Je oblečení muže vizitkou ženy?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

FrancesAnn
81 příspěvků 17.08.14 19:03
Je oblečení muže vizitkou ženy?

V diskuzi pod posledním Adiným článkem se několikrát objevil názor, že oblečení muže je vizitkou jeho ženy.
Souhlasíte nebo ne?
Já tedy ne, nikdy jsem neposuzovala podle oblečení svých mužských známých jejich manželky nebo přítelkyně („proboha, on má na sobě ušmudlané tričko, jak ho jen ta jeho může nechat tak chodit?“). A odmítám se starat o to, co má manžel na sobě s tím, aby si o mně jeho kolegyně v práci nepomyslely něco špatného. Je dospělý, svéprávný a to co má na sobě je podle mě vizitka jeho, ne moje. Pokud bude chtít, poradím, řeknu svůj názor, víc nic.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 42 Další »

Reakce:

vbu
55 příspěvků 17.08.14 19:24

Sice se hodně mužů umí o sebe co se týče oblečení postarat, ale pořád existuje skupina, která ne ( spadá tam i můj muž). Neříkám nutit mu svůj styl, ale zajistit čisté oblečení, vyházet/spravit poškozené mi problém nedělá. Je pravda, že mamka mě k tomu vede ať si všímám, jak chodí (někdy se mi taky nechce a prostě nedostatek přehlédnu). Beru to jako dělbu práce - mě nebaví lítat po ùřadech, tak tam chodí manžel, ho nebaví oblečení, tak to řeším já. A upřímně, nebavilo by mě se koukat na požváchaného chlapa ve špinavém tričku každý den, takže trochu nechápu ženy, co by je případně takový muž nechával chladnýma. Ano, beru tak trochu, že muž je vizitkou ženy, ale také žena muže. Asi bych nesnesla, kdyby můj muž chodil výrazně zanedbaně.

Grossularia
3204 příspěvků 17.08.14 19:43

@FrancesAnn Vizitkou…? To přímo ne, ale vzhledem k tomu, že se doma o prádlo starám já, tak určitou zodpovědnost za mužovo oblečení cítím. Tedy aby bylo včas vyprané a usušené, bez fleků (a když se flek objeví a nevypere se, tak to rovnou dám stranou k pořešení fleku a nestrčím to manželovi mezi čisté věci), nepotrhané (opět zkontroluju a dám stranou)… Jelikož si v tom, co kdo doma dělá, důvěřujeme a nekontrolujeme po tom druhém, jeslti to neodflákl, tak manžel by nejspíš nějaký flek ráno v rozespalosti přehlédl jak širé lány a spoléhal by na to, že bych mu mezi čisté nic s flekem nedala.
Takže ano, zajištění zásoby čistého a nepoškozeného oblečení beru na sebe. Ale co konkrétně si manžel oblékne, to moje vizitka není, mimo domov ví každý prd o tom, jak máme domácí práce rozdělené.

llolla
2102 příspěvků 17.08.14 19:49

Mam tuseni, ze tahle diskuze bude jeste hodne vyzivna…

stricc  17.08.14 20:31
@FrancesAnn píše:

Souhlasíte nebo ne?

Ano

Giulietta  17.08.14 20:33

@stricc A fujtajbl, idem zajtra kúpiť manželovi komplet nový šatník, podľa posledných trendov. :-D

sagiti
357 příspěvků 17.08.14 20:44

Oblečení muže není vizitkou ženy, protože ne každý muž se sebou nechává manipulovat. Když jsem měla manžela, tak si kupoval výhradně to, co uznal za vhodné, no a já se mu v jeho vkusu přizpůsobila. Tzn. třeba dárky v podobě oblečení jsem mu kupovala podle jeho vkusu. Např. nikdy nenosil džíny nebo trička. Narozdíl ode mě. To stejné můj bratr.Taky si nosí co chce on a ne jeho žena. A je to tak správné. Neumím si představit, že by mi někdo nutil nosit to, co se nelíbí mně. Takový člověk by mi připadal hodně malicherný. Když to tak vezmu, tak v naší rodině nikdy nikdo malicherný nebyl.:-))

Sarka.ste
43 příspěvků 17.08.14 20:46

Můj muž je z těch, pro které oblečení není důležité. Když ho před odchodem z domu chytnu, nebo jdeme-li spolu, vyladím ho a je to v pořádku. Není-li v mém v dohledu, což se bohužel stává, obléká se jen s ohledem na roční dobu. Nezměním ho. Jako mladou mně trápilo co si lidi o mně pomyslí. Dnes vím, že je důležitější, že se pod tou někdy nedbalou slupkou ukrývá úžasný člověk. To má před názorem veřejnosti přednost.

adelaide k.
277 příspěvků 17.08.14 20:47

@vbu že na sebe něco dobrovolně vezmu, neznamená že je to obecná norma. I když nemám problém manželovi oblečeni vyprat, vyžehlit, vyspravit, pomoci vybrat případně lehce vnutit :-) tak nemám pocit že by, jako takové, něco vypovídalo o mě jako o manželce, neřekli jako o člověku.

stricc  17.08.14 20:52

@Giulietta já jsem nemyslela, že mu musíš koupit komplet šatník, ovšem pokud je pro tebe zásadní, aby byl oblečený podle posledních trendů, tak nažhav kreditku a upaluj ;)
Ne, měla jsem na myslí spíš čistotu, údržbu a celkovou upravenost, jak zmiňuje @Grossularia. Nanejvýš poradenství v případě nutného dress code k různým přležitostem. Respektování osobního vkusu považuju za samozřejmost (tajné vyhazování nebo úmyslné ničení oblečení, co tady kdysi někdo zmiňoval, je příšerná věc).

Giulietta  17.08.14 20:57

@stricc Samozrejme, že je to pre mňa zásadne. Na MP písali, že je mojou vizitkou, tak od zajtra bude chodiť aj na nákup vo fraku a hotovo! :-D

llolla
2102 příspěvků 17.08.14 21:08

@Giulietta
Ale to bude oblecenej neprimerene situaci, cili taky spatne…

hhhudec  17.08.14 21:16

Starám se o to, aby přítel měl čisté, nepotrhané a vyžehlené oblečení. Kdybych mu ale ještě měla nakazovat, v čem má chodit, nikdy bychom nevyšly z bytu.
A teď si jdu přečíst článek, abych teda věděla co a jak…

Giulietta  17.08.14 21:20
@llolla píše:
@Giulietta
Ale to bude oblecenej neprimerene situaci, cili taky spatne…

Tak ja mu nariadim, aby cylinder nechal doma. Že už by bol overdressed…

Kwí
101 příspěvků 17.08.14 21:23

Můj přítel „trošku“ víc narostl do výšky, takže sem tam nosí věci po tatínkovi.. Krom toho je nevýhoda, že vzhledem k našemu věku spolu nebydlíme, takže mu do toho, co on si obleče, nemůžu dost dobře kecat :D Navíc je to metalista, takže si ten styl asi dovedete představit. To je samý Rammstein a Sabaton na tričkách, no aspoň že si to nevezme třeba do restaurace :D Aspoň už jsem ho naučila, aby se holil a česal, takže ono to s ním půjde :D

alvapboudica
61 příspěvků 17.08.14 21:25
Oblečení muže není vizitkou manželky

Čistota oblečení snad. Pokud v rámci dělby práce manželka (přítelkyně) pere, žehlí.
Přiměřené a vkusné oblečení je spíš vizitkou matky muže a otce muže. Toho otce bych nepodceňovala. Příklady táhnou!
Pokud byl muž v dětství upozorněn, že se má jinak obléci do divadla, jinak na sport, jinak na cestu do města, jinak do lesa…

Příspěvek upraven 17.08.14 v 21:29

llolla
2102 příspěvků 17.08.14 21:28

@Giulietta
Tak jiste, vy jste prece uvedomela zena =]

Giulietta  17.08.14 21:35

@llolla Čoby uvedomelá. Ja len musím trvať na tom, aby so mnou ladil, keďže je mojou vizitkou!

Frantiska
3575 příspěvků 17.08.14 21:38

Myslim si, ze je dospělý a svéprávný člověk. Takže se umí oblect sam, dokonce i vyprat a vyžehlit když nestíham.

Rozhodně bych nechtěla, aby on urcoval mne v cem muzu jit ven a v cem ne, takze mu to nedelam.

tiny_fox  17.08.14 23:03
@FrancesAnn píše: …několikrát objevil názor, že oblečení muže je vizitkou jeho ženy…

to je dost klišé, řekla bych…

Myslím, že ohledně „čistoty, záplat a žehlení“ je to vždy vizitkou toho, kdo se o to oblečení stará… a nemusí to být vždy žena, i když asi většinou to žena je… :-)

V otázce vhodnosti, sledování trendů, vkusných kombinací mi to nepřipadá už tak samozřejmé… muži, které jsem vedle sebe měla, byli poměrně svébytní a hodně osobití - neumím si představit, že by si ode mě nechali přikazovat jaké že montérky si to dnes mají oblíknout… občas se dotázali na mé osobní preference stylem „A nebo B“ (i když já bych sakra radši C…) - a v těchto případech mohlo být mojí vizitkou leda to, že jsem si je vybrala se vším všudy… :-)

123l
157 příspěvků 17.08.14 23:34

Oblečení muže jistě není vizitkou ženy. Je to holý nesmysl. Oblečení může být vizitkou ženy jen u dětí. Matka a otec se stará o to, co nosí. Dospělý svepravny člověk se obléká sám. Nikdy bych nechodila s mužem, který by o sebe nedbal, nakonec bych od některých lidi poslouchala názory, že jsem za jeho necerstvy vzhled zodpovědná já. Tak to fakt ne. A poznám jestli mu na mě záleží právě podle toho, jak o sebe dbá.

betsey
415 příspěvků 18.08.14 08:21

Prebohaživého, to dúfam, že nie, lebo v tom prípade som najhoršia žena na svete! ten môj si ide stále po svojom (kraťasy, tričko, tenisky) a nepomáhajú vyhrážky, sľuby, ultimáta ani najrôznejšie druhy manipulácie. ale aspoň mu to pekelné oblečenie udržujem čisté :-)

z_dediny
1032 příspěvků 18.08.14 08:25

Oblečení muže je vizitkou jeho komorníka.

DiorkaFidorka
287 příspěvků 18.08.14 09:10

Tak já budu zřejmě v menšině, ale já ho jako vizitku ženy vnímám :-) Nemusíte se mnou souhlasit a ani to nečekám, ale mám to takhle nějak zafixované z domu. Odstrašujícím případem pro mě například byli snoubenci, kde ona se stylizovala do studených barev a on do teplých - je to trochu extrém, ale výsledné svatební fotky byly dost hrozné.
Se svým partnerem bych si nikdy nedovolila manipulovat, ALE na druhou stranu - on je trochu sportsman, takže ho lehce usměrňuji v tom, jaké oblečení se víc hodí do města. Připadá mi normální, že pokud dva spolu chtějí žít, chce to lehké přizpůsobení se na obou stranách. Přizpůsobení, nikoliv změnit od základů. Péči o čisté, nepoškozené a vyžehlené prádlo partnera je pro mě samozřejmost.

LorelaiH.
2998 příspěvků 18.08.14 09:12

@z_dediny vě většině českých domácností „komorník = manželka“ :)
Nicméně myslím, že se tady pletou dvě věci dohromady: oblečení a oblékání. Ano, mužovo oblečení je vizitkou toho, kdo se o ně stará - ztotožňuji se např. s tím, co napsala Glossularia. Oblékání je věc jiná - jak už tady taky padlo, od mala by mělo být vštěpováno rodiči, na jakou příležitost je to které oblečení vhodné (do divadla, na sport atd.).

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 42 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit