Je prošitý dolní okraj pouzdrové sukně nevkusný?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

V sukni  03.05.12 23:47
Je prošitý dolní okraj pouzdrové sukně nevkusný?

Potřebovala bych se zeptat na vaše názory, snad to dobře vysvětlím (v šití nejsem vůbec zběhlá)… Mám pouzdrovou sukni ke kolenům (tak do půli), ale asi půl cm od dolního okraje sukně je viditelné prošití kolem dokola sukně. Přiložím obrázek sukně z HM, která toto prošití viditelné nemá (okraj je zahnutý pouze vespod, zvenku není nit vidět), což si myslím, že je správná varianta. Moje sukně to prošití u zahnutého okraje má vidět i zvenku, a i když je to stejněbarevnou nití, nejsem si jistá, jestli to nebude u pouzdrovky vypadat hloupě (je totiž už někým upravovaná, ale nenošená a jako jediná pouzdrovka mi pěkně sedí a má krásnou výrazně modrou barvu). Materiál - z takové pevnější bavlny s troškou elastanu.

Je podle vás neelegantní nebo nevhodné či nevkusné chodit v jinak relativně elegantní sukni, která tak půl cm od dolního okraje viditelné prošití, které vzniklo při zahýbání okraje? (Křivě šité to není.) Nebo by měla pozdrovka vypdat spíš profesionálněji jako ta na přiloženém obrázku? (Netvrdím, že HM je bůhvíjak kvalitní, je to spíš pro ilustraci.)

Díky za názor.

Reklama

Reklama

Reakce:

Bugatti
4068 příspěvků 04.05.12 00:56

To prošití by tam být nemělo, alespoň tak to tvrdila moje maminka, která byla vyučená švadlena. Ale řekla bych, že hodně záleží na materiálu. Například u manžestru by mi to tam asi nevadilo, nebo u sukně, která by měla ozdobně proštepované svislé švy. Posuďte sama, jak se vám to líbí. Konečně není nic složitého štepování opatrně rozpárat a založit v ruce. Za hodinu to musí mít hotové i ten, kdo šít neumí.

continuity_neprihlasena  04.05.12 09:45

taky mne napadlo, co pise uz Bugatti. u takoveto sukne to vzdy vypada podivne (a jak pises, taky to je skracovane neodborne rucne). takze bych vyparala a pokud bude prositi v latce patrne i po vyprani, tak ten kousicek zahla a zaposila v ruce, neni to nic hrozneho - kto prisije alespon knoflik, toto zvladne taky.

trnk
295 příspěvků 04.05.12 14:05

Sukně se má začišťovat ručně, zejména když jde o sukni ke kolenům a je to moc vidět, hlavně když si sednete. U sukní delších a třeba osmidílových volím prošití, neb je to rychlejší a tolik nápadné to není.

Skrolew  08.05.12 23:14

Sukně zapošívat rozhodně ručně, prošití na stroji vypadá blbě, zvlášť u sukně s elastanem. Má sklony se to pak jako trochu kroutit nahoru.

V sukni  09.05.12 02:22
Díky

Děkuju za rady, vyplatilo se mi sem dát ten dotaz, protože původně jsem si říkala, že to není tak hrozné a nechám to jak je. Po těchto radách jsem dala na vás a nelituju, vypadá to o sto procent líp.

Reklama

Váš příspěvek

Šaty z H&M pomáhají čistit pláže od odpadků

Už delší dobu se snaží H&M posilovat svůj společenský kredit... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Nadpřirozené schopnosti módních blogerek

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Všimli jste si, že se i ty nejlepší blogerky podepisují na fotkách... Celý článek

Reklama