JARNA ÚNAVA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Skallka1
51 příspěvků 13.03.13 19:50
JARNA ÚNAVA

Už dva týždne na mňa doľahla neskutočná jarná únava. Som slabá, nič sa mi nechce, začínam pociťovať depresiu a celkovo sa cítim zle. Nadopovala som sa vitamínom C, papám banány na vitamín D, pijem čaj z púpavy a NIĆ! Prosííím poradte mi nejaký osvedčený recept, určite nie som sama, ktorá má takýto problém! DAKUJEM

Reakce:

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 13.03.13 20:11

Spěte, spěte, spěte co můžete a jednoho krásného dne se probudíte a bude vám líp, budete plná elánu a radosti. A hezky svěží a odpočatá.

Skallka1
51 příspěvků 13.03.13 20:14
@ještěřička píše:
Spěte, spěte, spěte co můžete a jednoho krásného dne se probudíte a bude vám líp, budete plná elánu a radosti. A hezky svěží a odpočatá.

Keby som mohla! Ale idem si ľahnúť, ráno bude lepšie!

ionicera
4561 příspěvků 13.03.13 20:36

Mně pomáhá kúra Wobenzymem a hlíva ústřičná, ale tam musí být užívání dlouhodobé. A samozřejmě alespoň relativně zdravě jíst, Ale co to je zdravě, že. A spím asi 8 hodin. Mám EB virozu, tak se mnou únava mlátí nejenom na jaře.

Miluna Mia
194 příspěvků 13.03.13 20:37

Mě pomáhá jedině větší než velké množství spánku a zrovna tolik vycházek s pejskama. Ale vitamíny zobu pro jistotu taky, ať už opravdické nebo želé amarouny pro dospělé z lékárny.

Karja
4767 příspěvků 13.03.13 20:39

Já jsem nedávno četla rozhovor s Magdou Vašáryovou a ta tvrdí, že lidé nejsou skutečně unavení, ale že jsou znudění. Tím nechci říct, že nic neděláte. Ale třeba na mě to perfektně sedělo. Když dělám něco co mě nebaví, nebo mám naopak málo co na práci, tak jsem unavenější než když mám plný program. Na únavu pomáhá spánek a využít každé možnosti pobytu na sluníčku. Jo a na lehkou depku třezalkový čaj:)

DonChichot  13.03.13 20:43

Mně pomáhá pohyb, nejlépe venku. Tím pohybem si totiž vytváří tělo své vlastní drogy, endorfiny, a člověk se cítí líp. Stačí obyčejná rychlejší chůze, alespoň půl hodiny denně. Můžete chodit pěšky z práce nebo do práce nebo jen běhat po schodech.

Letadýlko
102 příspěvků 13.03.13 20:49

Já buď nedělám vůbec nic - což krátkodobě funguje. Nebo ignoruju únavu a jedu fakt od rána do večera. A nejlepší je chodit spát a vstávat pravidelně. Pak si zvyknu a už to jde tak nějak samo a i když jsem večer fyzicky unavená, tak je mozek schopný pracovat. Až toho začnu mít dost a zase krátkodobě vypnu.

Vitamínky z prášků ani moc nezobu (to jen, když jsem nachlazená), spíš si (občas) dám ovoce a vypiju hektolitry zeleného čaje.

real.blond
6688 příspěvků 13.03.13 22:21

@Karja to u me leccos vysvetluje..

Příspěvek upraven 23.06.15 v 20:25

PythonRegius
286 příspěvků 13.03.13 23:24

To já mám naopak zimní únavu a před tím ještě podzimní únavu, jsem pravidelně v chladnější půlce roku jako zombík, naprosto bez energie, bez nálady. Když konečně začně opravdu jaro, je to jako bych odhodila šutr, najednou mám energii, dobrou náladu, chce se mi běžet ven, nebo něco dělat. Třeba na tom budete lépe, až ta zima definitivně odejde ;-) Můžu doporučit jógu, ale je strašně těžké s tím začít, když je člověk tak strašně unavený. Nevím, jak jste na tom s tou depresí, ale i z toho může být únava a nechuť cokoli dělat. Pokud trvá deprese delší dobu a není to jen běžná „depka“, doporučuji doktora.

liskarysava
294 příspěvků 14.03.13 08:49

Mě pomáhá nákup jarních bot :-)

Gräfin
2634 příspěvků 14.03.13 08:54
@liskarysava píše:
Mě pomáhá nákup jarních bot :-)

nebo šatů :)

liskarysava
294 příspěvků 14.03.13 09:02

Včera jsem se prošla po obchodech a vůbec jsem unavená nebyla. A ta radost z úlovků :-)
Ale jinak na únavu doporučuji jarní detox, prostě co nejméně zatěžovat tělo masem a tučnými jídly, proto na jaře začíná maso-pust
Vypěstovat si nějaké čerstvé vitamíny - třeba řeřichu ze semínek, je to rychlé a má to spoustu vitamínů, dát do pomazánky

Lenka M.  14.03.13 11:18

Pred pár rokmi v nejakom prieskume vyšlo, že jarnú únavu najmenej pociťujú robotníci-toto by mohla byť cesta..Keď sa taký stav pokúša o mňa a neodolám nutkaniu prehnane odpočívať, spať a pod. akurát sa to prehupne do štádia totálnej zomdlenosti, lenivosti, liknavosti a číreho zúfalstva :) Osobne sa celkom slušne bránim zdravou stravou, venčením psa, pol hodinou behu 3× týždenne a železne pravidelným spánkovým režimom..

Bagheera
344 příspěvků 14.03.13 11:46

Jarní únava, letní malátnost, podzimní útlum, zimní spánek.

Matmys
1597 příspěvků 14.03.13 12:14

Na jarní únavu mi zabere až léto :(

notrends
514 příspěvků 14.03.13 14:13

Rozsviťte si doma lampu na chodbě, v ložnici, za TV prostě prosviťte byt. Teplým žlutým světlem. Dost to pomáhá, ale popravdě který z ročních období není depresívní když po jarní únavě přijdou letní vedra, podzimní nostalgie a nakonec zimní spánek.

Alizon
1233 příspěvků 14.03.13 14:27

Cvicit a pohybovat se na cerstvem vzduchu. Jak zacnete polehavat a zavirat se doma je to jeste horsi!
Vecer si udelat bylinkovy caj a jit brzy spat.
Pustit si do sluchatek oblibenou hudbu a kdyz vas nikdo nevidi tancit po obyvaku jako blazen.
Pustit si oblibenou blaznivou komedii - nejlepe jeste romantickou a pobrecet si u toho.
A snazit se zdrave jist a nacpat se vitaminy - ale to asi delate. Nejaka detoxikacni kura by taky nebyla spatna.

miparime
30 příspěvků 17.03.13 19:15

Mně nejvíc pomáhají až krásné slunečné dny, a snažím se pít hodně vody, sem tam zobnu něco sladkého a strašně pomáhá hot joga, u ní se zahřeju(hotci­tyyoga) a dělám něco pro sebe.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 17.03.13 19:22

Jo, sluníčko nabíjí energií jako blázen, ale musí to být už takové to jarní. Ne to na horách, kde je 80 cm sněhu. Takové to, které nutí zpívat ptáky a poletovat mouchy.Pak i mě nutí probudit se ze zimního spánku a podívat se na všechnu tu nádheru kolem.

Audrey.Piper
412 příspěvků 17.03.13 19:27

Mně vždycky prospěje nějaká venkovní aktivita. Ne teda na jarní únavu, ale prostě když sem ospalá uprostřed dne.

audrey t.
168 příspěvků 17.03.13 21:02

Pomáhá mi pít hodně vody - nejméně 2 l „kohoutkovky“ denně (krom ostatních tekutin).

PartyLover
153 příspěvků 17.03.13 22:26

„Jarní únava“ je podle mě únava z té hnusné zimy, která má být už dávno pryč, ale furt otravuje.
Nedokážu si představit unaveného člověka, když venku všechno kvete, voní a slunce hřeje ( skutečné jaro ). :-)
Jinak mně pomáhá ledová sprcha, dobře se najíst a následně se nějak zabavit a taky muzika ( rychlá ). :-)

Morže
1091 příspěvků 20.03.13 18:30

Mě na to pomáhá jedině spánek. Není únava jako únava. Nejhorší je ten typ únavy, kdy funíte po schodech, které normálně ujdete v klidu nebo cítíte svaly když jen zvednete ruku, jste nesoustředěné a myslíte jen na postel, tak je opravdu třeba jít si lehnout. Pokud je to únava, že máte třeba jen ztěžklé nohy, ale dokážete se ještě soustředit a nefuníte po menší námaze, tak je třeba se překonat. Třeba kávou/čajem či jiným oblíbeným nápojem, dobře ale DOBŘE se najíst, popřípadě si dát dvacet, ale opravdu jen dvacet minut, sprcha, rytmická muzika nebo metal ;)

Jak se venku teďka střídají ty teploty, tak jsem opravdu nepoužitelná :( včera sníh, dneska pomalu jen na mikinu… je to normální?

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit