Ještě mladá na ...

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

višeňka
86 příspěvků 13.02.14 00:49
Ještě mladá na ...

Zdravím v pekle. Často chodím v sukni a ráda bych zkusila nosit punčochy a podvazkový pás. Proti je však moje mamka. Říká, že na podvazky jsem ještě mladá, a že na jejich nošení mám ještě dost času (chodím na gympl do 3.roč). Na diskuzních fórech jsem si přečetla hodně článků o podvazcích, ale ze žádného jsem se nedozvěděla to „správné stáří“ k jejich nošení. Co na to pekelnice? Děkuji za názory.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

Eleanor Rigby
552 příspěvků 13.02.14 03:17

Ve třeťáku, to ti je něco mezi sedumnácti a devatenácti, což. Nechápu, proč bys měla být moc mladá na podvazky, pokud je máš v úmyslu nosit pod sukní. Jde jen o způsob upevnění punčoch (alternativa k samodržkám a punčocháčům). Za hraniční věk vhodnosti bych považovala nějakých zhruba třináct, ale spíš nepředpokládám menší sehnatelnou velikost ani chuť nositelky, než že by mě mladší děvče s punčochami na podvazcích místo punčocháčů nějak pohoršovalo.
Podvazky čouhající z minisukně ven mi nepřipadají vhodné v žádném věku. (Stejně jako okraj punčoch na gumu či klín punčocháčů.)

Mirt
422 příspěvků 13.02.14 06:32

Mně to přijde úplně v pohodě, sama jsem ve čtvrťáku a kolem sebe znám docela dost holek, které podvazky nosí. Jak říkala Eleanor Rigby, pokud je nehodláte dávat na odiv, tak proč ne, je to prostě jen alternativa k punčocháčům, pro mnoho žen třeba příjemnější.
Edit: mě - sebe

Příspěvek upraven 15.04.14 v 22:02

višeňka
86 příspěvků 13.02.14 07:41

Ano, podvazky bych chtěla nosit místo punčocháčů. Určitě je nechci nikde ukazovat, nebo se s nimi chlubit, naopak bych chtěla, aby jejich nošení zůstalo dlouho jen mým tajemstvím.

DanielaS
4599 příspěvků 13.02.14 07:50

Ja myslim, ze kdyz mamince ukazete nejaky velmi uzitkovy model, pochopi, ze tim nehodlate svadet ucitele. Urcite nema nic proti podvazkum jako takovym, ale proti eroticke konotaci, kterou za posledni desetileti ziskaly. Zduraznete zdravotni vyhody oproti puncochovym kalhotam a cenove vyhody oproti samodrzicim puncocham.

Go-lightly
3428 příspěvků 13.02.14 07:53

Ale to je takové klišé starší generace: nedělej ze sebe bábu, buď mladá, nos to, co ostatní holky! Jako když můj děda vytýkal tátovi vousy: to přece nosej jen dědci! Jo, za jeho válečného mládí! Móda se vrací, ale všimla jsem si, jak často zahlížíme na něco, co už jsme zažili a vystřídali. Je to pudové, ne rozumové. Na mě působí strašně zastarale až směšně některé prvky osmdesátek - ty teplákopyžama sešitá z pastelových trojůhelníků, sukně nabraná v pase a k ní nevytvarovaná halena. Podvazky jsou teď hot, ale mamince možná připomínají její tchyni nebo babičku.

stricc  13.02.14 07:57
@DanielaS píše:
Zduraznete zdravotni vyhody oproti puncochovym kalhotam

Jaké to jsou? Ne že bych chtěla nějak oponovat, taky si nemyslím, že je na podvazcích něco zavrženíhodného, ale kdybych měla argumentovat zdravotními výhodami pro, tak bych byla v koncích

Go-lightly
3428 příspěvků 13.02.14 08:09

@stricc Když se počůráte, nemusíte si měnit punčocháče.
Jinak ty zdravotní výhody taky nechápu, vím, jak babička říkala: „jo, vy se holky máte, můžete se nastrojit do elegantních kozaček a silonek! My když jsme v zimě šly do společnosti, tak jsme mrzly: lodičky (zimní boty prý byly jen válenky, a ty byly ohavné) a pod sukně foukalo na nahé tělo.“

Dammy
1670 příspěvků 13.02.14 08:10

@stricc tipla bych si, ze mysli to, ze normalni puncochace pokryvaji i oblast rozkroku?
nekdo s tim miva problemy.

Milli
2523 příspěvků 13.02.14 08:11

Jako výhodu pro sebe vidím to, že podvazky větrají, kdežto celé silonky jsou uzavřené. U samodržících mám problém s žilkama - v místě jejich uchycení mám dost rozpraskané žilky a svědí(štípe) mě to.

suntala
201 příspěvků 13.02.14 09:18

Já mám se samodržícími problém, protože se mi vždycky zkroutí a sjedou dolů - asi na ně mám moc tlustý nohy. Podvazky prostě drží stále stejně.
Další výhodou, kromě už zmiňované vzduchotechniky, je ještě přidaný ekonomický aspekt - pokud si roztrhnete jenom jednu, nahradíte ji punčoškou z dalšího páru (samozřejmě pokud je identický).

Zebra33
2038 příspěvků 13.02.14 09:36

@Go-lightly - ja si spis myslim, ze v tom maminka vidi to eroticno a pro studentku gymnazia a nadavkem jeste jeji dceru ji to zatim pripada trochu moc. Vemte si, ze kdyz vyrazite do temer jakehokoliv odevniho retezce, tak tam najdete vyhradne takove ty „sexy“ podvazkove pasy s dvema forovymi uchyty vpredu a dvema vzadu na noseni pouze do postele. Ja jsem se treba o takovych tech festovnich podvazkovych pasech na bezne noseni dozvedela v postate az na Pekle a i tak jejich noseni povazuji v dnesni dobe spis za raritu (mmch puncochy bez toho samodrziciho pasku taky nevidite v kazdem krame).

Anijsha
248 příspěvků 13.02.14 10:10

@višeňka Jedna moje kamarádka je stejně stará a punčochy (samodržící i na podvazek) nosí zcela běžně ;-).

DanielaS
4599 příspěvků 13.02.14 10:12

Prave ze klasicke puncochy najdete v kramech orientujicich se na starsi generaci (oldschool galanterie a puncochove zbozi), procez par puncoch z Elite Varnsdorf stoji dvaatricet korun (a kdyz jednu roztrhnete, muzete je dal parovat).

Go-lightly
3428 příspěvků 13.02.14 10:24

@Zebra33 Jjo, to by mohlo být, ta erotičnost, to mě nenapadlo.

budox
619 příspěvků 13.02.14 11:17

@Go-lightly
hned jsem si vybavila svoji mámu, už 25 let říkánechoď jak stará oma, podívej, jak kratké vlasy se teď nosí, starší budou za modní považovat vždy to, co se nosilo, když jim bylo 14-20 let. Pokus si máma zakladatelky představuje něco takového, tak se nedivím, i když postavu to udělá hezkou. Možná spíše myslí, že tazatelka je natolik mladá, že ještě nepotřebuje tvarovat postavu

stricc  13.02.14 11:28

A co takhle se místo na pekle zeptat rovnou maminky, jestli by tu námitku mohla konkretizovat?

DanielaS
4599 příspěvků 13.02.14 11:33

Tak ted, kdyz forum rozpletlo, v cem by maminciny namitky mohly spocivat, za ni urcite pujde.

višeňka
86 příspěvků 13.02.14 12:01

Jéé, to se rozjelo. Večer si s mamkou zkusím znovu popovídat. Myslím si, že podvazky má spojené s erotikou. Postavu tvarovat nemusím, tak takový pás ne. Mě se líbí hladký pás bez krajek, se 6ti podvazky s kovovými sponami a vzadu zapínání na háčky. Viděla jsem ho v několika eshopech.

suntala
201 příspěvků 13.02.14 12:08

Tak držím palce. Možná by Vám argumentačně pomohlo, kdyby si maminka uvědomila, že s podvazky budete za takového exota, že každý vrstevník po odhrnutí lemu vaší sukně zdrhne, neboť nebude vědět, co to máte:-)

benyka
4234 příspěvků 13.02.14 12:34

Podvazky se silonkami mě vždyky strašně štvaly, ale tenké punčocháče prostě kdysi nebyly. Podvazkový pás ze saténu mě škrtil v pase, přezky se rozepínaly v nejnevhodnějším okamžiku a punčochy šly okamžitě ke kotníkům, prostě děs. Nesnášela jsem ani ty stahovací (natahovací) podvazkové pásy, tam se to jednak rozepínalo ještě ochotněji, resp. kdykoli jsem si sedla, rozepnuly se přezky vpředu (snad už je dělají teď spolehlivější), a navíc pod úzkými sukněmi se rýsoval spodní okraj s kopečky těch úvazků, fujtajxl. A samodržky mi padají (jsou moc krátké a příliš široké). „Oblečená“ v podvazkovém pásu bych se nedokázala nikomu ukázat, dost dobře nechápu, co na tom koho může rajcovat, takže otázka „správného stáří“ na podvazky jde zcela mimo mě.

Příspěvek upraven 13.02.14 v 17:56

Moir
1800 příspěvků 13.02.14 15:27
@stricc píše:
Jaké to jsou? Ne že bych chtěla nějak oponovat, taky si nemyslím, že je na podvazcích něco zavrženíhodného, ale kdybych měla argumentovat zdravotními výhodami pro, tak bych byla v koncích

jaksi se mám méně pravděpodobně zapaří a onemocní ehm. podvozek, případně od silikonových pásků samodržek má sem tam někdo vyrážku

SkyP
170 příspěvků 13.02.14 16:46

Souhlasím s tím, jak říkaly i osatní, že v tom mamka asi vidí tu erotiku a bere to tak, že sis jí přišla říct o sexy prádlo do postele :) Tak to zkuste znova probrat ;)

jumbeee  13.02.14 16:50

@višeňka Hehe. To moje maminka mi tuhle na „Až vyrostu, koupím si podvazkovej pás.“ řekla, že snad už jsem na to dospělá dost, ne? (Je mi 19.) ;) Když jsi dost velká na samodržky a silonkové punčocháče, jsi dost velká na podvazkový pás.

merunka89  13.02.14 17:09

@benyka, stejne zkusenosti, co ja bych v te dobe dala za puncochace a kdyz se zacaly v obchodech objevovat, kolikrat jsem si koupila spatnou velikost a i kdyz jsem je natahla az do pasu, po nekolika krocich mne puncochace zacaly „sjizdet“ a ja mela co delat, abych je udrzela a puncochace se mne nemotaly kolem kotniku…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit