Kabelka - váš názor na levnou umělotinu

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mikita.miki
1931 příspěvků 27.07.12 14:23
kabelka - váš názor na levnou umělotinu

Je to jasné - co si pomyslíte o ženské s jasně tržnicovou kabelkou? Dostala jsem od mamky nabídku, že mi koupí kabelku, protože už se dostávám do stavu, kdy začnu věci tahat snad i v igelitkách. Zavedla mě na tržnici a můj údiv neznal mezí. Jasně, byla to ta proklínaná fuj koženka, ale v decentních barvách, jednoduchý tvary, nikdy se z toho netřepily nitě, začištěné švy, vcelku chytře řešený prostor. Když bych projela známé značky ultra drahých kabelek, je to volně zkopírovaný Hermes. A teď babo raď - mám jít do nějaké textilní tašky, která si nebude na nic hrát, ale přeci jen bude pro mě méně praktická a vím, že látka můj provoz šeredně odskáče, nebo jít do té koženkové? Je to hooodně velká „trapárna“? Upozorňuji, že „našetři si“ nepřipadá v úvahu.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

razorblade  27.07.12 14:32

@mikita.miki mezi vami zminovanym „textilni“ a „kozenkovy fejk hermes“ existuje i plno dalsich variant. tasky z kozenky zhruba mezi 400 a 1000 korunama se daji koupit ve vsech retezcich (FF, Orsay, HM, Reserved, Lindex, Humanic a ja nevim co dalsiho). i kdyz jsou taky z kozenky, tak by na ne (narozdil od trznice) snad mela fungovat nejaka zarucni doba, takze kdyby se vam po mesici noseni utrhlo ucho, byla by sance ji vratit (narozdil od pana nguyena z trznice).navic ted jeste v nekterych z retezcu dobihaji slevy.

mikita.miki
1931 příspěvků 27.07.12 14:36

Razorblade, držme se pro představu ceny 300 :-) to sem měla uvést hned, ehm. jinak tesco mám oběhnutý a vpravdě se mi žádná nijak nelíbila, ale zkusí to znovu, ač co byc za ty prachy chtěla, že jo :-)

Denyna
4101 příspěvků 27.07.12 14:36

Co se trvanlivosti kabelek týká, tak z mé zkušenosti vydrží víc dobře ušitá látková třeba z Fleru než koženková z tržnice.
Jinak souhlas s Razorblade

Denyna
4101 příspěvků 27.07.12 14:37

@mikita.miki v Tescu jsem pro kabelky nikdy nebyla, ale koupila jsem si jednu v Globusu, nějakou jejich obyč značku. Rozpadla se v řádu týdnů

mikita.miki
1931 příspěvků 27.07.12 14:40

Denyno, mě překvapivě drží tržnicová koženka skvěle a to sem v ní tahala a občas ještě tahám dětský cestovní potřeby a věřte, že to je někdy váha na oddělání ruky

Pirek
6778 příspěvků 27.07.12 14:40

No tak levná umělotina bude levná umělotina. Radši bych se vydala cestou látkové tašky, ta je pratelná a prodejkyně na fleru Vám ji po domluvě určitě ušijí podle vašich tavorvých a barevných představ. Pro časté nošení je to opravdu lepší řešení než taška z neznámého materiálu, často smradlavého a s dalšími již dříve uvedenými vadami.

Pavučinec plyšový  27.07.12 14:44

No, tak já si taky nikdy nenašetřím a obecně dávám přednost látkovým kabelkám, ale úplně ke všemu oblečení a ke každé příležitosti se přece jen nehodí. Pěkné kabelky za rozumné ceny jsem viděla v CCC, a taky Rieker má zrovna výprodej.

mujercita  27.07.12 14:45

Bát se koupit si tašku, na jakou máte, líbí se vám a hodí se vám k tomu, k čemu ji potřebujete, aby náhodou někdo v tramvaji nepřevrátil oči v sloup, to mi připadá jako mnohem vážnější problém než levná umělotina.

razorblade  27.07.12 14:45

@mikita.miki psala jste, ze vam kabelku chce koupit matka… tak si pridejte jeste svych 300 korun a neco urcite najdete, tri stovky jsou totiz zoufale malo:( …ja jsem si treba v tescu koupila tasku ve slevach asi za 699 a je z kuze (za tu cenu asi ne moc kvalitni, ale mam ji uz 14 dni a furt drzi:).

Atinka
254 příspěvků 27.07.12 14:47

Mam jednu kabelu z tesca je velka vyzera obstojne unesie aj sestplechovkove balenie piva mam odskusane je dobra na nakupy natrpem do nej vsetko nosi sa cez plece velmi prakticka na behacky po meste mam ju uz 2roky a furt funguje stala asi 16euro cize da sa ale kludne si kupte aj z cinaka ja mam tiez aj taketo kozenka ako kozenka u nas napriklad to iste mame v butikoch aj v cinakoch a ked pozrete na e bay tak je to tam tiez casto za lepsiu cenu.

mikita.miki
1931 příspěvků 27.07.12 14:49

Razorblade, ach můj bože, proč?!
mujercita - babička říkávala, že chudí musí držet styl :-D řekněme že se nechci zařadit do stáda a bohužel tomu musím věnovat víc úsilí a času, než spousta jiných. a mimochodem, diagnóza by nebyla, když už chcete soudit? :-)

Superstar
67 příspěvků 27.07.12 14:49

Taky se přikláním raději k látkové než koženkové. Nejlepší varianta je samozřejmě kožená(nemusí to být nutně značková),ale chápu omezené finanční možnosti. Co, kdybyste si po těch 300,– raději pomalu šetřila na koženou? Ta Vám vydží roky.
Na Váš dotaz jestli je to „trapárna“? Upřímně řeknu, že ano. Vždy, když vidím ženu s „umělohmotnou“ kabelkou, tak ji to degraduje. Většinou to je hned vidět, že je to šunt ze super/hypermarketu či tržnice. To já radši budu mít jen jednu, koženou kabelku, než hafo kabelek z PVC.

mikita.miki
1931 příspěvků 27.07.12 14:51

Superstar, dočetla ste můj dotaz? ne, nedočetla.

Atinka
254 příspěvků 27.07.12 14:52

A este co si pomyslim? nic kazdy zijeme v takom financnom rozmedzi v akom mozeme, treba sa zaradit podla svojich moznosti a nie kazdy dokaze ladit s vkusom, casto sa aj clovek co na to ma a nosi len znacky a kvalitu brutalne dogabe.

Superstar
67 příspěvků 27.07.12 14:53
@mikita.miki píše:
Superstar, dočetla ste můj dotaz? ne, nedočetla.

Ptala jste se jestli jít do látkové či koženkové-na to jsem odpověděla. Stejně tak na to, jestli je to trapárna.
Nebo mi nějaký dotaz zůstal skytý? :-)

Superstar
67 příspěvků 27.07.12 14:54

*skrytý

Pavučinec plyšový  27.07.12 14:56

@Superstar Dotaz Vám nezůstal skryt, ale závěrečná podmínka ano.

Curlygirl
1901 příspěvků 27.07.12 15:00

@mikita.miki Neznám Vaše poměry a vztahy v rodině, ale nešlo by, že by Vám byla koupena lepší kabelka řekněme za tisíc korun s tím, že se na ní složí třeba i babička a sourozenci, mate-li je a bude třeba trochu s předstihem k narozeninám?
Pokud to nelze, tak bych prostě vybrala, co se Vám bude líbit, třeba i koženku. Trapné to není. Trapné je neslušné chování a vysmívání se někomu kvůli kabelce, ať je jaká chce. I když se nemusí každému líbit, těm kdo by to nazýval trapárnou bych se obloukem vyhýbala.

Pavučinec plyšový  27.07.12 15:09

@Curlygirl Však i ta koženková kabelka může být pěkná, pokud se křečovitě nesnaží tvářit jako kožená nebo přímo jako nějaká vznešená značková. A navíc bývá lehčí.

Atinka
254 příspěvků 27.07.12 15:11

@Curlygirl Suhlasim s vami vystihli ste to

Lola  27.07.12 15:15

Pokud potřebujete kabelku, a máte na ni 300,– Kč (a tato diskuse nemá za úkol hodnotit, jestli můžete nebo nemůžete sehnat víc peněz a za jakých podmínek), tak nemáte co řešit. Kupte to, na co máte.

Látková taška je totiž něco jiného než kabelka, čímž by se zcela měnily vstupní podmínky a debata nad látkovou taškou za 300,– Kč by se nutně musela vést jinak.

Za sebe bych jen dbala na to, aby si tržnicová kabelka nehrála na nějakého toho Vitóna nebo Dióra, ale aby to byla prostě… kabelka. A po tom ostatním nikomu nic není.

mujercita  27.07.12 15:15
@mikita.miki píše:
Razorblade, ach můj bože, proč?!
mujercita - babička říkávala, že chudí musí držet styl :-D řekněme že se nechci zařadit do stáda a bohužel tomu musím věnovat víc úsilí a času, než spousta jiných. a mimochodem, diagnóza by nebyla, když už chcete soudit? :-)

Já vás přece neodsuzuju, jen mi to zkrátka připadá smutné, jak se člověk pořád musí nutit do předstírání a vylepšování prestiže svého vnějšího obalu, aby se dobře prodal. To je bohužel společenský jev, ne vaše chyba.

Cheeky
181 příspěvků 27.07.12 15:20

Vlastním spousty kabelek, některé z řetězců jako jsou Deichmann, mnohé z vietnamských obchodů. Nevím jestli zdejší dámy mají přehled jaké kabelky se tam nacházejí v případě, že tam nechodí nakupovat, ale doby kdy ty kabelky řvaly na první pohled jsem umělohmotný kýč z tržnice už jsou dávno pryč. Co se kvality týče, samozřejmě se to nedá srovnat s koženou kabelkou, ale pokud srovnáváme s cenově dostupnějšími nekoženými kabelkami do tisíce korun z rádoby značkových obchodů typu Deichmann nebo CCC, tak bych chtěla vidět tu odbornici, která to pozná. Pokud si vyberete kabelku, která drží tvar, nejsou na ní zbytečné rádoby ozdobné „věci“, a bude solidně zpracovaná, nevidím v tom nic k pohoršování. A kabelky které tvarem připomínají Hermesky, no upřímně, když má ten tvar úspěch a je hezký, tak si ho neupřu jenom proto, že nejprve s ním přišel nějáký LV nebo Hermés. Ty kabelky se nikomu nesnaží tvrdit, že jsou značkové. Jsou značkovými pouze velmi volně inspirované…
Takže za mě, pokud najdete solidně zpracovanou, nepytlovitou a vkusnou, tak klidně i z tržnice.

Superstar
67 příspěvků 27.07.12 15:26

Tak je to vždycky…Pokud člověk vyjádří jiný názor, než chce někdo slyšet, tak je hned zle.

@Cheeky píše:
Pokud si vyberete kabelku, která drží tvar, nejsou na ní zbytečné rádoby ozdobné „věci“, a bude solidně zpracovaná, nevidím v tom nic k pohoršování.

To máte sice pravdu, až na to, že některé PVC kabelky mají šílený odér.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit