Kalhoty na zimu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elwing
26 příspěvků 19.10.11 16:26

Milé pekelnice,
chci se vás zeptat, z jakého materiálu nosíte kalhoty na zimu? Nedávno jsem si koupila bavlněné kalhoty, ve kterých je zatím teplo, ale nevím, jak v nich bude, až bude pod nulou. Napadlo mě vzít si pod ně punčochy/silonky, ale i tak bych potřebovala ještě nějaké. A rozhodně nechci dát na radu mamky - musíš si koupit rifle, protože jen v nich je v zimě teplo!
Předem děkuji za odpovědi. :-)

Reakce:

Karoleenah
2322 příspěvků 19.10.11 19:31
Rifle v zimě jsou pro mě nositelné jedině s pletenýma punčocháčema pod nima, protože mi připadá, že do sebe natahují zimu a vlhkost a mrznu v nich ještě víc, než v čemkoliv jiným.
V zimě nejvíc nosím teplé sukně (obzvlášť oblíbenou mám jednu menšestrovou po kolena s kanýrem a jednu kratší z takového jakoby „froté“ materiálu), ale s kalhotama si taky nevím rady. Na rozdíl od sukní se mi na kalhotách menšestr moc nelíbí, ráda bych třeba nějaké vlněné, ale ty se mi v pro mě příznivé cenové relaci a střihu ještě nepodařilo objevit. Když už na nějaké teplejší narazím, připadají mi moc „kostýmkovité“ a to mi do šatníku vůbec nepasuje.
Na otázku jsem tedy neodpověděla, spíš se k ní přidávám. :)

Brambora
42 příspěvků 19.10.11 20:38

Kalhoty na opravdu tuhou zimu, kdy už elegance není až tak nutná, protože zamrzá nitrooční tekutina, takže nikdo nic nevidí, mám polstrované. Jsou dosti široké, „jakože schválně“. Měla jsem je na sobě naposled před několika lety …Pak mám ještě normální vlněné a tvídové, s podšívkou, pak takové „polozimní“ bavlněné keprové ze silnějšího hustšího materiálu bez podšívky. Jinak, když je silnější zima, dávám přednost delší vlněné sukni a tlustým punčocháčům. Pod sukní se udělá optimální teplotní mikroklima, kterého v žádných kalhotech nedosáhnu.
Rifle na zimu mi příjdou trochu jako nonsens, ledaže by chtěl člověk ochladit .....

Ani  19.10.11 21:11

Já nosím celý rok několikery stejné, pseudokostýmkové, syntetika, lepší zatím nemám. Stejně je mi vždycky zima na ruce (nezávisle na rukavicích), nos, nohy (žádné kozačky nehřejí dost)(holt špatně se dokrvující končetiny), takže ten zbytek těla nějak nevnímám a zimu nesnáším.

fiesta
104 příspěvků 20.10.11 08:12

Pripájam sa aj ja k sukňovým, v zime nohavice nenosím. Iba v nohaviciach by mi bola zima, silonky sa na nohavice lepia a cítim sa v tom strašne, ako robot. Na rifle len pozriem už mi je zima. Takže podľa mna je sukňa uplny ideál, z hrubšej látky (prip. vlnená) , podšitá, musí byť pod kolená a keď mám kabát pod kolená (v kratších dĺžkach je mi zima, to mám na sebe odskúšané) a vysoké kožušinové čižmy, nebýva mi zima (a to ja som veľmi zimomravá).

Haryk
24 příspěvků 20.10.11 15:16

Ja mam svoji predstavu o idealnich zimnich kalhotach. Budou manzestrove, oranzove nebo lahvove zelene, hrejive a ne „bokovky“, soucasne dostatecne dobre usite, aby se okamzite nerozpadly. No, jeste jsem je nepotkala, neb potrebuji velikost 44 :-(

JK
56 příspěvků 20.10.11 15:24

Ja mam vlnene s podsivkou, byt nektere retezce ve snaze srazit cenu davaji podsivku jen pod kolena a snizuji podil vlny pod 20% :( A pak manzestraky.
Ale kdyz neni podsivka pod kolena, osvedcily se mi podkolenky, protoze nemam rada puchochace pod kalhotami, zejmena v pase a zadku mi to vadi. Kamaradka to vyresila tak, ze ma pod zimni kalhoty samodrzici puncochy.

MP Jezinka
101 příspěvků 20.10.11 16:12

JK: Můžu se zeptat, jaká je ta podšívka kalhot? Normální polyester, případně dražší acetát? Nebo je to nějaká speciálně vyteplená podšívka? Díky za odpověď, chystám se si ušít na zimu kalhoty, tak abych měla inspiraci…

Elwing
26 příspěvků 30.10.11 11:09
Děkuji za rady, pokusím se teda sehnat teplejší sukni, i když podle toho, co jsem viděla v obchodech, si opravdu nejsem jistá, jestli se mi to podaří. :-)

belle de jour
96 příspěvků 31.10.11 22:22

já mám taky vyzkoušenou sukni a pořádné punčocháče a kozačky. Nejlepší věc.

belle de jour
96 příspěvků 31.10.11 22:28

já mám taky vyzkoušenou sukni a pořádné punčocháče a kozačky. Nejlepší věc.

Dahllie
2222 příspěvků 31.10.11 23:08

Ty pravé stále hledám. Hřejivé, s podšívkou a za míň než 1500,– V Anglii jsem několikery zkoušela, byly by i fajn, kdyby měly tu podšívku a pak tak příšerně nekousaly. Zatím to vidím, tak jako loni, na džíny nebo „kancelářky“ s podkolenkami nebo punčochami. Ale minulý týden jsem si koupila teplé punčocháče a cihlovou sukni ke kolenům, tak třeba začnu chodit v sukních.

Haryk
24 příspěvků 01.11.11 05:52

Ja mam svuj zimni sen v podobe oranzovych nebo lahvove zelenych manzestraku a porad nic :-( Kdybyste nahodou mely tip, kde neco takoveho objevit, dejte vedet… H&M a ani Promod nechci, jsou to predrazene hadry…

Dahllie
2222 příspěvků 01.11.11 11:24
Haryk ha detto : Ja mam svuj zimni sen v podobe oranzovych nebo lahvove zelenych manzestraku a porad nic :-( Kdybyste nahodou mely tip, kde neco takoveho objevit, dejte vedet… H&M a ani Promod nechci, jsou to predrazene hadry…
Anglie, Primark. Sice taky hadry, ale ne moc drahý. Bohužel je to trochu z ruky.

snacky
17 příspěvků 21.11.11 12:09

Zdravím Vás:) Po neúspěších v obchodech jsem se rozhodla ušít si vlněné kalhoty, teplé na pořádnou zimu:) Šla jsem se poohlídnout po nějakých vhodných látkách. Poznatek mám takový, že když je v té látce 60-65% vlny, látka byla moc slabá (i přesto jsem byla personálem ujišťována o tom, že to opravdu hřeje, a že není potřeba mít na sobě strašně „silný“ kalhoty, aby hřály. Druhý poznatek - prý se dost vlna v látkách nahrazuje viskózou, prý tolik nekouše a vlastnosti má de facto stejné. Takže - chtít raději opravdové, ale třeba i trochu kousavé vlněné kalhoty nebo nekousavé ale bůhví jestli teplé viskozové? Poradí někdo? Děkuju:)

GreatSusan  21.11.11 13:06

snacky: Ja jsem si ted nasila nekolik ruznych kalhot, takze muzu podat hlaseni :-)
- vlnena oblekovka (tj. hladka, relativne tenka): sije se z toho dobre, ale pokud chcete trochu modernejsi strih kalhot, nez jsou klasicke kostymove nebo kancelarske, tak je to, podle me zkusenosti, nevyhodne, protoze ta latka je lehce „trcava“ a nepada tak, jak bych si predstavovala. Krome toho mam pocit, ze trochu „chladi“.
- vlneny krep s 3% elastanu: prijemne na siti i na noseni, nekouse, krasne hreje, dobre padne, a ma opravdu luxusni vzhled. Nevyhoda je cena - moje latka stala okolo 30€/metr, takze ackoliv bych si z toho rada usila vic veci, tak to neudelam, protoze bych se do toho bala strihnout (ty kalhotove strihy delam porad dokola, takze to usiju poslepu - jine veci, ktere nemam natrenovane siju radsi z levnejsiho materialu)
- 100 % vlnena latka, bohuzel nevim nazev, ne-oblekovka, normalni tloustka, jemny chloupek, vazba trochu jako jemnoulinky gebarden, cena okolo 12€/metr: prijemna a nekousava, dobre se z toho sije, opravdu hrejiva a kvuli tomu lehce chloupkovemu povrchu (trochu jako flanel) velice „utulna“.
- gebarden, smes vlna (malo), polyester a myslim viskoza nebo cosi - celkove kvalitni smesovka, cena ca. 8€/metr: prijemne na siti, dobre pada a je v ni vetsi teplo, nez v bavlnenych kalhotach, ale mensi, nez ve vlnenych.
Fazit: jednoznacny favorit v pomeru cena/vykon/vzhled je ta vlnena latka, na kalhoty podle posledniho vykriku mody bych vzala jen smesovy gebarden - na flanyrovani v oblibenem baru nebo prechazeni z dopravniho prostredku do budovy je to ok, na postavani na vanocnim trhu a do hnusnych mrazu bych vzala tu vlnu.

snacky
17 příspěvků 21.11.11 13:32

Děkuju! Tak vyčerpávající odpověď jsem ani nečekala:)

GreatSusan  21.11.11 13:44

jo, dneska mam velkorysou naladu :-))
doufam, ze Vam to pomuze pri vyberu…

Ani  21.11.11 16:04

Snacky, nediv se, že ti v obchodech říkají, že 60% vlny stačí. Já nosím celý rok (na střídačku s jinými, samozřejmě a mimo nejteplejšího léta) ty samé polyesterové kancelářky a zima mi nikdy nebyla. Popravdě na nohy nikdy v ničem (mimo punčocháčů). Naopak mi vždy zima na chodidla, ruce, nos. Takže v tomhle je asi každý trochu jiný.

snacky
17 příspěvků 22.11.11 08:17

Já vím, že 60% zní jako celkem velké množství vlny. To jsem zatím nikde v obchodě (v ušitých kalhotech) nenašla - nejvíc asi 45%. Ale když jsem si na to sáhla, přišlo mi to slabé - při představě -10C, někde postávat na zastávce nebo tak.....a nechci si dávat ještě další spodní vrstvy:-))

ZetKa
287 příspěvků 22.11.11 08:46

Snacky, nedá se to „dohonit“ podšívkou? Stejně byste ti vlněné kalhoty asi musela podšívat, tak zvolit něco teplejšího, než je acetát (nedejbože polyester) … ? V metráži by mohli něco poradit …

snacky
17 příspěvků 22.11.11 10:05

Zetka, možná máte pravdu.....jenže něco podšívkovat, to už je pro mě „vyšší dívčí“ :-))

GreatSusan  22.11.11 10:11

jeste jsem si vsimla, ze ta smesova latka je odolnejsi, nez ta 100% vlnena. Oboje kalhoty nosim tak stejne casto, ty vlnene jsou lehounce opotrebenejsi (ale teplejsi). Btw. ja kalhoty taky nepodsivkuju a nijak mi to doted nevadilo.

snacky
17 příspěvků 22.11.11 13:17

asi zkusím nejdříve tu směsovou látku, ta byla příjemná i na omak, a pokud se dílo zdaří, zkusím i vlněné. Teď ještě musím vytáhnout z Burdy nějaký střih.....

mulen
854 příspěvků 21.12.11 08:48

Zdravím
marně sháním vlněné kalhoty. V kamenných obchodech, secondhandech i na netu. Nemáte nějaké tipy? Asi nejlepší by bylo, nechat si je ušít, ale než bych se k tomu dokopala, bylo by tu jaro…

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit