Kalhoty jsou hrozný!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sibyla
2639 příspěvků 13.05.12 10:08
Kalhoty jsou hrozný!

" Jak se vám líbí dnešní móda?
Kalhoty jsou hrozný! Ty děvenky v nich vypadají jako chlapi, každá v tom má tu prdeličku. Kdyby tam alespoň něco bylo, ale ono není! Nemám je ráda. My jsme taky nosily kalhoty, ale jinak, na jiné aktivity, než se nosí dneska." říká 99 letá Zita Kabátová a á s ní vřele souhlasím.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/…lecnost.aspx?…
http://ona.idnes.cz/…lecnost.aspx?…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Blair
359 příspěvků 13.05.12 10:21

Viděla jsem to souhlasím. Taky radši nosím sukně, je to pro mě víc ženské, cítím se v nich dobře. Kalhoty ale nezavrhuju, proč taky. I v kalhotách to může ženě slušet, když se to umí zkombinovat.

girl.or.element
360 příspěvků 13.05.12 10:59

ono nejsou kalhoty, jako kalhoty ;).. správně vybraný kalhoty sou super, mohou prodloužit nohy, zamaskovat co nechceme vidět, vyvážit proporce..
Naopak špatný kalhoty o dvě čísla menší a končící těsně nad půlkami (v tom lepším případě), orvaný a vyšisovaný - ano, ty jsou příšerný

Bowle  13.05.12 11:06

já nosím převážně kalhoty, sukně nejsou nic pro mě, protože mám hrozně hubené nohy a nechci, aby mi každý říkal, jak jsem hubená (jako kdybych to nevěděla) :

Sibyla
2639 příspěvků 13.05.12 11:07

Osobně pokládám kalhoty za praktické - doma nebo na zahradě je nosím. Jako módní součást se mi líbí, když jsou opravdu stylové a trochu provokativní: transvestivní styl Marlene Dietrich nebo mladé Katharine Hepburn. Ale co mě naprosto ničí, je, když se z nich stala nejběžnější součást šatníku, častá jako jméno Novák nebo Smith (omlouvám se všem tím jménem postiženým) - něco tak běžného, všedního, že to člověk ani nevnímá - a přitom se za to platí velké peníze a nosí se to na společenské události. Čímž ovšem myslím džíny, ne kalhoty an sich.

modra_kocka
903 příspěvků 13.05.12 11:25

Tento rozhovor jsem četla před pár dny. Paní Kabátová je úžasná. Pravá dáma vystupováním, mluvou a oblékáním, chytrá, vtipná. Čiší z ní takový zvláštní druh pohody. Má můj velký obdiv.
A s těmi kalhotami má pravdu. I když asi nemyslela všechny kalhoty, jen kalhoty jako všeobecnou uniformu.

seymy
36 příspěvků 13.05.12 11:52

Dámy, mluvíte mi z duše. Taky si myslím, že ženy by se měly zase více začít oblékat jako ženy. Netvrdím, že musíme všechny nosit sukně nebo šaty, ale nějaký ten ženský prvek v oblékání by tam měl vždycky být. Ať už pěkný šál, botičky, kabelka.. Myslím si prostě, že bychom na svou ženskost měly být více hrdé.

Karoleenah
2322 příspěvků 13.05.12 17:06

Jo jo, s paní Kabátovou jsem četla rozhovor už kdysi v TV Magazínu MF Dnes, rozčilovala se, že za jejích mladých let rozhodně dívky nechodily tak neupravené a rozcuchané jako bosorky. Ze mě by ji asi kleplo, protože mám své pod lopatky dlouhé vlasy všechno možné, jen ne pečlivě upravené a v určité míře bosorkovství si i dá se říct libuju, ale obecně vzato, určitě na tom něco je. :)

Chari
541 příspěvků 15.05.12 13:06

@Bowle Stejný problém řešíme opačně:) Nosím sukně, aby na mi tvarovaly křivky, ale pravda je, že většinou ne kratší než těsně nad kolena a ne rovné.

kajinuska
9 příspěvků 20.05.12 10:44

No jenže u dnešní generace vypadají někdy lépe ty kalhoty, než růžové minisukně, když do toho holky nemají nohy. :) Třeba mně přijdou slimky do pasu a lehce ohrnuté nad kotníky, k tomu lodičky strašně sexy :))

modra_kocka
903 příspěvků 20.05.12 11:11

@kajinuska: paní Kabátová určitě neměla na mysli růžové minisukně.

Sibyla
2639 příspěvků 20.05.12 11:48
@Karoleenah píše:
Jo jo, s paní Kabátovou jsem četla rozhovor už kdysi v TV Magazínu MF Dnes, rozčilovala se, že za jejích mladých let rozhodně dívky nechodily tak neupravené a rozcuchané jako bosorky. Ze mě by ji asi kleplo, protože mám své pod lopatky dlouhé vlasy všechno možné, jen ne pečlivě upravené a v určité míře bosorkovství si i dá se říct libuju, ale obecně vzato, určitě na tom něco je. :)
Úmyslné bosorkovství může být sexy - viz mladou BB. Potíž je spíš v tom, že člověk lety zleniví a zlhostejní. Pokud měl zafixovanou úpravnost, dodržuje aspoň něco, pokud to nechával růst jak se tomu chtělo, bývá výsledek tristní. Ovšem fakt je, že casual styl dá někdy víc práce než laděnovství.

JarkaJar
432 příspěvků 20.05.12 12:39
Souhlasím s paní Kabátovou.

Ráda bych tu poznámku trochu rozšířila. Vzpomínám si, že jsem viděla na fotkách slavné herečky ze 30.-50. let, které měly na sobě kalhoty, myslím Marlene Dietrich nebo Adinu Mandlovou - ale všechny ty kalhoty byly podobného střihu i barvy - širší, světlé, s pukem. Tak proč dnes odborníci přes módu doporučují zásadně extrémně úzké, přiléhavé kalhoty, které se liší od legin ne střihem, ale jen druhem materiálu? A mladé nebo i ne mladé ženy je nosí. To bych ráda věděla, jakou to má příčinu. Asi se dá odpovědět, že dnes je jiná doba a že dřív (v těch 30.-50. letech) i širší kalhoty u žen znamenaly výstřednost a poutaly pozornost. Připadá mi, že to extrémně přiléhavé dámské dnešní oblečení ani nemůže být pohodlné. Osobně mi u vypasovaného oblečení připadá nejhezčí a nejlichotivější k postavě takové, kde je aspoň pár cm vůle.

JarkaJar
432 příspěvků 20.05.12 12:44

P.S.
jsem sice o něco mladší než paní Kabátová a nejsem slavná, ale taky nerozumím té oblibě kalhot s prdeličkou, jako Z.K.

julie
28 příspěvků 20.05.12 13:11

„Ženy, jež se bez vážné příčiny vzdávají sukně, zhoršují estetickou atmosféru České republiky. V kalhotách jsou jejich zadky většinou hrozné. Zatímco sukně svým vlavým pohybem může i závažný zadek ezoterizovat a my stejně víme, že tam je, zvýrazněn gatěmi nedecentní zadek gravitačně stahuje ženino „já“ z tváře níž k zemi, a ještě dozadu.“
Ludvík Vaculík: Poslední slovo.
Tesat do kamene a zapsat za uši!

lilmarleen
62 příspěvků 20.05.12 19:56

Julie? Feministka Julie? .. Kalhoty jsou skvělé, vy jedni!

Ann-Marie  21.05.12 12:19

Nerozumím tomu ostrému vymezování se vůči kalhotám. Myslím si, že do ženské skříně patří jak sukně a šaty, tak i kalhoty (teda do té moji určitě). Dále nerozumím tady přítomné pekelné nenávisti k slim kalhotám. Zéleží na konrétním kusu, vhodné velikosti a zbytku outfitu. Ve správných kombinacích vypadají velice chic.
Musela to být úžasná doba, kdy vrcholem provokace a dekadence bylo navléknout kalhoty.

Andrássy  21.05.12 13:22

Však stařenkám a kmetům žijícím ve 30. letech minulého století se tehdejší móda také vůbec nelíbila. Tehdejší staroušci také nostalgicky vzpomínali na svá mladá léta, na módu kterou navždy odvál čas, dlouhé vlasy, dlouhé sukně, etc. Takže rozumím tomu, že se paní Kabátové dnešní móda nelíbí.

julie
28 příspěvků 21.05.12 22:00

Jasně, kalhoty JSOU skvělé, ale šaty či sukně jsou stále takové víc ženské. Záleží na příležitosti s celkovém stylu.

Divdiv  24.05.12 10:12
turecká kaťata...

Já setrvávám v úžasu, že si na sebe může někdo obléct ty turecké nasrávačky, ještě jsem neviděla nikoho, kdo by v tom vypadal pěkně, vidím jen ženy, kterým to zkracuje nohy a vytváří obludné tvary, jako kdyby nosily ranec plín… V poslední době jsem zaznamenala oblibu provedení z jakési slabé teplákoviny, nemůžu se vynadívat, jak se k tomu obludnému zjevu ještě přidává nášup - klepající se špek, když je krasavice oplácanější.
Prosím může mi někdo říct, proč se to ženám tak líbí? Já na to nemůžu přijít…

Sibyla
2639 příspěvků 24.05.12 11:07

Taky nevím. Muži je obecně pokládají za nejneerotičtější oděv vůbec.

pixie
232 příspěvků 24.05.12 15:54

Já jsem jednou potkala slečnu, na které se mi turecké kalhoty líbily. Slečna byla štíhlá, lehce alternativní a měla to pěkně sladěné. Ale většině slečen to nesluší a ani s tím neumí pracovat nějak zajímavě, takže obecně spíš ne, ale pokud má někdo cit a dokáže to dát dohromady, tak klidně (ale takových je po čertech málo).

Andrássy  24.05.12 16:44

Mě zase irituje, že ženy a dívky, které tyto kalhoty nosí, neví o tomto specifickém oblečení ani zbla. Schválně se některé zeptejte. Jim pouze stačí, že je to moderní a trendy.

http://zena-in.cz/…odim-proroka

modra_kocka
903 příspěvků 27.05.12 14:32

Byla jste mimořádná žena, paní Kabátová!

pampelína
60 příspěvků 27.05.12 16:37
@modra_kocka píše:
Byla jste mimořádná žena, paní Kabátová!

Je to tak, chovala se jako dáma i v té nemocnici (soudě podle rozhovoru v tv, který jsem viděla)
K těm kalhotám - nezatracovala bych je úplně, ale je pravda, že pokud jsou vidět v nejoblíbenější kombinací „kecky, gatě, triko“, není to nic extra. Osobně se snažím nosit sukně, kdykoli to jen jde, ale zaráží mě reakce okolí.. Když si vezmu sukni s halenkou a k tomu odpovídající boty, spolužačky a spolužáci se mě ptají, jestli jdu na zkoušku. Když řeknu že ne, koukají na mě, jako bych spadla z višně. Stejný pohled si užívám v MHD a v ulicích Brna od kolemjdoucích, když vyrazím v maxišatech až po zem. Podotýkám že oblečení, které nosím, není nikterak výstřední..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit