Kabelky na plesech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anjeliik
24 příspěvků 17.01.13 14:45
Kabelky na plesech

Dámy, jak řešíte kabelku na ples? Teď nemyslím tvar, barvu, vhodnost..ale co s ní, když chcete jít tančit? Já si přijdu vždycky nemotorně, když ji mám na rameni a ještě hůř, když mám psaníčko v ruce. Jenže nechávat jí u stolu se mi taky nelíbí..už jsem měla i věci u partnera v saku, ale to taky nebylo nejlepší. Jo a píšu do diskuze proto, abych mohla případně reagovat, což v poradně nejde.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Ceresa
465 příspěvků 17.01.13 14:54

Davam ji tem, co netancuji, vzdy se nekdo ze znamych najde, kdo se rad ujme cestne straze nad vecma

Roseline
2319 příspěvků 17.01.13 15:11

Pokud někdo z mých známých netančí, poprosím o pohlídání.
Jinak jsem bohužel nic lepšího nevymyslela, než ji mít přes rameno.
Na stole bez dozoru bych ji nenechávala.

edit: U někoho si kabelku nechávám odloženou pouze chvíli, opravdu to není tak, že bych ji někomu vrazila a vrátila se za několik hodin. Daného hlídače by taky mohlo za chvíli napadnout jít na parket.

Roseline
2319 příspěvků 17.01.13 15:16

Kamarádce se stalo, že si kabelku odložila a když se po chvilce vrátila z parketu, z kabelky zmizely peníze. A balíček žvýkaček :-)

Luara
138 příspěvků 17.01.13 15:19

Na ples patří malé psaníčko. Vy někdo nosíte klasickou kabelku?

anjeliik
24 příspěvků 17.01.13 15:20

U nás na plesech se právě z odložených kabelek ztrácejí věci, proto třeba už nechávám telefon doma a beru s sebou jen peníze bez peněženky. Jedno z nejlepších řešení bylo, když jsme si vzaly s kamarádkou kabelku na půl, dokonce se hodila k jejím i k mým šatům a střídaly jsme se..ale aby ladila k oběma se často bohužel nestává.

anjeliik
24 příspěvků 17.01.13 15:22

@laura nejde o to, co kdo nosí, ale co s tím pak dělá. Tančíte s malým psaníčkem v ruce?

smrtonoška  17.01.13 15:26

Už se mi stalo taky to, že jsem ji někomu dala a pak jsem se vrátila a našla ji jen tak pohozenou na židli a „strážce“ se vesele vykecával u sousedního stolu…

Pokud tam mám doklady, klíče atd., z ruky nepustím. Radši budu tančit s kabelkou na rameni (ale já toho stejně moc nenatančím). Jediné řešení bych viděla sehnat kabelku co nejmenší, nejpraktičtější, která moc nezavazí. Nebo šaty s nějakou vnitřní kapsou na sukni na pár největších cenností jako občanka, klíče a mobil a do kabelky jenom hlouposti jako kapesníčky, rtěnka a pak ji i nechat na stole.

Zoe
316 příspěvků 17.01.13 15:29

Trefila jste. Je to problém. Já podle situace střídám 3 varianty. Buď si malou kabelku nechám hlídat od těch, co netančí. Nebo nechám mobil doma, peníze dám k manželovi a kabelku se rtěnkou, kapesníkem a levnými brýlemi nechám na stole. Anebo mám teď k posledním plesovým šatům psaníčko ze stejné látky, mám ho křížem přes rameno a tancuji s ním (ale trochu překáží).

Ceresa
465 příspěvků 17.01.13 15:35

Tak samozrejme musite tomu strazci verit;)

TulaJ
254 příspěvků 17.01.13 15:39

Ja som to raz vyriešila takou látkovou kapsičkou pod sukňou (resp. pod zásterou - bolo to niečo ako maškarný bál, mala som kroj s „fertuškou“, pod ktorú som si zavesila vrecúško z modrotlače, pripla som si to veľkou „zicherkou“), pod objemnejšiu sukňu by to snáď šlo umiestniť. Chlapi majú v tomto ohľade veľkú výhodu - kopu vreciek na saku, takže by som možno - ak sa vôbec ešte niekedy na ples dostanem (manžel takéto zábavky nerád, nechcem ho týrať) - použila manželovo sako.

Luara
138 příspěvků 17.01.13 15:43

Jo, přiznám se, že jo. Právě to psaníčko mi přijde asi snazší na úchop. Už si to i hlídám, aby se dalo snadno uchopit. Třeba valčík a walz jsou takto v pohodě. Lépe teda nechat někomu psaníčko nebo kabelku pohlídat, ale už se mi i stalo, že nebyla možnost. I proto mě překvapila varianta, že by někdo nosil kabelku.
Já si na ples nikdy neberu mobil a minimum peněz, resp. se dohodnu s partnerem, aby měl peníze u sebe on. Do psaníčka dám jen kapesník a nějaké drobné.

ajuna
106 příspěvků 17.01.13 15:45

Je to problém stejný jako když jdu na nějákou akci, kde se dá i tančit, vždycky mi to překáží. Nerada ji někomu nechávám, takže mám psaníčko, které má dlouhý popruh schovaný uvnitř a když jdu tančit dám ji „na pošťáka“…nic extra úchvatného, ale bohužel, když se krade, jinak to nejde… po dotančení zas popruh schovám a je to…
Na koncertech apod mám rovnou cross body tašku.

Luara
138 příspěvků 17.01.13 15:46

Ještě mne napadlo, že by pomohla i vyrianta psaníčka, co se má poutko na ruku, nebo jak se nosily dříve takové ty váčky, také se navlékaly na ruku…

anjeliik
24 příspěvků 17.01.13 15:53

Já sem právě měla váček, i ze stejné látky jako šaty, ale při tanci, polce obzvlášť, lítal kolem :) připadá mi, že žádné řešení není 100%. A mít v kapsičce pod sukní třeba telefon a klíče, to musí člověk cítit při každém kroku.

stric
762 příspěvků 17.01.13 15:59

Divím se. Na plesy nechodím, ale předpokládala jsem, že to je akce, kam se zásadně chodí s partnerem, ne? A kdo jiný by se měl při společenské akci tohoto typu starat o organizaci, útratu a celkové pohodlí než muž? Nevidím důvod, proč by žena s sebou měla mít vlastní peníze, mobil (proč na plese potřebuje telefonovat? Kdyby měly volat děti, že doma hoří, můžou snad taky zavolat na otcovo číslo, ne?), klíče a tak dále? Dokonce ani havarijní pomůcky typu náhradní punčochy, špendlík, nevím co, nemusí mít u sebe, to se snad dá nechat v šatně. Do psaníčka se snad strčí jen pudřenka a kapesník a pak není problém ho při tanci odložit, stejně je to jen taková blbinka do ruky, aby v ní něco měla.
(Viděla jsem taky možnost, že si psaníčko partner zastrčil do kapsy saka, ale to taky není právě vrchol elegance)

Luara
138 příspěvků 17.01.13 16:02

Bohužel též mě nic spásného zatím nenapadlo. Latina, polka a moderní tance jsou s váčkem na nic, to uznávám.
Fakt je nejlepší eliminovat věci s sebou. Pokud nebydlíte sama, nebrat klíče a holt zvonit. Třeba moje matka tohle naštěstí chápala a otevřela mi i nad ránem po návratu z plesu, ale když člověk bydlí sám, moc to nejde.

bertulka  17.01.13 16:05

Telefon ani peníze si na ples neberu, mám s sebou manžela -ten má (svůj) telefon i peníze v saku. Já to jeden večer bez mobilu vydržím, kdyby bylo něco nutného z domu, zavolají mu. Ostatní mohou vydržet do dalšího dne. V kabelce mám jen kapesník, pudr a rtěnku. Kdyby to někdo ukradl, tak se dá přežít. Tančit s kabelkou mně přijde příšerné. A nějak věřím ve slušnost lidí, zatím se mně na plese nikdy nic neztratilo.

Grossularia
3204 příspěvků 17.01.13 16:09

Takto mi bylo ukradeno samotné psaníčko - když už v něm nebylo nic zajímavého k ukradení, jelikož vše měl muž v kapsách…takže to nedoporučuju.

Řeším to podobně, jako jiní píšící výše - buď nemám žádné zavazadlo a vše nacpu muži do kapes (nejpohodlnější fyzicky, ale nejnepříjemnější psychicky - musím poslouchat remcání, jak můžu mít tak nemožně těžkou peněženku :) )

Nebo nás jde parta a máme svůj komplet stůl a vždy je u něj dost lidí, kteří celkově hlídají hromádku zavazadel.

Nebo místo psaníčka vezmu maličkou společenskou kabelku s dlouhým popruhem a mám ji křížem. Esteticky slabé, ale komu by se chtělo řešit ukradené doklady a klíče.

Variantu zástěra nezkouším, nemám šaty, které by něco takového umožňovaly.

Tedy, je fakt, že už jsem na plese nebyla víc než dva roky :) A letos asi také nepůjdu, ale až potomek trochu poporoste a stane se krátkodobě hlídatelným, tak se na tanec budu těšit a ráda využiju nějakou vychytávku, ve kterou doufám v této diskusi - protože nikdy jsem moc žen s kabelkou na parketu neviděla. Takže mají určitě nějaký trik :) Snad ho sem někdo odtajní.

alex_foster  17.01.13 16:18

Já to řeším stejně, co můžu tak nacpu příteli do kapes a asi jsem skromná, protože mě obvykle pobízí, jestli s sebou ještě něco nechci :-)

Betty J.
2031 příspěvků 17.01.13 16:26

Kabelku (na ples mám vždy malinkou) nechávám na stole - ještě se mi nestalo, že bych o ten kapesník a rtěnku, co v ní mívám - někdy přišla.

PythonRegius
286 příspěvků 17.01.13 16:28

Nad tím jsem také nedávno přemýšlela, co s tím ty plesařky dělají, když zrovna tančí. Psaníčko mi příjde jako takové nesmyslné „zavazadlo“, protože se musí pořád držet v ruce. Já bych to asi řešila tím váčkem a buď bych si ho při tanci navlékla na ruku, nebo bych si ho přichytila na velmi nenápadně našité poutko na příhodném místě na šatech. Pokud by to střih šatů nějak snesitelně umožňoval, našila bych si do nich neviditelnou kapsu (samozřejmě pokud nejsou šaty půjčené, to by pak byl trochu problém).
Nebo se mi vybavilo, jak mají některé filmové akční hrdinky pod společenskými šaty na stehně pásek s pistolí :-D. Třeba by to šlo nějak zrealizovat (na jiný obsah, předpokládám, že ženy v reálném životě na plesech zbraň nepotřebují. Možná tak pepřový sprej na pozdní návraty domů.). Ze stehna by to asi padalo, ale třeba uchytit to nějak na podvazky či podvazkový pás. Samozřejmě by se tam nedalo tahat kdoví co a manipulace by byla možná jen v soukromí na toaletách, ale na pár nutností by se to využít dalo.

top topic
949 příspěvků 17.01.13 16:39

Na plesy tedy nechodím;-), ale na svatbu mi švadlena ušila malý pytlíček ze zbytku látky šály přes ramena, no peněženku bych tam nenarvala, ale peníze, pudr a takové ptákovinky v pohodě. Pak mám pocit, že v článku o Adiných plesových šatech Ada psala něco o skryté kapse, kterou měla někde v záhybech sukní či co? Si to už moc nepamatuju, ale k dohledání to bude.

Harmonika
244 příspěvků 17.01.13 18:21

Vše už tu bylo řečeno.
Já tedy na plese byla jen jednou a většinou to byla dámská jízda bez partnerů (jen jsme se my dámy chtěly patřičně nastrojit a jít také do jiného prostředí než na klasické djs akce), takže jsme ani moc netančily. Pokud však pro některou z nás přišel tanečník, zbylé sedící u stolu jsme psaníčko pohlídaly, většinou nešlo o víc než jeden, dva tance.
Osobně nosím psaníčko, ale mám uvnitř nezbytně nutné minimum (menší peněženku „portmonku“, z dokladů jen občanku, mobil, kapesník, pudřenku a rtěnku) a popruh ke psaníčku pro případ nouze. Jeden, dva tance se dají vydržet tak, že psaníčko držím v té ruce, kterou partnera chytám za rameno, když je nejhůř, dám si holt popruh, estetika musí jít stranou.
V klubech jsem to vyřešila tak, že vždycky tančím v první řadě a kabelku mám položenou na zemi před sebou, takže vidím dobře na dje i na kabelku. :-) A pokud jde někdo kolem, nepřehlédnu ho a očima sleduju kabelku na zemi či hned přestanu tančit a chytnu ji do ruky. Opravdu nechodím tančit do první řady z důvodu exhibicionismu, ale právě kvůli kabelce (při tanci nesnesu crossbody kabelku ani klasicky na rameni). Ta první řada na djs parties má tu výhodu, že se před vás už nikdo necpe a kabelka na zemi nikomu nepřekáží (vám ani ostatním). Pokud jsem na klasické diskotéce, kde se tančí v kroužku, tak my baby jsme vždycky u zdi (byť i v kroužku) a máme kabelky na zemi, tzn. některá z nás tančí vždy u nich a hlídá je.

digy
92 příspěvků 17.01.13 20:22
nejradši bez kabelky

Vše bylo napsáno, na plesy chodím bez kabelky, zato s plnými partnerovými kapsami. Když jdeme tancovat do klubu jen s holkama, dám telefon do kapsy kalhot nebo do obalu přidělaného na pásek, stejně tak šalinkartu. Peníze dávám do potítka na ruku (má kapsičku na zip, je celé černé a vypadá jako náramek).

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit