Jaký tyl na sukni a kde ho sehnat?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SkyP
170 příspěvků 17.03.14 21:27
Jaký tyl na sukni a kde ho sehnat?

Zdravím pekelnice,
Chtěla bych si ušít tylovou sukni. Zavinovací, 4 vrstvy tylu všité do mašle. Jsem si říkala, že to vyjde levněji. Jenže kde sehnat ten správný tyl?

Byla jsem se dneska podívat v Látky Mráz u Vinohradské tržnice (prodavačky vám neřeknou vůbec žádnou informaci navíc :/ ). Nahoře měli tunu barevných tylů (těchto za 55kč http://www.dumlatek.cz/469-tyly), ale ty mi přijdou hrozně tuhé. Pak se prozradilo, že i dole nějaké jsou. Tam měli jeden bílý a jeden puntíkatý (http://www.dumlatek.cz/…-puntikovany), které byly měkčí, ale zase jich není výběr. A ani nevím, jestli není moc měkký…
Tady v diskusích je spousta různých příspěvků o tylových sukních ale nenašla jsem tam odpovědi na:

1. Jaká tuhost tylu je na sukni vhodná? Fakt ty za 55kč? Protože ty druhé jsou za 259kč a to, když počítám 10m tylu (jestli teda počítám dobře), by mě nevyšlo levněji ani náhodou :)
  1. Kde se dá aktuálně sehnat tyl na sukni a větší výběr barev? Radši kamenný obchod v Praze, ať si to můžu osahat. Nebo teda eshop, ale to musím vědět, že je to ten správný.

Díky za jakékoli info

Najdete v encyklopedii: Tyl

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

volfish
905 příspěvků 17.03.14 21:44

@SkyP není mi úplně jasné, jakou sukni myslíte - obrázek nemáte? Na spodničky se používají tyly spíš tvrdší, pokud chcete něco splývavějšího, chce to jemnější tyl. Co vím, tak tyly prodávají minimálně ještě flex-tex v Holešovicích a nově i Sartor (ale ti mají nejspíš jen černou/bílou/bé­žovou barvu).

Nyxx
512 příspěvků 17.03.14 22:03

Tyly prodávájí v obchodech s metráží celkem běžně. Zkuste to v obchodech z tohoto článku:
http://www.modnipeklo.cz/…no-internet/
Já bych docela doporučovala Sartor. Tyl mají jemný ( zkoušela jsem to) za dobrou cenu, ale jak psala @volfish, výběr barev nic moc. Na druhou stranu- sukně by byla snadno kombinovatelná.
 http://www.sartor.cz/51-tyl

SkyP
170 příspěvků 17.03.14 22:10

Chtěla bych něco takovýho. Tahle konkrétně je od Akari.

SkyP
170 příspěvků 17.03.14 22:13

Díky za příspěvky. Ten Sartor je dost omezený no…chtěla bych nějakou modrou, fialovou, zelenou… tak něco, podle toho, co se najde. Jdu si přečíst článek s obchodama.

volfish
905 příspěvků 17.03.14 22:53

@SkyP tak zrovna puntíkaté tyly nijak extra „nepotkávám“.
Z kamenných můžete zkusit případně ještě Evi látky na Bořivojce, Bolenatex a Červeného na Moravské nebo nějaké ty taneční speciálky (viz ten odkazovaný článek).

SkyP
170 příspěvků 17.03.14 23:14

Tak http://www.bolenatex.cz/latky/tyly?…
mají: tyl, tyl pružný, tyl jemný, tyl spodničkový středně silný, tyl spodničkový tuhý
Který na sukni? Mám dojem, že pružný asi ne, ale to je všechno…

volfish
905 příspěvků 17.03.14 23:33

@SkyP z nabídky bolenatexu bych být váma vyzkoušela osahat ten jemný. Spodničkový bude trčavý, z něj takovouhle sukni neuděláte a je pravda, že ten pružný je spíš na triko.

PeehaP
11 příspěvků 18.03.14 08:42

Skuste na latka.cz
Kupovala som tu tyl na tuto suknu, konkretne tyl light. Sukna je zo 6 vrstiev plus spodnicka. Tyl trcal tak akurat, nebol prilis jemny, ani prilis tuhy.

Betty J.
2031 příspěvků 20.03.14 09:45

Velký výběr tylů má flex-tex, podívejte se do sekce „svatební tyl“. Cena se pohybuje kolem 60,– Kč za metr, šířka je 280-300 cm, tuhost (aspoň podle mé zkušenosti) tak akorát na sukni.

SkyP
170 příspěvků 20.03.14 10:01

@Betty J. není to nějaký podezřele levný?

Canavi
224 příspěvků 20.03.14 13:11

Pozor na to, že některé tyly se nedají ani prát ani čistit, což si u sukně, která nebude na jedno použití, nedokáži představit.

Lamicka  20.03.14 13:16

@SkyP Moje zkusenost s flex-tex je takova, ze jednou prijde latka pekna, podruhe ne. Coz je skoda, protoze jejich eshop funguje rychlosti blesku.

Betty J.
2031 příspěvků 20.03.14 13:42

@SkyP: to nevím, ve mně cena podezření nevzbudila.

@Lamicka: objednávala jsem párkrát, pokaždé jen tyl, nicméně ten byl vždy v pořádku.

Lamicka  20.03.14 13:51

@Betty J. Prisel mi jednou tyl zatrhany, to same organza. Nastesti jsem to potrebovala jen na saty pro dceru na hrani. Predtim prisly latky (vcetne tylu) pekne. Asi jak to vyjde.

SkyP
170 příspěvků 20.03.14 15:25

@ Betty J. Podezřelá cena - tak pokud to je šíře 3m, tak na sukni potřebuju 2,5m délky, což je 150kč. To mi přijde za materiál na sukni málo ne? Nebo proč pak se pak ty tylovky prodávají za 1500 - 2000Kč? Chápu, že je v tom práce, ale tolik to snad nebude…

Lamicka  20.03.14 17:14

@SkyP Na svatebni saty jsem kupovala tyl v Marlen. Byl jemny, mekky, ale zaroven takovy pevny, ze nepusobil jako laciny hadr. Je ale drahy. Myslim, ze to byl ten satovy.

http://www.marlen.cz/…ovy-tyl.html

volfish
905 příspěvků 20.03.14 19:56
@SkyP píše: @ Betty J. Podezřelá cena - tak pokud to je šíře 3m, tak na sukni potřebuju 2,5m délky, což je 150kč. To mi přijde za materiál na sukni málo ne? Nebo proč pak se pak ty tylovky prodávají za 1500 - 2000Kč? Chápu, že je v tom práce, ale tolik to snad nebude…

Protože přesně jak píše @Lamicka flex-tex je partiovka, někdy natrefíte na super materiál, podruhé je to hrůza. Což si profišvadlena nejspíš nelajzne - pokud chce, aby její výrobky měly nějakou konstatní úroveň, nakupuje kvalitnější materiál jinde.

SkyP
170 příspěvků 20.03.14 19:58

Hmhm… z webu flex tex jsem pochopila, že mají kamennou prodejnu, tak si to tam můžu zkusit jít osahat…

Betty J.
2031 příspěvků 20.03.14 23:55

@Lamicka: mně naštěstí přišla každá objednávka v pořádku, ale to samozřejmě nemusí nic znamenat. Naopak úplně úděsná byla komunikace s osobou na telefonu, která mi nebyla schopna odpovědět na jednoduchý dotaz týkající se tuhosti materiálu.
@SkyP: já měla pocit, že je to práce pro vraha, a kdyby nešlo o model na dceřin ples, nacpala bych tyl zpět do krabice a strčila někam, kde jej už nikdy nespatřím. Kromě toho, sukně, která je na fotografii ve Vašem příspěvku, je z puntíkovaného tylu, a to je úplně jiná kategorie.

Moir
1805 příspěvků 21.03.14 09:20
@SkyP píše: @ Betty J. Podezřelá cena - tak pokud to je šíře 3m, tak na sukni potřebuju 2,5m délky, což je 150kč. To mi přijde za materiál na sukni málo ne? Nebo proč pak se pak ty tylovky prodávají za 1500 - 2000Kč? Chápu, že je v tom práce, ale tolik to snad nebude…

vzhledem k tomu, že na slušnou tylovou sukni/spodničku je spotřeba veliká, tak ta cena je oprávněná, taky berte v úvahu, že to opravdu není ušité za hodinu, práce je na tom taky dost a ne, 50 Kč za hodinu není adekvátní ohodnocení ruční práce a z té částky se musí daň z příjmu, zdravotní pojištění a i to sociální, elektrika, nájem…

SkyP
170 příspěvků 21.03.14 10:00

@ Moir Nejsem švadlena, tak nevím, jak se platí práce. Chápu, e za 50kč na hod to asi nebude. Jen mi přišel nepoměr 150kč za materiál a dejme tomu 1500kč za práci. Ale asi to tak je. (vycházím ze zkušenosti ze stavebnictví, kde stojí práce to, co materiál - jako m2 dlaždiček za 500kč se pak platí práce dalších 500kč) Na druhou stranu, pokud bych to šila z toho svatebního, puntíkovaného nebo jiného „lepšího“ tylu, tak mě materiál vyjde na 2500kč, tak ta práce v tom pak není vůbec. Proto se tomu divím - ale divím se ceně materiálu, ne tomu, kolik berou švadleny.

Lamicka  21.03.14 10:16

@Betty J. Mně naštěstí na kvalitě nezáleželo, jedno jaký to je materiál, protože jsem chtěla levnou látku dceři na hraní, tedy na zničení. Na prodejně taky neporadí. Nejsem zkušená švadlena, spíš věčný začátečník, takže bych radu ocenila. Ale od flex-tex to popravdě ani moc nečekám.

Moir
1805 příspěvků 21.03.14 10:17

@SkyP vypadl mi odkaz http://riwaa-nerona.com/…ylova-sukne/

SkyP
170 příspěvků 21.03.14 10:23

@Moir Takovou nechci, ta je moc „košatá“ Opravdu naprosto ideální by byla ta modrá, co jsem sem dávala. Taková jednodušší.

Každopádně díky všem za rady a názory. Koukám, že to je prostě pokus-omyl a jinak se mi to nepovede.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit