Je pro vás důležitá vel. uvedená na visačce?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Herminie
2 příspěvky 01.02.13 19:49
Je pro vás důležitá vel. uvedená na visačce?

Proč lidé (z mého pozorování ženy) nakupují často oblečení(konkrét­něji spodní prádlo, ale myslím, že to platí obecně) podle toho, jaká velikost je uvedená na visačce a ne podle toho, jak je daný kus doopravdy velký, potažmo jak doopravdy sedí? Vidím to dnes a denně, pracuji v obchodě se spodním prádlem a dnes se mi to opět stalo. Paní si koupí kalhotky vel. 38, protože ty co má na sobě jsou taky 38 a je jí jedno, že jí z toho všechno leze. Prostě když jí dobře sedí v téhle velikosti jedny, musí to tak být u všech. Je jedno, že je to jiný výrobce/materi­ál/střih. Nebo se mi stalo, že si paní nevzala podprsenku 80E i když jí perfektně seděla (což sama uznala) jen proto, že ona prostě Éčka (=takové kozy) nemá!! To je fakt důležité, co je tam napsané? Kolikrát ty ženský musím přemlouvat, aby si zkusili větší velikost (nebo jím to prostě neřeknu, že jím podávám o 2 čísla větší košíček, než mi hlásily). S čímž souvisí taky to, že v 95% případů měním velikost za větší, všechny si spíš ubíráme;) Jak to máte vy? Je to pro vás důležité?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

modny guru
280 příspěvků 01.02.13 20:02

Vôbec mi nevadí, že v jednom obchode je mi dobré číslo S a niekde M, prispôsobujem sa veľkostiam, ako ich majú očíslované v obchode. Ja som si všimla, že niektoré ženy si zvyšujú sebavedomie tým, že sa napchajú do oveľa menšej veľkosti ako je ich vlastná. Niekedy je mi to až smiešne, ked´ vylezú z kabínky v nohaviciach obtiahnutých na prasknuite a začnú sa samoľúbo pretŕčať pred zrkadlom.

Minion
117 příspěvků 01.02.13 20:14

Zrovna nedávno jsem se o tomto tématu bavila s kamarádkou… Mám totiž takový problém. Za svou velikost považuji 38, jakmile je mi 38 větší a je nutné sáhnout po 36, tak jsem z toho nesvá. Prostě se bojím, že třeba přiberu a pak už to nedopnu, proto mi teď bohužel řada kalhot padá, jelikož jsem si koupila 38 a ještě trochu „povolily“… Nevím proč, ale 36 mě hrozně znervózňuje, ačkoli mně padne lépe, mám už z teenage let zafixováno, že 36 nosí ty štíhlé a já se za ni nepovažuji… Je to zjevně nějaká moje psychická anomálie. Jinak opačný problém má moje mamka i kamarádka - ty vždy sahají po velikosti menší než potřebují, pak to nedopnou a naštvaně chtějí odejít z obchodu, přece si nebudou kupovat XL, že? Přitom by jim to sedlo líp :-( Je vážně zvláštní, co dělají písmena a čísla na cedulkách s psychikou některých z nás…

Eila
166 příspěvků 01.02.13 20:16

Raději nakupuji M v Orsay než 44 v Pietro Filipi. Čistě záležitost ega:-)

Guinea Pig
1190 příspěvků 01.02.13 20:24

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 00:14

bára.brněnská
563 příspěvků 01.02.13 20:25

Jak si chcete racionálně odůvodnit to, že je většina z nás ješitná? ;) Taky mám ráda obchody a značky s nadsazenými reálnými velikostmi vzhledem k číslování. A hubené zákaznice pak zas s předstíraným znechucením mohou zakládat diskuze se stížnostmi, jak je jim ta 34 u H&M strašně velká ;).

real.blond
6688 příspěvků 01.02.13 20:44

@Eila mam to stejne! Taky radsi chodim tam, kde je mi xs.. Nez se cpat do Mka.. Dela mi to dobre.. Zvlast po navsteve v kine, kde jsem nacpana popcornem k prasknuti a v obchode se nasoukam do xs.. Tak to mam nejvetsi radost:D

Aroosak
618 příspěvků 01.02.13 20:55

Z toho důvodu si občas do kabinky beru dvě různé velikosti a při zkoušení se nedívám na to, jakou mám zrovna na sobě. Jedině tak jsem asi schopná objektivně posoudit, co mi sluší víc (protože jinak bych se rozhodla pro to nižší číslo).

Moir
1800 příspěvků 01.02.13 20:57

Pocitově se mi nelíbí, když jsem si u Vietnamců koupila noční košili XXL, přestože je objedtivně skoro stejně velká jako S z F&F, například, ale jinak to neprožívám, kupuju, co mi je, tudíž někde 36, někde 42, někde S, někde XL

llolla
2102 příspěvků 01.02.13 21:00

Já většinou sahám automaticky po XS, případně S, jen když se mi něco líbí a mají poslední kus, tak si zkusím i M a když se i to hodně líbí tak i L… Podprsenku beru na první pokus taky tu nejmenší (a trauma z toho teda nemám=), ale jsem přístupná i jiným velikostem. Chápu, že většina lidí je radši, když má M a ne XL, ale to já se svou velikostí těžko posoudím=)

Dahllie
2222 příspěvků 01.02.13 21:05

U těch podprsenek to je na román. Skoro všechny si stěžují, že mají malý prsa, ale když je někdo přeměří a dá správnou podprsenku a místo 80B je 70E, tak tomu nevěří.
Pro mě je velikost startovní meta od které pak lítám nahoru dolů podle střihu, výrobce, materiálu… V konfekci to mám od velikosti 44 do 52.

ještěřička
2366 příspěvků 27 inzerátů 01.02.13 21:11

@Dahllie Ještěže už v médiích proběhla jakási „osvěta“ co se velikostí a typů podprsenek týče. Jinak všechny dámy tvrdily, že mají 75 B. Jedna kamarádka mi kdysi řekla, že má „75 B jako všichni, néé??“

Dahllie
2222 příspěvků 01.02.13 21:13

@ještěřička Hlavně nevybočovat z davu, ne ;-)

Martini90
159 příspěvků 01.02.13 21:17

Sama si vybírám vždy dvě tři velikosti, ve kterých se pohybuji, u některých obchodů už tuším, po které sáhnout přednostně. Jinak to, že někde mám velikost S a někde skoro XL mě nijak nerozhodí.

@ještěřička : Občas mi přijde, že žádná osvěta není. Hodně mladých holek, které jsou internetem odkojené (a na internetu je ta osvěta mnohem větší, co si budem povídat), vůbec netuší, že existují i jiné velikosti než 75B/C a 80B/C. Natož aby znaly svou velikost.

janiiiv
781 příspěvků 01.02.13 22:41

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 01:58

kayav  01.02.13 22:59

Zrovna jsem si v H&Mku koupila za 30kč kalhotky vel. 38, ač normálně mám vel. 34. U kalhotek je pro mě vlastně lepší, když je ta šňůrka trochu delší, aspoň se mi nezařezává do muffinu:-)

Eye
276 příspěvků 01.02.13 23:07

Není to leností hledat správnou velikost?
kamarádka si kupuje menší podprsenku (ne malý obvod, ale malé košíčky), aby si nepřipadala tlustá. že jí prsa vypadávají vrchem, když se předkloní, bere jako normální věc.

Sibyla
2639 příspěvků 01.02.13 23:19

Visačku jen jako vodítko - vyloučím nepravděpodobné velikosti. Jinak dám na zkoušení, a na Aukru chci znát obod v centimetrech. Visačky hrozně klamou!

Tippi
19 příspěvků 01.02.13 23:57

Já s tím trochu bojuju a musím vždycky sebrat síly, abych si koupila to, co líp sedí, a ne to, co má „lichotivější“ cedulku. Vzpomínám, jak jsem si po asi půlhodině zkoušení dvou velikostí šatů vzala ty větší s tím, že sice mi jsou kapku volnější, ale půjdou zabrat (zatímco ty menší sedí perfektně tip top, ale už s nimi nehnu), a hned první den nošení jsem na jakékoli zabírání zapomněla, protože mi v běžném provozu sedly perfektně.
Podprsenku jsem vyměnila 70C za 60E a jsem naprosto spokojená :-) Štvou mě kalhoty - kolikrát hned první den nošení tak o půl až číslo povolí - takže vlastně kupuju zajíce v pytli (povolí? nepovolí? a jak moc?) Ale to už nepatří do tématu.

aailyyn
807 příspěvků 02.02.13 00:00

Vytahuju prvně to, o čem si primárně myslím, že je moje číslo. Abych se měla alespoň čeho chytit. Zkoušení a martyrium „bude mi to sedět tak, jak má?“ mě strašně nebaví, takže nemíním zpřevracet půl obchodu a těch velikostí si vyzkoušet pět. Zkouším „tu svoji“ a pak podle situace o číslo menší nebo větší. Jinak, zohledňuju střih konkrétní věci, ale musím říct, že etudu na téma: „Kabát velikosti XL? Na mě? Mám přece maximálně Lko. Pche…“ jsem si nedávno střihla taky a že se nacpu do menší velikosti, než je moje obvyklá, mě zcela iracionálně potěší. :-) Ale umím se na sebe podívat kriticky, co je malé, to je prostě malé, nosit budu oblečení, na čele nebudu mít napsáno, že ten svetr je XL. :-)

GalianosjednimL  02.02.13 00:17

@ještěřička To vzniklo asi ze známého tvrzení, že je to nejčastější velikost podprsenky u žen v ČR. Asi to není třeba paušalizovat, ale je jich opravdu dost.

U velikostí oblečení záleží hlavně odkud. U zámořské produkce se mi podařilo nasoukat do bundy S (normálně mám L-XL). Je to tím, že Oumajngoti místo úpravy jídelničku upravili oděvní velikosti. A aby to bylo zajímavější, tak pokud máte obuv vel.38, taktak obujete 39. Tam to udělali naopak, aby je třeba někdo nedal k soudu, že přidávají jedním směrem.

indyka
625 příspěvků 02.02.13 01:38

Mám jedny kalhoty 34, většinu asi 36 a nedávno mi seděly jedny 38. A přiznám se, že dokud na mě ze zrcadla kouká ta samá holka, tak to tolik neřeším, i když samozřejmě menší velikost vždy potěší:-D Dělám to tak, že si třeba vezmu do kabinky ty samé kalhoty ve dvou nebo třech velikostech a pak vezmu prostě to, co sedí, bez ohledu na číslo. Že některá trička mám XS, jiná S a další M jsem si zvykla. A co se týče podprsenky, vzhledem k tomu, že mám asi trochu netypické míry (moc malý rozdíl mezi obvodem hrudi a po dní), nesedím do žádné tabulky a prostě podprsenku kupuju tak, aby seděla. Někdy až díky ní zjistím, co mám vlastně za velikost, a opět - v každé podprsence jinou :-D

Oni ti obchodníci dobře vědí, že když na kalhoty 38 našijou visačku 36, ženská zajásá, že konečně obleče 36 a nadšeně si je koupí :P

Roseline
2319 příspěvků 02.02.13 09:58

Když je řeč o velikostech, mně zase přijde úsměvné označení univerzální velikost, které se objevuje v popiscích zboží na internetu - většinou na Aukru, ale používají to i některé slečny na Votočvohoz. Nijak zvlášť mě to však netrápí, univerzální velikost mám zafixovanou s levnými hadříky.

Mahtiel
443 příspěvků 02.02.13 10:29

Já mám velikost S-L a 36-38, svou nekonfekční postavu NESNÁŠÍM, ale myslím, že nasoukat do menšího oblečení by bylo ještě horší…To samé u podprsenek :) Do menších bych se ani nesoukala!! :D

Aroosak
618 příspěvků 02.02.13 10:29

@Roseline Hm, tak třeba šála může mít univerzální velikost ;-)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit