Jemné vlasy - jak na objem

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Roseline
2319 příspěvků 19.10.12 22:36
Jemné vlasy - jak na objem

Zdravím peklo, po shlédnutí fotografie od SweetieCH (http://www. modnipeklo. cz/inspirace/404) mi to nedalo a musela jsem založit tuto diskuzi. Musím obdivovat krásné vlasy obou vyfotografovaných slečen.
Já sama mám velmi jemné vlasy, přes veškerou mou snahu působí většinou splihle. Proto bych se chtěla zeptat, co pomáhá dodat objem vašim vlasům.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 19.10.12 22:45

Po dlhorocnych bojoch musim povedat, ze asi nic. Rozhodne nie na vlasy dlhsie ako po ramena -
U mna urobila okrem strihu dost velky rozdiel profi vlasova kozmetika (Tigi, konkretne rada Bed head). A kazde rano si vlasy umyvam a fukam (bud kulomofenom alebo v predklone), na zaver nalakujem. Stale to nie je ziadna hitparada, ale je to stale lepsie ako par ubohych dlhych pramenov vysusenych tuzidlom, pripadne snaha o tupirovanie.

Lamiia
28 příspěvků 19.10.12 22:49

Hooolka tohle já už dávno vzdala, též mám jemné vlasy, celý život toužím po objemu a věř, že jsem vyzkoušela vše, opravdu vše… jediné co zabere je kvalitní střih… na jakékoli přípravky si vlas brzy vytváří resistenci a pokud nevlastníš drogerii pak to nemá význam ;)

Roseline
2319 příspěvků 19.10.12 22:59

Já pořád věřím, že jednou na něco přijdu a potom se budu honosit úžasnou hřívou :-D

Ale bohužel už mi dochází nápady, přemýšlela jsem i o trvalé nebo o barvě, aby se mi vlasy lehce poškodily a trochu zhrubly, ale nejsem si jistá, jestli to není až moc radikální zákrok.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 19.10.12 23:00

Jo, jedna moznost existuje - kupit si kvalitnu paruku 8-)

Rabbit-Heart
644 příspěvků 19.10.12 23:18

Tohle taky řeším celý život. Mám vlasy jemné jako miminko. Momentálně sbírám odvahu jít na trvalou - headlines. Ještě předtím možná ale vyzkouším texturizér od Sebastianu - máte někdo zkušenost? Zatím jsem na něj slyšela jen samou chválu… 

Eye
276 příspěvků 19.10.12 23:18

Nemilosrdně prostříhat. aby vlasy končily v různé délce, ne tak, jako na úvodní fotce. délka vhodná pro jemné vlasy je maximálně do půli krku, pak už jim nepomůže ani svěcená voda 8) mám jemné, husté vlasy, ale vypadají zplihle už brzy po umytí a vyfénování. čím proti tomu bojuju, kromě sestupného sestříhání? používám objemový šampon, poté extra silné tužidlo :) na radu kamarádky vynechávám občas kondicionér: vlasy se s ním líp rozčesávají, ale zase rychleji zplihnou.

jo a pokud je venku vlhko, tak se nemusím snažit, zplihnou okamžitě po vykročení ze dveří domu.

Eye
276 příspěvků 19.10.12 23:21

@Rabbit-Heart yeah :) trvalou mi jednou nabídla kadeřnice. nevím, co tím přesně myslela, ale od té doby chodím projistotu jinam (a trvalou jsem si udělat nenechala, stačí se podívat na fotky z 80.roků). ten přípravek neznám, dík za rozšíření obzorů. zapátrám mezi známýma, jestli ho někdo nepoužívá.

666mahu
1490 příspěvků 20.10.12 00:06

Trvalá mi nepomáhala, dávno o ní ani neuvažuju. Zatím jsem přišla na to, že potřebuju dobře ostříhané (sestříhané vlasy), šampón na jemné nebo mastné vlasy, žádný kondicionér (jen občas Kerastese chroma Riche), tužidlo (dřív od Welly Crystal, v nové řadě Perfect Setting), někdy trochu gelu Welly a lak na vlasy Loréal Infinium 2 (hlavně když je vítr nebo vlhko). Chce to vyzkoušet, na každé vlasy platí něco jiného.
Aby moje jemné vlasy dobře vypadaly, hrozně mi lezou do peněz. :-))

Rabbit-Heart
644 příspěvků 20.10.12 09:26

@Eye Tak samozřejmě ta trvalá se od 80. let posunula někam trochu jinam :D Co jsem tak slyšela od známých a početla na internetu, tak spíš pozvedne vlasy u kořínků a jemně je zvlní, než že by na hlavě vytvořila pudla. Jenomže pořád váhám, protože mi rychle rostou vlasy a tak nějak myslím, že odrůstající trvalá nebude uplně košer na pohled :D Jinak asi před rokem jsem přešla na šampony a kondicionery bez silikonů a parabenů (Burt's Bees, Jason, Alverde) a musím říct, že mi vlasy plihnou o dost míň…

Anna Kareniina
54 příspěvků 20.10.12 10:58

Ja mam teda taky strasne jemne vlasy a opravdu bych si prala mit hrivu :D. Pouzivam tez Tigi bed head na nebarvene vlasy a musim rict, ze je to tedy mnohem lepsi, ale porad zadna hitparada. Nejvic jsem nadsena z toho pripravku freak control - ten si vmasiruju do umytych, vlhkych vlasu a tim se hodne zpevnej. Taky premejslim, ze pujdu na trvalou :))

Cuckyna  20.10.12 11:21

@Rabbit-Heart Texturizér je dobrý, ale je to konzistence gelu/krému takže se nerovnoměrně nanáší. Má kadeřnice říkala že od sebastianu je lepší trilliant, je to tužidlo ve spreji, vlasy jsou po něm krásně lesklé, objemné a navíc je to tepelná ochrana.

Ziné
82 příspěvků 20.10.12 11:32

Spíš kratší střihy, často vlasy mýt, nepoužívat moc kondicionérů a balzámů (já je používám jen v malém množství, ob umytí) ani přehnané množství stylingových prostředků.

Blair
359 příspěvků 20.10.12 12:05

Souhlasím s tím co už bylo zmíněno výše - šetřit s kondicionérem a jen do délek (popřípadě konečků vlasů). Tužidlo s vyšším stupněm fixace a foukat od kořínků (osvědčil se mi nástavec na fénu Babyliss) a nebo v předklonu. Lakovat také v předklonu, protože když rozprášíte lak na povrch hlavy, účes ztěžkne a zplihne. A ještě doporučuju pudr na vlasy (nasypat přímo ke kořínků) ne do dlaně.

klubo  20.10.12 13:53

Také mám jemné, navíc rychle se mastící vlasy. Trvalou jsem měla třikrát v životě vždy s několikaletým odstupem a vždy jsem byla maximálně spokojená. Kudrny se během půl roku i trochu natáhly, takže pak jsem se nechala přistřihnout a žádné odrosty prakticky neměla. Jen nevím, jestli by jemné vlasy snesly trvalou „trvale“. Dnes mám kratší sestřih - a kdybych si ráno neumyla hlavu, měla bych blbý den…

uu  20.10.12 14:24

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 12:10

razorblade  20.10.12 14:28

Me docela pomaha vlasovy pudr ke korinkum

noitt
29 příspěvků 20.10.12 14:41

Mám také velmi jemné vlasy. Po každém večerním umytí je vyčešu nahoru a udělám z nich jakýsi drdol. Přes noc je nechám přirozeně uschnout a ráno je přestříkám lakem na vlasy. Objem mám pak pěkný i bez jakýchkoliv přípravků.

Anna Kareniina
54 příspěvků 20.10.12 14:45

Drive jsem mela taky problem v tom, ze se byly vlasy temer hned po umyti mastne :/, byla jsem z toho fakt nestastna presne vlasy jsem si myla kazdy den. Potom mi kadernik doporucil, abych se snazila vydrzet s tema mastnakama co nejdele byl to teda teror… ale musim rict, ze se to opravdu zlepsilo a vlasy jsou snesitelne i 3 DNY!!! :D taky mi kladl na srdce abych vlasy a hlav pri myti masirovala a dlouho splachovala sampon..

@razorblade o tom vlasovem pudru jsem nikdy neslysela, ale vyzkousela bych.. doporucite mi prosim znacku?

@klubo a po te trvale mate vlasy stejne nebo trochu znicene? Zvazuju, ze do toho taky pujdu

@uu schvalne si ho dnes v koupim v DM kdyz je to takovy zazrak :) jsem zvedava!

Karoleenah
2322 příspěvků 20.10.12 15:08

Na objem taky používám vlasový pudr, můj kadeřník mi doporučil jakýkoliv z drogerky (značky Got2Be, Syoss nebo Taft - mají identická složení), používá je taky, prý totiž zkoušel i nějaký profi a bylo to na jedno brdo. Je to docela šikovná věcička, moje vlasy se totiž taky rychle mastí a pudrem se dá zakrýt takové to první plihnutí, které se u mě dostavuje během odpoledne…

Roseline
2319 příspěvků 20.10.12 17:28

Děkuji za reakce. Podívám se na Vámi doporučené výrobky a uvidím.
Důležitost správného střihu už jsem pochopila dříve. Dlouhé vlasy bych si sice přála, ale prostě mi nejvíce sluší délka kolem ramen.
Se stylingovými přípravky jsem velmi opatrná, zbytečně mi mastí a zatěžují vlasy, kondicionéry a balzámy jsem už vyřadila. Naštěstí mám (zatím) zdravé vlasy, takže mi nechybí.

razorblade  20.10.12 19:54

@Anna Kareniina mela jsem taft a pak balea (znacka DMka), spokojena jsem byla s obema

Greeny
47 příspěvků 20.10.12 22:29

Mám vlasy jemné a mastící se. Krátké mi ale nesluší a tak je mám po lopatky. Taky jsem byla přesvědčená, že to pro mě není vhodné, ale je :) Jen jsem to teda musela vychytat. Vlasy mám sestříhané (jednou jen kolem obličeje, jindy i vysoko vzadu), myju si je denně, když spěchám tak je vyfoukám studeným vzduchem, jinak nechávám volně schnout, šampony mám nejradši z obchůdků s přírodní kosmetikou. Vzhledem k délce jsem se nevzdala ani kondicionérů, ovšem stejně jako šampony nesmí obsahovat silikony. Na závěr je jen lehce v předklonu postříkám lakem. Když jdu na akci, tak si opravdový dlouhotrvající objem vytvářím vlasovým pudrem. Je o dost účinnější než tužidlo a vydrží déle. Na každodenní použití by to ale byla drahá sranda a asi ani ne moc zdravá pro pokožku hlavy.

Curlygirl
1901 příspěvků 21.10.12 00:50

Nemam teda problem s objemem vlasu vzhledem k jejich strukture, spis se snazim o opak - uhlazeni a lehke zplihnuti, abych nemela haro jako ovce..

Takze poradim ty veci, po kterych mivam to haro a ktere tudiz nemohu pouzivat: veskere prirodni sampony bez silikonu jako je lush, alverde, atd., dale ryor plus treba ten uplne obycejny koprivovy atd.

kacenka.smile
427 příspěvků 21.10.12 09:00

Také mám jemné vlasy, ale nechávám si je opět dorůst pod lopatky. Krátký účes jsem měla a absolutně jsem se v něm necítila. Používám šampony Loreal Professional, občas použiju i kondicionér a masku od stejné značky, ale jen do délek, ne k hlavě. Dříve jsem používala šampony z drogerky a po nich jsem měla vlasy nalepené na hlavě, Po mnoha článcích jsem zkoušela kosmetiku bez silikonů, což většinou udělá opravdu skvělý objem, ale po delším používání mi z vlasů vznikla sláma. Takže jsem skončila u profi kosmetiky, kde jsem fakt spokojená.
Důležité je vybírat kosmetiku určenou na jemné vlasy, která nezatěžuje, fixační stupeň ideálně střední, vyšší mají tendenci vlasy zatěžovat. Mně se osvědčilo tužidlo Loreal Prof. TechnicArt Volume Lift a pak objemový pudr od Got2Be. Ten jsem si koupila asi před rokem, používám ho téměř denně a pořád mi zbývá, takže pro mě to je asi nejlevnější stylingový výrobek.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit