Kabelka + igelitka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nyxx
512 příspěvků 30.07.12 17:52
Kabelka + igelitka

Všimla jsem si toho už dávno a protože jsem tady takové téma nezahlédla, rozhodla jsem se založit diskuzi. Tak tedy: každý den potkávám v Praze spoustu žen, které mají malou kabelku a k tomu ještě do druhé ruky igelitku. Nechápu to z několika důvodů:

1. Vypadá to hrozně. Jasně, každá z nás občas vleče z obchodu velký nákup, který se jí nevejde do kabelky, tak si prostě na cestu vypomůžeme igelitkou. Mimo to taky existují velké, esteticky přijatelnější nákupní tašky, které se dají do kabelky obyčejně složit, nebo jsou tu ty speciální, které mají schovanou kapsičku a ve složeném stavu je z nich prostorově nenáročný balíček. Ale když zrovna zapomeneme, tak tu igelitku chápu.

2. Je to nepraktické. Sama mám při pohybu po městě ráda volné ruce, z tohoto důvodu občas přemýšlím nad kvalitním elegantním koženým batůžkem. Nicméně i kabelku přes rameno snesu, druhou ruku mám pořád ještě volnou. Ale abych už ráno vyrážela z domu s plnýma rukama tašek? Proč prostě někdo normální obsah kabelky raději rozdělí do malé kabelky a igelitky, než aby si vzal kabelku větší? Nemluvím tu o případech, kdy neseme z domu těžké věci, které navíc během dne někde odložíme. Vzpomínám na jednu známou, která nosila kabelky dvě nebo tři, když potřebovala přenést víc věcí.

Co vy na to?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

FoxInTheBox
278 příspěvků 30.07.12 17:58

Co já vím, tak v igelitce dost často bývá zabalený oběd do práce, který se i při nejlepší vůli může trošku vylít a kabelku zničit, a i když ne, tak třeba dost výrazně voní, tak je lepší mít ho zvlášť v nepropustné taš­ce.

Pavučinec plyšový  30.07.12 18:00

Víceméně už jste všechny ty otázky vyřešila sama - prostě igelitku člověk vleče tehdy, když předpokládá, že obsah někde složí a nadále se bude pohybovat po světě jen s tou malou kabelkou. Anebo když nakupuje a zapomene si látkovou tašku (já například zapomenu skoro vždycky).

mikita.miki
1931 příspěvků 30.07.12 18:06

Mám několikery šité tašky ale občas zapomenu. já však v tu chvíli dělám jedno - hážu kabelku do oné igelitky. ta kombinace - kabelka+igelitka mě totiž děcí od té doby, kdy na střední škole takhle chodily mnohé dívčiny ráno do školy, protože batoh nebyl dost frikulínský a pochopitelně do oněch minikabelčiček s krátkými uchy se nic kloudného nevešlo. takže si je narvaly co nejdál na paži do podpaží a fešně si ji držely, takže se jim postupně odkrvovala ruka a v druhé ruce jim rupala igelitka z lídlu nebo peňáku plná učení… fuj, proboha, nikdy!

Pavučinec plyšový  30.07.12 18:09

@mikita.miki Dobrá fligna, házet kabelku do igelitky, ale to nemůžu. V kabelce mám bochník chleba a igelitka přetéká jinými dobrotami…inu Pracující Matka :)

mikita.miki
1931 příspěvků 30.07.12 18:13

Pavučinec, to já sem kvůli tomu schopná klidně přikoupit ještě jednu igelitku, na tohle jsem fakt ouchyla :-D zatím mám výhodu, že jsem ta nepracující matka a dítě se ještě občas rádo povozí, inu věk na to má, tak tahám kočár :-)

Pavučinec plyšový  30.07.12 18:18

@mikita.miki Za svou osobu se už asi budu muset s igelitkama smířit. Ale každopádně, kdyby dcera hodlala vyrazit do školy s kabelčičkou plus igelitkou plnou knížek, jak to popisujete, tak to NEDOVOLÍM, grrr.

Mori  30.07.12 19:12

@FoxInTheBox, a co brani tomu, dat igelitku s obedem do kabelky? (nebo si koupit takovou tu plastovou zaviraci pixlu - z te nic nevytece a do ne-uplne-pidi kabelky se vejde snadno)

Jinak moznost (nove zakoupena) igelitka + kabelka (taktez narvana nakupem) se mne taky obcas tyka, nastesti mam obchod jen pres ulici, tak aspon nepoburuju dlouho.

Nyxx
512 příspěvků 30.07.12 19:22

Já si nosím v kabelce k obědu zeleninový salát se spoustou šťávy a ještě se mi nevylil. Balím si dózu do igelitového sáčku. Taky mám tak nějak pocit, že mi dóza snáz vydrží stát v pevnější kabelce než v igelitce, do které vám navíc v pražské MHD kdekdo nechtěně kopne.

Nejlepší jsou ty puberťačky, co si k malé kabelčičce vezmou „značkovou“ igelitku Kenvelo, aby byly in.

razorblade  30.07.12 19:40

@FoxInTheBox ja si prave kvuli zapachu zabalim krabicku s obedem do igelitoveho sacku, to dam do igelitky a to pak do tasky envirosax, kterou si hodim na rameno a kabelku si dam bud na rameno pres to a nebo si ji vezmu do ruky. vim, ze to taky neni nejaka modni hitparada, ale snad lepsi, nez nosit odrbanou igelitku z alberta:)

janiiiv
781 příspěvků 30.07.12 20:00

Tohle mají v oblibě teta a sestřenice. S tetou už asi nezmůžu nic, ale sestřenka ode mě dostala před nějakým časem jako dárek k čemusi mj. plátěnou tašku s dekupáží. Myslím, že pro cca 22letou vysokoškolačku celkem vkusná, ne? Nikdy jsem ji s ní neviděla… (u téhle slečny bych s taškami typu „Karl who?“ „Can't afford a Birkin“ těžce pohořela, protože nemá nejmenší tušení, kdo či co to má být) Obědy s sebou si nenosí ani jedna.

LadyPapajka  30.07.12 20:24

Výjimecne, při nesení těžšího břemena nosím plátěnou skládací tašku. Třeba dneska, když jsem nešla pět velkých a těžkých učebnic, na které bych si musela vzít bud tři kabelky anebo batoh (a to nemám žádne mini kabelky).

uu  30.07.12 20:45

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 14:18

Moir
1806 příspěvků 30.07.12 20:54

Já mám dojem, že to moc prožíváte. Někdo nosí igelitku stále, jako kolegyně, které jsem přitom dala skládací látkovou tašku, a s takovými nic nenaděláte, někdo holt potřebuje transportovat věci z místa A do místa B, co se do kabelky nevejde (a kabelka, do které se vejde krabička s obědem tak, aby se nepřevrhla, není kabelka, ale už pořádná kabela). Stejně směšné je navážení se do lidí, kteří používají papírové tašky z obchodů ke stejným účelům. Nemyslí tím nic víc, než že je to praktické.
(a jsem zvědavá, kolík červených ramínek vyfasuju)

Příspěvek upraven 31.07.12 v 07:59

Jetthro
1129 příspěvků 30.07.12 21:04

Ja mam presne kvuli tomuhle par obrich kabelek do kterych nacpu notebook, 0,7 flasku s pitim, svacu, diar, penezenku a dalsi nezbytnosti, svetr, salu, nabijecku k ntb, A4 sesit a furt tam mam misto..:D s igelitkou jdu jenom kdyz mi dojde ze musim cestou koupit neco k jidlu a do kabelky se mi to nenarve, a v tom pripade to nejak moc neresim, holt proste nakup no, to je toho :) Ale taky jsem mela na gymplu spoluzacky co tahaly kabelcicku a k tomu igelitku v lepsim pripade s telocvikem, v horsim s ucenim..

Mimochodem, jednou jsem na aukru videla nekoho prodavat papirove tasky do kterych vam daji veci v Prade, myslim ze tak za 250..a to jsem fakt nechapala. Mama si taky obcas doma vezme nejakou takovou papirovou tasku od obleceni, hodi si do ni knizky a to cely pak do auta kde to vozi a v pripade potreby vynda a prenda do kabelky. Ale koupili byste si papirovou tasku Prada abyste s ni chodili po ulici? Nebo vubec, za jakym ucelem by to nekdo mohl kupovat?

uu  30.07.12 21:18

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 14:18

Mylady2
12409 příspěvků 30.07.12 21:21

@Jetthro Já si myslím že to kupují nějaké blbky které v tom chtějí jiné blbce prodat kabelku jakože „Prada“ v originál tašce…někde na aukru. Smutné no.

Ameline
95 příspěvků 30.07.12 21:21

Já tak občas k vidění jsem a nepřipadá mi na tom nic divného, nosí to každej a až tady jsem se dozvěděla, že je na tom cosi nepatřičného. Nosím sice jako kabelky poměrně obrovské kreace, kam se mi v případě potřeby vejdou věci na třídenní výlet, ale někdy jsou věci přeci jen nečekaně objemné, navíc tahat třeba tři litry vína na rameni je taky lahůdka. K nákupu plátěné tašky jsem se ještě nedokopala protože valnou většinu věcí do kabelky skutečně narvu.

elissa14
35 příspěvků 30.07.12 21:23

No, kabelka s učením ve stejné ruce, na které je zavěšená minikabelčička JE vážně PEKLO :D A dost holek to u nás ve škole tak nosí. Nevím, v čem je to praktičtější, než jedna velká kabelka, kam se vleze všechno? Na dny, kdy táhnu hodně učení mám prostě jednu velkou univerzální kabelu. Na zbytek mi stačí kabelka průměrné velikosti. Mini kabelky vlastně ani nemám, většinou se mi nelíbí a ani nejsou praktické (i když třeba velká psaníčka jsou hezká, ale to je něco jiného).

Jinak taška s nákupem mě vůbec nepohoršuje, i když látková taška prostě vypadá lépe, ale při tom neustálém přendávání věcí z kabelky do kabelky holt člověk občas zapomene :)

Nyxx
512 příspěvků 30.07.12 21:56

@Moir Moje kabelka má rozměry 40×13×27 cm. Vejde se mi do ní nejen dózička s obědem a dvě housky, ale i kosmetická taštička, silonky, dvě miniknížky, deodorant, dnes taky 100g sklenička s kafem a krabička čaje:).

Jana
48 příspěvků 30.07.12 22:06

Pokud odcházím z domova s velkou svačinou a jinými nezbytnostmi, potom tomu přizpůsobím i velikost kabelky (nebo svačiny?).
Igelitky nemám ráda, ale občas ji při nákupu potřebuji, nejraději mám ty slabé malé, které doma rovnou použiji do koše na odpadky.
Přiznám se, že nemám ráda takové ty skládací látkové tašky, protože jsou beztvaré a prověšují se do nehezké nudle. V autě vozím neustále pořádnou nákupní tašku se zpevněným dnem nebo nákupní košík. Moc igelitky či skládací neřeším, snažím se jich vždy rychle zbavit, protože s nákupní taškou se nesnažím vypadat jak modelka.

Harmonika
244 příspěvků 30.07.12 22:42

Možná trošku mimo diskuzi, ale jak se díváte na skládací košík ? Dostala jsem ho k svátku a zatím ho ani jednou nevyužila. Chápu, že je možná praktický, že do něj dáte nákup a šup s ním do kufru auta, ale jiné využití nemá, nebo ano? Nedovedu si dost dobře představit, že mám kabelku a tento skládací košík. To už vážně radši tu igelitku. ;)
Nicméně, mám ráda igelitky menšího rozměru, kterou vám v modních řetězcích dají v případě, že si koupíte třeba jen ponožky nebo jedno tričko. Sice nosím velkou kabelku, ale pokud si ráno kupuju svačinu a v pondělí i mléko v krabici na celý týden v práci do kafe, tak vše do kabelky nenarvu (ze strachu, aby neruply ucha, byť jde o dražší kabelku - možná právě proto ten strach) a třeba právě to mléko nebo krabici s musli ráda do této mini igelitky dám, mnohem raději než do skládací tašky, která je na to mléko samotné až moc velká.
Takže ano, i já zejména v pondělí chodím v kombinaci středně velká kabelka plus miniigelitka (síťovka se moc vytáhne, nerada ji proto nosím a nemusí každý vidět, že si nesu mléko).

Dodatečná poznámka: Tím nechci říct, že nenosím látkové tašky. Ano, nosím a ráda. Pokud se mi ale do kabelky vejde 3/4 nákupu, to mám to mléko nést v ruce? Raději použiju malou mini-igelitku, i když mám středně velkou kabelku.

Příspěvek upraven 31.07.12 v 15:34

hhhudec  30.07.12 23:31
@Harmonika píše:
Možná trošku mimo diskuzi, ale jak se díváte na skládací košík ? Dostala jsem ho k svátku a zatím ho ani jednou nevyužila. Chápu, že je možná praktický, že do něj dáte nákup a šup s ním do kufru auta, ale jiné využití nemá, nebo ano? Nedovedu si dost dobře představit, že mám kabelku a tento skládací košík. To už vážně radši tu igelitku. ;)
Nicméně, mám ráda igelitky menšího rozměru, kterou vám v modních řetězcích dají v případě, že si koupíte třeba jen ponožky nebo jedno tričko. Sice nosím velkou kabelku, ale pokud si ráno kupuju svačinu a v pondělí i mléko v krabici na celý týden v práci do kafe, tak vše do kabelky nenarvu (ze strachu, aby neruply ucha, byť jde o dražší kabelku - možná právě proto ten strach) a třeba právě to mléko nebo krabici s musli ráda do této mini igelitky dám, mnohem raději než do skládací tašky, která je na to mléko samotné až moc velká.
Takže ano, i já zejména v pondělí chodím v kombinaci středně velká kabelka plus miniigelitka (síťovka se moc vytáhne, nerada ji proto nosím a nemusí každý vidět, že si nesu mléko).

Košík je náhodou super věc. Mám a nemůžu si stěžovat. Krásně to do něj jde srovnat. Můžu jen doporučit.

FoxInTheBox
278 příspěvků 31.07.12 00:37

@Mori Nevím, já to tak nedělám, do práce jezdím na silniční koloběžce, takže musím mít batoh na notebook(taška mi sklouzne před tělo a nemůžu se odrážet:) )
Tohle jsem slyšela od známých, co to tak nosí.

marca
437 příspěvků 31.07.12 07:47

To ale nevysvětluje ženy, co jdou pár set metrů tramvaj-práce a mají kabelčičku a malou igelitku nebo papírovou tašku z nějakého super řetězce. Co v tom nosí?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit