Je váš šatník promyšlený?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lamari
17 příspěvků 01.05.13 17:50
Je váš šatník promyšlený?

Mým snem je minimalistický šatník, ve kterém bych vždy našla všechno potřebné (oblečení, boty, doplňky) k různým příležitostem, samozřejmě v nadčasovém provedení a kvalitě, odpovídající mému barevnému typu a nejlépe vzájemně kombinovatelné :-). Skutečnost je taková, že vždycky mi něco chybí, což řeším rychlonákupy, které obvykle dopadnou špatně - věc použiji jednou a pak už ne, protože to prostě není ono, ale v dané chvíli jsem nic lepšího nesehnala. Tak se mi skříň plní věcmi, které se k sobě moc nehodí. Nejhorší je, když se někam balím a zjistím, že bych si musela vzít celou skříň, abych poskládala vhodné oblečení, včetně bot. Jak to máte vy?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

aailyyn
807 příspěvků 01.05.13 18:28

Já to teda osobně mám právě úplně naopak. Vzhledem k tomu, že mi sluší černá a sluší mi i kombinace s bílou (samotnou bílou moc nemusím i když vím, že mi taky sedí), mám plný šatník nadčasových věcí typu bílé kalhoty nebo černá košile. Kombinovat pak možno všechno se vším. Nehrozí mi, že bych si pak danou věc neměla k čemu vzít. Plus pár barevných kusů na doplnění, ale ne tak, abych měla v šatníku divoce barevnou směsku. Základ mám minimalistický a pouze doplňuju. Navíc znám „svoje“ barvy a nikdy bych si nekoupila třeba oranžovou. Mimo oblečení miluju klobouky, výrazné náušnice a divoce barevné laky na nehty (ulítávám si na sladění, když už mám na sobě barvu, ve verzi typu modré tričko nebo zelené boty, jsem schopná jít k tomu shánět odpovídající lak na nehty), což je takové velmi nenáročné povznesení černobílomini­mastického oblečení.

Karianne
62 příspěvků 01.05.13 18:36

Už nějakou dobu se právě o takový promyšlený šatník snažím. Pravda, módních úletů bylo a je požehnaně, třeba asi před rokem koupená halenka, použitá všehovšudy dvakrát. Ale základ, jako jsou bílé košile, černé kalhoty nebo černá sukně mám, takže pokrok tam, oproti rokům totálního chaosu, určitě je :D

indyka
625 příspěvků 01.05.13 18:49

Kdepak, můj šatník je mišmaš a jsem přesně ten člověk, co si koupí pěkný kousek oblečení a pak zjistí, že to nemá k čemu nosit. Stejně tak ve skříni schraňuju věci, které prakticky ani nenosím, ale mám je tam na „kdyby náhodou“… Snad se k nějakému rozumnému přístupu k nákupům a šatníku dostanu věkem :-D

real.blond
6688 příspěvků 01.05.13 20:00

Prala bych si, aby muj satnik byl promysleny..

Příspěvek upraven 23.06.15 v 20:12

razorblade  01.05.13 20:03

Neni… vubec… nebo tak napul: mam hodne cernejch nebo dzinovejch slimek, bilejch a cernejch tricek s ruznymi delkami rukavu a ruznovbarevne propinaci svetry - to vsechno jde mezi sebou kombinovat a taky to jde kombinovat s radou soliteru a dalsich vyraznych kusu obleceni, bot a doplnku, kterych mam taky dost… takze… mozna ho promyslenej mam - nechtene:D

edge  01.05.13 20:42

Moje oblečení se dá navzájem lehce kombinovat a dalo mně docela dost práce, než jsem se k tomu dopracovala. Bohužel vlastním i pár věcí, které se s většinou v mém šatníku moc nekamarádí :-)

Jackie Daniels
156 příspěvků 01.05.13 20:53

Můj šatník také není moc promyšlený… Ale aspoň mám důvod nakupovat nové věci! ;)

bestia
2296 příspěvků 01.05.13 21:16

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 16:00

Jackie Daniels
156 příspěvků 01.05.13 21:30

Ono je to trochu těžší… Třeba jednoduché černé lodičky se určitě v šatníku vyplatí. Ale! Musí být také pohodlné, abych v nich případně vydržela delší dobu, tzn. ne moc vysoké, s širokým podpatkem, od nějaké ‚pohodlné‘ značky (z těch cenově dostupnějších, co znám, třeba ara). Jenže vybírat takovýhle boty, na kterých není nic zajímavýho, a platit za ně ty min. 2000, to mě prostě krátkodobě nebaví.
Pročež koupi černých lodiček odkládám na neurčito. :)

Ptera
112 příspěvků 01.05.13 21:39

Já chodím už 10 let do jednoho (jedinýho) butiku, kde si paní majitelka pamatuje, co mi prodala a víme, jak se co k čemu bude hodit. A při každém dalším nákupu již „dopředu“ kombinujeme.
Má to dvě, vlastně tři výhody. nelítám všude možně - prostě buď něco má, nebo nemá.
A když má, tak víme, k čemu dalšímu se to bude hodit. Když má něco obzvlášť pěkného, tak mi dá i vědět.
A navíc poměr - výkon - cena - vynikající.
Jsem docela šťastná, jak mi to ulehčuje - se dobře oblékat.

real.blond
6688 příspěvků 01.05.13 21:42

@Ptera jak je to individualni.. Mne by nebavilo nakupovat tolik let v 1butiku, ikdyz mam par znacek vylozene oblibenych. Ale hlavne ze to vyhovuje vam;-)

continuity
5851 příspěvků 01.05.13 22:12

@Ptera ja vam rozumim.
Kdyz jsem jeste bydlela u rodicu a v praci dodrzovala business dress code tak jsem chodila do jednoho salonu u rodicu, kde jsem nakupovala kostymy. tam jsem si vybrala latku, model a oni mi to na miru upravili. ja byla stastna jako blecha, ze nemusim behat po vsech certech. mela jsem asi dva kostymy z jinych mist, ktere jsem koupila nahodne, ale ten zaklad byl jisty. mimoradne to ulehcovalo situaci. ted obejdu pul mesta a nenajdu sedici kostym, to fakt na porazeni.

continuity
5851 příspěvků 01.05.13 22:16

@Jackie Daniels mne to zas bavi, koupit kvalitni boty a vedet, ze mam vystarano, dokud se nerozpadnou nebo nebudou totalne demode. krome toho odpada ten zdanlive nepatrny problem pokazde novou botu poradne rozslapnout.

ted potrebuji svetle letni sandaly s plnou spickou, ty stare uz jsou vazne seredne. az je sezenu budu stastna jako blecha. mne docela vycerpava uz nakup bot pro deti, se svyma nechci mit vic starosti nez je nevyhnutne.

Ptera
112 příspěvků 01.05.13 22:49

To continuity: přesně tak - nakupovat věci do práce takto - to nemá chybu - ale hlavně - já vim, že bude určitá laťka co se kvality týče - to je pro mne také důležitý moment - a nedisponuju tolikerým časem, abych hledala i jinde-

Haniccino
66 příspěvků 02.05.13 15:41

Do změny šatníku mě donutila až změna práce před pěti lety. Do té doby jsem byla student a pak pracovala z domu, takže jsem vlastnila jedny kalhoty, jedny rifle, šaty žádné ale zato spostu tepláků.
Teď mám spíš business šatník, ale nemusím být každý den v kostýmku takže většina jsou jednoduché šaty, které se podle doplňků dají vzít do kanceláře i na party. Klasické modré rifle nemám ani jedny, nanejvýš pár navy pevných kalhot so by se daly k riflím přirovnat. Nedám dopustit na jednoduché svetříky z GAPu, těch mám asi 20 a do kanceláře pod ně nosím košili, na nákupy tričko, do kina třeba samotné s výrazným náhrdelníkem. Zařídila jsem si šatník tak abych se cítila dobře úplně a naprosto ve všem po čem hrábnu a jsem spokojená.
Jediné s čím bojuju jsou boty. V balerínách vypadám jak stará mladá a vyhovující lodičky aby člověk pohledal. Docela pohodlné dělá Ecco ale vypadají babkovsky, v Louboutinkách je mi fajn ale zase líto chodit do kanceláře. Paradoxně nejpohodlnější klasické lodičky jsem kdysi pořídila v Deichmannovi. Měly 12cm jehlový podpatek, nějaký umělý materiál, ale vydržela jsem v nich lítat celý den… bohužel rozpadly se.

Judith11
1134 příspěvků 02.05.13 15:55

Já neustále studuju, jak mít promyšlený šatník. A nastudováno fakt mám, ale jen teoreticky. Strašně často koupím něco, co pak buď nenosím nebo se mi k ničemu nehodí. Případně- a to je ta horší verze- mě to nutí si ke zmíněné věci něco dokoupit, jenže to NĚCO obnáší fůru peněz, když musíte vlastně stvořit celý „outfit“-fuj to slovo.

V realizaci nastudovaného mně taky brání zvětšující se a zmenšující se obvod špeku, takže ve zmenšeném období nemám problém, ve zvětšeném si skoro nemám co oblíct. Prosím, je mi jasné, že je to o disciplíně atd, nechci tady načínat OT kolem nadváhy apod.

Ale co mě zaujalo, je příspěvek o nakupování v tom jednom butiku. Já mám zase problém, že si mě každý zapamatuje a navštěvuju pravidelně tak 2 3 menší obchody. A co mně děsně vadí je tohle - jednak si vás „zavedou na MÓDNÍ seznam“ a otravují vás neustále sms-kami o tom, jak ZASE DOSTALI novou, krásnou, jarní-letní-zimní kolekci.
V ten moment máte volbu - buď se tam vrhnout, což obnáší často takový ten nákup skoro „z musu“ nebo to ignorovat. Jenže pak se tam objevíte po delším čase a jste zasypána výčitkami, proč že jste nepřišla, když oni dostali táááák krásnou věc, která by perfektně seděla zrovna vám.

Myslím tím v podstatě to, že se pak cítím strašně svázaná. Je to takový ten pocit, kdy podlehnete tomu, že je téměř neslušné do toho konkrétního obchodu nezajít. Máte to někdo podobně nebo jsem nějaká blbá výjimka?

kappa  02.05.13 15:57

V satniku na private to mam +- domyslene tak, aby sa kazda vec dala kombinovat aspon s 30% zvysnych veci (zjednodusuje to fakt, ze az na par vynimiek mam vsetko jednofarebne). Jediny problem mam s topankami, ktorych mam akutny nedostatok v kazdom rocnom obdobi, studentsky rozpocet vsak nepusti a odmietam nenositelne nahrady z ciny, ak to nie je vylozene nutne. V satniku u rodicov mam taky celkom solidny chaos, najst tam oblecenie na konkretnu prilezitost pocnuc plesom a konciac betonovanim na zahrade vsak problem nebyva.

Haniccino
66 příspěvků 02.05.13 16:14
@Judith11 píše:
A co mně děsně vadí je tohle - jednak si vás „zavedou na MÓDNÍ seznam“ a otravují vás neustále sms-kami o tom, jak ZASE DOSTALI novou, krásnou, jarní-letní-zimní kolekci.
V ten moment máte volbu - buď se tam vrhnout, což obnáší často takový ten nákup skoro „z musu“ nebo to ignorovat. Jenže pak se tam objevíte po delším čase a jste zasypána výčitkami, proč že jste nepřišla, když oni dostali táááák krásnou věc, která by perfektně seděla zrovna vám.Myslím tím v podstatě to, že se pak cítím strašně svázaná. Je to takový ten pocit, kdy podlehnete tomu, že je téměř neslušné do toho konkrétního obchodu nezajít. Máte to někdo podobně nebo jsem nějaká blbá výjimka?

O tom jsem nikdy neslyšela, to takhle někdo fakt obtěžuje zákazníky? Ale to jste jim musela dát číslo, ne? Tak příště nedávat, tohle mi někdo udělat a ještě vyčítat že jsem se neukázala tak už o mě neuslyší. Brrr, tohle ani není propagace, ale ubohé vydírání.

cibetka 1  02.05.13 17:46

Mě baví neustále zkoušet nové věci, takže v šatníku najdu naprosto vše, tudíž i když něco přinesu, ani nemusím přemýšlet, zda se to bude k něčemu hodit, vždycky se něco najde. Kdyby ne, je to zase milá vyvolaná investice. Samozřejmě, že kupuji jen střihy a barvy, které mi lichotí. Já mám spíš problém, že když věc vezmu jednou na sebe, už mi přestane bavit. S tím se peru celý život a někdy si nové věci, které se mi právě strašně líbí „šetřím“, protože vím, že když je použiju, nevydrží u mne. Fakt pitomá vlastnost.

helium
34 příspěvků 02.05.13 18:13

Taky chci mít ve skříni jen to podstatné, co se dá kdykoli na jakoukoli příležitost zkombinovat. Zatím to ale vypadá tak, že mám skříň narvanou k prasknutí věcma, kdy se mi třeba jedno tričko hodí jen k jedný sukni. Nakupuju strašně impulsivně a takhle to dopadá. Většinou, když mám nějakou akci, na které chci vypadat dobře, jdu si koupit něco novýho, protože mám pocit, že nemám co na sebe. Rozhodně to chci změnit, protože mi přijde užitečnější kupovat si knihy než oblečení.

llolla
2102 příspěvků 02.05.13 18:34

Mně už se víceméně daří nechávat v obchodech věci, který nevyužiju- například trička (vzhledem k tomu, že tak 27 dní z měsíce nosím šaty a zbytek sukně, tak už tak jich mám víc, než potřebuju). Jinak v šatníku mám vše potřebné (i několikrát), ale rozhodně není minimalistický- je to pozůstatek z doby, kdy jsem bydlela na privátě, kde jsem měla i pračku, takže jsem domů nic vozit nemusela a pak jsem doma neměla co na sebe- tak jsem toho musela mít skoro dvakrát tolik, než kolik teď, když „mám“ jeden byt, potřebuju. Ale vzhledem k tomu, že se mi pomalu blíží doba, kdy se nadobro odstěhuju od rodičů a budu stát na vlastních nohách (a tím pádem asi nebudu mít na oblečení peníze), tak jsem za to ráda…

Jackie Daniels
156 příspěvků 02.05.13 18:37

@kappa Ano, to je taky pravda. Koupím si třeba sice univerzální boty na léto, jejichž jediný výstřelek je červená barva (a hodí se mi snad ke všemu). Jenže já si ze svého studentského rozpočtu mohu dovolit tak 2 páry bot ročně (počítám, že utratím asi tak 1700,– za jedny), pročež nosím ty stejné boty prakticky v kuse už dvě léta (a část jara a podzimu) a je to na nich samozřejmě vidět. Bohužel, nemám peníze na to, abych měla botník plný kvalitní obuvi pro pravidelné střídání, a narozeniny nemám každý měsíc.
Věřím, že je to dočasný problém než začnu chodit do zaměstnání a postupně prostě investuji do reprezentativních oděvů pro vykonávání té práce. Při studiu to je asi s nadčasovým šatníkem trochu jinak…

Příspěvek upraven 02.05.13 v 18:41

Sarka.ste
43 příspěvků 02.05.13 18:38

@aailyyn Šťastná to žena.

Sarka.ste
43 příspěvků 02.05.13 18:39
@indyka píše:
Kdepak, můj šatník je mišmaš a jsem přesně ten člověk, co si koupí pěkný kousek oblečení a pak zjistí, že to nemá k čemu nosit. Stejně tak ve skříni schraňuju věci, které prakticky ani nenosím, ale mám je tam na „kdyby náhodou“… Snad se k nějakému rozumnému přístupu k nákupům a šatníku dostanu věkem :-D

No, přála bych Vám to, ale čím jsem starší tím jsem horší. Nějak se to lepšit nechce.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit