Kapesníček do pánského saka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bertulka  15.11.12 11:45
Kapesníček do pánského saka

Tak poraďte pekelnice a pekelníci. Slyšela jsem, že dnes už se nenosí v saku stejný kapesníček a kravata. Doprovázíme dceru na její bílou prodlouženou, bude mít bílé šaty s drobnou růžovou aplikací a lehce do růžova botky. Manžel má samozřejmě oblek a koupila jsem mu do kapsičky růžový kapesníček, aby ladil k dceři, když tam s ní bude tančit. Ale růžovou kravatu už mu dávat nechci, ani by si ji asi nevzal. A tak řeším dilema, jestli k šedé kravatě růžový kapesníček ano a který. Když se třeba dívám na Moravce v TV, tak mně se to prostě nějak moc nelíbí jinak vzorovaná kravata a jinak kapesníček, nemůžu si na to zvyknout. Jinak kapesníčky jsou ještě v obalu- jen pro ilustraci.

Reakce:

Moir
1800 příspěvků 15.11.12 11:53

Vzhledem k textuře látky kravaty bych volila spíše ten kapesníček vlevo.

MUDr.Lant
389 příspěvků 15.11.12 12:26

Myslím, že hodně bude záležet i na textuře obleku. Doporučila bych Vám vzít bílou košili, sako a vše si to zkusit např. na ramínku naaranžovat. Osobně se mi více líbí ten vpravo, je hezčí, než ten levý, ale ten levý bude asi vhodnější.

Pavel
106 příspěvků 16.11.12 09:48

Rozhodně ten vlevo, protože je to pravý kapesníček. Vpravo se jedná jen o nalepený kus látky, což nevypadá vůbec dobře. Navíc je bez textury, takže nemusíte řešit žádné další ladění.
Tady máte tipy jak kapesníček naaranžovat: http://life.ihned.cz/…podivejte-se

Já mám nejradší „nedbalý“ styl (puff), s jehož výrobou ale leckdy před zrcadlem strávím nejdelší dobu :)

Jinam Moravec se dle mého názoru umí oblékat velmi dobře, už jen to, že má opravdu padnoucí saka v ramenou, dělá hodně.

bertulka  16.11.12 09:57

@Pavel
nejedná se o nalepený kus, je to normální poskládaný kapesníček z kousku látky, už nažehlený do daného tvaru. Naopak v reálu ta látka, z které je vypadá daleko kvalitněji, než ten jednoduchý.
Nedbalý styl vypadá velmi dobře a dá nejvíc práce, to je jasné.
Moravec je vždy perfektně vyladěný, to se mu musí nechat, oblek mu padne naprosto dokonale.
Jen se nikdo nevyjádřil k tomu, zda se vám líbí kapesníček jiný než kravata a to nemyslím jen barvu, ale i vzor. Myslím, že zrovna minulý ( nebo předminulý? teď nevím, ten čas strašně letí) jsem se na něj koukla a měl oboje absolutně jinak vzorované. Asi to tak má být, ale mně to tam prostě pocitově vadilo.
Na ty tipy, jak kapesníček poskládat se určitě podívám. Děkuji

Pavel
106 příspěvků 16.11.12 13:45

Jediné pravidlo je, že kapesníček a kravata nesmí být z úplně stejné látky - takové ty sety, co někteří obchodníci prodávají, vypají lacině. Jak moc se látky budou lišit, už je na vás. Čím větší odlišnost, tím to chce více citu. Já bych si opravdu vzal ten kapesníček vlevo, kravata má sama zvláštní texturu, tak aby to nebylo přeplácané.
Odvážnější kombinace bych třeba volil na denní nošení, nebo na nějakou párty. Na formální událost, jako je ples, je lépe vsadit na jednoduchost.

Např. zde je vzorovaná výrazná košile, i kravata, naopak kapesníček je jednobarevný: http://www.ctshirts.co.uk/…im-fit-shirt?…||FD052BLU|||­||||||||||

sikinka
3 příspěvky 01.03.14 22:18

Pavel to vystihl přesně myslím.
Zkuste se podívat na nějakou inspiraci třeba tady:
 http://kravatyakapesnicky.cz/…18-inspirace

Pavel Králíček
20 příspěvků 13.03.14 19:51

O kapesníčcích a jejich skládání jsem napsal článek: http://www.pravygentleman.cz/…cek-do-saka/

Opravdu je to tak, že sety ze stejné látky vypadají lacině, ale pro kombinování je potřeba trochu citu :-).

Drax
10 příspěvků 20.05.14 23:24

Já bych se nebál ani jednoho z nich a Moravce sledujete dobře, hlavně nesledujte některé politiky, kterým někdo řekl, že kapesníčky jsou v módě, ale zapomněl říct, ať si nekupují ty sety ze stejné látky…

LukasStyle
9 příspěvků 08.02.15 12:53

To je právě ten fígl. Kapesníček by se měl stylově hodit ke kravatě, ale nemá být stejný. Kapesníček a kravata ze stejného materiálu poukazuje buď na muže bez fantazie, který si koupil sadu v levné konfekci nebo na to, že mu tuto sadu koupila jeho manželka.
Buďte sám sebou a rozhodnutí nechejte až na konkrétní rozpoložení, až se budete na ples oblékat. Třeba zjistíte, že žádný kapesníček mít nechcete. I to je možnost.

Hercule Poirot
14 příspěvků 06.11.15 17:52

Kapesníčky do saka se mi libí, ale musí být správně složený a sladěný jinak dokáže zkazit i hezky zkombinovaný oblek.

iga
1470 příspěvků 06.11.15 18:17

@bertulka
To není už ani otázka líbí - nelíbí - to je naprosto jednoznačně jasné! Ty vyladěné sady, které mnozí z nás pamatují z devadesátých let, jsou dávno pryč a stejná kravata s kapesníčkem je faux pas, které každého gentlemana degraduje na burana:-) Mně se naopak líbí více kapesníček vpravo za předpokladu, že je to šátek, který lze do kapsy „nenuceně“ naaranžovat.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit