Kabelky a psaníčka do společnosti

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fae Divone
4 příspěvky 19.01.13 18:53
Kabelky a psaníčka do společnosti

Milé dámy/pánové,
chci opět začít chodit do divadla a budu pořizovat malé černé (nebo královsky modré :), jednoduchého střihu, možná s krajkovou vsadkou. K tomu černé lodičky. Oživovat budu pomocí doplňků. Jaké psaníčko/kabelku k tomu?
Vkládejte i inspirace pro ostatní, já bych však raději o něco větší kabelku, kam schovám menší láhev s pitím na cestu, čtečku, peněženku a kapsičku na dámské zbytečnosti. :) Ideálně něco univerzálního, aby to šlo vzít i třeba na promoci, svatbu, večeři do lepší restaurace apod.
Děkuji.

Reakce:

Lisa. Ginmi
140 příspěvků 19.01.13 19:21

Větší variantou společenské kabelky může bát buď velké psaníčko, nebo klasická kabelka přes rameno ve velmi elegantním provedení - u větších modelů je podle mě dobré volit co nejjednodušší design (zatímco malá psaníčka mám ráda extravagantní). Pokud s sebou chcete nosit i objemnější věci jako je lahev, asi bych doporučovala spíš tu druhou variantu, protože velká psaníčka obvykle nevypadají dobře, když se do nich nacpe něco, co je „nafoukne“. Oba dva typy jsou podle mě vhodné do divadla, na svatbu atd. ale na ples bych si je nebrala, myslím, že bude těžké je nějak stylově sladit s plesovými šaty, aby to nevypadalo, že jste si vzala kabelku z práce a zapomněla na to. Tady jsem náhodně našla pár modelů, které jsou podle mě hezké:

Hadramashmatra
31 příspěvků 21.01.13 16:23

Upřímně, nevím, nač tahat čtečku, flašku s vodou a ještě nějaké propriety až do hlediště divadla… Navrhuji pořídit kabelku, u které nebude nikdo (ani vy) pochybovat o jejím specifickém - divadelněplesovém určení. Všechny ostatní krámy můžete přeci nechat ve větší tašce uložené v šatně.

Fae Divone
4 příspěvky 21.01.13 19:10

Liso,
děkuji za tipy. Na plesy nechodím, kabelku potřebuji spíš na společenské události nebo na návštěvu divadla. Ta červená kabelka a dvě modré vypadají poměrně schůdně, tak se inspiruji. :)

Milá Hadramashmatra,
napadlo Vás, že se do toho divadla musím nejprve nějak dostat? Mám zdravotní problémy a i půl hodinová cesta bez možnosti se napít mi dělá velký problém. Stejně tak nevydržím hodinu či víc sedět v hledišti a nemoci se napít. A nevidím důvod proč bych si s sebou nemohla vzít na cestu čtečku. Jistě víte, jak jsou malé a skladné, proto by snad kabelka, do které by se vešla, nebyla společenským faux pas.
Plesy nenavštěvuji a malé kabelky - psaníčka jsou pro mne spíše nepraktická. Hrozí zapomenutí nebo mi to někdo vytrhne z ruky a uteče, proto bych uvítala kabelku, abych si divadlo užila a celou dobu jen křečovitě nesvírala psaníčko v obavách. Samozřejmě možnost brát s sebou další kabelku mne napadla, ale neshledávám to elegantním řešením. Nicméně děkuji za Váš příspěvek.

Hadramashmatra
31 příspěvků 21.01.13 22:00

Fae Divone: Nechtěla jsem naštvat. Své zdravotní obtíže v původním příspěvku nezmiňujete, proto jsem Vás zařadila mezi tu sortu, co v divadle rozbaluje cucací bonbóny, líbá a osahává svého partnera, žvýká nahlas žvýkačku, chrastí s bůhvíčím anebo ťuká esemesky. Všechna tato trdla docela dobře slyším a nebojím se jim to dát najevo. Nač potřebujete čtečku knih zrovna při představení, to bych potřebovala dovysvětlit, ale je to Vaše věc.

Fae Divone
4 příspěvky 21.01.13 23:27

V divadle se samozřejmě chovat umím a nikoho neobtěžuji svačením a svícením mobilu během představení. Čtečku v průběhu představení samozřejmě nepotřebuji, ale uvedla jsem, že se mi opravdu nechce mít kabelky dvě a čtečkou si chci krátit cestu do divadla.
Nerada bych ale stále odbíhala od tématu.

Kate1985
45 příspěvků 22.01.13 11:27

Já jsem se zbláznila do téhle, vím, že jsi chtěla větší, ale já osobně do divadla beru jen telefon s vypnutým zvoněním, rtěnku, zrcátko a peněženku a to se mi vejde do téhle.

Fae Divone
4 příspěvky 22.01.13 13:51

Kate, je moc krásná. :) Na plese si ji ale představit umím.

TulaJ
254 příspěvků 22.01.13 16:08

Ja mám niekoľko slávnostných kabeliek (do divadla a pod. - nie plesové) s odopínacím pásikom na zavesenie - t. j. môže sa nosiť ako „clutch“ (psaníčko) do ruky, aj na ramene - cestou do divadla nosím na ramene, v divadle v šatni odopnem pásik a je z toho elegancia. Pravda, fľaša s vodou by sa tam asi celkom nezmestila (alebo len miniatúrna, do tých trošku väčších), ale ostatné asi áno.

Nellyss
3 příspěvky 25.01.13 14:54

Plesové kabelky jsou top tématem těchto týdnů a měsíců. Mě samotnou zajímá a vybírám kabelku na ples už dlouho. Mám ráda barvičky, podle toho i hledám eshopy, které můžou nabídnou víc, než „jen“ psaníčko. Moc se mi líbí tyhle psaníčka z Bagzoom a cena luxusní. Viděla jsem podobné nebo stejné na Zoot, ale cena byla šílená. Podle rozměrů by se tam mohla vejít i malá petka.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit