Jste konzervativní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

llolla
2102 příspěvků 28.08.12 20:24
Jste konzervativní?

Dobrý večer, tentokrát je můj dotaz stručný: jste konzervativní, co se oblečení týče? Myslím např. v barevných kombinacích (třeba přesvědčení spousty lidí, že zelená a modrá k sobě nepatří), různých módních výstřelcích (ponožky- ozdobné- do sandálů- vkusných) a podobně? Z fotek a zveřejňovaných názorů mi přijde, že zde právě konzervatismus dost převládá. (Uvědomuju si, že se tu schází lidé různého věku a že to, co nosím já ve dvaceti, nebude nosit paní v padesáti). Co si o sobě myslíte vy? Považujete se za konzervativní?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Rosalyn
925 příspěvků 28.08.12 20:47

Nevím, jestli jsem konzervativní. Asi ano. Na druhou stranu oblečení ostatních tak moc neřeším, takže nějaké neobvyklé kombinace mi nevadí. Ale sama bych si je neoblékla.

razorblade  28.08.12 20:53

Jak v cem… na vykukujici raminka od pradla asi jsem, na barevne kombinace atd vubec… to experimentuju rada

lipo
303 příspěvků 28.08.12 21:39

Já teda konzervativní jsem. Bohužel. Pramení to z toho, že v době PMP (před módním peklem) jsem dávala ostentativně najevo, že mi na oblečení fakt nezáleží, v důsledku čehož ještě teď pořád dotvářím základ šatníku a taky to ještě nemám moc v krvi, nějaké kombinování a tak. Další věc je, že se bojím utrácet za oblečení, takže si nekoupím pestře barevné kalhoty, i když se mi líbí, protože se bojím, že je s ničím nezkombinuju nebo na ně pak nebudu mít odvahu, a radši sáhnu po šedé nebo tmavě modré.
Poslední dobou se ale moc snažím nosit ty nejodvážnější věci, na které ještě mám koule, protože vím, že za pár let už bych v tom vypadala fakt vtipně a chci si to užít dokud můžu. Je mi dvacet:).

mujercita  28.08.12 22:07

Jak se to vezme. V zásadě ne, mám radši nekonvenční oblékání a líbí se mi spousta úletů (například mladík s dredy po kolena, kterého jsem tuhle potkala, mně se fakt líbil) a nemám nic ani proti džínám a ponožkám v sandálech a takovým těm běžným věcem. Na druhou stranu nemůžu vystát šortky kratší než pod kolena ani na ženách a a už vůbec ne na mužích a boty na platformě. Nejen že bych to na sebe nevzala, ale vadí mi i na to koukat.

RenaLange  28.08.12 22:23

Jsem strašlivě konzervativní. Když blůza, tak střih pánská košile, nejlépe bílá. Když svetr, tak klasické véčko, maximálně na knoflíky. Když boty, tak klasické černé lodičky, když kabát, tak trenčkot…když šaty, tak pouzdrovky ke kolenům, když šperk tak perly…navzdory tomu jsem měla a mám úžasně barevný život.

oknel
103 příspěvků 28.08.12 22:47

Docela jste mě tou otázkou dostala. Asi nemůžu říct ani tak, ani tak. Na jednu stranu jsem hrozně konzervativní - kalhoty nosím jedině na doma, ven pouze sukně a šaty, ponožky v sandálech - nikdy, rifle ani nemám (ty jsem nosila jen za totality, ale takových 15 let jsem je neměla na sobě), mini si na sebe nevezmu, protože si myslím, že žena po 40 může nosit sukně maximálně nad kolena, na ples bych nikdy nešla v krátkých šatech, do divadla jedině kostýmek nebo šaty… ale na druhou stranu miluji barvičky a vlastním třeba nádherné zeleno-modro-žluté šaty (zelená a modrá jsou temné), ráda nosím růžovou v kombinaci se šedivou, miluji doplňky jako různou bižuterii a šátky… takto bych mohla pokračovat dál a dál. A co teď jsem konzervativní nebo ne?

llolla
2102 příspěvků 28.08.12 23:00

Oknel: taky jste me dostala. Je pochopitelne tezky to nejak definovat. To, ze zeny po 40 by nemely nosit minisukne, to je spis otazka dobreho vkusu.=] zajima me, jak tady damy vnimaji samy sebe, protoze ja si o sobe myslim, ze jsem desne konzervativni (bud kratka sukne, nebo podpatky, nebo vystrih, nikde ne dohromady) pritom se ale vyzivam v tom, ze nosim provokativni veci - jarmilky, ponozky do sandalu, atp.

seznam.mih  28.08.12 23:01

Myslím, že poslední, co bych mohla být, je být konzervativní.

GreatSusan  28.08.12 23:22

Ja rada nekonzervativne micham konzervativni veci :-D. A taky mam rada konzervativni veci v nekonzervativnich barvach. Znamena to, ze jsem konzervativni nebo ne?

edit: jeste jsem zapomela, taky rada micham konzervativni a nekonzervativni veci a delam veci po svem, coz na okoli obcas pusobi trochu nekonzervativne.

Příspěvek upraven 28.08.12 v 23:46

janiiiv
781 příspěvků 28.08.12 23:25

Někdy mám pocit, že ano (nelíbí se mi ponožky do lodiček, sukně vpředu krátká a vzadu dlouhá, neujíždím na Melisách ani na Vere Wang…), ale pak vlezu sem a zjišťuju, že tady je to jak v konzervárně a že se tu se svým oblečením s nadšením nepotkám.

Sibyla
2639 příspěvků 29.08.12 00:53

Jsem. Ovšem v dnešní době zjišťuji, že jsem prudce nekonvenční. „Ty se vždycky vypadáš tak nějak jinak,“ říkají mi znejistěné známé na outfit, který pokládám za naprosto klasický. Při pohledu kolem s nimi bohužel musím souhlasit.

lipo
303 příspěvků 29.08.12 00:57

Jen pro jistotu: Napsala jsem, že se snažím nosit odvážné věci. Tím ale myslím barvy, klobouky aspol., žádné výstřihy ani minicosi. Nepsala bych to sem, ale bála jsem se, aby neutrpěla má dobrá pověst.

pehot
685 příspěvků 29.08.12 01:53
V běžném životě jsem strašná konzerva, co se týká módy a oblékání, tak sama nevím. Většinou jsem, ale občas se probudím a už od rána mám náladu na něco fakt bláznivýho.
Většinou se mi ovšem stává přesně toto:
@Sibyl píše:
„Ty se vždycky vypadáš tak nějak jinak,“ říkají mi znejistěné známé na outfit, který pokládám za naprosto klasický. Při pohledu kolem s nimi bohužel musím souhlasit.

MartinaMarie
123 příspěvků 29.08.12 09:38
jak v čem :-))

@llolla, modrou a zelenou nepovažuji za problém, s překvapením jsem zjistila asi před 30ti lety, jako malá holka, že se dají báječně kombinovat.
Jsem konzervativní na některé věci, které si oblíbím a rada si je pak kupuju a znova a znova (punčocháče, pudr, řasenka, lak na vlasy…). Problém nastává vždy, když se výrobce rozhodne zrušit nebo změnit daný výrobek. Bývám z toho nešťastná a sháním něco podobného. Obvykle mě to stojí hodně času i peněz.:-)
Jinak snad konzerva nejsem. Za život už jsem si vyzkoušela různé styly (zdaleka ne všechny), nyní se tolik neměním, ale to může zase přijít. Člověk se během života mění a vyvíjí a móda se leckdy mění tak rychle, že ani nestačíme sledovat. Mám takové módní etapy, někdy barevnější, více šperků, pak zas uberu…
I to, co bych si sama na sebe nevzala, ocením na druhých, hlavně když je někdo oblečen zajímavě, hezky sladěn, má neotřelou kombinaci, něco zvláštního i když má něco ulítlého. Ve svém věku se nemůžu oblékat jako mladé dívky, které jsou o generaci mladší, ale sleduji, jak chodí oblékané. Tak jako sleduji stejně staré i mnohem starší ženy. (koukám i na to, jak chodí upravení muži) Když to někomu sluší, mám z toho radost.

FoxInTheBox
278 příspěvků 29.08.12 15:02

@seznam.mih Všema čtyřma se podepisuju pod tvoje prohlášení :-)

V prostředí Spojených konzerváren pekelných jsi pro mě super osvěžení. Jednou se třeba domluvíme, dodáme si navzájem odvahu a vrhneme sem své nepřijatelné modely :))

razorblade  29.08.12 15:06
@FoxInTheBox píše:
@seznam.mih Všema čtyřma se podepisuju pod tvoje prohlášení :-)V prostředí Spojených konzerváren pekelných jsi pro mě super osvěžení. Jednou se třeba domluvíme, dodáme si navzájem odvahu a vrhneme sem své nepřijatelné modely :))

ja bych se s dovolenim pridala do klubu:) i kdyz ja uz zde obcas neco vrham

Robena
1257 příspěvků 29.08.12 21:33

Muj satnik se ustalil ve strizich, barvach i materialech. Je „vymezen“ mou postavou, vekem, mymi prijmy. Uz nemusim experimentovat a hledat. Takze jsem konzerva.

monicka
565 příspěvků 29.08.12 22:01

Nerada na sebe na ulici poutám pozornost, takže nosím spíš konzervativní věci - občas si vezmu něco ulítlého (ponožky do lodiček, obrovskou sukni se spodničkou, šaty vypadající jako kroj, atd.), ale hrozně mi vadí, že to moc poutá pozornost, takže se v tom nakonec necítím, i když sama sobě se v tom před zrcadlem líbím.

Na ostatních se mi nekonzervativní (tedy originální) oblečení líbí. (Ale prsa lezoucí z výstřihu a zadek čouhající zpod sukně považuju za vulgární a ne nekonzervativní :) ).

klubo  29.08.12 22:03

Mám ráda konzervativní klasické kousky kombinované invenčně (barvy, vzory, materiály), nebo třeba s výraznými doplňky, které ten konzervní suchopár setřou.

Netíhnu k oblečení sportovnímu, vadí mi příliš odhaleného těla, celková zanedbanost nebo naopak umělost (nepřirozená barva vlasů, umělé nehty, silný make up, tetování, piercing, dredy)

Suma sumárum = veselá konzerva

GreatSusan  29.08.12 22:13

@klubo

hezky jste to popsala. Ja se s dovolenim pridam, ode dneska jsem taky vesela konzerva, aspon trosku, libi se mi to jmeno, tak chci taky :-)

seznam.mih  29.08.12 23:36

@FoxInTheBox @razorblade Hihi to abych se fotila častěji v tom, v čem jdu :) jenomže mám problém, že mě nemá kdo vyfotit a když bych někoho poprosila, tak by to bylo keců, jako jestli si hraju na modelku jóó a tak :) místo na samospouštět bych měla, ale zabírá mě moc zdola, takže můj zadek je ještě větší, než normálně :D A pak jedině na balkóně na zábradlí, ale z toho se bojím, že mi spadne foťák na zem - bydlím v 11. patře :D A pak akorát u nás v paneláku v přízemí je zrcadlo, ale je tam špatné osvětlení.

janiiiv
781 příspěvků 30.08.12 00:19

@seznam.mih Samospoušť doma jsem řešila tak, že jsem se fotila v předsíni (asi nejvíc světla a holá zeď) a foťák si podložila na botníku krabičkou sirek a tik taků :D Tak tam taky něco strčte ;)

GreatSusan  30.08.12 00:45

@seznam.mih

osvedcene je zehlici prkno

seznam.mih  30.08.12 08:05

@GreatSusan No vidíte žehlící prkno mě nenapadlo. To někdy zkusím :) jen jestli to bude pořádně kam dát.
@janiiiv V předsíni máme zrcadlo, u kterého si vidím na prsa a i by bylo tam, jak to narafičit, ale je tam strašně špatný světlo a byly by ze mě vidět jen nějaké ty fleky.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit