Kabelky: nuda / elegance / nevkus - kde je hranice?

Fotoalbum tématu (18) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anniette
159 příspěvků 18.07.12 10:03
Kabelky: nuda / elegance / nevkus - kde je hranice?

Milé dámy, v čem si myslíte, že tkví lacinost/nevkusnost kabelky? Kde je pro Vás hranice mezi nudou a elegancí? Pro mě: 1. fotka - nuda, 2. fotka - mírně nevkusná, ale relativně nositelná, 3. fotka - nevkus, lacinost (je to Versace, takže v ceně to nebude..). 4. a 5. fotka jsou kabelky z Fleru, které mi snad připadají ještě tak nejlepší..
Potřebuju si koupit větší černou kabelku a když jsem prohledávala net, zjistila jsem, že se mi snad žádná z těch kabelek nelíbí. (Samozřejmě mluvíme o kabelkách do cca 5000, z nabídky Prady nebo Diora bych si vybrala. :D ) Kdybych si měla vybrat, vybrala bych si kabelku na 2. fotce - zdá se mi docela univerzální, což já potřebuju, často jdu z práce na koncert klasické hudby (odpolední, takže róba tam fakt není třeba) a pak na koncert do klubu, většinou musím s sebou tahat věci na převlečení (ono stačí převlíct např. společenské kalhoty nebo sukni za černé džíny), nechci tahat ještě několik kabelek. Teď mám takovou podobnou a v jedné diskuzi jsem narazila na názor, že ta kabelka vypadá trochu lacině. Proto by mě zajímalo, jak to máte s kabelkami Vy. :) Pro mě jsou nevkusné napodobeniny (teď se vyrojilo spoustu „hermések“ se zámečky..), lesklé materiály (záleží, jak jsou použité), přílišné zdobení, když z kabelky visí nějaké nesmysly, viditelně nekvalitní materiály, překombinovanos­t atd.

P. S. Upřesňuju, že to nejsou kabelky, mezi kterými se rozhoduju, ani které se mi (chraň bůh!) líbí! Je to ukázka toho, že na každé z těch kabelek je něco špatně, ale že typově je to vpodstatě to jediné k sehnání.. Já už jsem se smířila s tím, že neseženu černou kabelku, která se mi líbí a která je univerzální, hledám tedy to nejmenší zlo.

Příspěvek upraven 18.07.12 v 14:20

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 18.07.12 10:16

Tak kdyz je limit do 5k mrkněte do FURLA nebo Coccinelle… Oba dva butiky v Praze;-)

Katka2305
124 příspěvků 18.07.12 10:17

Pro mě je nositelné první a poslední. Nosím hodně doplňků, pokud málo, jsou zase výrazné. Spíš mám jednobarevné jednoduché kabelky v různých barvách, pro mě je důležitý materiál a kvalita provedení. Černou mám jen jednu, se zajímavým zapínáním a velmi jednoduchým tvarem, ale nosím ji dost málo, právě proto, že spojení jednoduchosti, kterou mám u kabelek ráda, s černou barvou mi taky přijde trochu nudné. Pořád si myslím, že málokdy existují laciné/nevkusné kabelky per se (ale jo, existují, ale žádná z těch fotek takovou nezobrazuje), ale existují laciné/nevkusné kombinace kabelky se zbytkem. Třeba i ta třetí fotka, kabelka Versace - s velmi jednoduchým oblečením, černým nebo antracitovým, jedním barevným akcentem typu jednobarevné šálky, třeba velbloudí, vše v jednoduchých střizích a liniích, by ta kabelka vypadala fakt dobře. Ovšem s mým stylem oblékání bych s tou kabelkou vypadala jako z cirkusu.

saryvary
664 příspěvků 18.07.12 10:18
Elegance

Já mám momentálně spadeno na tuto
Přijde mi elegantní, hodící se však ke všemu (nemyslím třeba plesové šaty). Ty „Vaše“ mi přijdou přeplácané a z Fléru moc obyčejné.

Katka2305
124 příspěvků 18.07.12 10:19

Jo, a k otázce - nedávno jsem si koupila krásnou zajímavou kabelku českého výrobce Hejn. Nakupuju v menších specializovaných kabelkových obchůdcích a u Salamandera. Všechny moje kabelky jsou do 3kKč. A nenakupuju je na internetu, musím se do kabelky zamilovat naživo :-)

Curlygirl
1901 příspěvků 18.07.12 10:22

@Mylady2 Furla a Coccinelle jsou dobré tipy, ale obávám se, že pokud je limit 5 tisíc, tak nebude veliký výběr (leda tak veliký výběr odstínů Candy a psaníček a případně těch nejobyčejnějších Divided u Furly…). Já mám několik kabelek od těchto dvou značek (Anemone a Elisabeth atd) a pohybovaly se v rozmezí 7-12 tisíc. Ale jsou krásné a kůže a zpracování jsou velmi kvalitní.

Příspěvek upraven 18.07.12 v 10:27

Curry
65 příspěvků 18.07.12 10:22

Asi jsem silně zatížená svým vkusem, ale ani jedna z kabelek mi nepříjde elegantní. Možná proto, že eleganci považuju za něco nadčasového a kvalitně vyrobeného, co zároveň vypadá šik. První tři mi připadají přeplácané, čtvrtá ujde, ale je ovlivněná současnou módou, a poslední tašky silně postrádají originalitu.

GreatSusan  18.07.12 10:24

Mne pripadaji nudne a osklive vsechny.

top topic
949 příspěvků 18.07.12 10:25

Tu první bych si v případě nouze dovedla představit nejspíš. Ta druhá je na mě moc přeplácaná: je tam nějaké logo, zlaté prvky a ještě vzor. Už se mi to moc tluče. Ta třetí je ještě horší než ta druhá. Ta čtvrtá nevím, nejdřív jsem myslela, že je to nákupní taška. Pátá je taška na notebook, ne? Šedá je hezká.

Curlygirl
1901 příspěvků 18.07.12 10:26

@GreatSusan Z toho výběru bych si také nevybrala, připadají mi takové nijaké, ani to neumím definovat jaké.

top topic
949 příspěvků 18.07.12 10:27

U Coccinelle se za 5 tisíc dá vybrat ve slevě.

Uživatel je onlineblue0015
217 příspěvků 18.07.12 10:28

První se mi moc líbí, jestli to bude nuda záleží na ostatním oblečení a celkovém vzhledu, rozhodně to nuda být nemusí. Další dvě mi přijdou lehce nevkusné, ta třetí není špatná, ale spíš k nějakému ležérnímu oblečení a ta poslední mi přijde víc praktická než estetická. Nejsem žádný módní odborník, tak jsou to opravdu jen moje osobní dojmy :D

anniette
159 příspěvků 18.07.12 10:35
Vybírala jsem z googlu - „black handbags“. Právě jsem psala, že se mi nelíbí snad žádná až na Pradu a Dior, ale tolik peněz za kabelku dávat nechci.
@GreatSusan píše:
Mne pripadaji nudne a osklive vsechny.

Mně taky, ale jakou si koupit..? Já už si kupuju černou kabelku přes rok.. A ještě jsem nevybrala. :(
A navíc se musí hodit do práce, na koncert a na rockový koncert.. (Chodím tam často pracovně a nestihnu si prostě zajet domů vyměnit kabelku a většinou jezdím MHD, takže dvě tři kabelky do MHD, to není úplně ono. :D) V nejhorším to řeším tak, že si kabelku hodím ke zvukaři a jsem radši úplně bez kabelky. To je nadlidský úkol nějakou takovou vybrat, aby byla fakt univerzální. :(

uu  18.07.12 10:47

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 14:45

uu  18.07.12 10:48

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 14:45

Zoe
316 příspěvků 18.07.12 10:54

Zrovna teď je v rubrice Peklo radí dotaz na černou koženou kabelku. Tipy na Gregorio a Baťa (kožená) se mi hodně líbí a jsou ve vašem cenovém limitu.
Bohužel, ty kabelky, co jste zobrazila pod dotazem se mi nelíbí ani jedna.

Acrobaleno
948 příspěvků 18.07.12 11:00

Mne sa v poslednej dobe začali strašne páčiť farebné kabelky. Takže viem, kam pôjdu moje prvé výplaty. Sem , sem , sem , sem a ešte sem .

anniette
159 příspěvků 18.07.12 11:03
@uu píše:
Jinak já slintám po téhle (bude moje, ve snu určitě!) :))http://coolspotters.com/…halt-handbag

No tak ta je.. Jinak mně by se docela líbila třeba tahle na fotce, radši jsem ani nekoukala na cenu. :D Ale že bych z ní byla nějak odvařená, to taky nejsem..

MUDr.Lant
389 příspěvků 18.07.12 11:17

@anniette Nerada bych se Vás dotkla, ale první kabelka je asi nejlepší, poslední ujde, ale spíše mi připomíná tašku na ntb. No a ty mezi tím, ty snad radši nebudu ani komentovat a nebo jo, působí na mě všechny lacině, nevkusně.
Já si za poslední dva roky vybudovala „kabelkovou základnu“ z kabelek z PF, mám od nich jednu černou, s dlouhým uchem, nosím ji přes tělo, dále pak jednu červenou letní, která je poměrně veliká, takže schová vše, co s sebou tahám, dále pak jednu elegantní, na lepší příležitosti (nemyslím ale na večer), viz přiložené foto, má kabelka je ale v černé barvě no a jedno nude psaníčko, které jako jediné není kožené. Více kabelek nepotřebuji a ani nechci, ty, co jsem si pořizovala jsem si pořídila tak, aby byly nadčasové a vydržely pár let.  

anniette
159 příspěvků 18.07.12 11:18

Jinak děkuju za rady. :) Chtěla jsem spíš rozpoutat diskuzi, kde vidíte tu hranici vkusu/nevkusu, protože je to hodně individuální a co byste byly ochotné ještě na kabelce skousnout a co už ne (protože, co si budem povídat, ono v reálu si v obchodech člověk musí většinou vybírat mezi tou strašnou, strašnější a ještě strašnější… Proto už přes rok nemám černou kabelku. ) Jenže když někdo kouká jen na obrázky a nečte, tak je to pak těžké, co, @GreatSusan? :)

Mylady2
12409 příspěvků 18.07.12 11:28

@anniette Ta prada co jste tady dala to je asi nejaka starší kolekce? Vůbec jsem ji v shopu neviděla… prada kabelky jsou krásné jen o je pravda ale ničí se velmi rychle:-( a velmi rychle se ošoupává zlacení u kování. Dýl hezký vydrží nenáviděný LV:-(

gulietta  18.07.12 11:32

@anniette no ja som prezrela obrázky aj čítala som, ale rovnako ako GreatSusan som dospela k názoru že si kabelku chcete kúpiť, keďže už rok ju nemáte. Nie že si o nej chcete pokecať a na akciu pojdete s obrázkom z netu vytisknutým na fotopapier. Ja v obchode nevyberám medzi strašnou a ešte strašnejšou, ale medzi rovnako peknými. Strašné a strašnejšie nechávam Vám. :-)

saryvary
664 příspěvků 18.07.12 11:34
@anniette píše:
Jinak děkuju za rady. :) Chtěla jsem spíš rozpoutat diskuzi, kde vidíte tu hranici vkusu/nevkusu, protože je to hodně individuální a co byste byly ochotné ještě na kabelce skousnout a co už ne (protože, co si budem povídat, ono v reálu si v obchodech člověk musí většinou vybírat mezi tou strašnou, strašnější a ještě strašnější… Proto už přes rok nemám černou kabelku. ) Jenže když někdo kouká jen na obrázky a nečte, tak je to pak těžké, co, @GreatSusan? :)

Já napřiklad nejsem ochotna skousnout vyobrazenou Pradu. Ty řemínky, kování… už tohle je pro mě přeplácaný kýč, který bych si nepořídila.

Canavi
224 příspěvků 18.07.12 11:35

Když bych si musela vybrat, tak bych brala tu první. Je sice nudná, ale nechá se doplnit šátkem, přívěskem. Ta druhá mi přijde překombinovaná - vzorovaná, řemínkovaná. Pro mne buď jedno nebo druhé.

Nevyhovovala by vám tahle od Picardu za 139 euro?

Jejich kabelky se mi moc líbí a vypadají kvalitně.
*Ale tuhle bych si nepořídila. Ta, co se líbí mně, je o dva příspěvky níže.

Příspěvek upraven 19.07.12 v 20:12

top topic
949 příspěvků 18.07.12 11:37

@anniette: nevím, proč bych si měla vybírat z nejhorších:-) Kdybych tu měla popisovat svoji kabelkovou anabázi, tak byste se tu asi chytali za hlavu. Jednu kabelku jsem sháněla půl roku, další snad rok, nepotřebovala jsem nutně, ale měla jsem vizi, jak by měla vypadat (a náhodou Great Susan mi dost bodla s nákupem z německých stránek:-D Hledám, až najdu.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit