Je to pravá pašmína?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pavel
106 příspěvků 03.02.12 10:45

Co si o tom myslíte, dámy a pánové?
http://www.dej­sito.cz/sleva/pashmi­na-za-149kc/?utm_sou­rce=newsletter&ut­m_medium=email&ut­m_term=03.02.2012&ut­m_campaign=sle­vajakbrno

Najdete v encyklopedii: Pašmína

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Mori  03.02.12 10:52

Myslíme, že není. Nenašla jsem dokonce ani že by tam něco takového tvrdili, natož aby to ještě byla pravda:-)

Sekhmet
1918 příspěvků 03.02.12 11:01

Pavel: na 99,99% není. Pravá Pašmína těchhle rozměrů by Vás (podle gramáže) přišla tak na 2.500,–Kč a výš. Neexistuje server, který by Vám ji prodal s min. 94% slevou, protože prostě nemá důvod. Za super slevu u pravé Pašmíny považuji, když Vás vyjde na 1.500,–Kč

Pavel
106 příspěvků 03.02.12 11:46

Děkuju, ta cena mi byla podezřelá. Co teda myslíte, že to vlastně je?

ZetKa
289 příspěvků 03.02.12 11:52

Asi polyester. V lepším případě viskoza.

lilip  03.02.12 12:01

Já je viděla v obchodě, ptala jsem se, proč je tam napsáno 90% Cashmere a 10% silk, když to zjevně kašmír není - bylo mi řečeno, že je to „umělý“ kašmír - tedy kus syntetiky. Jde prostě trochu o podvod s názvem. Kašmír x umělý kašmír.Jediné přirodní je tam možná to hedvábí - které ovšem může být také umělé. Jeden takový kousek za 149 mám, ani omylem jsem nečekala, že dostanu něco, co potkalo vlnu, ale potřebovala jsem tu barvu - a nemá to s přírodninami nic společného. Pravý kašmír od 15 stovek nahoru

Sekhmet
1918 příspěvků 03.02.12 12:21

Jen tak mimochodem, ty nášivky s nápisy 90% cashmeere, 10% silk se dají koupit za 30Kč/ks u doddavatelů těchhle falešných pashmín. Našijou vám je tam dle potřeby. A můžete si vybrat 90% kašmí, 10%hedvábí, nebo 80:20.....
Falešná pašmína bude s největší pravděpodobností polyester. A průhlednej k tomu

Pavel
106 příspěvků 03.02.12 17:13

Tento obchodní model ovšem vyžaduje značnou dávku drzosti. Hrůza.

Ani  03.02.12 19:40
Mám podobnou, z podobné slevy (i když trochu dražší), je to určitě přírodní materiál (hrála jsem si s ohněm). Tedy aspoň po tom směru jako jsou třásně (z druhého se těžko odebírá vzorek). Je hustě tkaná, má hezké barvy. Vyplatí se víc než běžné tržnicové tenké viskózovky a na omak je mnohem příjemnější. Ale samozřejmě nevím, jestli jsou tyhle stejné jako ty moje (vypadají podobně).

A taky nejsem úplně naivní, osobně si to tipuju na nějakou bavlněnou směs (nevylučuju umělost útkových nití). Každopádně je to můj nejlepší kauf téhle zimy, ještě jsem takhle hezkou, příjemnou a dokonale barevnou šálu neměla. Poměr cena výkon je skvělý (což se bohužel nedá říct o pravých kašmírových šálách). V tomhle musím aziatům přiznat bod, vymysleli asi nejlepší kompromis ceny a kvality, co se na šálu vymyslet dá.

Kdyby si někdo trval na tom, že mu pravá kašmírová za tu cenu stojí, tak doporučuji Drážďany. Dají se tam koupit myslím už za 50 eur, možná za 60, nepamatuju přesně. Přítel si pořídil nekousavou 100% vlněnou za cca 20.

lilip  03.02.12 21:00

Ani - ať je to co je to - pašmína to prostě není. Na to se Pavel ptal. Všelijakých šál a šáliček, omotávek kolem krku jsou mraky, takže o tom není třeba polemizovat. Pašmína je jen jeden druh materiálu a ten tyto levné šály nemají.

Aijin
5 příspěvků 09.02.12 10:24

Včera jsem ve stánku v Paláci Flora viděla prodávat pašmíny asi za 900 Kč, na omak byly moc příjemné. Neviděl jste je někdo? Nemáte někdo zkušenost, jestli jsou pravé?

veveru
400 příspěvků 05.11.12 09:41

Tady teď pro změnu nabízejí pašmínu s 90 % vlny za 199 Kč, zvláštní ;)
 http://www.slevomat.cz/…asnych-barev?…

Khajka
506 příspěvků 06.11.12 15:32

@veveru Píšou tam 90% pašmínové vlny, což je pojem, který mi nic neříká. A těch zbývajících 10% je viskóza, kterou jsem ve směsi s kašmírem jako pašmínu ještě neviděla. Domnívám se, že pašmínová vlna=polyester, ale zkusím se jich schválně zeptat ;-)

xIvet
272 příspěvků 06.11.12 15:59

@Khajka Mně by taky hrozně zajímalo, jak to je… Dej vědět, jak jsi dopadla s dotazem nebo se zeptám já :)

veveru
400 příspěvků 06.11.12 21:03

@Khajka Tak to jsem zvědavá co odpoví :-D jestli vůbec ;-)

Khajka
506 příspěvků 06.11.12 21:09

@xIvet @veveru Napsala jsem, tak uvidíme, jestli odpoví, nebo smažou. Ve starších slevách od jiné firmy odepsali a pašmínovou vlnou byl míněn skutečně polyester. Hlavně ta viskóza mě tam zaráží, to je složení jako u skoro jakéhokoliv stánku na tržišti..
Hlavně, udělala jsem si radost k narozeninám a dnes mi přišla pašmína z mypashmina.co.uk, tak si říkám, že snad těch 199 korun obětuju a jednu koupím na porovnání ;-)

Khajka
506 příspěvků 07.11.12 09:34

No, je to takové prazvláštní. Odpověď, která se zatím ani pod nabídkou neobjevuje (stejně, jako můj dotaz), zní následovně, cituji: „Dobrý den,,, pašmínová vlna není zvlášní druh tkaniny z kašmíru, v Evropě, kde Pashmina (pašmína) není chráněna ochrannou známkou se běžně toto označení "pašmína“ používá právě pro elegantní a barvené šátky (šály) zakončené třásněmi na jejich konci. Námi nabízené pašmíny jsou velmi hebké a příjemné na dotek i nošení, GARANTUJEME stálost barev i po mnoha vypráních, nemačkají se. Poskytujeme 100% záruku, námi nabízené pašmíny patří mezi nejkvalitnější svého druhu. Více o pašmínách, historii, složení, údržbě atd. naleznete na našich stránkách GIFTIDEAS.cz v sekci „O pashmině“ úplně dole, hned nad fotkou Chantal Poullain s naším produktem. Hezký den. Tým portálu GIFTIDEAS.cz Gift Ideas.cz"
V té sekci se také nedovídám nic nového, vykoukáte z toto něco vy? ;-)

Khajka
506 příspěvků 07.11.12 09:45

Na můj doplňující dotaz napsali, cituji: "Dobrý den,,, jedná se o vlnu s příměsí viskozy v uvedeném poměru, veškeré tyto informace máme od výrobce resp. od dodavatele. Pokud požadujete bližší informace, neváhejte nás kontaktovat na zákaznické podpoře na info@giftideas.cz. Hezký den. Tým portálu GIFTIDEAS.cz Gift Ideas.cz "
Tak já to asi zkusím a schválně jednu koupím, jako šála na jednu sezónu to rozhodně není tak drahé (hlavně, když vidím, kolik stojí polyesetr v různých řetězcích) a ještě budu potřebovat několik dalších narozenin, abych si koupila pravé pašmíny v barvách, které potřebuji :D

xIvet
272 příspěvků 07.11.12 11:07

@Khajka Aha, takže nevíme nic :) Dobře se z toho vykroutili.. Děkujeme za zprostředkování, já nad ní totiž taky uvažuju, protože mají fakt spoustu barev a je z čeho vybírat. Ale doufala jsem, že to bude aspoň přírodní vlna.
Jinak tvůj dotaz se pod nabídkou nezobrazuje, schválně ho schovali hajzlíci, podle mě se už na to ptala sousta lidí :)

Khajka
506 příspěvků 07.11.12 11:12

@xIvet Mně se právě taky líbí to množství barev, ale přesně, vzbuzuje to ve mě dost nedůvěru - proč skrývat složení, když je to údajně vlna? A nedůvěra je ještě větší, když tam dotaz stále není, i když přibyl jiný, evidentně pro firmu pozitivní…

Tebah
4255 příspěvků 07.11.12 13:48

@Khajka Taky sháním pašmínu a mypashmina.co.uk vypadá skvěle! Můžu se jen zeptat, jakou máte velikost, jak moc barva odpovídá a jestli máte jen kašmír, nebo kašmír s hedvábím? Nějak se nemůžu rozhodnout…

Khajka
506 příspěvků 07.11.12 13:59

@Tebah Mám štolu velikosti 70×200 cm, vybrala jsem i s ohledem na nošení v létě. Barva je winter white, což je přesně ta slabě krémová, jakou jsem si představovala. Mám kašmír s hedvábím, trošku se ale bojím, aby neklouzala, až ji přehodím přes kabát. Zbytek SZ ;-)

Tebah
4255 příspěvků 07.11.12 14:02

@Khajka Děkuji!

Khajka
506 příspěvků 07.11.12 15:23

@xIvet Tak se musím Slevomatu omluvit, moje dotazy se objevily :) Zřejmě sice ještě před zveřejněním procházejí nějakou kontrolou, ale už tam jsou…

xIvet
272 příspěvků 07.11.12 15:33

@Khajka A jo, už to vidím taky. Asi se šli zeptat šéfa, jestli je tahle otázka (a odpověď) nějak nepoškodí :) A budu ráda, když dáte vědět, jak jste s pašmínou spokojená.

PS: Omlouvám se v minulém příspěvku za tykání, nějak mi to ujelo..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit