Kadeřnice, která nevraždí vlasy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Shanon
80 příspěvků 01.05.13 23:40
Kadeřnice, která nevraždí vlasy

Taky vám přijde, že valná většina „běžných“ kadeřnic (s profi salonem typu Petra Měchurová bohužel nemám zkušenost…) vůbec neposlouchá, co byste si se svými vlasy přáli, ale jede si pořád ty samé asi tři účesy? Mě se za poslední tři návštěvy nepodařilo zachránit svoje vlasy od prostříhání/pro­trhání jehož výsledkem je, že dva stejně dlouhé vlasy byste hledaly marně. To, že chci „mikádo s vlasy do jedné roviny, neprostříhávat prosím“ jaksi přeslechly, nebo odkývaly a stejně si jely po svém. Jsem prostě málo důrazná a je to moje blbost, nebo se vám to stává taky? Nemáte případně prosím tip na někoho v průměrné cenové kategorii z Prahy, kdo respektuje vaše přání a neškube to za každou cenu podle posledních trendů nebo bůhví čeho?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reakce:

Aroosak
618 příspěvků 01.05.13 23:48

Já už několik let chodím sem k Tatianě. Je to v Čechách nejlepší kadeřnice, kterou jsem měla možnost zkusit. Respektuje má přání i osobnost, vše vypadá přirozeně (to je to, co chci). Ani mě nenutí třeba do barvy (momentálně si ji nechávám odrůstat a chci svou vlastní), dokonce mi řekla, že ta moje je hezká :-)

Letadýlko
102 příspěvků 01.05.13 23:54

V Ostravě je jedna paní kadeřnice, která udělá přesně to, co po ní zákazník chce. Ještě se i zeptá (chcete to rovně nebo prostříhat? To nebo tamto..?) a navíc si klienty i pamatuje (jo, vy tohle nechcete, že?)
A taky je celkem levná (umýt, ostříhat, vyfoukat a neplatím víc, jak dvě stovky).
Ale nevím, co je v Praze průměrná cena za kadeřníka (on ten vlak nemusí být moc drahý, když má člověk kliku) a taky nevím, jestli by to někomu stálo za to (sedm hodin ve vlaku! To je bezmála třetina dne).
Tož nevím… jestli jsou tyhle informace k něčemu, ale měla jsem chuť se někde ublinknout :-x

Toxická
56 příspěvků 02.05.13 01:42

@Letadýlko A jaká? Prosím prozraďte :)Ostravu mám co by kamenem dohodil. A už dlouho nějakou takovou sháním a zatím kde nic, tu nic.

Veselý Puntík
223 příspěvků 02.05.13 02:40
Crea Clip

O žádné takové kadeřnici bohužel nevím, a proto jsem si před půl rokem pořídila Crea Clip a jsem naprosto spokojená. Vlasy si podle toho stříhám sama a je to úplně v pohodě. Jde s tím rozhodně ostříhat i mikádo, zastřihnout ofina, sestříhat vlasy kolem obličeje, nebo prostě jen udržovat podle potřeby. Když si chci ustřihnour 5 mm, ustřihnu si 5 mm a ne 3 cm jako u kadeřnice. O ušetřených penězích ani nemluvě.

Lachenauerin
544 příspěvků 02.05.13 03:17

@Shanon
Otázka je, co je to vlastně ta průměrná cena… On to každý vnímá trochu jinak.

kacenka.smile
427 příspěvků 02.05.13 07:43

S kadernici, ktera me neposlouchala jsem udelala kratky proces. Ma kadernice me posloucha, co chci, ale i poradi, rekne svuj nazor a treba duvod, proc to navrhuje udelat jinak. Konecky mi zastrihuje pravidelne a malo, protoze je nemam znicene. Ono kolikrat jsou videt na zenach vlasy, ktere maji znicene “konecky“ treba i 5 a vice cm, coz se pak nedivim, ze to kadernice ostriha, ale mela by na to urcite predem upozornit

Lacerta
190 příspěvků 02.05.13 08:07

Ke kadeřnici už nechodím. Zjistila jsem, že kadeřnice u nás ve městě NEUMÍ STŘÍHAT KUDRNATÉ VLASY! Přijde mi, že neví jak na ně. Vždycky vytvoří účes pro rovné vlasy, takže po umytí se mi na hlavě utvořila pudloidní helma a byla jsem akorát nešťastná.
Ji se to prostě líp stříhá, tak vlasy vyžehlí a jede…

birkin
1861 příspěvků 02.05.13 09:02

@Shanon
Ke kadeřníkovi chodím tak 4× do roka a v posledních letech pouze k jednomu, ale jsem s ním moc spokojená. Je to Petr Vacátko (doufám, že to jméno jsem moc nepopletla, já ho znám jen jako Petra…) a pracuje v kadeřnictví Bomton na Brumlovce (je to hned vedle recepce Balance clubu Brumlovka). Moje velmi skromná obecná zkušenost je, že muži jako kadeřníci jsou lepší než ženy (a dvojnásob ti muži, kteří jinak preferují muže…). Oni prostě nějak lépe ty ženy poslouchají… Co se týče ceny, nemám tušení, co je průměrná cena v Praze, tak se raději zeptejte předem, aby Vás to nepřekvapilo.

bublinka4
11 příspěvků 02.05.13 09:02

V Ostravě chodím na Salonu Eva ke Katce. První kadeřnice, která je schopná mi vlasy ostříhat třikrát postupně po jednom centimetru, protože si nejsem jistá, jak moc krátké to mikádo vlastně chci. Nikdy mi neostříhala vlasy více než jsem chtěla, když má jít dolů půl centimetru, jde dolů opravdu půl centimetru.
Ale jinak s jinými kadeřnicemi je to opravdu slabé, člověk musí pořádně vybírat, kam půjde.

bestia
2296 příspěvků 02.05.13 09:20

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:59

Sicilianwidow
505 příspěvků 02.05.13 09:22

S kadeřnicemi to jde od desíti k pěti. Mám hodně krátké vlasy a poslední 4 roky hledám kadeřnici, která mě ostříhá skutečně dobře a vlasy mi budou držet, aniž bych na nich musela mít gel, pěnu i lak najednou.
Dříve jsem chodila do pánského salónu k jednomu Turkovi a to byl luxus - asi prostě spíše krátký střih lépe ostříhají pánští kadeřníci. Ale Turka vyhostili a já marně hledám. Ve většině pánských kadeřnictví mi řeknou, že dámy nestříhají - nechápu proč, rozdíl přece mezi vlasy neexistuje.
Jinak ano, souhlasím, že většina kadeřnic trpí značnou hluchotou a některé i slepotou, jinak nechápu, že z 30 cm nevidí ty zuby, které já vidím v zrcadle z metru a půl.
Jinak kdybyste věděly o někom ve Frýdku - Místku, tak se podělte. Budu ráda.

Dammy
1670 příspěvků 02.05.13 09:25

Ocením tip na ne úplně drahou dobrou kadeřnici (Praha východ).

Zatím jsem narazila jen na dva typy kadeřnictví:

• „voživíno“ všude, zažloutlé obrázky účesů z devadesátek, cena velmi nízká
  • kvalitnější kadeřnictví, ale s velmi, velmi přepálenou cenou.

Hledám kompromis.

Jetthro
1129 příspěvků 02.05.13 09:28

Ja chodim uz nekolik let sem http://www.salon-riviera.cz/ k Olegovi, nikoho jinyho na moje vlasy nenecham sahnout, ale uplne prumerna cenova kategorie to neni no..

Moir
1800 příspěvků 02.05.13 10:28

Na jednodušší účesy jsou dobrá učňovská kadeřnictví. Nedovolí si udělat něco zásadně jinak než chcete, protože to hlídá mistrová výcviku a jsou velmi levní. Chodím tam léta, vyloženě nespokojená jsem byla jednou, že mi vlasy zkrátil chlapec o dost víc, než jsem chtěla, ale ve výsledku to spíše bylo ku prospěchu vzhledu vlasů.

Lola Fluffy
11 příspěvků 02.05.13 11:18

Jednoznačně doporučuju svoji kadeřnici - Monika ze salonu U volavky v Školský. http://www.nelso.cz/cz/place/1526/
Je děsně rychlá, ale přitom fakt pečlivá, šikovná. Má dobrý nápady a zároveň respektuje moje přání, umí poradit, doladit, i mi říct, když si vymyslím nějakou blbost :) Navíc se s ní příjemně povídá. Ceny mi přijdou tak akorát. S ostatními kadeřnicemi v tom salonu ale zkušenost nemám, tak doporučuju výhradně ji.

PavlinkaK
96 příspěvků 02.05.13 16:01

Já mám nejlepší kadeřnici už asi pět let a dojíždím za ní hodinu přes půlku Prahy. Jmenuje se Barbara a kadeřnictví je na konečné 177 v Kobylisích. http://kadernictvi-trendy.cz/

celebrian
521 příspěvků 02.05.13 18:58

Kdyby jste byla z Plzeňska mám pro Vás jasný tip. Svého kadeřníka bych neměnila, ani kdybych se musela přestěhovat přes půlku republiky :-). Ostatně stejného názoru budou i jeho zákaznice z Prahy, které dojíždějí něco kolem 120 km. Účes mám vždy takový, jaký jsem si představovala, poradí, ale svůj názor nevnucuje.

Rea94
269 příspěvků 02.05.13 19:36

Sama jsem kadeřnice a z dětství mám plno špatných zkušeností s ostatními kadeřnicemi. Nechápu co ostatní kadeřnice nepochopí na přání ‚1 cm ostříhat víc ne‘. Sama si na vlasech dost zakládám a snažím se být vzorem pro zákaznice, přeci nebudu někomu dělat to co sama nemám ráda, no ne? Dovolím si zde dát salon ve kterém pracuji se svou kolegyní. Jsem sice jen rok po škole a také již rok pracuji, neznamená to ale, že nevyslechnu a nesplním vaše přání. :) https://www.facebook.com/…189825760392?…

Robena
1257 příspěvků 03.05.13 10:39

Nemam zkusenost s tim, ze kadernici by byli lepsi nez kadernice jen proto, ze jsou to muzi a vidi veci jinak. Davam ale prednost kadernicim, nejak s nimi umim lepe komunikovat (mladi kluci to vidi opravdu jinak nez ja, kolikrat to nedorozumeni bylo az komicke, ja s centimetrovou ofinou…)
Chodila jsem ke kadernici, ktera zila v Australii a tam se naucila strihat vsechny typy vlasu, vcetne cernosskych (to pry bylo nejtezsi a zakaznik ji si doslova "vychoval). S barvenim tam moc nepokrocila, protoze Australanum vlasy sice taky sedivi, ale zaroven na slunci sisuji - nechavaji je tedy byt, maji pry takovy prirodni melir.
V soucasnosti chodim do Twins v Nekazance, maji tam siroky vyber kaderniku i kadernic :-)

Sleepy
193 příspěvků 1 inzerát 03.05.13 11:53

Teda mně se snad ještě nestalo, že by mně někdo ostříhal jinak než chci, všichni kadeřníci vždycky respektovali moje přání, asi na to mám štěstí (díkybohu:). Poslední dobou jsem moc spokojená ve Studiu Lucie Tichá na letné, bacha jejich stránky jsou trochu nepřehledné, ale stříhají dobře. Z minulosti mám ještě dobrou zkušenost třeba s KO hairgods. Obojí je cenová kategorie tak 700-1000.

http://www.studiolucieticha.cz/#…
http://www.hairgods.cz/

Zoe
316 příspěvků 03.05.13 11:58

@Sicilianwidow Jezdila jsem za Míšou Šmírovou do rehabilitačního centra Lara na Čeladné. Ona původně začínala v salonu L´oreal ve Frýdku-Místku a tak pracovala s kosmetikou této značky. Jsem už starší a byla jsem ráda, že mne i nabarvila. Je šikovná, talentovaná a naprosto profesionální. Před odchodem na mateřskou mi doporučila svůj „domovský“ salon. Ale pro mne je to daleko a už u Míši byla cena dost vysoká a v salonu je prý ještě o něco vyšší. Ale možná by vám to za zkoušku stálo?
Teď chodím ke Katce Kahánkové z Frenštátu, do učňovského střediska kadeřnic. Zatím je to nadějné.

Sicilianwidow
505 příspěvků 03.05.13 12:15

@Zoe V salonu Atraktiv jsem byla jednou. Asi jsem tehdy narazila na špatnou kadeřnici nebo neměla svůj den, ale spokojeností jsem teda moc neoplývala. Je mi 28 a kadeřnice (jméno si fakt už nepamatuji) se mi snažila všemi svými silami na hlavě vyrobit babkostřih. Opakovala jsem jí, že vlasy nechci foukat, ona stejně vytáhla fén. A celou tu hodinu mi neustále chtěla vlasy „oživovat melírkem“. Všechno tohle bych vlastně i skousla, kdyby mi ten účes na hlavě držel (vlastně to je můj jediný požadavek na kadeřnici - aby mi účes držel s trochou pěny bez laku. Jde to, ale záleží na tom, jak to ostříhá.).

zoufalanevesta
51 příspěvků 03.05.13 12:20

Taky nechápu, že některé kadeřnice jedou, jak kdyby byly placené od cm, které odstřihnou. U kadeřnic jsem získala několik traumátek, před svatbou mě jedna tak zprasila, že jsem po odchodu od ní regulérně brečela. A přitom mi ještě tvrdila, jak mám zdravé vlasy a pak je šmikne od 20 cm.
U kadeřnic mi vadí celá řada: střihnou tak minimálně dvakrát tolik, než zažádám. Dříve jsem si myslela, že se jim pět cm zkracuje hůře, že se jim to špatně dělá, proto jsem řekla 10 a stejně zkrátila 20, řeknu 5, stejně střihne 10.
Už dvě kadeřnice mě dřely vlasy a škubaly, dělaly přesně to, co je kritizováno: nevymyjí šampon (nejednou jsem po umytí z zrcadle viděla chuchvalce pěny), ručníkem mi pak dřou vlasy, žádné citlivé vysoušení. Rozčesávají pak rovnou od kořínků a pak se diví, že mají hřeben plný vlasů.
Používají výhradně silikonové šampony, kondicionéry a styling. Vlasy po jejich úpravách mám hezké jen půl dne, pak slehnou (protože mi je stokrát přejedou kartáčem při sušení), znají jen jeden střih. A zběsile prostříhávají, až mám místo konečků jen takové ubohé pramínečky. Ale kadeřnice, která by používala bezsilikonovou péči, asi nikdo neznáte, že?
@Dammy to je přesné! Zažloutlé plakáty, omg, korunu za každý, který jsem v životě u kadeřnice potkala, tak jsem milionář!

Zebra33
2038 příspěvků 03.05.13 12:48

Uz nekolik let chodim k Lukasovi (http://www. luccaso. cz/) a spokojenost maximalni. Co na nem ocenuju, ze toho sice tolik nenamluvi, ale za to maka :). S barvou/melirem a strihem odchazim nejdele za 1h 15 min a vypadam jako Marilyn Monroe. Je to jeden z mala kaderniku, kteremu kdyz reknu, ze nechci, aby mi sla barva do zrz, tak mi ji nenuti s tim, ze „to bude ale prece zajimavejsi“, ale naopak mi treba doporuci barvu, ktera ve vzorniku nevypada nic moc, ale k memu obliceji a typu vlasu pak vypada bozsky. Navic kdyz prijdu s nejakym vlastnim napadem, tak dokaze posoudit, jestli to ke mne a k memu typu vlasu pujde nebo ne a kdyz ne, tak mi natvrdo rekne, ze je to blbej napad (u kadernika je uprimnost podle me velmi dobra vlastnost).

Edit: odkaz na stranky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit