Kabelky z měkké kůže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

superla
64 příspěvků 28.08.12 22:09
Kabelky z měkké kůže

Kdesi jsem se dočetla, že správná kabelka musí držet tvar a že dáma nosí kabelku zásadně na předloktí. Co si o tom myslíte? Je podle vás velké faux-paux mít kabelku z měkké kůže a nosit ji na rameni?

Reakce:

Jetthro
1129 příspěvků 28.08.12 22:14

Ja nevim proc ma furt nekdo potrebu si hrat nutne na damu..noste to co se vam libi ne? Navic ani nevim, kdy jsem naposled potkala zenu s kabelkou na predlokti..

razorblade  28.08.12 22:16

Me z kabelky na predlokti vzdycky strasne boli ruka, protoze ji mivam hrozne tezkou… v dnesni dobe, kdy nosime tasky plne vsech „nutnosti“ se uz nemuzeme chovat jako v dobach, kdy dama nosila v kabelce kapesnicky a mohla si dovolit mit ji na pradlokti:)

jumbee  28.08.12 22:17
@Jetthro píše:
Ja nevim proc ma furt nekdo potrebu si hrat nutne na damu..noste to co se vam libi ne? Navic ani nevim, kdy jsem naposled potkala zenu s kabelkou na predlokti..

A já si říkala, proč na mě dneska koukal občas někdo divně… Lidi na to nejsou zvyklí! :D (Nemám Gucciho pahýl ani nic podobného :), ruku mám nenuceně u těla).

Jetthro
1129 příspěvků 28.08.12 22:21

@jumbee No vidite, ja si na predlokti povesim leda tak tasku s nakupem kdyz jich nesu z auta treba 5 naraz :D

-Anna-
186 příspěvků 28.08.12 22:23

Já nosívám kabelku většinou křížem přes tělo (mám volné ruce a nebolí mě záda a rameno) a jsem přesvědčená, že je to v pořádku. Na kabelce do ruky bych trvala jen při návštěvě divadla a jiné společenské události.

jumbee  28.08.12 22:28
@-Anna- píše:
Já nosívám kabelku většinou křížem přes tělo (mám volné ruce a nebolí mě záda a rameno) a jsem přesvědčená, že je to v pořádku. Na kabelce do ruky bych trvala jen při návštěvě divadla a jiné společenské události.

Já třeba tašku přes tělo nemůžu, protože mám velká prsa a vypadá to potom dost děsivě. (Taky mi vadí, že se mi tím právě „mezi prsy“ :D hned zmuchlá tričko.)

fany.cz
38 příspěvků 28.08.12 22:29

Myslím, že je hlavně podstatný, k čemu a kam. Nemám nic proti kabelce na předloktí, přes rameno, křížem, ani proti batohu pokud to koresponduje se vším ostatním. Průser je, když má něhdo leginy, obtažený triko s potiskem a k tomu tu kabelku na předloktí. Zkrátka všechno chce svoje.

oknel
103 příspěvků 28.08.12 22:31

Já myslím, že to není o hraní si na dámu a navíc to vypadá moc elegantně. Já tedy zatím nepatřím meti ty, které takto kabelku nosí - ale chtěla bych se to naučit. Mám v práci kolegyni (mimochodem nijak sympatickou), která jinak kabelku nenosí a moc ji obdivuji - vypadá to fakt pěkně. Akorát si na to musím zvyknout a jinak pak kabelku nosit nebudu :-)
P. S. Fany má naprostou pravdu - záleží ještě i na tom kdy a v jakém oblečení.

Bugatti
4051 příspěvků 28.08.12 22:40

@razorblade Já jsem taky dřív mívala velkou tašku, v které bylo kdeco. I menší nákup se vešel. Pak jsem po úrazu měla zakázáno cokoliv nosit, zakoupila pidikabelku a v té mám jen nejnutnější věci. Už jsem zase v pořádku a taška mi nedělá problém, ale tu malou nosím kdykoliv je to jen trochu možné. Je to jen o zvyku.

albireo
27 příspěvků 28.08.12 22:49

Presne taku kabel(k)u mam! Z ciernej makkej koze, znacka ADAX, na rameno, vlezie do nej papier velkosti A4, v pripade nutnosti mensi nakup, alebo sal ci sveter. Tvar drzala asi tyzden po nakupe. Potom uz nie. Nosim ju do prace, obcas na nakupy. Kabelku na predlaktie tak skoro mat nebudem, potom ako sa ma v ramci jedneho roka pokusili na ulici 2× okradnut ( Madrid a Bali)budem radsej pri prechadzkach mestom mozno out, ale s kreditkami v bezpeci.

superla
64 příspěvků 28.08.12 22:53

Díky za reakce. Způsob nošení mě vlastně zajímá méně, spíš bych diskutovala o materiálu a provedení. V prodejně Galex mají 90 procent kožených kabelek „hranatých tvrdých“ a já raději měkké mírně pytlovité, kterých ovšem bývá na výběr daleko méně. Tak si říkám, že asi je můj vkus menšinový nebo dokonce zvrhlý nebo co vlastně :-)

Bugatti
4051 příspěvků 28.08.12 22:58

Já se přikláním ke kabelkám z tvrdé kůže. Měkkou mám jednu a nerada ji nosím, když v ní mám jen málo věcí, mám pocit, že bych ji měla něčím vycpat, aby tak nevisela. Zpravidla přihodím velkou šálu.

GreatSusan  28.08.12 23:07

Vlastnim kabelky mekke i tvrde, ty mekke mam radsi, protoze jsou pohodlnejsi na noseni - radsi mam u tela vak z mekke kuze, nez kozenou krabici, do ktere neustale narazim a ve ktere chrasti klice. Takze nejste sama :-)

Sibyla
2639 příspěvků 29.08.12 00:56

Hm, hm, teď právě pošilhávám po pevných kabelkách. Ale nosím velké měkké a mám obavy, že to, co se mi do nich pohodlně vejde, ta pevná nepojme. Měkkou silnou voňavou kůži miluji!

coralline
821 příspěvků 29.08.12 10:31

Nedávno jsem si pořídila kabelku, která se musí nosit v ruce nebo na předloktí, na rameno se nedá narvat. Při nákupu jsem si to neuvědomila, prostě se mi líbila. Přes počáteční nezvyk jsem se ji naučila nosit a jsem naprosto spokojená. S kabelkama přes rameno jsem neustále bojovala, mám drobnou postavu a úzká ramena, takže mi padaly a sjížděly. Od snahy udržet je na místě jsem měla ztuhlá ramena a bolelo to.
Dodám, že v kabelce nenosím ani vodu, ani tlusté knihy, ani nákup. Je středně velká, tvar celkem drží, ale není tvrdá. Každá měkká kabelka nemusí mít střih „pytel“. Pokud potřebuju větší zavazadlo, nosím tašku s popruhem přes tělo.

oknel
103 příspěvků 29.08.12 18:23

Tak nějak začínám mít obavy, že se kvůli MP někde přerazím. Neustále totiž pozoruji okolí a občas - jako třeba dneska - to je i nebezpečné. Šla jsem z práce a potkala jsem celkem mladou a pohlednou slečnu. Měla na sobě moc hezké, skoro společenské (fakt byly dost slavnostní) čevené šaty. Že si k tomu vzala bílé žabky jsem v tu chvíli nějak neřešila, bylo vedro, po Praze se chodí špatně a hlavně mě zarazilo něco úplně jiného - na předloktní měla zavěšenou černou cestovní tašku značky Puma. Úplně me to vykolejilo, ani jsem v tu chvíli neřešila, že se to absolutně nehodí (třeba se odněkud přesouvala a jinak to nešlo), ale nějak jsem nepobrala fakt, že ji měla ZAVĚŠENOU NA PŘEDLOKTÍ. Fakt nekecám, nechápala jsem, samozřejmě se jsem se ohlédla a zakopla - ještě že jsem nešla sama, jinak tam snad ležím ještě teď. A hned jsem si zpomněla na tuto diskusi - tak nevím, ale asi se přestanu dívat po lidech na ulici.
Jo a ta taška nebyla prázdná, vypadala poměrně plná, na těchto látkových se to dá poznat.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit