Kam pro kvalitní a pohodlné pracovní oblečení ve vel. 46?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Linda
65 příspěvků 02.01.16 22:09
Kam pro kvalitní a pohodlné pracovní oblečení ve vel. 46?

Mám poměrně komplikovanou situaci:

Potřebuju nakoupit několik celých outfitů do práce, ale zdá se mi, že se jednotlivé mé požadavky nedají sloučit:

1. Potřebuji kvalitní formální bussines oblečení - ne polyesterový kostýmek z katalogu, vhodný pro sekretářku. Něco, co by nosila vedoucí odboru na ministerstvu, ekonomická ředitelka středně velké firmy, notářka atp.

2. Mám velikost 46, postava hruška, krátký trup - nejužší místo trupu těsně pod žebry - což je problém, sukně buď plandá okolo pasu a otáčí se, anebo leze nahoru. Nahoře nosím i 44, dole i 48.

3. Jsem přecitlivělá na kousané materiály a nepohodlí (mám pocit, že je to aspergrovský rys a nemůžu to potlačit - aspoň ne na dlouho:-)).
Pokud nemusím, nenosím ve volném čase nic muchlavého a umělého, klouzavého, zařízlého v pase a obtaženého, přeferuji třeba pletené šaty a huňaté hebké materiály.

4. Mám skoliózu (křivou páteř a nestejnoměrná záda hlavně v bederní oblasti) - viditelnou přes obepnutější oblečení. Cítím se lépe, pokud to není na první pohled vidět.

5. Nedávno jsem si přestala barvit vlasy a ostříhala ty obarvené, jsem aktuálně tak z 50% šedá, nakrátko ostříhaná. Původně jsem byla barevný typ tmavá zima, teď se to nějak změnilo a některé barvy dřív slušící nesluší (teplé mi neslušely nikdy). Dobře se cítím v černé a tmavošedé, tmavomodré.

6. Oblečení potřebuji vyzkoušet před koupí, konfekce mi často nesedí a potřebuju se rozhodnout, zda jsou ev. úpravy proveditelné. A taky zda oblečení „nekouše“. Proto zatím zavrhuji koupi po internetu.

7. Hubnu, ráda bych zpět na velikost 42. Tedy počítám, že jde o oblečení na půl roku, třeba - nechci investovat víc, než je nutné. Ale zase chápu, že má-li to vypadat dobře, nemůže to být úplně levné.

8. Potřebovala bych tip na konkrétní obchody v Praze, které obejít, kde by tyhle velikosti vedli, ve víc variantách a velikostech, aby byla šance, že něco vyberu.

Vygooglila jsem Violeta by Mango, ale nejsem si jistá kvalitou a taky formálností. Mají nějaký dobře zásobený obchod z těch v Praze?

Někde někdo psal o Ulla Popken - ale taky se mi nezdá, že by měli moc bussines formal věcí.

V Pietro Filipi neobleču spodní díly.

Svět oblečení a módy není moje hobby - za tipy budu velmi ráda.

Reakce:

Dahllie
2222 příspěvků 02.01.16 23:04

Zkuste se podívat na Václaváku do Van Graffu, ale nevím jak to mají s velikostma, nikdy jsem tam na sebe nic nehledala. No a nebo Marks&Spencer, formální věci mají, velikosti až do UK 22, což je evropská cca 50-52. Materiál jak kdy. Ještě mě napadá Peek and Cloppenburg, ale dlouho jsem tam nebyla, tak netuším aktuální nabídku.

Linie
1702 příspěvků 02.01.16 23:18

@MP Linda Ve vaší velikosti je již s oblečením problém. Dobré jsou obchody doporučené @Dahllie, ale bohužel, prodávají většinou zbytky kolekcí. Možná by bylo jednodušší vyjet do Vídně/Drážďan/Mnicho­va aspoň na jeden den a obléknout se najednou tam. Možná to teď, v době slev, vyjde levněji.

Gobca
14 příspěvků 02.01.16 23:29

Opravdu kvalitní (a taky adekvátně drahá) je Marina Rinaldi. Obchod je v Široké 10. Jinak doporučuju konfekci Gerry Weber. Obchod je na Arkádách a v Palladiu. Nebo klasicky Marks a Spencer. Nebo konfekce ve Van Graafu na Václaváku.
Ulla Popken je strašná hadrárna.

MP Linda
65 příspěvků 02.01.16 23:33

@Dahllie Děkuji, Van Graaf mě nenapadl, zkusím - měla jsem ale pocit, že tam není nic plus size.
Pár věcí z MaS mám, ale spíš volnočasových. Zapátrat tam ale taky můžu.

@Linie Nejvhodnější by byl asi Mnichov, ale jaké konkrétně obchody byste měla na mysli?

marikahr
64 příspěvků 02.01.16 23:34

@MP Linda podla nadpisu som myslela, ze zhanate monterky ;-)
ja som za Marks Spencer, Peek and Cloppenburg a Van Graaf

MP Linda
65 příspěvků 02.01.16 23:37

@Gobca Gerry Weber neznám, děkuji za tip.

MP Linda
65 příspěvků 02.01.16 23:38
@marikahr píše:
@MP Linda podla nadpisu som myslela, ze zhanate monterky ;-)
:-):-)

marikahr
64 příspěvků 02.01.16 23:38

@MP Linda znacku Gerry Weber najdete v Peek-u a tusim aj vo Van Graaf

Sheba
147 příspěvků 02.01.16 23:53

Na Václaváku můžete zkusit ještě Debenhams.

andano
577 příspěvků 03.01.16 00:49

Když budete na Václaváku, skočte do Carys v pasáži Světozor.
A pak jsem kdysi koupila pohodlné, slušné a levné kalhoty velikosti 46 na Budějovické, ale ne přímo v DBK, ale hned když se vyleze z metra po jezdicích schodech rovně - v takovém mix obchodním centru - ty kalhoty snad měly značku Easy Style, šité v ČR.
Jo, našla jsem to, jmenuje se to tam pasáž Budějovická:
http://www.easy-style.cz/cz/kontakt
Mimochodem, moc fajn citlivé prodavačky (jako bez ironie), vybraly mi jiný střih, který seděl líp, utěšily mě, že zdaleka nemám až takovou velikost, ale že je to stejně fuk, hlavně že jsem šťastná a zdravá… a tak mě to nakoplo, že jsem pak zhubla skoro 20 kilo :-))

LCH  03.01.16 00:59

.

Příspěvek upraven 01.09.16 v 00:07

Chardonnay
324 příspěvků 03.01.16 01:39

@MP Linda Já mám ráda oblečení z S. Oliver. V e-shopu mají také řadu Triangle jako nadměrnou, asi od velikosti 42 výš (jako kdyby 42 byla nadměrná, pche).
@LCH Moje kámoška je na takové pozici a tričko za 1500 si nekoupila, protože prý „není magor, ne?“ Ale za ty příklady jsem vás ozelenila :-)

Bara06
1993 příspěvků 03.01.16 10:39

Až budu jednou na ministerstvu - a já budu!! :)
Nemyslím, že je těžké koupit 46 velikost, respektive je těžké koupit 46 v háemku a Orsay, ale kdybych si kupovala oblečení tam, kam píšete, viděla bych to jako @marikahr, nebo si nechte oblečení ušít. V té cenové relaci už by to asi šlo - a na míru a podle požadavků. Vzhledem k tomu, že nebudete asi úplně konfekční, by to třeba nebylo úplně od věci aspoň zkusit.

EDIT: aha, čtu pořádně. Dobře, než vám to ušijí, tak zhubnete. To tedy asi nebude cesta pro vás :c).

SunEclipse
497 příspěvků 03.01.16 10:54
@Bara06 píše:
Dobře, než vám to ušijí, tak zhubnete. To tedy asi nebude cesta pro vás :c).

No, taky je možné, že @MP Linda zhubne, než něco sežene. Termíny v zakázkových krejčovstvích snad proboha nejsou tak dlouhé, ne? Vzhledem k požadavkům @MP Linda mi připadá, že nechat si ušít na míru je nejschůdnější ces­ta.

MP Linda
65 příspěvků 03.01.16 11:41

Děkuji moc všem za tipy, oběhnu Václavák a okolí a uvidím, co bude.

Nákup oblečení neumím (a tudíž si ho neužívám), i proto bych ráda, aby se to vyřídilo nějak hromadně a aspoň dvoje oblečení jsem koupila. Plus ho tedy urgentně potřebuju.

Nejhorší je, že jsem už pro mne šité oblečení měla - a výsledek byl řekněme rozpačitý. Bylo dražší a trvalo to dlouho a nebylo super:-(

V podstatě by mi stačilo, kdyby zakoupené oblečení bylo „odpovídající situaci“ a neštvalo mě (nebylo extra nepříjemné a extra neslušivé), nedoufám v super výsledek.

Lucienka_M
216 příspěvků 03.01.16 22:50
Budování šatníku

Myslím si, že by pro vás, Lindo, bylo vhodnější si najít dobrou švadlenou. Ta by vám pomohla vybudovat pěkný, slušivý šatník, navíc by vám šité šaty asi lépe padly a šikovná švadlena by zdůraznila klady vaší postavy a potlačila její nedostatky.
Navíc při změně postavy (zhubnutí) by vám oděv i upravila.
Protože vás asi finanční možnosti příliš neomezují, koupila bych si na vašem místě asi jeden kostýmek + blůzky v navrhovaných obchodech (ještě bych zmínila Next - tam také mají oblečení určitě do velikosti 18) a zbytek bych si nechala postupně ušít.
Právě jsem si všimla vašeho příspěvků: existují poradci, kteří pomohou s šatníkem, přinesou i vhodné oděvy domů a vy si vyberete.
Možná by bylo dobré vzít si s sebou na nákupy sestru, dceru nebo opravdu dobrou kamarádku. Ono to i pomůže, když vám někdo do kabiny přinese třeba jinou velikost a posoudí celkový dojem

MP Linda
65 příspěvků 06.01.16 20:19

Děkuji všem, co přispěli radou.

@Lucienka_M Asi jsem udělala zkušenost s nedobrou švadlenou v minulosti, ale výsledek opravdu nepotlačil žádné nedostatky, nevypadal moc elegantně a děsně se muchlal. A ty zkoušky, to bylo peklo:-(

Každopádně, na zítra jsem si naplánovala na dopoledne výzkumnou cestu přes Václavák, Van Graaf, Gerry Weber, Mango na Příkopech, Debenhams a pokud zbude síla, i Marina Rinaldi.
Moc nepoznám, jak oblečení vypadá, když ho mám „jen“ na sobě, plánuju udělat fotky v kabinkách a pak si v klidu někde sednout na kafe a fotky si v klidu prohlídnout a podle nich vybrat a koupit.

lela75
478 příspěvků 06.01.16 20:53

Byt Vami, tak si take vyjedu k sousedum, treba do Drazdan. Vim, ze formalni obleceni na Vasi postavu se tady shani strasne spatne, v Nemecku maji vetsi vyber…ale presna jmena obchodu uz nedam, to jsem zapomnela. Rozhodne bych nehledala v Mangu a podobnych retezcich, je to hadrarna a jen pro hubene holky s plochou hrudi…Ja mam vel. 40-42 a jsem tam za hrocha.

lela75
478 příspěvků 06.01.16 21:06

A nebo toto - v Jecne ulici, jezdim kolem tramvaji a za vylohou to vypada celkem slusne

http://www.modapoly.cz/

Gobca
14 příspěvků 06.01.16 22:22
@lela75 píše:
A nebo toto - v Jecne ulici, jezdim kolem tramvaji a za vylohou to vypada celkem slusnehttp://www.modapoly.cz/

Obchod neznam, ale nabizeji prave ty znacky, kvuli kterym jsem doporucila navstivit Van Graaf.

@MP Linda urcite dejte vedet, jestli a kde jste uspela. Drzim palce, at je to uspesna mise.

Lucienka_M
216 příspěvků 07.01.16 07:59

@Gobca @MP Linda
Také jsem zvědavá, kde a jak jste nakoupila. Držím vám palce a úspěšný lov!

tasa
47 příspěvků 24.01.16 07:38

Super diskuze a dik

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit