinu.

Allania
424 příspěvků 21.02.13 11:41

Já bych zkusila na žluté šaty na živůtek použít třeba romanit žerzej. Je to silnější úplet z polyesteru, viskózy a elastanu. Řekla bych, že i originál šatů z něj bude ušit. Na sukni bych viděla třeba silnější šifon nebo žoržet. Krajkovinu jsem v ČR ještě neviděla takovou, aby nebyla na první pohled laciná. Samozřejmě se dají najít, ale cena se pohybuje klidně i kolem 2000 Kč/m.
Na internetu se najít dá. Třeba www. látka. cz - tam mají romanit žerzej i krajky a pak také látky Mráz.
 http://www.dumlatek.cz/…i-kvety.html

Danielle.Warheit  21.02.13 12:02

@Cesnekacka: Šít budu sama, raději si koupím dražší látku, než připlatit za švadlenu, navíc bych ani neměla čas chodit na zkoušky a tak - jsem pracovně velmi vytížená.

@Allania: moc děkuji za odkazy. Rozšířila jste mi obzory. Romanit žerzej zkusím objednat.

Allania
424 příspěvků 21.02.13 12:24

Ještě mě napadá třeba Marlen, mají také e-shop. Látky tam jsou některé sice dražší, ale moc pěkné. Evi látky jsou také dobře zásobené, ale na e-shopu nemají všechno. Mají tuším kamennou pobočku v Praze a ve Zlíně, ale teď si nejsem jistá. Pak také pražské Textil-forum, kde mají látek velké množství.
Nejvíc obchodů s metráží je určitě v Praze. Některé jsou dobré, jiné horší. Třeba v Par Excelance jsem nebyla vůbec spokojená s obsluhou, a u látky Kalců mě paní obsluhovala bez sukně, jen ve spodním prádle, silonkách a halence.
Kdyby jste měla někdy výlet do Prahy, určitě zajděte do prvních třech obchodů. Tak ať Vám to jde hezky od ruky a pochlubte se pak.

Danielle.Warheit  21.02.13 13:22

Pochlubím, jestli vyjdou alespoň trochu schopně. Třeba se dostanu i do té Prahy. Alespoň konečně vím, kam tam zajít. :D

marmota-b
529 příspěvků 09.03.13 06:52
@Allania píše:
a u látky Kalců mě paní obsluhovala bez sukně, jen ve spodním prádle, silonkách a halence.

Propána, vážně? Byla jsem párkrát v brněnské prodejně a jsem docela spokojená… žádný takový výstřelek se nekonal.

Neumím moc poradit ke konkrétnímu nakupování, protože mám doma zásoby látek ještě po mamce a jiných známých a pomalu se tím prokousávám, ale: pokud jde o úplet, je jistější, že to nebude hadr, pokud se vám náhodou podaří narazit na takový, který z obou stran vypadá stejně, „hladce“.

TadyATed
65 příspěvků 10.03.13 08:35

Zkuste se podívat na stránky www.freepeople.com , mají více bohémské věci než typický japonský panenkovský styl, ale spousta věcí tam jde do slev a ty jsou hodně často velmi příjemné(za plné ceny ale ty věci rozhodně nestojí).K ceně ale připočtěte 20% za clo.
Pokud jste ochotná za látky připlatit, podívejte se i po amerických eshopech jako gorgeousfabrics.com nebo emmaonesock.com , kde mývají i bavlněné krajky, krajky od Anna Sui atd. ceny tak 20-30 dolarů. Tyhle věci se rychle vyprodávají, takže je tam nemají pořád. Na ty první šaty bych volila třeba vlněný krep nebo „ponte“, což je neco jako ten silný žerzej romanit.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit