K čemu nosit kravatu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bugatti
4051 příspěvků 06.05.12 19:27
K čemu nosit kravatu

Ráda nosím kravaty, zatím jen ke kalhotám s puky, dlouhé košili a vestě v pánském stylu ze stejné látky jako jsou kalhoty. Nosíte také kravaty a k čemu? Ráda bych je zkusila nosit i k něčemu jinému, popřípadě i velmi decentně malované hedvábné kravaty.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 06.05.12 20:47

Já je nosívala se šlemi a pánskou košilí ke kalhotům - vesta by se mi taky líbila, pánská, ale neměla jsem ji. Ale i k sukni, důležitá je jen ta košile.

Karoleenah
2322 příspěvků 06.05.12 21:20

Já nosím kravatu ke skládané sukni jako takovou variaci na školní uniformu, pak s černýma kalhotama & sakem, košilí, lodičkama a rudou rtěnkou jako holčičí verzi obleku, občas ji taky vážu na mašli místo na obvyklý uzel… Ale taky si myslím, že podstatná je hlavně ta košile a pak už je při troše dobré vůle možné ledacos. Kravatu jsem si k tričku vzala jednou a z neznámého důvodu jsem si připadala jako Avril Lavigne, kterou odjakživa nesnáším, takže už jsem to nikdy nezopakovala.

Lama_z_Lana  06.05.12 21:34

Klasická kravata se mi na ženách nelíbí, ne mě je to až příliš pánský prvek, ale kdysi jsem někde viděla na ženě pánskou kravatu uvazánou jako mašli a to mi přišlo docela vtipné a líbilo se mi to. Bohužel nejsem schopná vygooglit obrázek :/.

Bugatti
4051 příspěvků 06.05.12 21:40

Mně se to docela líbí k business stylu, někdy je při jednání výhodou být jakoby trošku „za chlapa“. Ale nesmí se to přehnat, vždycky tam musí být nějaký ženský prvek, který tu strohost pánského stylu shodí. Já k tomu vždycky nosím boty na podpatku (přiměřeném pracovnímu přostředí) a výraznou rtěnku.

Příspěvek upraven 20.05.12 v 12:39

tiresius
5 příspěvků 06.05.12 22:31

Teda to je hrozné, kravaty, kšandy, pánský styl, pánská vesta. Muži nosia sukne (teda, zatiaľ len niektorí) a dámy sa obliekajú v pánskom štýle. Aby som dodržal štýl tohoto blogu, mal by som Vám dámy vysloviť svoje jednoznačné rozhorčenie a odsúdenie. Je predsa nad slnko jasné, že čo si myslím ja, si musia myslieť aj všetci ostatní. Hanba, hanba. Však vy ten svet prevrátite úplne na ruby. Ale, na druhej strane, keď máte na to gule …

GreatSusan  06.05.12 22:33

@tiresius
Vy si to teda berete vsechno ale osobne…

Bugatti
4051 příspěvků 06.05.12 23:48

To:Tiresius: Moje babička by si na počátku minulého století, když byla mladá, nikdy neoblékla kalhoty. V 80. letech, ve svých devadesáti letech, je naprosto běžně nosila. Na druhou stranu stačí se podívat do historie, v čem dřív běžně chodili muži. A konečně nemusíme do minulosti a nemusíme ani opustit Evropu, stačí se podívat do Skotska… a jak to mužům v kiltech sluší. Konečně nošení něčeho volnějšího (oproti obtaženým riflím) je pro muže prospěšné z mnoha důvodů ;-). Móda je jen hra a časy se mění!

kajinuska
9 příspěvků 20.05.12 10:48

Já mám damskou kravatu (jsou takové menší) a nosím je k bílé košili a k černému svetru do véčka, poté slimky (rifle nebo černé) :-)

Pavel
106 příspěvků 20.05.12 12:10

Dámy mě teď asi rozcupují, ale: co kdybyste nám aspoň tu kravatu nechaly? Mám pocit, že spoustu typicky pánských kusů oblečení teď nosí i ženy, naopak to ale moc nefunguje.

Jako kostým na párty je to fajn, ale na běžné nošení…

Katio
196 příspěvků 20.05.12 12:27

@Pavel No my jsme původně chtěly, ale poté, co muži začali nosit růžovou, sukně a předvádět bílé svatební šaty (Andrej Pejic) nám už z našeho princeznovského šatníku moc nezbývá a musíme se vrhnout na ten váš. A víte, jaké jsou ženské.. radši na sebe moc neupozorňujte, nebo dopadnete ještě hůř. ;)

Bugatti
4051 příspěvků 20.05.12 12:34

To:Pavel: Když jsem (v pravěku) chodila do tanečních, právě frčelo něco jako fiží na společenských pánských košilích. Růžovou barvu dnes muži nosí běžně a mnohým dokonce velmi sluší. A konečně co vám brání převzít praktické a pohodlné prvky z dámské módy? Málo odvahy? Možná kdybyste někdy v létě vyzkoušel na volný čas sukni, už byste nechtěl nosit nic jiného. Muži jsou prostě jen víc konzervativní.

Pavel
106 příspěvků 20.05.12 13:20

@Katio Máte pravdu, ale já s cupováním počítám.
Z toho, co jmenujete, nosím jen růžovou bavu. Sukně a šaty tedy opravdu nehrozí. A myslím, že u většiny mužů taky ne.
Sukně by byla určitě pohodlná, o tom žádná. Ale necítil bych se v ní jako muž, spíš jako harekřišnák.
@Bugatti Já nechci nosit dámské věci, já chci, aby dámy nevykrádaly pánský šatník. Proč bychom teda ještě vůbec rozlišovali dámské a pánské oblečení?
Nebo to už musíme být „rovni“ i v oblečení?
Myslel jsem, že zrovna tenhle server podporuje vyjadřování ženskosti v oblečení.

Kamaela
154 příspěvků 20.05.12 13:31

Mě se líbí kombinace bílá košile, pánská vestička, jako do obleku, kalhoty ze stejného materiálu jako vestička, ale střih široký, takový prvorepublikový s puky a k tomu barvnou kravatu a stejně barevné lodičky, třeba modré, fialové, červené.

Bugatti
4051 příspěvků 20.05.12 14:31

To:Pavel: Nejsem žádná radikální feministka a nezastávám názor, že by ženy měly být ve všem rovny mužům. V něčem jsou prostě ženy lepší a v něčem jiném se líp daří mužům, i když ani to nepovažuji za striktní pravidlo. Už jsem potkala skvělého zdravotního bratra i schopnou ženu-stavbyvedoucí. Přes svůj dosti pokročilý věk považuji módu za zábavu, neřídím se trendy, ráda vypadám upraveně a jinak než většina ostatních, baví mne experimentovat. Vázanka v kombinaci s kalhotovým kostýmem, nakrátko ostříhanými vlasy a polobotkama bez podpatku na nenalíčené ženě se mi nelíbí, naopak vázanka s košilí, popřípadě skládanou sukní (na mladé ženě), botama na podpatku a výraznou rtěnkou na lehce nalíčené ženě vypadá žensky, mírně provokativně, odlišně od davu, dobře.

Lama_z_Lana  20.05.12 15:13

Tak jsem si konečně vzpomněla, kde se mi kravata ne ženě líbila. Je to samozřejmě Carrie; ta ji sice nemá uvázanou na mašli, ale i tak dost ležérně a proto nepůsobí tak vážným pánským dojmem.

Katio
196 příspěvků 20.05.12 15:16

Pavel: Cupování na MP bych se tolik nebála, to je koneckonců jen virtuální. Já to myslela spíš tak, že když budete provokovat, neuchráníte ani tu poslední součást mužského šatníku (všichni víme, jak ženy rády nosí košile svého partnera, dokonce i boxerky se už dnes dělají v dámské verzi ..).

Já bych s tím rozlišováním na dámské a panské moc netrvala na přísných hranicích. Za předpokladu, že něco vypadá dobře (i to je subjektivní, já vím), tak když má něco na sobě žena, je to součást dámské módy, když muž, pak pánské. Já jsem docela ráda za to, že muži objevili barvy, které by dříve nenosili (i když třeba p. Paroubek v růžovém svetříku mi připadal směšný. Ne, že by mu to neslušelo, ale spíš proto, že to na mne působilo, jakoby ho oblékala jeho paní.).
Já jsem pro více odvahy u všech, móda je přeci jen také hra. Já bych si třeba pánský oblek s košilí a kravatou, jak píše Bugatti, ráda oblékla, a to se téměř nelíčím a mám krátké vlasy, ovšem mám velmi jemné rysy, což už je pro mne výrazný ženský prvek. Potěšil by mne např. pohled na pánské košile (a pány v nich) s drobnými puntíky nebo malým květinovým vzorkem.
Mohu mít na sobě pánský oblek, ale působit svým chováním jemně a žensky. Naopak jakékoliv šaty ze mně ženu neudělají, budu-li se v tramvaji rozvalovat po sedačce s nohama na téměř na stropě.
Na přejímání jednotlivých prvků založili mnozí návrháři a filmové hvězdy svou kariéru.
Muži se myslím bojí, aby si o nich někdo nemyslel, že nejsou opravdoví muži, ale gayové či harekrišňáci. Takže z tohoto pohledu díky za růžovou a pastelové barvy v pánském šatníku. Kdo si je jistý sám sebou, klidně chodí v sukni (prosím nevztahovat na sebe!). Ale uznávám, že tlak okolí existuje (kolik profesionálních fotbalistů např. přiznalo svou homosexualitu? Jeden, a ten spáchal později sebevraždu.)
Prostě to potřebuje čas, určitou androgynnost a vzájemné krádeže vidím pozitivně, aby si většina zvykla, že lidé jsou různí.

http://www.samuel-windsor.co.uk/…n-mens-suits

dodka007
6 příspěvků 02.07.12 21:27

Nosim kravatu s koselou a k tomu suknu

Pavlena
778 příspěvků 02.07.12 21:55

Obdivuji nositelky kravat a fandím jim, sama na to (zatím!) „nemám koule“.
Ale líbí se mi to. Hrňte sem fotky pro inspiraci.

pixie
232 příspěvků 02.07.12 22:40

Po státnicích jsem si půjčila spolužákovu kravatu a dala jsem si ji na hlavu jako čelenku a hrozně se mi to líbilo, šla jsem tak i na oběd. Měla jsem pouzdrovou sukni, lodičky a krajkové triko s dlouhým rukávem.
Ale uznávám, že tohle asi ne každý dokáže vzít, protože to není úplně standardní a možná se někdo i divně koukne (já to nevnímám, takže ani nevím, jestli na mě někdo divně koukal).

Zoe
316 příspěvků 03.07.12 10:21

Líbí se kravata a případně i s vestou na romantických mladých blondýnkách. Jako by ten mužský styl trochu shazoval jejich přílišnou ženskost. Na černovláskách se mi už tak nelíbí a na starších také ne. Tedy ani na mě. Ale uvědomuji si, že to je velmi subjektivní hodnocení.

Bugatti
4051 příspěvků 03.07.12 10:35

@Zoe No já jsem právě starší tmavovláska…

Zoe
316 příspěvků 03.07.12 10:40

Já to tušila. Ovšem jestli se v tom cítíte dobře, klidně to noste a na mne nedejte.

LadyPapajka  03.07.12 12:18

Mě se líbila akorát na Mirandě v sexu, ona měla takovou hodne uzounkou a nevypadalo to špatně. Jinak vícmene souhlasim s Pavlem (ač se považuju za emancipovanou). Moc se mi to nelíbí.

runningfox  03.07.12 12:51

Já ji nosím a líbí se mi. Jen tak pro zajímavost, ona zužuje.
Představám, jak by se měli oblékat muži a jak ženy, se neoddávám.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit