Jakých pět kousků z Vašeho šatníku nejraději nosíte?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sister
26 příspěvků 07.02.13 22:13
Jakých pět kousků z Vašeho šatníku nejraději nosíte?

Hezký večer všem.
Probírala jsem skříň a zjistila jsem, že buď jsem líná něco vymýšlet a nebo se zkrátka nejlépe cítím v celkem pěti kouscích (střizích). Pohodlné baggy, asymetrická tunika, véčkové proužkaté triko, puntíkovaný hedvábný svetr a trika s 3/4 rukávem.
Pouzdrové šaty, áčkové sukně, dlouhé a velké svetry… včechno to tam visí netknuté. Možná je to obdobím.
Zajímá mě, co nejraději nosíte Vy. Jestli nejsem exot.
 L.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

pehot
685 příspěvků 07.02.13 23:12

Já to mám tak nějak rozdělené podle ročních období : v létě nejčastěji nosím maxi šaty/ sukně a rozevláté sukně podivných délek (= asi do půli lýtek) ; v zimě mám zas nejraději pouzdrové sukně/ šaty + k tomu nějaký svetřík. Na jaře a na podzim zas preferuji kalhoty (vč. džínů) s nějakým sakem.
Mám taky pár vyloženě oblíbených kousků: krémová šifonová blůza s vázačkou, šedá vlněná pouzdrovka, svetrové šaty (ktrékoliv z těch, co vlastním), zelené maxišaty, černé kalhoty s vysokánským pasem, angorské svetry (nikdy se nemůžu rozhodnout který, tak často vybírám po slepu :) ).
Taky mám věci, které opomíjím a pak se vždy při úklidu skříní divím, co to tam mám za novinky - lepší jak jít do obchodu, je to zadarmo :D

stric
762 příspěvků 07.02.13 23:25

Já nosím pořád celý šatník, mám toho tak akorát, abych to prostřídala a naplnila pračku. Všechno je přibližně v podobném stylu, všechno se hodí ke všemu, takže přesně tak, jak mi to vyhovuje, a nic nenechávám nespravedlivě viset (a tudíž si nemusím vyčítat, proč jsem to sakra kupovala).

Eila
166 příspěvků 07.02.13 23:33

Viskozová trika z Orsay, je jedno jaké, jsou vlastně všechna skoro stejná:-) V létě sukně ke kolenům, stejné střihy a mění se jen barva a vzor. Pruhovanou šálu z kombinace kašmíru a hedvábí, kterou mám už 9 let, je už odrbaná, trochu plstnatá a dost jetá, ale dá se nosit celoročně. Sako - bolerko z H&M z výprodeje za 250 Kč, končí pod prsy, má dlouhý rukáv, neskutečně mi sedí v ramenou a dělá nádhernou postavu (fuck off všechny ostatní co jsem si nakoupila v MEXXu, Pietru a kdekoliv jinde a NIKDY je neměla na sobě). Páté místo se nemůžu rozhodnout: buď žabičkově zelená saténová noční košilka, kterou jsem dostala ve 12ti letech, už mi z ní dneska vzhledem ke změně velikosti těla na délku i šířku kouká prakticky celý zadek, má vypáranou krajku z lemu na výstřihu, lemy drží jen silou vůle a ramínko drží jen na dobré slovo a mikinou z C&A, kterou nosím jen na doma, khaki zelenou fleecovku, kterou jsem si koupila jako první věc v Praze v 17ti letech ve výprodeji, která je hnusná, sepraná a rukávy mi končí těsně pod lokty. šála, košilka a mikina jsou věci, které nikdy nevyhodím i když manžel by na ně nesáhl ani dvoumetrovou tyčí a upřímně je nenávidí:-D

Hyacinta
79 příspěvků 07.02.13 23:43

Šatník mám rozdělený podle ročních období, a to dokonce i podle barev toho daného období. Zní to možná trochu úsměvně, ale třeba u šátků je to pro mě jediný způsob, jak je přehledně uskladnit a zároveň vynosit úplně všechny. Kromě barev jde samozřejmě i o materiál, protože vlněný svetr v létě jaksi neunosím :-)
Také mám oblečení, které nosím raději, některé vůbec ( toho se snaží starý sysel násilně, s brekem a vzdycháním: „Co kdyby přeci, možná, snad, ještě!“ elegantně zbavovat, protože to nemá smysl skladovat ) a i takové kousky, které mám jako srdeční záležitosti a jsou mi nějakým způsobem tak milé, že bych se s nimi nechala možná i pohřbít! :D Přemýšlela jsem nad tím, kde se to bere, a zřejmě je to tím, jakým způsobem jsem k nim přišla - odměna, vyhrabání, dárek atp., protože si k těm věcem automaticky utvořím nějaký vztah. Tím pádem k sobě naprosto ladíme. Mám takový oblíbený černý prsten, který mám už několik let a je se mnou už úplně srostlý, svůj úplně první šátek, kterým jsem začala svoji posedlost, a i když má nejlepší parádu za sebou, stejně ho stále mám a pořád láskyplně nosím. Asi z každého druhu oblečení nebo doplňků bych něco vybrala. Ale to bych tady byla se svými chramstovými poklady až do rána :-) Ještě k tématu, co se týče oblíbených střihů, myslím si, že to souvisí i s obdobím, alespoň u mě ano. Sahám teď více po upnutých věcech na tělo, sukně volím pouzdrové než áčkového střihu, opomíjím krátké rukávy a kupodivu skoro vůbec nesahám po špercích. Pro mě je zimní období takové klidové, utlumené, elegantní a zároveň přísně uměřené, což se pochopitelně v tom šatníku následně projeví ;-)

blacken
2320 příspěvků 07.02.13 23:47

Mám problém s tím, že si vždy oblíbím kus oblečení a ten nosím do rozpadnutí - i přes plnou skříň sebepohodlnějšího oblečení…
V létě jsem střídala akorát květované šaty (naprosto úžasné z votocvohoz asi za 150 a jsou moje nejoblíbenější vůbec) a džínové šortky…
Na podzim jsem nosila tmavošedé punčochy a k nim vzorované šaty s dlouhým rukávem…
Teď nosím černé slimky…
Takže v podstatě střídám jen trička. Jsem hrozná, tolik pěknýho oblečení a stejně raději sundám ze sušáku oblíbenej kus…

@Hyacinta :-D Nejste sama, mám to seřazené podle barvy a příležitosti - večerní-elegantní-běžné nošení (podle období)… a šátky podle duhy…:-D

real.blond
6688 příspěvků 08.02.13 00:15

@pehot to se mi stava taky! Nektere kousky prehlizim nebo na ne spis casem zapomenu a pak se divim, kde se tam vzaly a co jsou zac.. Nejcasteji se mi to stava na jare s botami, kdyz uklizim zimni a chystam jarni a letni.. Premyslim u toho jaka barva nebo provedeni by se mi hodila a jeste ji nemam.. Otevru krabici a trada jsou v ni boty o kterych jsem netusila, ze je v botniku mam:)

MUDr.Lant
389 příspěvků 08.02.13 08:56

Ono záleží dost na období a vždy, když nám něco nového, tak z toho mám nějakou dobu takovou radost, že daný kus je preferován více, než ostatní.
Jinak obecně to jsou pouzdrové šaty, pouzdrová sukně, vypasované sako, velký šál, košile a bavlněné trika (Orsay).
Minulý rok a nebo možná předminulý byly v nabídce Orsay trika, která měla kulatý výstřih, pevný materiál (velký podíl bavlny), žádné ozdoby, prostě hezké basic trička, bohužel jsem je tam od té doby neviděla a ty mé tři mě již opustily, resp. staly se součástí mého laboratorního oblečení.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 08.02.13 09:03
@pehot
@pehot píše:
Taky mám věci, které opomíjím a pak se vždy při úklidu skříní divím, co to tam mám za novinky - lepší jak jít do obchodu, je to zadarmo :D

Tohle se mi stává také :-) Když mám pocit, že „nemám co na sebe“, proberu skříň, přeskládám a ejhle-něco na mě vykoukne a já se divím, že jsem to vlastně úplně zapomněla nosit. Jinak se snažím oblečení střídat a kombinovat, ale vždycky se mi něco zalíbí tak, že to pak upřednostňuju před ostatními kombinacemi.

sister
26 příspěvků 08.02.13 09:13

Asi je to fakt obdobím. Normálně jsem docela fintilka… ale věkem jsem zjistila, že už si na sebe jen tak něco nevezmu a začala jsem se řetězcům vyhýbat obloukem. Taky jse trochu problém sehnat padnoucí hadříky. A v OC si připadám jako ryba na suchu. Nemám ráda tamní atmosféru. Většinu věcí nakupuji přes net, v malých krámech nebo při výletech do zahraničí.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 08.02.13 10:05

@sister Něco na tom bude. Když jsem byla mladší, bylo pro mě obrovské „háemko“ ráj, prohrabovat se tam ve výprodejích a být 4 hodiny v OC. A pak jet vyčerpaná s 10 taškama domů. Ale čím jsem starší, tím je tento způsob nakupování méně lákavější. Kolikrát přijdu do nějakého většího obchodu, kde je hrozně moc věcí a úplně mě to otráví předem. Něco tam hodinu hledat, pak si to všechno zkoušet…raději bych nakupovala náhodně, jít kolem malého krámku a něco tam ulovit:-)

Fretkodlak  08.02.13 12:19

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:46

cibetka 1  08.02.13 13:22

Já to tady trochu odlehčím, i když budu vlastně psát pravdu. Moje nejoblíbenější kousky : holiny, staré zateplené kalhoty ze sekáče, mikina ze sekáče, stará bunda a jakékoli bavlněné tričko. Je to samozřejmě na procházky se psy, nicméně pasuju je skutečně na své nejoblíbenější oblečení, nemusím nad ním přemýšlet a je mi pohodlně bez ohledu na to, jak vypadám, neb nikoho většinou v lese nepotkám.
Mezi lidi si s oblečením většinou vyhraju a mám to také rozdělené na zimní a letní, už proto, že někteé věci prostě vyžadují určité boty a materiál také rozlišuji. Jsem dost ovlivněna náladou a podle toho se liší i chuť co na sebe. Takže v „normálním šatníku“ pět kousků rozhodně nevyberu, ale přiznávám se, že některé věci jsem ještě nevyvětrala a možná ani nevyvětrám, i když se mi líbí. Nemám pro to vysvětlení.

DonChichot  08.02.13 13:25

@Fretkodlak
takže vy jste mi vykoupila ta fialová z letošní kolekce?!

Fretkodlak  08.02.13 13:35

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:46

smrtonoška  08.02.13 13:40

Co se týče nošení věcí z mého šatníku, tak jsem značně nedisciplinovaná ;-) Vždycky si řeknu, že to musím střídat, abych vynosila všechno, ale nakonec dopadnu tak, že nosím furt to stejné dokola… Někdy si i den předem připravím outfit s konkrétním kouskem, který je už dlouho zanedbávaný a nakonec si ho nevezmu, protože na něj prostě nemám náladu.

Momentálně moje oblíbené kousky, které bych nosila do rozpadnutí jsou petrolejové kalhoty z CaA, zelená sukně z háemka, bílý svetr na zip s mohérem ze sekáče, šedý propínací svetřík Orsay a černé punčochy (ty barevné se mi poslední dobou nějak omrzely, občas ještě vemu vínové nebo petrolejové). K tomu trika s 3/4 rukávem a navrch furt stejný kabát a kozačky (ještě že z každého mám jen po jednom kusu, víc bych toho ani nevynosila snad). Barety a šály střídám víc, tak 2-3 kusy od každého, víc si jich radši ani kupovat nebudu, aby chudinky neležely ladem :D

gabous
196 příspěvků 09.02.13 09:24

Černé sako pull and bear, růžová kabelka Furla, vínové šaty New look, modré šaty Desigual a bílá šála s bambulkama (značku nevím).

razorblade  09.02.13 12:19
  • tmave modry skinny dziny
  • cerny bavlneny triko s trictvrtecnim rukavem
  • obycejny bily triko
  • propinaci fuchsiovy svetr s veckem
  • kostkovanou kosili s dlouhym rukavem… v zime k tomu jeste pridavam mrkvove oranzovy kabat a bilyho kulicha:)

lioncity  09.02.13 13:46

Tmave modre skinny (iBlues)

pruhovane tricko s 3/4 rukavem (Gant)

bilou kosili (Pietro Fillipi)

trenckot (Burberry)

balerinky s velkou cernou masli (Lanvin)

Gräfin
2634 příspěvků 10.02.13 22:16
  • černé kalhoty
  • bílou košili s modrými proužky
  • tmavěmodrou šatovku
  • černou úzkou sukni
  • perlový náhrdelník

cinnnamon
216 příspěvků 10.02.13 22:33

U mna: stara prijemne zodrata riflova bunda Next, tmavefialove uzke rifle, paskovane tricko, sivy kardigan bez zapinania a staroruzovotma­vomodra kvetovana mega satka a navyse aj mala crosbody kabelka z m&spencer.

Merla
36 příspěvků 10.02.13 22:53

Černé kalhoty
bílá košile s modrými květy

červený „kašmírový“ rolák
tmavěmodré šaty
fialová háčkovaná čepička(sama jsem ji vyráběla a je v ní teplo)

indyka
625 příspěvků 10.02.13 23:03
  • kostkovaná košile s krátkým rukávem v podzimních barvách
  • bílé džíny
  • petrolejový svetřík
  • jasně modré letní šaty po kolena
  • černá tunika s volány u ramen a páskem

Vybrat pět byl trošku problém, vybrat deset už by nebyl - to jsou věci, co nosím nejraději a vlastně nevím, proč mám tedy plné police věcí, co prakticky nenosím.

aailyyn
807 příspěvků 10.02.13 23:06

Černý džíny jsou nepostradatelný základ šatníku. (Na konkrétním kusu mi nezáleží. A tmavě modrou nenosím, mám pocit, že černá mi sluší víc a nemám ji s čím kombinovat.)
Moje Steely. (Ale nosím i podpatky.)
Klobouky. (Těžko vybrat jen jeden.)
Mikina zn. Spiral Direct ve stylu křiváku.
Tričko z RedRavenu se širokými rukávy.
Letní volná halenka s gumou v pase, ve který mi vůbec není teplo a vypadám upraveně i když je venku třicet. :-)

Mia_Wallace
10 příspěvků 11.02.13 12:49

Když jsem se nad tím teď zamyslela, tak mých 5 nej kusů oblečení je opravdu velmi velmi neoriginální: černé skinny džíny, černý dlouhý rozepínací svetr, černé basic triko, černá pružná sukně, tmavě modré svetrošaty.

Ovšem neznamená to, že bych nosila jen černou barvu, těch 5 nejoblíbenějších beru podle toho, že je zásnadně oblékám v dny, kdy se mi nechce nic vymýšlet a zároveň si můžu být jistá, že se budu cítit dobře.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit